Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćOliwia Bojar24 stycznia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Czyste powietrze i stacja zabaw

R E K L A M A    B O A R D

O to walczy społeczność Szkoły Podstawowej Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu uczestnicząc w ogólnopolskiej akcji Powietrze bez śmieci, której towarzyszy konkurs z cenną nagrodą, który właśnie ruszył.

Kampania Rodzice i dzieci – Powietrze bez śmieci organizuje Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Jej celem jest przede wszystkim edukacja ekologiczna (czym jest smog? jak mu zapobiegać? jak funkcjonować, gdy już jest).
W kampanii oprócz wiedzy wygrać można wartą 100 tys. złotych Naukową Stację Zabaw, która stanie się własnością społeczności lokalnej. Miasto Zamość jako lokalizację takiej stacji wskazało zamojskie Planty, a konkretnie teren Szkoły Podstawowej nr 10 Peowiaków 30 a.

Celem kampanii jest propagowanie czystego powietrza i walka ze smogiem jest uświadamianie społeczności o tym jakim zagrożeniem jest smog. Nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji, przede wszystkim aby promować idee proekologiczne. Nasi uczniowie rozpoczęli już dzisiaj akcję organizując happeningi i odwiedzając instytucje, których w sumie w ciągu 3 dni będzie 100, propagując akcję związaną z czystym powietrzem. W czasie happeningów mówią mieszkańcom naszego miasta jak szkodliwe jest spalanie śmieci, zachęcają do dbałości o środowisko. Dodatkowo każda z instytucji otrzymuje od nas w prezencie skrzydłokwiat, który jest rośliną pochłaniającą zanieczyszczenia powietrza właśnie po to by przypominać o konieczności dbałości o czyste powietrze ale i o naszej akcji zachęcając do głosowania na stacje zabaw – powiedziała Dorota Pintal, dyrektor SP nr 10 w Zamościu.

Udział miasta w kampanii to kolejny krok w walce o zdrowe powietrze w mieście.

Miasto Zamość wspiera wszelkie działania proekologiczne m.in poprzez dotacje na wymianę starych systemów grzewczych, poprzez budowę ścieżek rowerowych, wymianę autobusów na niskoemisyjne, czy termomodernizację szkół, które wpłyną znacząco na zmniejszenie energii. Miasto planuje także kolejne nasadzenia roślin oczyszczających powietrze– powiedziała Katarzyna Fornal – Urbańczyk, kierownik Biura Ochrony Środowiska i Zieleni Miejskiej Urzędu Miasta Zamość.

A co zrobić, aby wesprzeć dzieciaki głosami?
Wystarczy wejść na stronę KAMPANII
wybrać lokalizację (Zamość, Peowiaków 30a),
podać swój adres e-mail, na który następnie otrzymamy link aktywacyjny.
Po jego kliknięciu zobaczymy krótki materiał edukacyjny i będziemy mogli odpowiedzieć na proste pytanie a tym samym oddać głos.

Głosować można raz dziennie.
Na razie (dane z 24 stycznia) zamojska lokalizacja zajmuje 16. miejsce w rankingu.

Głosowanie trwa jeszcze przez 35 dni – do 31 stycznia, a głosować można codziennie. Głosowanie podzielone jest na 5 etapów.

Lokalizacja, która będzie pierwsza w rankingu na koniec danego etapu wygrywa Naukową Stację Zabaw PGNiG.
Głosy obliczane są na podstawie stosunku pomiędzy liczbą mieszkańców w danej gminie, a liczbą oddanych głosów.

 

Zachęcamy wszystkich zamościan do głosowania na zamojską 10-tkę!

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Oliwia Bojar
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad111
I już pisiorskie trolle się zleciały ...
Mefisto
Och, jakież to trzeba mieć kwalifikacj...
mama
Całkowicie zgadzam się z "rodzicem". W...
Polak
Drogi mieszkańcu, to jest wolny kraj (j...
martinez
Jak można w nieskończoność głosowa...
mieszkaniec
ależ ta grupa zawodowa ma takie przywil...
jan III
Kolumbarium w Zamościu już istnieje na...
rodzic
Bardzo prosimy by politycy na dole nie w...
Antyklerykał
Jak ci wszyscy mówią, że to autorytet...
mieszkaniec
Nowoczesna już się skończyła jest na...
wiktor
mam ogromny szacunek do św. J.P. II a n...
www
Rafał Zwolak bardzo zmiennym jest, jak ...
kinoman
kultowy serial Sami swoi tylko w innym w...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018