R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćHenryk Szwarcwaldzki15 sierpnia 2017

Zamość: Czyn potrzebny – powstaje plac zabaw

Budowa placu zabaw. Fot. R. Moteka

R E K L A M A    B O A R D

Około 320 m2 szczęścia, zabawy, rozrywki nie tylko dla najmłodszych. Znajdzie się też coś dla mam i babć. Powstaje plac zabaw przy ulicy Generała Józefa Poniatowskiego.

Piaskownica, huśtawka, zjeżdżalnia, tarczowa huśtawka, kubełkowa, mini huśtawki na sprężynach. Będzie też rowerek treningowy, żeby mamusia pilnując dzieci mogła trochę poćwiczyć. ” – Jednym tchem wymienia planowane wyposażenie Elżbieta Polanowska-Zawiślak, jedna z inicjatorek  powstania placu zabaw.

Wszystko dzięki zaangażowaniu mieszkańców, społeczników, radnych (w pracach aktywnie pomagają Rafał Zwolak i Adam Kutyła), Tomasza Poździka właściciela firmy TomPoz który ma dostarczyć część elementów wyposażenia nieodpłatnie. Urząd Miasta przeznaczył na ten cel 6000 zł, wsparł inicjatywę również zamojski ZGL sp. z o.o. kwotą 6000 zł. Dodatkowo, Rafał Zwolak przekazał miesięczną dietę radnego również na ten plac zabaw.

Dziś teren jest częściowo ogrodzony a plany nie kończą się na ogrodzeniu i podstawowym wyposażeniu. Społeczna koordynatorka projektu Elżbieta Polanowska-Zawiślak ma ochotę sięgnąć po crowdfunding (platformy internetowe do zbiórki pieniędzy) aby zebrać więcej pieniędzy i  dostarczyć mieszkańcom jak najlepsze sprzęty. Planowany, na terenie placu, jest też mały ogródek warzywny.

