Galerie | Kultura i rozrywka | ZamośćOliwia Bojar1 lutego 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Dawne Twierdze Kresowe Stanisława Orłowskiego [FOTO]


W Galerii Nadszaniec do końca marca oglądać można wyjątkowe, wykonane w sepii, fotografie kresowych budowli, a czasem ich ruin, które niegdyś strzegły granic.

Jak podaje Słownik Języka Polskiego Samuela B. Lindego z 1807 roku Kresy to „linia graniczna miedzy polska a hordą tatarską u dolnego Dniepru i przy jego ujściu osiadłą”.
Wędrowanie po kresach to dla fotografika spora gratka. Oczywiście trudno odwiedzić i utrwalić na kliszy wszystkie kresowe budowle obronne (a głównie ich malownicze ruiny). Mój szlak wiódł przez około 20 miejscowości, a jego plon w formie sepiowych troszkę nostalgicznych fotografii dawnych kresowych strażnic, postanowiłem pokazać zwiedzającym w formie wystawy – mówi ikona zamojskiej fotografii, Stanisław Orłowski.

Stanisław Orłowski jest założycielem i honorowym członkiem Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego, którego powstanie zainicjował w 1961 roku. Fotografią zajmuje się już 65 lat. Początkowo fascynowała go radiotechnika, ale jego pierwszy aparat – skrzynkowy Kodak – sprawił, że pokochał fotografię. Jest członkiem rzeczywistym Związku Polskich Artystów Fotografików. Zajmuje się fotografią pejzażową i rodzajową, ale fotografuje też architekturę.
Szczególne miejsce w jego dorobku zajmują fotografie Zamościa na przestrzeni dziesięcioleci, które przedstawiają niejednokrotnie egzotyczne widoki.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Oliwia Bojar
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
KM 32 minuty temu
Gratulacje Kamil i panie Adamie!...
Jango Fett
10 punktów przewagi Hetmana nad drugim ...
mieszkaniec - p...
,,utworzone zostało również nowe stan...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama