R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćOliwia Bojar24 stycznia 2018 FACEBOOK | 5262 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Czyste powietrze i stacja zabaw

O to walczy społeczność Szkoły Podstawowej Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu uczestnicząc w ogólnopolskiej akcji Powietrze bez śmieci, której towarzyszy konkurs z cenną nagrodą, który właśnie ruszył.

Kampania Rodzice i dzieci – Powietrze bez śmieci organizuje Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Jej celem jest przede wszystkim edukacja ekologiczna (czym jest smog? jak mu zapobiegać? jak funkcjonować, gdy już jest).
W kampanii oprócz wiedzy wygrać można wartą 100 tys. złotych Naukową Stację Zabaw, która stanie się własnością społeczności lokalnej. Miasto Zamość jako lokalizację takiej stacji wskazało zamojskie Planty, a konkretnie teren Szkoły Podstawowej nr 10 Peowiaków 30 a.

Celem kampanii jest propagowanie czystego powietrza i walka ze smogiem jest uświadamianie społeczności o tym jakim zagrożeniem jest smog. Nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji, przede wszystkim aby promować idee proekologiczne. Nasi uczniowie rozpoczęli już dzisiaj akcję organizując happeningi i odwiedzając instytucje, których w sumie w ciągu 3 dni będzie 100, propagując akcję związaną z czystym powietrzem. W czasie happeningów mówią mieszkańcom naszego miasta jak szkodliwe jest spalanie śmieci, zachęcają do dbałości o środowisko. Dodatkowo każda z instytucji otrzymuje od nas w prezencie skrzydłokwiat, który jest rośliną pochłaniającą zanieczyszczenia powietrza właśnie po to by przypominać o konieczności dbałości o czyste powietrze ale i o naszej akcji zachęcając do głosowania na stacje zabaw – powiedziała Dorota Pintal, dyrektor SP nr 10 w Zamościu.

Udział miasta w kampanii to kolejny krok w walce o zdrowe powietrze w mieście.

Miasto Zamość wspiera wszelkie działania proekologiczne m.in poprzez dotacje na wymianę starych systemów grzewczych, poprzez budowę ścieżek rowerowych, wymianę autobusów na niskoemisyjne, czy termomodernizację szkół, które wpłyną znacząco na zmniejszenie energii. Miasto planuje także kolejne nasadzenia roślin oczyszczających powietrze– powiedziała Katarzyna Fornal – Urbańczyk, kierownik Biura Ochrony Środowiska i Zieleni Miejskiej Urzędu Miasta Zamość.

A co zrobić, aby wesprzeć dzieciaki głosami?
Wystarczy wejść na stronę KAMPANII
wybrać lokalizację (Zamość, Peowiaków 30a),
podać swój adres e-mail, na który następnie otrzymamy link aktywacyjny.
Po jego kliknięciu zobaczymy krótki materiał edukacyjny i będziemy mogli odpowiedzieć na proste pytanie a tym samym oddać głos.

Głosować można raz dziennie.
Na razie (dane z 24 stycznia) zamojska lokalizacja zajmuje 16. miejsce w rankingu.

Głosowanie trwa jeszcze przez 35 dni – do 31 stycznia, a głosować można codziennie. Głosowanie podzielone jest na 5 etapów.

Lokalizacja, która będzie pierwsza w rankingu na koniec danego etapu wygrywa Naukową Stację Zabaw PGNiG.
Głosy obliczane są na podstawie stosunku pomiędzy liczbą mieszkańców w danej gminie, a liczbą oddanych głosów.

 

Zachęcamy wszystkich zamościan do głosowania na zamojską 10-tkę!

 

Autor: Oliwia Bojar
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny