Polityka i Samorząd | ZamośćRedakcja18 stycznia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 7 komentarzy

Zamość: Co dalej z budową obwodnicy zachodniej?

Skrzyżowanie ul. Królowej Jadwigi i Dzieci Zamojszczyzny Fot. R.Moteka
R E K L A M A    B O A R D

15 stycznia otwarto oferty na przebudowę obwodnicy zachodniej Zamościa. Do przetargu stanęły dwie firmy, obie ceny znacznie przekraczają planowaną przez Miasto kwotę 88,651 mln złotych.

W przygotowaniu jest przebudowa drogi krajowej nr 74 na odcinku około 5 km od al. 1 Maja (most na rzece Łabuńka) do ulicy Szczebrzeskiej (granica miasta Zamość). W listopadzie 2018 roku Miasto Zamość rozpoczęło poszukiwania wykonawcy, który zrealizuje inwestycję w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Na ogłoszenie opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Zamość wpłynęły dwie oferty: BUDIMEX S.A. zaoferowało wykonanie inwestycji za cenę 126.011.855,95 zł, STRABAG Sp. z o.o. za cenę 1 185.397.923,83 zł, jednak Miasto zamierzało przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 88.651.238,94 zł brutto. Różnica przekracza 37 mln zł.

W związku z tym miasto będzie musiało rozpisać nowy przetarg. Poniżej informacja z otwarcia ofert.

fot. BIP Miasto Zamość
fot. BIP Miasto Zamość

Przewidywany zakres robót budowlanych do wykonania obejmuje:

­ przebudowę ulicy Aleje 1 Maja,
­ przebudowę ulicy Dzieci Zamojszczyzny,
­ przebudowę ulicy Szczebrzeskiej,
­ przebudowę skrzyżowań:

a) ul. Aleje 1 Maja – Dzieci Zamojszczyzny,

b) ul. Dzieci Zamojszczyzny – ul. Okrzei – ul. Włościańska

c) ul. Dzieci Zamojszczyzny – ul. Sadowa,

d) ul. Dzieci Zamojszczyzny – ul. Szczebrzeska – ul. Śląska,

e) ul. Dzieci Zamojszczyzny – ul. Janowicka,

f) ul. Szczebrzeska – ul. Błonie – ul. Szkolna, przebudowa istniejącej sygnalizacji świetlnej w zależności
od warunków i zgody Zarządu Dróg Grodzkich.

W tym na czterech skrzyżowaniach wykonawca ma zaprojektować skrzyżowania typu rondo:

ul. Al. 1 Maja – Dzieci Zamojszczyzny – ul. Braterstwa Broni,
ul. Dzieci Zamojszczyzny – ul. Okrzei – ul. Włościańska,
ul. Dzieci Zamojszczyzny – ul. Sadowa,
ul. Szczebrzeska – ul. Śląska

­ budowę kanalizacji deszczowej,
­ budowę zatok autobusowych,
­ budowę zatoki do kontroli ruchu z punktem ważeniowym
­ rozbudowę mostu o przejście na ciąg pieszo-rowerowy,
­ budowę chodników,
­ budowę ścieżki rowerowej,
­ budowę łączników (chodniki + ścieżka rowerowa) łączących proj. z istniejącą infrastrukturą,
­ budowę zjazdów indywidualnych,
­ budowę oświetlenia ulicznego,
­ przebudowę i zabezpieczenie sieci infrastruktury uzbrojenia terenu,
­ wycinka kolidujących drzew i krzewów, gospodarka istniejącą zielenią,
­ wykonanie oznakowania pionowego i poziomego oraz elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz systemu Inteligentnego Systemu Sterowania Ruchem (ITS), wraz z centrum zarządzania,
­ wykonanie, przebudowa nowych skarp nasypów, wykopów oraz przebudowa kolidujących odcinków istniejącej infrastruktury nie związanej z potrzebami drogi (sieci).

Inwestycja ma się zakończyć do 30.09.2021 roku.

Szczegółowy zakres robót i prac projektowych został określony w załączniku nr 11 do SIWZ „Program Funkcjonalno – Użytkowy”. Wykonawca zobowiązany jest, zgodnie z art. 29 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, do zapewnienia, by przy realizacji inwestycji zostały uwzględnione wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych lub projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników.

Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, PRIORYTET: IV Infrastruktura drogowa dla miast, DZIAŁANIE: 4.2 Zwiększenie dostępności transportowej ośrodków miejskich leżących poza siecią drogową TEN-T i odciążenie miast od nadmiernego ruchu drogowego.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 6.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Anonim" dnia 18 stycznia 2019 o godzinie 13:49:55 napisał:
  NO cóż, miasto ogłosi nowy przetarg, złagodzi kryteria i jakoś to będzie :)
  R E K L A M A
 • "ad111" dnia 18 stycznia 2019 o godzinie 14:32:47 napisał:
  Pamiętajcie tylko aby studzienki były równo z asfaltem, bo w Polsce od wielu lat ta sztuka się nie udaje...:) A co więcej, taki koszt przebudowy 5 km drogi (nie autostrady i nie w metropolii, bo przecież to raczej "wieś z ratuszem", jak swego czasu wyraził się Wnuk) świadczy o totalnym zidioceniu wykonawców. Tym razem, szacun dla władz miasta, że się na ten irracjonalny dyktad nie zgodziły...
 • "." dnia 18 stycznia 2019 o godzinie 23:11:20 napisał:
  Różnica 50 mln pomiędzy obiema ofertami? Czy dobrze przeczytałem? Obie firmy mają ugruntowaną pozycję na rynku, i skoro podają takie ceny więc realizacja za niższą cenę jest jak najbardziej możliwa (tańsza oferta). Kolejna rzecz, która mnie zastanawia to czy zakres prac, zużytych materiałów i ilość roboczogodzin będzie taka sama (porównywalna)?
 • "zibi" dnia 19 stycznia 2019 o godzinie 12:31:14 napisał:
  to chyba jakas tragiczna pomylka.kto to widzial zeby tak zwana obwodnica zachodnia rozdzielala 1/4 miasta od pozostalej czesci 3/4. caly ruch zamiast pojsc obrzezem miasta pozostanie w jego ulicach wewnetrznych !( wystarczy popatrzec na plan miasta ) . dlaczego nie mozna wydac tych pieniedzy z glowa i zaprojektowac tak jak istniejaca obwodnice polnocno-wschodnia - poza obrzezem miasta ,tym bardziej ze przy ulicy szczebrzeskiej rozwija sie specjalna strefa ekonomiczna wiec latwy dostep bedzie tam potrzebny od polnocy i zachodu. kto to wymyslil i zatwierdzil ? mam nadzieje ,ze jeszcze nie jest za pozno na zmiany.
 • "MPK" dnia 19 stycznia 2019 o godzinie 22:28:22 napisał:
  zibi - oj chyba jest za pozno
 • "KL" dnia 19 stycznia 2019 o godzinie 23:52:08 napisał:
  Następna głupia obwodnica. Zamościowi potrzebne są obwodnice całego miasta, nie tylko Starówki.
 • "Jango Fett" dnia 20 stycznia 2019 o godzinie 0:20:36 napisał:
  Czy to faktycznie ma być obwodnica wewnątrz miasta? Lublin jak wybudował swoją obwodnicę przypomina ona jakby pętlę rzuconą na tereny wokół miasta, co dla tego miasta stwarza nowe kierunki ekspansji i rozwoju na nowych terenach.

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Mefisto
Prestiżowe konkursy i PWSZ :D:D:D:D Pic...
Thomas
Beata Mazurek z numerem dwa w lubelskim...
KL
Stara wiadomość - to było w sobotę....
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat