R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara21 września 2017 FACEBOOK | 4420 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 2 komentarze ()

Zamość: Chcą odbudować “Śmiałego”

Pociąg "Śmiały"; fot. Facebook/Zamość 1920

R E K L A M A    B O A R D

Organizatorzy popularnego widowiska historycznego “Zamość 1920” chcą odbudować pociąg pancerny “Śmiały”. Apelują o wsparcie do wszystkich miłośników historii. Koszt przedsięwzięcia to ok. 115 tys. złotych.

-Jesteśmy grupą przyjaciół parających się rekonstrukcją historyczną od 15 lat. Działamy w dwóch grupach: Stowarzyszenie “Zamość 1920” oraz Fundacja Wspierania Zamojskiej Rekonstrukcji Historycznej i Postaw Społecznych „Bastion”. Stowarzyszenie Zamość 1920 jest organizatorem widowiska historycznego “Zamość 1920- Przywrócić pamięci!”. Odtwarzamy obronę Zamościa podczas wojny polsko-bolszewickiej w roku 1920.- mówi Leszek Sobuś z Fundacji “Bastion”.

Fundacja ta jest organizatorem Szturmu Twierdzy Zamość-widowiska historycznego odtwarzającego oblężenie Zamościa, przez wojska kozacko-tatarskie, pod dowództwem Bohdana Chmielnickiego w roku 1648. Szturm Twierdzy Zamość był zorganizowany w tym roku po raz XV.

-Dla potrzeb widowiska “Zamość 1920”, zbudowaliśmy wagon pancerny pociągu “Śmiały”. Niestety, ze względu na materiał z którego został zbudowany (płyta laminowana) oraz rozbieranie i montaż wagonu na użyczanych nam przez PLK i PKP wagonach, spowoduje , że w tym roku wagon wyjedzie po raz ostatni na tory i więcej już go nie będziemy mogli zmontować.– tłumaczy Leszek Sobuś. – Postanowiliśmy spróbować zebrać fundusze na budowę i rekonstrukcję wagonu stalowego, na własnej lorze kolejowej z możliwością jego transportu po całym kraju i ze wszystkimi atrybutami prawdziwego pociągu pancernego. Niestety koszt takiego wagonu to ponad 115 tys złotych wraz z lorą, materiałami i robocizną. – dodaje. Organizatorzy widowiska “Zamość 1920” liczą zarówno na wsparcie finansowe, jak i praktyczne, merytoryczne.

Fot. Facebook/Zamość 1920

Potrzebujemy fachowców od spawania i nitowania. Liczymy na pomoc materialną i doradczą ludzi tak samo zakręconych na punkcie historii jak i my, aby stalowy wagon “Śmiałego” wyjechał kiedyś na tory podczas niejednego wydarzenia historycznego. – apelują o pomoc.

Niebawem przedstawimy więcej szczegółów tej inicjatywy.

 

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Kandydat Nizio... 54 minuty temu
Czyżby kandydatem był pan Nizioł? P...
TORRES20400
Kandydat jest. Ale to nie ten, co wielu ...
Szymon
Nikogo nie poparli? Co z jedynym wspóln...
Normals
Przypatrzmy się tym Obywatelom teraz ju...
Normals
Zadanie pierwsze: pogonić komunę, /je...
z_boku
Mundurki wprowadził, cudne były ;)...
Nauczycielka
Pamiętam jakie cuda wymyślał pan Gier...
nikt
co by było , gdyby nie stary zarząd T...
nemezis
Objazdowa TRUPA cyrkowa. Takiej woltyże...
nemezis
Nie chce mi się wierzyć, że radnej po...
@ "socjal"
Pisać każdy może. Wszak żyjemy w wol...
z_boku
Dodatkowo podać personalia do publiczne...
L.
Dobry, stary pomysł. Był kiedyś pręg...
z_boku
Jednak powinna być przywrócona kara ch...
socjal
Czyli bez zmian widzę. Nie ma konstruk...
Emerytka
Czy Pani Mucha coś zaśpiewa w Zamości...
Brawo Zamość
Mieszkam poza Zamościem przepraszam z...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny