R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćRedakcja7 września 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Czworo kandydatów, jedno miejsce

Zostało już niewiele czasu, by ogłosić swoich kandydatów na prezydentów, burmistrzów czy wójtów. W Zamościu przedstawiona poniżej lista jest prawdopodobnie finalna, ale jak to podczas wyborów można spodziewać się wszystkiego.

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października tego roku. Na dziennikarskiej giełdzie kandydatów nie ma więcej nazwisk poza tymi, które już oficjalnie znamy.  Swoje poparcia rozdały też najpopularniejsze partie polityczne i nie słychać o jakiejś nadzwyczajnej działalności zamojskich stowarzyszeń i kół związanych z polityką.

Lista, którą przedstawiamy poniżej,  nie jest oficjalna i choć kandydaci zgłosili swój akces, trzeba poczekać na ich rejestrację przez Państwową Komisję Wyborczą. W drugiej połowie września podamy oficjalne kandydatury prezydenckie wraz z listami kandydatów na radnych.

Oto anonsowani kandydaci:

Ćwik Sławomir –  Prawnik, menadżer, inwestor. Uzyskał poparcie najszerszego związanego z polityką środowiska w Zamościu, przedstawiciele czterech partii politycznych stworzyli wspólną listę i komitet wyborczy o nazwie Zamojska Koalicja Obywatelska. Mają wystawić wspólne listy do Rady Miasta Zamość, Rady Powiatu Zamojskiego. Podpisana przez nich Deklaracja Zamojska (tutaj) ustala kierunek wspólnego działania i jego zasady.
Oficjalnie poparty przez:  Platforma Obywatelska, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Nowoczesna, Polskie Stronnictwo Ludowe 
Strona internetowa: cwikslawomir.pl

Pfeifer Marta – Radna miejska, społecznik,  pomaga mężowi prowadzić działalność gospodarczą. Obecnie bez zdeklarowanego poparcia środowisk politycznych. Była członkini Platformy Obywatelskiej. Kandyduje z własnego komitetu.
Strona internetowa: profil fb

Sachajko Jarosław – Pracownik naukowy, poseł na Sejm RP w obecnej kadencji.  Karierę polityczną rozpoczął przed wyborami parlamentarnymi jako propagator JOW-ów. Obecnie bardzo zaangażowany w prace sejmowe jako Przewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Oficjalnie poparty przez: Kukiz’15
Strona internetowa: sachajko.pl

Wnuk Andrzej – Prawnik, wydawca, przedsiębiorca. Obecnie pełni funkcję prezydenta miasta. Znany z wszczynania sporów sądowych, w których nie zawsze wygrywał. Poparty przez Prawo i Sprawiedliwość w poprzednich wyborach, lecz w połowie kadencji to poparcie zostało wycofane (informacja tutaj).  W bieżącym roku został ponownie wskazany jako kandydat na fotel prezydencki przez przedstawicieli  tej partii. Można jednak odnieść wrażenie, że bez entuzjazmu wśród zamojskich struktur PiS.
Oficjalnie poparty przez: Prawo i Sprawiedliwość
Strona internetowa: andrzejwnuk.pl

Poniżej zapisy z konferencji prasowych kandydatów:

 

Marta Pfeifer będzie kandydować na urząd prezydenta Zamościa

Publiée par roztocze.net Regionalny Dziennik Internetowy sur Vendredi 15 juin 2018

Z powodu braku zapisu video konferencji Andrzeja Wnuka wskazujemy informację prasową, na podstawie której anonsowaliśmy kandydata, TUTAJ

Kandydaci ustawieni alfabetycznie podobnie jak na kartach do głosowania.

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny