Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara27 grudnia 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 17 komentarzy

Zamość: Czy radni powinni poprzeć budżet zaproponowany przez prezydenta Wnuka? [SONDA]

R E K L A M A    B O A R D

Jutro (28 grudnia) zamojscy radni zajmą się projektem budżetu miasta na 2018 rok przygotowanym przez prezydenta Andrzeja Wnuka i jego ekipę.

„Projekt budżetu miasta Zamość na 2018 rok został określony na kwotę 479 230 969,96 zł. Dochody bieżące zaplanowano w kwocie 382 376 495,96 zł, dochody majątkowe ustalono w wysokości 55 542 474 zł, a przychody w wysokości 41 312 000 zł. Wydatki majątkowe zostały zaplanowane na kwotę 97 804 759 zł, wydatki bieżące określono na 369 875 431,96 zł, natomiast spłata kredytów i pożyczek oraz wykup papierów wartościowych wyniesie 11 550 779 zł. Różnica pomiędzy dochodami bieżącymi a wydatkami bieżącymi budżetu wynosi 12 501 064zł, w związku z powyższym została spełniona reguła ostrożnościowa wynikająca z art. 242 ustawy o finansach publicznych. Niedobór budżetowy, tj. różnica pomiędzy dochodami budżetu a wydatkami wynosi 29 761 221 zł i zostanie sfinansowany przychodami.”- czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały budżetowej.

Ze szczegółami projektu przyszłorocznego budżetu miasta Zamościa można zapoznać się TUTAJ.

Jutro (28 grudnia o godz.13) decyzję o uchwaleniu lub też nie uchwaleniu budżetu na 2018 rok podejmą zamojscy radni. Nasza redakcja postanowiła dać taką możliwość również Czytelnikom. Zapraszamy do udziału w naszej sondzie. Głosować można do jutra do godz. 12. Czekamy również na Wasze komentarze.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Nowe miasto" dnia 27 grudnia 2017 o godzinie 8:29:47 napisał:
  Znowu będzie kolejny kredyt? Co to za sztuka robienie czegoś na kredyt za czyjeś.
  R E K L A M A
 • "oooo" dnia 27 grudnia 2017 o godzinie 8:34:20 napisał:
  To jest bardzo dobrze przygotowany budżet.W historii miasta nie mieliśmy tak dobrze skrojonego budżetu.Nie wszystkim może się spodobać najczęściej tym którzy jego nie rozumieją oraz przychodzą na sesje lub komisje nie przygotowani.
 • "Kundel" dnia 27 grudnia 2017 o godzinie 8:37:47 napisał:
  Nowe Miasto: a spróbuj wybudować dom bez kredytu
 • "lawyer" dnia 27 grudnia 2017 o godzinie 10:29:48 napisał:
  Z tekstu: "Niedobór budżetowy, tj. różnica pomiędzy dochodami budżetu a wydatkami wynosi 29 761 221 zł i zostanie sfinansowany przychodami." - a może nazwać wprost, że Zamość zaciągnie 30 milionów zobowiązań ? Będzie uczciwiej i bardziej zrozumiale dla innych. I może autor budżetu wskaże wprost z czego te nowe zobowiązania będą w przyszłości spłacone ? Nie widzę w budowie tych dziesiątków tysięcy m2 hal produkcyjnych ani budujących się nowych osiedli mieszkaniowych. Widzę natomiast uciekających z miasta ludzi, głównie młodych. Mimo zaklęć to nie jest dobry budżet.
 • "Jola" dnia 27 grudnia 2017 o godzinie 11:17:56 napisał:
  Ludzie masowo wyjeżdżają ostatni gasi światło, inaczej to sobię wyobrażałam głosując na obecnego prezydenta.
 • "asd" dnia 27 grudnia 2017 o godzinie 11:52:28 napisał:
  To spróbuj Kundel zbudować 5 domów na kredyt jak nie masz najemców. Sukces murowany
 • "....." dnia 27 grudnia 2017 o godzinie 13:11:41 napisał:
  Długi trzeba będzie spłacić - będą spłacać je mieszkańcy w czynszach , wodzie, śmieciach itp
 • "observer" dnia 27 grudnia 2017 o godzinie 13:24:22 napisał:
  do Joli - to jest problem nie tylko obecnego, ale i poprzedniego - a przede wszystkim całego kraju. Więc może trochę więcej obiektywizmu.
 • "hmm" dnia 27 grudnia 2017 o godzinie 13:30:24 napisał:
  Z utęsknieniem wyglądam prezydenta i radnych, którzy jako pierwsi uchwalą budżet bez zadłużenia. Inwestycje ok, ale z oszczędności, zamiast kredytów i pożyczek. Takie jest moje zdanie.
 • "ad111" dnia 27 grudnia 2017 o godzinie 14:07:14 napisał:
  Większość ludzi tak gospodaruje jak napisał/a poprzednik, ale w mieście, w gminie, w państwie ciągle na kredyt i jeszcze wmawiają, że tak jest lepiej. Czy ja wiem, czy to lepiej i dla kogo lepiej...?
  R E K L A M A
 • "Dirty Harry" dnia 27 grudnia 2017 o godzinie 15:07:43 napisał:
  Kredytu brać nie należy, ale na konsumpcję. Jeśli chodzi o kredyt inwestycyjny, to jest on często opłacalny, zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z tzw. lewarowaniem. Chodzi mi o to, ze lepiej wziąć np. 10 mln zł kredytu, aby mieć na wkład własny do pozyskanych z UE 90mln. W przeciwnym razie 90 mln zł przeszłoby nam koło nosa. Zamość nie jest miastem w zadnym razie nadmiernie zadłużonym! Zadłużenie na poziomie poniżej 25% a z takim mamy do czynienia w naszym mieście jest całkowicie bezpieczne.Większość miast w Polsce jest zadłużona na poziomie ponad 50% i też żadnej tragedii nie ma. Są to m. in. Warszawa, Rzeszów, czy Poznań.A chwalony tak przez wszystkich prezydent Żuk zadłużył Lublin na ok 78% i też nie robią z tego wielkiego halo, bo przecież wiemy jak wiele zbudowano ostatnio w Lublinie.Inwestycje tylko ze środków własnych w przypadku dużych i średnich miast to mrzonki.
 • "Kmicic" dnia 27 grudnia 2017 o godzinie 20:52:15 napisał:
  Miasto jest jak przedsiębiorstwo i naturalne jest to że właściciel chce aby jego przedsiębiorstwo przynosiło zyski.Niestety Pan Wnuk nie jest właścicielem Zamościa jednak ma dom, samochód czy też tak lekko zadłuża je na pokolenia? Niestety te zadłużenia będziemy musieli z czegoś spłacić na pewno nie spłacimy je z funduszy unijnych. Apropos funduszy unijnych wiadoma rzecz że eurosojuz dopłaca nam do załóżmy budowy zalewu załóżmy 75% jednak miasto musi dopłacić resztę czyli 25%. Zazwyczaj musi wziąźć kredyt czyli zadłużyć miasto i nas obywateli, którzy wybrali jegomościa na prezydenta miasta. W zwyczaju tak jest że kto nie płaci długów tego się wyrzuca z mieszkania czy tak nie powinniśmy zrobić z obecnym prezydentem? Czy nie powinniśmy wystawić poprzednim prezydentom rachunków za zadłużenie miasta? To są nasze pieniądze i warto mieć oko jak są wydawane i inwestowane. Wg mnie każdy prezydent miasta powinien odpowiadać swym majątkiem za zadłużenie miasta. Nie można spłacać kredytu drugim kredytem. Tak po za tym macie demokrację i takie są jej uroki! Za gierka też się zadłużało państwo na miliardy złotych czy obecne rządy nie tylko Wnuka ale też PIS-u czegoś wam nie przypominają?
 • "Do Kmicic" dnia 27 grudnia 2017 o godzinie 21:42:23 napisał:
  Jeśli uważasz, że branie kredytu i to zarówno przez osobę prywatną, jak i instytucję państwową to samo zło, to może wg. Ciebie należałyby zlikwidować te przybytki diabła jakimi są banki ?Wszak one żyją z udzielania kredytów. A co do karania włodarzy zadłużonych gmin, to musiałbyś ukarać 96% z nich, bo tylko ok. 4% i to małych gmin w Polsce nie ma żadnych długów.
 • "Kmicic" dnia 28 grudnia 2017 o godzinie 10:38:22 napisał:
  "Do Kmicic" jeżeli tak zrozumiałeś to przepraszam, banki nie są instytucjami diabła i nie należy je likwidować. Zależało mi tylko aby ludzie zrozumieli że nie należy zadłużać państwa miasta na duże kwoty które później nie będziemy mogli spłacić, a niestety nasz drogi rząd jaki obecny prezydent miasta do tego dążą. Wiadomo można raz a na niewiele zadłużyć państwo/miasto, ale nie tak że nie będziemy mogli tego spłacić w ciągu 100 lat. Jaka to jest odpowiedzialność za losy miasta jeżeli prezydenta nic nie zobowiązuje, obietnic nie spełnił, może nawet i okradł miasto i dalej ma nim gospodarować gdzie odpowiedzialność chociażby majątkowa nie mówię już o karnej? Czy Pan prowadzi swoje gospodarstwo tak że zadłuża swoją rodzinę na pokolenia bez żadnej odpowiedzialności wyrzutów sumienia? Nie można tak czynić i prezydent miasta i rząd powinien unikać zadłużeń bo będzie zależni od dłużników, a co za tym idzie może nie miec pieniędzy na armie. Pieniądze które pożyczamy raczej mają swoją narodowość i nie wiadomo czy dłużnicy nie chcieliby zapłaty w postaci części Polski?
 • "magnar" dnia 28 grudnia 2017 o godzinie 11:35:54 napisał:
  A za rok budżet będzie proponował nowy prezydent z PiS :)
 • "L11A" dnia 30 grudnia 2017 o godzinie 11:24:22 napisał:
  Oby tak się stało "magnar", bo w innym przypadku mogą nam się przydarzyć rządy bądź współrządzenie rodem z komuny.
 • "Kórnik drukarz" dnia 2 stycznia 2018 o godzinie 12:21:03 napisał:
  Ciekawe kto bo będzie spłacać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Antyklerykał
Zawierzy się akustykę np. tzw. Matce B...
ja
"przewidywana dobra akustyka". A jak nie...
Zróbcie jeszcze plac zabaw, by księża...
muo
Dopiero wyremontowana ulica za miliony i...
Antyklerykał
W Polsce katolickiej jest około 50 tys....
Antyklerykał
A leków w aptekach nadal nie ma......
Witold
Przypominam, że Świadkowie Jehowy nie ...
KL
Niesamowite na Zamojszczyźnie - kieruj...
KL
"Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi" - n...
Inżynier z Pet...
Widać ze Pan Farion startuje na posła ...
Krys
Rozumiem protest przeciw spalarni, ale n...
Żadne argumenty merytoryczne, finansowe...
z_boku
Niegdyś kiedy wysypisko znajdowało si...
zabrakło farby
sam napis bialy RONDO na asfalcie by wys...
ja z zamoscia
Wielka strata dla Zamościa. Super Facet...
observer
Czytałem "fachowe" wypowiedzi członkó...
ak
Powinniśmy wpisać śmieci na listę na...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018