Autor: Henryk Szwarcwaldzki
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 9 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Urszula Herdyńska" dnia 15 sierpnia 2017 o godzinie 11:03:33 napisał:
  Można tylko pochwalić taką pożyteczną i udaną inicjatywę. Dobrze, że portal zamieszcza takie informacje. Mogą być inspiracją i zachętą dla ludzi, którym się chce pracować na rzecz społeczności lokalnej.
  18
  5
 • R E K L A M A
 • "agcu" dnia 15 sierpnia 2017 o godzinie 13:13:59 napisał:
  Szkoda że do propagandy pewnego portalu zamojskiego dołączyło także Roztocze. Takie rzeczy można robić bez rozgłosu w mediach.
  6
  16
 • "rysiek" dnia 15 sierpnia 2017 o godzinie 16:04:28 napisał:
  @agcu: Co jest złego w pisaniu/mówieniu o takiej akcji?
  8
  3
 • "zamościanin" dnia 15 sierpnia 2017 o godzinie 17:06:20 napisał:
  Jeszcze niedawno tzw. czyny społeczne były rzeczą naturalną, mieszkańcy osiedli pracowali społecznie na ich rzecz. Żeby było lepiej im, ich dzieciom, itd. Nikt im nie robił zdjęć, nikt nie podawał nazwisk, a byli wśród nich radni, dyrektorzy, prezesi. W tym czasie byli mieszkańcami jak inni. Teraz społeczników już nie ma. Tylko celebryci. Wszystko do obiektywów i kamer, potem trzeba wrzucić na fejsa. Niech wyborcy widzą, jakim ja jestem "społecznikiem". Szkoda.
  9
  11
 • "anatol" dnia 15 sierpnia 2017 o godzinie 19:08:46 napisał:
  czytając komentarze malkontentów, którzy jak pisza też czują się społecnzikami i działaczami ale działają zza klawiatury i komputerka pisząc inwektywy w strone ludzie którzy poświecają czas dla innych. Gratulacje dla Pań inicjatorów tego przedsięwzięcia
  11
  5
 • "jolka" dnia 15 sierpnia 2017 o godzinie 21:49:35 napisał:
  Do zamościanin O jakich celebrytach mówisz? O tych ludziach, którzy pracowali w pocie czoła w tropikalnej temperaturze. O tych, którzy nie tylko koszulki mieli mokre od potu? Część ogrodzenia została postawiona i zapewne nie stało się to samo z siebie. Ktoś musiał to zrobić i zrobili to właśnie ludzie, którzy chcieli ( a nie musieli jak dawniej ) popracować nieodpłatnie, bo w budowie placu zabaw dla dzieci znależli cel.
  9
  2
 • "jasiek" dnia 16 sierpnia 2017 o godzinie 8:14:51 napisał:
  Dobra inicjatywa. Jak bedzie potrzeba przyjde chetnie i pomoge
  5
  1
 • "sie pytam" dnia 16 sierpnia 2017 o godzinie 11:06:18 napisał:
  Jak Komin z Cypisem przecinają wstęgi to pędzą do świateł jupiterów jak Ćmy do światła albo muchy do gów.., pędzą jak szaleni ze zroszoną pachą i potem na skroni, jak robią coś dobrego inni to ma być bez kamer i po cichu. Ja się teraz dlatego pytam co na to Komin, czy złożył już publicznie samokrytykę?
  5
  2
 • "Kmicic" dnia 16 sierpnia 2017 o godzinie 17:29:31 napisał:
  Widać wybory samorządowe coraz bliżej więc trzeba jak najlepiej się pokazać.
  4
  4
 • "Matti" dnia 16 sierpnia 2017 o godzinie 18:57:11 napisał:
  Zaprawdę powiadam wam ostatni będą pierwszymi. Jak sądzicie kto jest teraz pierwszy.
  1
  1
 • R E K L A M A
 • "Bio" dnia 16 sierpnia 2017 o godzinie 20:39:00 napisał:
  Powstaje kolejne fajne miejsce dla dzieci i mieszkańców oś. Tak trzymać super.
  3
  1
 • "Zamość" dnia 16 sierpnia 2017 o godzinie 22:36:24 napisał:
  Super :)
  3
  1
 • "Ręce opadaja" dnia 16 sierpnia 2017 o godzinie 22:43:40 napisał:
  Portal powinien powrócić do budżetu obywatelskiego i dwóch próbach budowy placu zabaw przy przedszkolul nr 10 na ul. Lwowskiej. W pierwszym podejściu przedszkole przegrało na rzecz parkingu ogólnodostępnego. W drugim podejsciu przedszkole wygrało i będzie plac zabaw. Konkurencyjnym projektem był znów parking ogólnodostępny, ale w tej edycji za tym parkingiem głosowało niewiele ponad 20 osób. Budżet Obywatelski jest ciekawa inicjatywa, jednak uważam, że w ramach jego nie powinny być zgłaszane projekty typu parkingi czy miejsca postojowe z prostego powodu jeżeli stać ciebie na samochód powinno stać ciebie na miejsce parkingowe czy garaż. W tym przypadku zwolennikom projektu parkingu nie macie gdzie parkować to nic nie stoi na przeszkodzie aby wydzierżawienia od miasta kawałek terenu i na własny koszt przeprowadzić inwestycje,tak można. Inaczej sytuacja przedstawia się z pracami zabaw dla dzieci. Te placki są potrzebne, co więcej nawet w ramach konkursu dużej firmy Zamojska szkoła będzie miała wybudowany plac tzw. Podwórko. Ostatnie głosowanie w szkole nr 2 pokazalo ogromną determinację i zainteresowanie rodziców aby dzieci z przedszkola miały swój plac. Ponadto uwazam, że ten placyk powinien być nie proszony w ramach budżetu obywatelskiego, ty lko w ramach zwyklego budżetu. Za całkowicie skandaliczna uważam to ze w przedszkolu na Reja wybudowano nowoczesny plac , a w innych nie. Uważam, z e w tym miejscu jest ogromna rola radnych.
  2
  1
 • "jEti" dnia 17 sierpnia 2017 o godzinie 9:50:55 napisał:
  W ramach BO robiono chodnik przy ul Szwedzkiej. W tym roku prace przy chodniku będą kontynuowane Osiedle Powiatowa dzieli się na dwie części: domki jednorodzinne i blokowisko (mieszkania własnościowe, komunalne, socjalne ).Dotychczas wszelkie środki kierowane były do tych " lepszych " a" bidoty" z bloków nikt nie zauważał. Prawdopodobnie, gdyby nie ośli upór tej Pani, w dalszym ciągu dzieci ( a jest ich coraz więcej 500+ się kłania ) taplałyby się w kałużach i bawiły pyłem nanoszonym, na wąską uliczkę, przez samochody " bogaczy " podwożących dzieci pod drzwi " Smart School".
  6
  2
 • "Anonim" dnia 17 sierpnia 2017 o godzinie 10:37:13 napisał:
  znalazł się i dyzma
  4
  3
 • "Anonim" dnia 17 sierpnia 2017 o godzinie 10:37:31 napisał:
  więc pompujemy
  4
  3
 • "Kmicic" dnia 17 sierpnia 2017 o godzinie 18:37:20 napisał:
  Do JeTi: Źli bogacze bo mają pieniądze na które zarobili biedni ludzie którzy żyją z zasiłku. Ta ,, Bidota" niech się weźmie do pracy a nie narzeka na państwo, a jak będzie zarabiać odpowiednie pieniądze to sami podejmą taką inicjatywę aniżeli państwo lub miasto. Widzę tutaj w twoim poście komunistyczne hasła że bogacze wyzyskują tzw bidotę. Gdyby nie ci bogacze ta bidota nie miałaby 500+ i inne durne socjalistyczne pomysły ( mieszkanie+, samochód+).Lepiej (wspólnie) wykupić grunt na plac zabaw a później zarobić lub zebrać taką sumę od mieszkańców i zbudować ten plac zabaw.
  2
  2
 • "jEti" dnia 18 sierpnia 2017 o godzinie 12:26:56 napisał:
  Bidaki i bogacze byli w cudzysłowie.Bidaki migają się od pracy jak tylko potrafią, bo im się należy. Zwróć uwagę na to, ile pijanych kobiet w ciąży można spotkać na ulicach. Podobno 500+ już im za mało. Niemniej, dzieci ( 5, 6, 7 ... ) nie są winne temu, że urodziły się w takich a nie innych rodzinach. Potrzebują miejsca do zabawy, warunków do rozwoju a rodzice nie zawsze są im to w stanie zapewnić.
  1
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

zamoscianin od ... 19 minut temu
Najlepszy prezydent w historii Zamościa...
23 minuty temu
Już kiedyś machał skarpetami pan hła...
literat 26 minut temu
Byłem, widziałem. Szacunek dla organiz...
mieszkaniec 40 minut temu
Jaka marna telewizja taki marny arystokr...
Nowak 49 minut temu
Wszystkie Sławki to fajne chłopaki!......
Ogladalam 50 minut temu
Ogladalam program. Był link na profilu ...
martusia 53 minuty temu
Ale hit. Pożal się Boże arystokrata, ...
^_^ 56 minut temu
pierwowzór albo naśladowca Jakuba Węd...
Anka 57 minut temu
A Andrzejka nigdy nie zaprosili i nie za...
wyborca
Panie Zamoyski niech Pan wróci i wygra ...
wehikuł czasu
Jak zakończyła się ta sprawa? http://...
Horn
Chyba, że PiS wystawi swojego kandydata...
kocham ręczną
Padwa pany! Na koniec ograć lidera z Ki...
analizy nie kł...
M.Zamoyski pogodzi PiS i A.Wnuka tutaj n...
Leśmian, Leśm...
Byłem, widziałem. Film bardzo dobry. B...
Karolak
ludzie na fotkach wyglądają jak zombi ...
Czytelnik
Film może ciekawy ale promocja w mediac...
Jaro
No faktycznie zdjęcia delikatnie mówi...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny