Polityka i Samorząd | ZamośćRedakcja11 stycznia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 13 komentarzy

Zamość: Chcą obniżyć diety radnym

Stowarzyszenie Zamość nasz Wspólny Dom
R E K L A M A    B O A R D

Stowarzyszenie „Zamość – nasz wspólny dom” ruszyło ze zbiórką podpisów w sprawie obniżenia diet radnym miejskim z 1400 na 1000 złotych.

Przypomnijmy, że na początku kadencji nowej rady, 29 listopada rajcy podjęli uchwały: o wysokości wynagrodzenia Prezydenta Miasta Zamość, które nie uległo zmianie, wysokości diet Radnych Miasta Zamość, które wzrosły o 75% oraz wysokości diet dla przewodniczących zarządów osiedli, które wzrosły o 50%. Za głosowali wszyscy obecni na II sesja Rady Miasta Zamość VIII kadencji (22 z 23, Wiesław Nowakowski był nieobecny).

Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę o podwyżkach swoich diet. Dieta nie stanowi wynagrodzenia, lecz rekompensatę za utracone zarobki i zwrot kosztów ponoszonych przy wykonywaniu mandatu.

Podwyżka spotkała się ze skrajnymi reakcjami mieszkańców. Najbardziej tę decyzję krytykują członkowie stowarzyszenia „Zamość – nasz wspólny dom”. Zdaniem przewodniczącej stowarzyszenia, Diany Sawickiej, radni kandydując w wyborach samorządowych nie zapowiadali podwyżki diet. Według niej praca taka powinna mieć charakter społeczny, za który nie powinny być pobierane diety.

Uważamy jako stowarzyszenie, że podwyżka w wysokości 75 proc. jest stanowczo za wysoka. Weźmy pod uwagę to, że w czasie całej kampanii wyborczej żaden z kandydatów do Rady Miasta nie podniósł tego problemu, tak że mieszkańcy nie wiedzieli nic o planach na nadchodzącą podwyżkę – podsumowała Diana Sawicka.

Wykorzystując instrument Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej stowarzyszenie chce przedłożyć pod obrady Rady Miasta projekt obniżenia diet do 1000 zł. Zbiórka podpisów już ruszyła.

Chcesz poprzeć Obywatelską Inicjatywę Uchwałodawczą skontaktuj się ze stowarzyszeniem +48616492718 – Diana Sawicka, 509963094 Łukasz Kwiatkowski.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 18.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "mieszkaniec - powiatowa" dnia 11 stycznia 2019 o godzinie 10:13:47 napisał:
  Przecież nie mówieniu o daniu sobie podwyżek przed wyborami, a po nich daniu to skrajne oszustwo potencjalnych wyborców. Nie ładnie tak.
  R E K L A M A
 • "jeden z ..." dnia 11 stycznia 2019 o godzinie 13:53:59 napisał:
  z szacunku do wyborców radni powinni wykazać swoje koszty i straty związane z pełnieniem funkcji (to nie etat)
 • "ad111" dnia 11 stycznia 2019 o godzinie 15:11:11 napisał:
  Mówili, że służba społeczeństwu, mówili o misji, mówili o ideach, a został zwykły skok na publiczną kasę. Wstyd. I te głupawe uśmieszki przy głosowaniach nad kolejnym zastępcą RM. Prymitywne, cyniczne, czyli BEZSWSTYD. To pewnie będzie słowo 2019 roku, po zwycięzscy z 2018 DZBAN.
  • "ad111" dnia 11 stycznia 2019 o godzinie 15:12:07 napisał:
   BEZWSTYD - literówka.
 • "Anonim" dnia 11 stycznia 2019 o godzinie 16:37:10 napisał:
  2 stycznia zatrudniłem pracownika. Jakby przyszedł 3 stycznia po podwyżkę o 75% to następnego dnia byłby bezrobotny. Brawa dla radnych.
 • "observer" dnia 11 stycznia 2019 o godzinie 16:39:29 napisał:
  utrata dochodów - przecież sesja rozpoczyna się o 13. Licząc dojazd - o 12.30. Nie wiem, do której pracują radni, ale jeżeli nawet do 17, to raz w miesiącu "odpada" im 4,5 godziny. podzielcie kwotę, przez 4,5 - niezła stawka godzinowa.
 • "Placek" dnia 11 stycznia 2019 o godzinie 18:23:08 napisał:
  Zbiefranie podpisów, oulistyczne działania przed wyborami parlamentarnymi
 • "observer" dnia 11 stycznia 2019 o godzinie 19:23:28 napisał:
  pytanie do Redakcji - dlaczego nie można komentować innych newsow?
 • "temat zastępczy" dnia 12 stycznia 2019 o godzinie 0:49:35 napisał:
  Do Stowarzyszenia Zamość Nasz wspólny dom: trzeba było wprowadzić radnych do Rady Miasta i zablokować tą podwyżkę a nie zdezerterować a teraz narzekać, nadmieniam że za podwyżką po blisko 12 latach RM Zamość głosowali wszyscy radni.
  • "abc" dnia 12 stycznia 2019 o godzinie 20:10:56 napisał:
   Koryto+
 • "ad111" dnia 12 stycznia 2019 o godzinie 12:11:55 napisał:
  Czyli uważasz, że te pieniądze im się poprostu należały? Nie musisz mówić kogo popierasz i jaki masz zasób światopoglądowo-moralny. Każdy kto ma oczy i parę komórek w głowie wie co robią z naszym krajem ci co im sią należy...:(
 • "KL" dnia 12 stycznia 2019 o godzinie 12:42:56 napisał:
  Puknijta się w główki. Za 1000 złotych nie wstaje się z łóżka, nie myje, goli, zakłada eleganckie ubranie, jedzie na posiedzenie, dyskutuje, podnosi roczki w głosowaniu, daje się fotografować itp itd.
  R E K L A M A
 • "k" dnia 13 stycznia 2019 o godzinie 11:55:03 napisał:
  Popieram kierunek działania stowarzyszenia do obniżenia diety i poszczególnych składników radnym. Kwoty które proponuje Stowarzyszenie Zamość nasz wspólny dom są wystarczające przecież jest to dieta za jedno posiedzenie w miesiącu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
?
Skoro przenosiny mają być w następnym...
Zamościanin
Tak komentarze mogą pochodzić z Veolii...
wesoły antek
Taka podwyżka a dla czego panowie się ...
Ćwik&Zwola...
Rozumiem że ta psedo konferencja to ost...
Ma byc
@jas na filmie mowia ze ma byc tam gdzie...
jas
A co z delegaturą urzędu wojewódzkieg...
Ja nie mogę
Nie no Pan Ćwik jest gotowy do EU. Pozi...
Fredek
A co wspólnego z domem dziecka w Tomasz...
Kto
A co z wynajmującymi tam pomieszczenia ...
"Zulugula"
To chodźmy wszyscy do do Kauflandu du...
pasażer
A może tak pan radny zajął by się ni...
Jan III
Dużo dni ma ten maj 922?...
Do ‚ed’
Ceny śmieci rosną ale zobaczysz jak wz...
Wilk
Sondaż do niczego. Jak sie pozwala glos...
KL
Czy wynik sondy wyborczej jest zaskakuj...
ms
a może trzeba podniść/wprowadzić pod...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018