R E K L A M A

Z I P

Turystyka | ZamośćOliwia Bojar18 października 2017 FACEBOOK | 4425 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1) ()

Zamość: Coraz więcej turystów w sezonie

Turyści na tle zamojskich kamieniczek ormiańskich, foto: Oliwia Bojar

R E K L A M A    B O A R D


O ponad 11 % w stosunku do roku ubiegłego wzrosła w tegorocznym sezonie turystycznym ilość osób odwiedzających Zamość.

Według danych podsumowujących sezon turystyczny czyli okres od 1 maja do 30 września przedstawionych przez Urząd Miasta Zamość w minionym sezonie Hetmański Gród odwiedziło 271 474 osób. To o 27 474 więcej niż przed rokiem.

Zdecydowanym faworytem wśród miejsc najchętniej odwiedzanych przez przyjezdnych jest zamojskie ZOO, które w tym sezonie gościło aż 197 897 osób czyli o 10 945 więcej niż w sezonie 2016.
Także spory wzrost liczby odwiedzających o ponad 5 tysięcy osób odnotowało Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał (42 987 osób w sezonie 2017). O ponad 40 % więcej osób niż przed rokiem odwiedziło też Muzeum Zamojskie przy ul. Ormiańskiej – 22 244 osoby w 2017 roku i 15 794 w 2016 r.
Więcej osób przeszło także Trasą Podziemną Oficyn Ratusza – w 2017 roku 5 562 osoby, w 2016 roku – 5 281.
Spadło natomiast zainteresowanie osób odwiedzaniem takich miejsc jak:
– Galeria Rzeźby prof. Mariana Koniecznego – z 700 osób w 2016 roku do 597 w 2017 r. (spadek o 14,71 %)
– Trasa Podziemna Bastion VII- Nadszaniec – z 17 418 osób w 2016 roku do 15 822 osób w 2017 r. (spadek o 9,16 %)
– Taras widokowy Bastion VII – z 17 049 osób w 2016 roku do 15 862 w 2017 r. (spadek o 6,96 %).
Według danych przekazanych przez Urząd Miasta także więcej osób odwiedziło Informacje Turystyczną w Ratuszu – na podstawie licznika wejść zanotowano 213 577 osób, co daje wzrost w stosunku do roku ubiegłego o 65 463 osoby (44,20 %).
Z danych wynika także, że miasto odwiedziło w tym sezonie mniej, ale za to bardziej licznych grup: 343 grupy złożone z 14 010 osób przy czym w ubiegłorocznym sezonie tych grup było 392, ale liczyły 13 322 osoby. Grupy te odwiedziły Forteczne Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej, gdzie spotkały się z przewodnikiem i skorzystały m. in. z informacji turystycznej.
Wzrosła także w tegorocznym sezonie ilość grup zwiedzających miasto z przewodnikiem za pośrednictwem Zamojskiego Centrum Informacji – 406 w 2017 r. przy 337 w 2016 r. (wzrost o 20,47%). Także więcej turystów indywidualnych (o 43,39%) skorzystało z usługi przewodnika za pośrednictwem ZCI – w 2016 roku liczba ta wyniosła 6 115, a w 2017 – 8 768.
Dodajmy, że uroczyste podsumowanie tegorocznego sezonu turystycznego zaplanowano na 23 października o godz. 17 we Wrotach Kultury przy ul. Królowej Jadwigi 2. Podczas spotkania odbędą się także obchody jubileuszu 25-lecia informacji turystycznej w Zamościu.

Autor: Oliwia Bojar
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
  • "to jest temat" dnia 18 października 2017 o godzinie 17:06:48 napisał:
    "Dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich potrąciła 76-latka na przejściu dla pieszych. Mężczyzna zmarł. Małgorzata L. pozostaje na stanowisku.Do tragicznego wypadku na ul. Lwowskiej doszło 21 kwietnia tego roku. "
    2
    1
    R E K L A M A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Wilhelm T.
No, zawita jak Nizioła zrobią Prezyden...
Wilhelm T.
No to kuźwa sukces! Na 102% siłą i al...
z_boku 16 minut temu
Tak! Bimber jest święty i żadne rami...
hm 39 minut temu
Super wiadomość !!! Tyko o 2 sezony za...
TORRES20400
Bimbru szkoda. Zbieranie "zabytków" z I...
z_boku
Ufff.... Już myślałem że Jakuba zła...
z_boku
No to trzeba mu pogratulować. Tam go je...
Persona non gra...
Proponuję Przemysława Kitę za Piotra ...
Asd
Czyli za jednym zamachem wzmocnienie Het...
Oneb
Ptaszki ćwierkają, że ktoś wyszedł ...
Taka kasa ! Więcej niż Prezydent. Nies...
Oneb
Ptaszki ćwierkające, że kandydatką n...
...
Hahahahhhah .... akcje Krajowej Spółki...
lewicowy
karteczka bredzisz. Zamojskie SLD weszł...
ad111
Daltego cały ten "news" wyjęty jest ni...
fucha
A po co radnemu Niziołowi twój głos. ...
fucha
Po co tak się pchać na ten urząd Prez...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny