nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Turystyka | ZamośćOliwia Bojar18 października 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Zamość: Coraz więcej turystów w sezonie

Turyści na tle zamojskich kamieniczek ormiańskich, foto: Oliwia Bojar


O ponad 11 % w stosunku do roku ubiegłego wzrosła w tegorocznym sezonie turystycznym ilość osób odwiedzających Zamość.

Według danych podsumowujących sezon turystyczny czyli okres od 1 maja do 30 września przedstawionych przez Urząd Miasta Zamość w minionym sezonie Hetmański Gród odwiedziło 271 474 osób. To o 27 474 więcej niż przed rokiem.

Zdecydowanym faworytem wśród miejsc najchętniej odwiedzanych przez przyjezdnych jest zamojskie ZOO, które w tym sezonie gościło aż 197 897 osób czyli o 10 945 więcej niż w sezonie 2016.
Także spory wzrost liczby odwiedzających o ponad 5 tysięcy osób odnotowało Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał (42 987 osób w sezonie 2017). O ponad 40 % więcej osób niż przed rokiem odwiedziło też Muzeum Zamojskie przy ul. Ormiańskiej – 22 244 osoby w 2017 roku i 15 794 w 2016 r.
Więcej osób przeszło także Trasą Podziemną Oficyn Ratusza – w 2017 roku 5 562 osoby, w 2016 roku – 5 281.
Spadło natomiast zainteresowanie osób odwiedzaniem takich miejsc jak:
– Galeria Rzeźby prof. Mariana Koniecznego – z 700 osób w 2016 roku do 597 w 2017 r. (spadek o 14,71 %)
– Trasa Podziemna Bastion VII- Nadszaniec – z 17 418 osób w 2016 roku do 15 822 osób w 2017 r. (spadek o 9,16 %)
– Taras widokowy Bastion VII – z 17 049 osób w 2016 roku do 15 862 w 2017 r. (spadek o 6,96 %).
Według danych przekazanych przez Urząd Miasta także więcej osób odwiedziło Informacje Turystyczną w Ratuszu – na podstawie licznika wejść zanotowano 213 577 osób, co daje wzrost w stosunku do roku ubiegłego o 65 463 osoby (44,20 %).
Z danych wynika także, że miasto odwiedziło w tym sezonie mniej, ale za to bardziej licznych grup: 343 grupy złożone z 14 010 osób przy czym w ubiegłorocznym sezonie tych grup było 392, ale liczyły 13 322 osoby. Grupy te odwiedziły Forteczne Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej, gdzie spotkały się z przewodnikiem i skorzystały m. in. z informacji turystycznej.
Wzrosła także w tegorocznym sezonie ilość grup zwiedzających miasto z przewodnikiem za pośrednictwem Zamojskiego Centrum Informacji – 406 w 2017 r. przy 337 w 2016 r. (wzrost o 20,47%). Także więcej turystów indywidualnych (o 43,39%) skorzystało z usługi przewodnika za pośrednictwem ZCI – w 2016 roku liczba ta wyniosła 6 115, a w 2017 – 8 768.
Dodajmy, że uroczyste podsumowanie tegorocznego sezonu turystycznego zaplanowano na 23 października o godz. 17 we Wrotach Kultury przy ul. Królowej Jadwigi 2. Podczas spotkania odbędą się także obchody jubileuszu 25-lecia informacji turystycznej w Zamościu.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Oliwia Bojar
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "to jest temat" dnia 18 października 2017 o godzinie 17:06:48 napisał:
    "Dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich potrąciła 76-latka na przejściu dla pieszych. Mężczyzna zmarł. Małgorzata L. pozostaje na stanowisku.Do tragicznego wypadku na ul. Lwowskiej doszło 21 kwietnia tego roku. "
    R E K L A M A

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama