R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRobert Moteka15 sierpnia 2017 FACEBOOK | 4288 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 18 komentarzy ()

Zamość: Czyn potrzebny – powstaje plac zabaw

Budowa placu zabaw. Fot. R. Moteka

R E K L A M A    B O A R D

Około 320 m2 szczęścia, zabawy, rozrywki nie tylko dla najmłodszych. Znajdzie się też coś dla mam i babć. Powstaje plac zabaw przy ulicy Generała Józefa Poniatowskiego.

Piaskownica, huśtawka, zjeżdżalnia, tarczowa huśtawka, kubełkowa, mini huśtawki na sprężynach. Będzie też rowerek treningowy, żeby mamusia pilnując dzieci mogła trochę poćwiczyć. ” – Jednym tchem wymienia planowane wyposażenie Elżbieta Polanowska-Zawiślak, jedna z inicjatorek  powstania placu zabaw.

Wszystko dzięki zaangażowaniu mieszkańców, społeczników, radnych (w pracach aktywnie pomagają Rafał Zwolak i Adam Kutyła), Tomasza Poździka właściciela firmy TomPoz który ma dostarczyć część elementów wyposażenia nieodpłatnie. Urząd Miasta przeznaczył na ten cel 6000 zł, wsparł inicjatywę również zamojski ZGL sp. z o.o. kwotą 6000 zł. Dodatkowo, Rafał Zwolak przekazał miesięczną dietę radnego również na ten plac zabaw.

Dziś teren jest częściowo ogrodzony a plany nie kończą się na ogrodzeniu i podstawowym wyposażeniu. Społeczna koordynatorka projektu Elżbieta Polanowska-Zawiślak ma ochotę sięgnąć po crowdfunding (platformy internetowe do zbiórki pieniędzy) aby zebrać więcej pieniędzy i  dostarczyć mieszkańcom jak najlepsze sprzęty. Planowany, na terenie placu, jest też mały ogródek warzywny.

Autor: Robert Moteka
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Urszula Herdyńska" dnia 15 sierpnia 2017 o godzinie 11:03:33 napisał:
  Można tylko pochwalić taką pożyteczną i udaną inicjatywę. Dobrze, że portal zamieszcza takie informacje. Mogą być inspiracją i zachętą dla ludzi, którym się chce pracować na rzecz społeczności lokalnej.
  18
  5
  R E K L A M A
 • "agcu" dnia 15 sierpnia 2017 o godzinie 13:13:59 napisał:
  Szkoda że do propagandy pewnego portalu zamojskiego dołączyło także Roztocze. Takie rzeczy można robić bez rozgłosu w mediach.
  6
  16
 • "rysiek" dnia 15 sierpnia 2017 o godzinie 16:04:28 napisał:
  @agcu: Co jest złego w pisaniu/mówieniu o takiej akcji?
  8
  3
 • "zamościanin" dnia 15 sierpnia 2017 o godzinie 17:06:20 napisał:
  Jeszcze niedawno tzw. czyny społeczne były rzeczą naturalną, mieszkańcy osiedli pracowali społecznie na ich rzecz. Żeby było lepiej im, ich dzieciom, itd. Nikt im nie robił zdjęć, nikt nie podawał nazwisk, a byli wśród nich radni, dyrektorzy, prezesi. W tym czasie byli mieszkańcami jak inni. Teraz społeczników już nie ma. Tylko celebryci. Wszystko do obiektywów i kamer, potem trzeba wrzucić na fejsa. Niech wyborcy widzą, jakim ja jestem "społecznikiem". Szkoda.
  9
  11
 • "anatol" dnia 15 sierpnia 2017 o godzinie 19:08:46 napisał:
  czytając komentarze malkontentów, którzy jak pisza też czują się społecnzikami i działaczami ale działają zza klawiatury i komputerka pisząc inwektywy w strone ludzie którzy poświecają czas dla innych. Gratulacje dla Pań inicjatorów tego przedsięwzięcia
  11
  5
 • "jolka" dnia 15 sierpnia 2017 o godzinie 21:49:35 napisał:
  Do zamościanin O jakich celebrytach mówisz? O tych ludziach, którzy pracowali w pocie czoła w tropikalnej temperaturze. O tych, którzy nie tylko koszulki mieli mokre od potu? Część ogrodzenia została postawiona i zapewne nie stało się to samo z siebie. Ktoś musiał to zrobić i zrobili to właśnie ludzie, którzy chcieli ( a nie musieli jak dawniej ) popracować nieodpłatnie, bo w budowie placu zabaw dla dzieci znależli cel.
  9
  2
 • "jasiek" dnia 16 sierpnia 2017 o godzinie 8:14:51 napisał:
  Dobra inicjatywa. Jak bedzie potrzeba przyjde chetnie i pomoge
  5
  1
 • "sie pytam" dnia 16 sierpnia 2017 o godzinie 11:06:18 napisał:
  Jak Komin z Cypisem przecinają wstęgi to pędzą do świateł jupiterów jak Ćmy do światła albo muchy do gów.., pędzą jak szaleni ze zroszoną pachą i potem na skroni, jak robią coś dobrego inni to ma być bez kamer i po cichu. Ja się teraz dlatego pytam co na to Komin, czy złożył już publicznie samokrytykę?
  5
  2
 • "Kmicic" dnia 16 sierpnia 2017 o godzinie 17:29:31 napisał:
  Widać wybory samorządowe coraz bliżej więc trzeba jak najlepiej się pokazać.
  4
  4
 • "Matti" dnia 16 sierpnia 2017 o godzinie 18:57:11 napisał:
  Zaprawdę powiadam wam ostatni będą pierwszymi. Jak sądzicie kto jest teraz pierwszy.
  1
  1
  R E K L A M A
 • "Bio" dnia 16 sierpnia 2017 o godzinie 20:39:00 napisał:
  Powstaje kolejne fajne miejsce dla dzieci i mieszkańców oś. Tak trzymać super.
  3
  1
 • "Zamość" dnia 16 sierpnia 2017 o godzinie 22:36:24 napisał:
  Super :)
  3
  1
 • "Ręce opadaja" dnia 16 sierpnia 2017 o godzinie 22:43:40 napisał:
  Portal powinien powrócić do budżetu obywatelskiego i dwóch próbach budowy placu zabaw przy przedszkolul nr 10 na ul. Lwowskiej. W pierwszym podejściu przedszkole przegrało na rzecz parkingu ogólnodostępnego. W drugim podejsciu przedszkole wygrało i będzie plac zabaw. Konkurencyjnym projektem był znów parking ogólnodostępny, ale w tej edycji za tym parkingiem głosowało niewiele ponad 20 osób. Budżet Obywatelski jest ciekawa inicjatywa, jednak uważam, że w ramach jego nie powinny być zgłaszane projekty typu parkingi czy miejsca postojowe z prostego powodu jeżeli stać ciebie na samochód powinno stać ciebie na miejsce parkingowe czy garaż. W tym przypadku zwolennikom projektu parkingu nie macie gdzie parkować to nic nie stoi na przeszkodzie aby wydzierżawienia od miasta kawałek terenu i na własny koszt przeprowadzić inwestycje,tak można. Inaczej sytuacja przedstawia się z pracami zabaw dla dzieci. Te placki są potrzebne, co więcej nawet w ramach konkursu dużej firmy Zamojska szkoła będzie miała wybudowany plac tzw. Podwórko. Ostatnie głosowanie w szkole nr 2 pokazalo ogromną determinację i zainteresowanie rodziców aby dzieci z przedszkola miały swój plac. Ponadto uwazam, że ten placyk powinien być nie proszony w ramach budżetu obywatelskiego, ty lko w ramach zwyklego budżetu. Za całkowicie skandaliczna uważam to ze w przedszkolu na Reja wybudowano nowoczesny plac , a w innych nie. Uważam, z e w tym miejscu jest ogromna rola radnych.
  2
  1
 • "jEti" dnia 17 sierpnia 2017 o godzinie 9:50:55 napisał:
  W ramach BO robiono chodnik przy ul Szwedzkiej. W tym roku prace przy chodniku będą kontynuowane Osiedle Powiatowa dzieli się na dwie części: domki jednorodzinne i blokowisko (mieszkania własnościowe, komunalne, socjalne ).Dotychczas wszelkie środki kierowane były do tych " lepszych " a" bidoty" z bloków nikt nie zauważał. Prawdopodobnie, gdyby nie ośli upór tej Pani, w dalszym ciągu dzieci ( a jest ich coraz więcej 500+ się kłania ) taplałyby się w kałużach i bawiły pyłem nanoszonym, na wąską uliczkę, przez samochody " bogaczy " podwożących dzieci pod drzwi " Smart School".
  6
  2
 • "Anonim" dnia 17 sierpnia 2017 o godzinie 10:37:13 napisał:
  znalazł się i dyzma
  4
  3
 • "Anonim" dnia 17 sierpnia 2017 o godzinie 10:37:31 napisał:
  więc pompujemy
  4
  3
 • "Kmicic" dnia 17 sierpnia 2017 o godzinie 18:37:20 napisał:
  Do JeTi: Źli bogacze bo mają pieniądze na które zarobili biedni ludzie którzy żyją z zasiłku. Ta ,, Bidota" niech się weźmie do pracy a nie narzeka na państwo, a jak będzie zarabiać odpowiednie pieniądze to sami podejmą taką inicjatywę aniżeli państwo lub miasto. Widzę tutaj w twoim poście komunistyczne hasła że bogacze wyzyskują tzw bidotę. Gdyby nie ci bogacze ta bidota nie miałaby 500+ i inne durne socjalistyczne pomysły ( mieszkanie+, samochód+).Lepiej (wspólnie) wykupić grunt na plac zabaw a później zarobić lub zebrać taką sumę od mieszkańców i zbudować ten plac zabaw.
  2
  2
 • "jEti" dnia 18 sierpnia 2017 o godzinie 12:26:56 napisał:
  Bidaki i bogacze byli w cudzysłowie.Bidaki migają się od pracy jak tylko potrafią, bo im się należy. Zwróć uwagę na to, ile pijanych kobiet w ciąży można spotkać na ulicach. Podobno 500+ już im za mało. Niemniej, dzieci ( 5, 6, 7 ... ) nie są winne temu, że urodziły się w takich a nie innych rodzinach. Potrzebują miejsca do zabawy, warunków do rozwoju a rodzice nie zawsze są im to w stanie zapewnić.
  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
observer
do poprzednika - jasełka i Droga Krzyż...
observer
a dlaczego redakcja nie zamieściła prz...
obiektyw
"roman2" = to nie tylko świnia, ale wie...
.
Tylko po co te inscenizacje?...
KL.
Zamość nie dostał się w ręce wojsk ...
TORRES20400
Każdy Wieśniak może sobie zakupić "b...
Włodek
Też głosowałem w tym sondażu, tyle ...
pacjent
Z autopsji (inna dziedzina medycyny): mi...
KL.
I co z tych filtrów? Głosowałem z trz...
na poprawę hum...
"Przychodzi kobieta do lekarza. Lekarz: ...
na pohybel heJt...
https://portalzamojski.pl/wiadomosci/pol...
TORRES20400
A czemu od razu w dziurawych? Całe som....
ten s.....n2040...
Prawdziwy burak w dziurawych gumofilcach...
Bufu
Tunamu "antyklerykala":emrullah kallur k...
Czesław
Pan ładnie się prezentuje na zdjęciu,...
observer
Qrrrrrrrrr.....a! Ale prowincja - to o m...
nikt
u nas samorządy zaebaly wszelką dział...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny