Polityka i Samorząd | ZamośćRedakcja18 stycznia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 7 komentarzy

Zamość: Co dalej z budową obwodnicy zachodniej?

Skrzyżowanie ul. Królowej Jadwigi i Dzieci Zamojszczyzny Fot. R.Moteka
R E K L A M A    B O A R D

15 stycznia otwarto oferty na przebudowę obwodnicy zachodniej Zamościa. Do przetargu stanęły dwie firmy, obie ceny znacznie przekraczają planowaną przez Miasto kwotę 88,651 mln złotych.

W przygotowaniu jest przebudowa drogi krajowej nr 74 na odcinku około 5 km od al. 1 Maja (most na rzece Łabuńka) do ulicy Szczebrzeskiej (granica miasta Zamość). W listopadzie 2018 roku Miasto Zamość rozpoczęło poszukiwania wykonawcy, który zrealizuje inwestycję w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Na ogłoszenie opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Zamość wpłynęły dwie oferty: BUDIMEX S.A. zaoferowało wykonanie inwestycji za cenę 126.011.855,95 zł, STRABAG Sp. z o.o. za cenę 1 185.397.923,83 zł, jednak Miasto zamierzało przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 88.651.238,94 zł brutto. Różnica przekracza 37 mln zł.

W związku z tym miasto będzie musiało rozpisać nowy przetarg. Poniżej informacja z otwarcia ofert.

fot. BIP Miasto Zamość
fot. BIP Miasto Zamość

Przewidywany zakres robót budowlanych do wykonania obejmuje:

­ przebudowę ulicy Aleje 1 Maja,
­ przebudowę ulicy Dzieci Zamojszczyzny,
­ przebudowę ulicy Szczebrzeskiej,
­ przebudowę skrzyżowań:

a) ul. Aleje 1 Maja – Dzieci Zamojszczyzny,

b) ul. Dzieci Zamojszczyzny – ul. Okrzei – ul. Włościańska

c) ul. Dzieci Zamojszczyzny – ul. Sadowa,

d) ul. Dzieci Zamojszczyzny – ul. Szczebrzeska – ul. Śląska,

e) ul. Dzieci Zamojszczyzny – ul. Janowicka,

f) ul. Szczebrzeska – ul. Błonie – ul. Szkolna, przebudowa istniejącej sygnalizacji świetlnej w zależności
od warunków i zgody Zarządu Dróg Grodzkich.

W tym na czterech skrzyżowaniach wykonawca ma zaprojektować skrzyżowania typu rondo:

ul. Al. 1 Maja – Dzieci Zamojszczyzny – ul. Braterstwa Broni,
ul. Dzieci Zamojszczyzny – ul. Okrzei – ul. Włościańska,
ul. Dzieci Zamojszczyzny – ul. Sadowa,
ul. Szczebrzeska – ul. Śląska

­ budowę kanalizacji deszczowej,
­ budowę zatok autobusowych,
­ budowę zatoki do kontroli ruchu z punktem ważeniowym
­ rozbudowę mostu o przejście na ciąg pieszo-rowerowy,
­ budowę chodników,
­ budowę ścieżki rowerowej,
­ budowę łączników (chodniki + ścieżka rowerowa) łączących proj. z istniejącą infrastrukturą,
­ budowę zjazdów indywidualnych,
­ budowę oświetlenia ulicznego,
­ przebudowę i zabezpieczenie sieci infrastruktury uzbrojenia terenu,
­ wycinka kolidujących drzew i krzewów, gospodarka istniejącą zielenią,
­ wykonanie oznakowania pionowego i poziomego oraz elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz systemu Inteligentnego Systemu Sterowania Ruchem (ITS), wraz z centrum zarządzania,
­ wykonanie, przebudowa nowych skarp nasypów, wykopów oraz przebudowa kolidujących odcinków istniejącej infrastruktury nie związanej z potrzebami drogi (sieci).

Inwestycja ma się zakończyć do 30.09.2021 roku.

Szczegółowy zakres robót i prac projektowych został określony w załączniku nr 11 do SIWZ „Program Funkcjonalno – Użytkowy”. Wykonawca zobowiązany jest, zgodnie z art. 29 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, do zapewnienia, by przy realizacji inwestycji zostały uwzględnione wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych lub projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników.

Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, PRIORYTET: IV Infrastruktura drogowa dla miast, DZIAŁANIE: 4.2 Zwiększenie dostępności transportowej ośrodków miejskich leżących poza siecią drogową TEN-T i odciążenie miast od nadmiernego ruchu drogowego.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 8.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Anonim" dnia 18 stycznia 2019 o godzinie 13:49:55 napisał:
  NO cóż, miasto ogłosi nowy przetarg, złagodzi kryteria i jakoś to będzie :)
  R E K L A M A
 • "ad111" dnia 18 stycznia 2019 o godzinie 14:32:47 napisał:
  Pamiętajcie tylko aby studzienki były równo z asfaltem, bo w Polsce od wielu lat ta sztuka się nie udaje...:) A co więcej, taki koszt przebudowy 5 km drogi (nie autostrady i nie w metropolii, bo przecież to raczej "wieś z ratuszem", jak swego czasu wyraził się Wnuk) świadczy o totalnym zidioceniu wykonawców. Tym razem, szacun dla władz miasta, że się na ten irracjonalny dyktad nie zgodziły...
 • "." dnia 18 stycznia 2019 o godzinie 23:11:20 napisał:
  Różnica 50 mln pomiędzy obiema ofertami? Czy dobrze przeczytałem? Obie firmy mają ugruntowaną pozycję na rynku, i skoro podają takie ceny więc realizacja za niższą cenę jest jak najbardziej możliwa (tańsza oferta). Kolejna rzecz, która mnie zastanawia to czy zakres prac, zużytych materiałów i ilość roboczogodzin będzie taka sama (porównywalna)?
 • "zibi" dnia 19 stycznia 2019 o godzinie 12:31:14 napisał:
  to chyba jakas tragiczna pomylka.kto to widzial zeby tak zwana obwodnica zachodnia rozdzielala 1/4 miasta od pozostalej czesci 3/4. caly ruch zamiast pojsc obrzezem miasta pozostanie w jego ulicach wewnetrznych !( wystarczy popatrzec na plan miasta ) . dlaczego nie mozna wydac tych pieniedzy z glowa i zaprojektowac tak jak istniejaca obwodnice polnocno-wschodnia - poza obrzezem miasta ,tym bardziej ze przy ulicy szczebrzeskiej rozwija sie specjalna strefa ekonomiczna wiec latwy dostep bedzie tam potrzebny od polnocy i zachodu. kto to wymyslil i zatwierdzil ? mam nadzieje ,ze jeszcze nie jest za pozno na zmiany.
 • "MPK" dnia 19 stycznia 2019 o godzinie 22:28:22 napisał:
  zibi - oj chyba jest za pozno
 • "KL" dnia 19 stycznia 2019 o godzinie 23:52:08 napisał:
  Następna głupia obwodnica. Zamościowi potrzebne są obwodnice całego miasta, nie tylko Starówki.
 • "Jango Fett" dnia 20 stycznia 2019 o godzinie 0:20:36 napisał:
  Czy to faktycznie ma być obwodnica wewnątrz miasta? Lublin jak wybudował swoją obwodnicę przypomina ona jakby pętlę rzuconą na tereny wokół miasta, co dla tego miasta stwarza nowe kierunki ekspansji i rozwoju na nowych terenach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Xxx
Brawo, gratulacje!!!! Szkoda tylko, że ...
z_boku
Zamość nie Monaco, gokarty to taka For...
ciekawy
czego nie rozumiesz w slowie najprawdobo...
^_^
polecamy zatyczki do uszu z apteki...
:)
Zamość... Moi drodzy, w bogatych miast...
ja
nic nie robiono, bo nikt nie zgłosił i...
Piotr
Przejechać nie można z dzieckiem do sz...
Supertotobet
https://superotobetyenigiris.com...
Thomas
Ja wiem o tym i chodzi o 2006 rok. Tylko...
ja
do Thomasa - sprawa spalarni to nie popr...
Oko
Złote a skromne... chciałoby się zacy...
Jurek
Co za idiota wymyślił wyścigi gokart...
Zamojska Konopielka@ Ten cytat z Konopie...
Zamojska Konopi...
Osiedle domków jednorodzinnych w Zamoś...
kontra
Pomyśl TWS chwilę. Wogóle nie jest to...
Thomas
Sprawa spalarni wynikła w końcówce po...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018