R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara21 września 2017

Zamość: Chcą odbudować “Śmiałego”

Pociąg "Śmiały"; fot. Facebook/Zamość 1920

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Organizatorzy popularnego widowiska historycznego “Zamość 1920” chcą odbudować pociąg pancerny “Śmiały”. Apelują o wsparcie do wszystkich miłośników historii. Koszt przedsięwzięcia to ok. 115 tys. złotych.

-Jesteśmy grupą przyjaciół parających się rekonstrukcją historyczną od 15 lat. Działamy w dwóch grupach: Stowarzyszenie “Zamość 1920” oraz Fundacja Wspierania Zamojskiej Rekonstrukcji Historycznej i Postaw Społecznych „Bastion”. Stowarzyszenie Zamość 1920 jest organizatorem widowiska historycznego “Zamość 1920- Przywrócić pamięci!”. Odtwarzamy obronę Zamościa podczas wojny polsko-bolszewickiej w roku 1920.- mówi Leszek Sobuś z Fundacji “Bastion”.

Fundacja ta jest organizatorem Szturmu Twierdzy Zamość-widowiska historycznego odtwarzającego oblężenie Zamościa, przez wojska kozacko-tatarskie, pod dowództwem Bohdana Chmielnickiego w roku 1648. Szturm Twierdzy Zamość był zorganizowany w tym roku po raz XV.

-Dla potrzeb widowiska “Zamość 1920”, zbudowaliśmy wagon pancerny pociągu “Śmiały”. Niestety, ze względu na materiał z którego został zbudowany (płyta laminowana) oraz rozbieranie i montaż wagonu na użyczanych nam przez PLK i PKP wagonach, spowoduje , że w tym roku wagon wyjedzie po raz ostatni na tory i więcej już go nie będziemy mogli zmontować.– tłumaczy Leszek Sobuś. – Postanowiliśmy spróbować zebrać fundusze na budowę i rekonstrukcję wagonu stalowego, na własnej lorze kolejowej z możliwością jego transportu po całym kraju i ze wszystkimi atrybutami prawdziwego pociągu pancernego. Niestety koszt takiego wagonu to ponad 115 tys złotych wraz z lorą, materiałami i robocizną. – dodaje. Organizatorzy widowiska “Zamość 1920” liczą zarówno na wsparcie finansowe, jak i praktyczne, merytoryczne.

Fot. Facebook/Zamość 1920

Potrzebujemy fachowców od spawania i nitowania. Liczymy na pomoc materialną i doradczą ludzi tak samo zakręconych na punkcie historii jak i my, aby stalowy wagon “Śmiałego” wyjechał kiedyś na tory podczas niejednego wydarzenia historycznego. – apelują o pomoc.

Niebawem przedstawimy więcej szczegółów tej inicjatywy.

 

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 8 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "fotek" dnia 21 września 2017 o godzinie 20:12:01 napisał:
  Maly podskakuje Napoleonida .Śmieszne
  0
  3
 • R E K L A M A
 • "janek" dnia 22 września 2017 o godzinie 16:15:28 napisał:
  Kilka dnui temu było o tym na FB, strona o pociagach pancernych. Nawet te same fotki tylko na FB dodatkoweo dodano zdjęcie makiety.
  0
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

ku pamięci
"Po europejskich podróżach lata spędz...
przedstawiciel ... 23 minuty temu
Najjaśniejszymi gwiazdami wernisażu by...
Bartek 53 minuty temu
Oczywiscie, że nie wesprę. Mam już do...
z_boku
Uważam że nie należy się osobie wypi...
z_boku
Agent "he he" znowu nadaje. Po przez pro...
zamościak
Ławeczka powinna być w byłym "małpim...
krycho
niech oni lepiej idą na szczaw razem z ...
Marco Polo
Niech mu ławeczki w Krakowie stawiają....
Bapcia
Coś żeś mocno zorientowany w tej spra...
pracownik
Szkoda ,że nie poruszyli tematu niegodn...
ławeczka
Co faktycznie czuł Marek Grechuta do sw...
drogeria
ty sławek jesteś jak widać z wpisu za...
TIR
Radny Kutyła uczestnicząc w tego typu ...
pp
@Modern Szkoda, że tylko jedną i to...
mieszkaniec
Widzę, że roztocze.net wzoruje się na...
gość
zazdroszczę....niestety nie mogę...
kopać gałe
Jebło cię?????? chyba jednak cię jeb...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017