R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara15 września 2017 FACEBOOK | 4467 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 46 komentarzy ()

Zamość: Chcą likwidacji Straży Miejskiej

R E K L A M A    B O A R D

Grupa ponad 500 mieszkańców Zamościa złożyła inicjatywę uchwałodawczą w sprawie likwidacji Straży Miejskiej. Głównym inicjatorem pomysłu jest znany z sesji Rady Miasta Zamościa Rafał Wszoła.

Wniosek trafi pod obrady zamojskich rajców podczas najbliższej wrześniowej sesji. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że pomysł likwidacji SM proponował już kilka lat temu ówczesny poseł Twojego Ruchu (dawniej Ruch Palikota) Marek Poznański. Temat powrócił rok temu podczas obchodów 25-lecia Straży Miejskiej w Hetmańskim Grodzie.

Mam odpowiedź otwartą – niech mieszkańcy wszyscy razem i każdy z osobna odpowiedzą sobie na to pytanie. Przecież jest możliwość referendum w sprawie Straży Miejskiej, są instrumenty prawne i jeśli Straż jest niepotrzebna i źle pracuje to można ją zlikwidować.– powiedział nam wówczas komendant SM w Zamościu Marian Puszka.

Teraz wniosek o likwidację SM poparty przez ponad 500 mieszkańców złożył znany z wystąpień w sali Consulatus Rafał Wszoła.

Przypomnijmy, że do zadań Straży Miejskiej należy: ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych, czuwanie nad porządkiem i kontrola ruchu drogowego – w zakresie określonym w przepisach o ruchu drogowym, współdziałanie z właściwymi podmiotami w zakresie ratowania życia i zdrowia obywateli, pomocy w usuwaniu awarii technicznych i skutków klęsk żywiołowych oraz innych miejscowych zagrożeń, czy też ochrona obiektów komunalnych i urządzeń użyteczności publicznej.

A jakie jest Wasze zdanie na temat przyszłości Straży Miejskiej w Zamościu?

 

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "pp" dnia 15 września 2017 o godzinie 8:00:00 napisał:
  Straż Miejska powinna zostać. Zmianie powinien ulec zakres ich działania, bo Zamość to nie tylko Stare Miasto.
  23
  22
  R E K L A M A
 • "ad111" dnia 15 września 2017 o godzinie 8:21:16 napisał:
  Rozwiązać.
  29
  19
 • "Rukki" dnia 15 września 2017 o godzinie 8:21:56 napisał:
  A co z ludźmi ? Przejdą do Urzędu Pracy ?
  6
  9
 • "Mala" dnia 15 września 2017 o godzinie 9:04:16 napisał:
  Zlikwidować!!!'szkoda kasy na leni!!!w innych miastach ich nie ma i jest porzadek a kasa moze isc na inne potrzebne miastu rzeczy!
  25
  11
 • "Zamościanin" dnia 15 września 2017 o godzinie 9:09:23 napisał:
  Zdecydowanie powinno się zlikwidować ten sztuczny twór.
  23
  11
 • "tomi" dnia 15 września 2017 o godzinie 9:15:59 napisał:
  Jestem za. Jakie ratowanie życia,jakie klęski żywiołowe,oni tylko mandaty,blokady i nic więcej.Jak coś się dzieje żle to oni są akurat w innym rejonie.Tak jestem za likwidacją straży miejskiej.
  25
  7
 • "STOP SM" dnia 15 września 2017 o godzinie 9:49:33 napisał:
  LIKWIDACJA!!! Ile kasy się zaoszczędzi.
  20
  11
 • "Anonim" dnia 15 września 2017 o godzinie 10:06:44 napisał:
  Powinna zostać, policja wszystkiego nie upilnuje.
  14
  15
 • "TIR" dnia 15 września 2017 o godzinie 10:42:42 napisał:
  Moim zdaniem problem nie leży w tym czy w Zamościu powinna być Straż Miejska ale w tym , ze jest ona źle zarządzana. Na tym portalu internauci już wielokrotnie wskazywali , ze praktycznie Straży Miejskiej w Zamościu w ogóle nie widać ( może chodzą po cywilnemu ) a co gorsze nie widać ich efektów. Nie tak dawne zdarzenie kiedy to na rynku solnym kierowca samochodu osobowego urządził sobie tor przeszkód , udowodniło , że nawet na Starówce gdzie mieści się siedziba SM również nie jest bezpiecznie ( okazuje się , że w SM nie ma nawet całodobowych dyżurów monitoringu miejskiego ) . Wystarczy również wybrać się na spacer wokół niektórych marketów podziwiając przy okazji panujący tam "syf" aby przekonać się , że strażnika miejskiego dawno tam nie było. Jeżeli do zadań SM należy kontrola ruchu drogowego to z całą pewnością nie dotyczy to zamojskiej SM. Dowodem na tą tezę jest miszmasz jaki panuje na Starówce w zakresie dowolności parkowania. Reasumując , jeżeli SM w Zamościu wykonywałaby swoje obowiązki prawidłowo wówczas zapewne cieszyłaby się poparciem mieszkańców i nikt by nie wnioskował o jej likwidację. Niestety tak nie jest.
  24
  4
 • "Baca" dnia 15 września 2017 o godzinie 11:12:37 napisał:
  1. Likwidacja Straży Miejskiej oznacza konieczność powołania służby odpowiedzialnej za obsługę ponad 100 kamer monitoringu. obawiam się, że bezpieczeństwa to tym bardziej nie poprawi, a koszty wcale nie spadną. 2. Strażników jest za mało, większość pracowników zajmuje się bowiem właśnie obsługą monitoringu. 3. Pomimo, że strażników jest mało, widać ich na przejściach dla pieszych (m.in. przy Okrzei i Piłsudskiego). 4. Miasto wygrywa w rankingach poczucia bezpieczeństwa właśnie dlatego, że drobne wykroczenia są szybko i skutecznie wykrywane i karane przez SM. 5. Każde miasto tej wielkości w regionie ma SM. 6. Wniosek wszoły i jego stronników jest podyktowany urazami osobistymi.
  15
  12
  R E K L A M A
 • "Baca" dnia 15 września 2017 o godzinie 11:13:34 napisał:
  Ps. przy marketach SM nie może interweniować, to teren prywatny.
  6
  11
 • "TIR" dnia 15 września 2017 o godzinie 11:18:30 napisał:
  do @baca. Uważasz , ze SM nie może nałożyć mandatu osobie prywatnej za to , ze na jego posesji jest syf ? Zatem grubo się mylisz. Maże a nawet powinna !
  19
  1
 • "47" dnia 15 września 2017 o godzinie 12:26:44 napisał:
  Do "Rukki" a kogo obchodzi co z ludzmi , znajdą sobie inna prace myślisz że mnie się ktoś pytał co będę robił jak straciłem prace - nie. Niech idą do UP i sobie szukają co to "święte krowy". Jestem za likwidacją tego tworu. Do "Baca" mówisz tak jakbyś pracował w tej SM mieszkam na Piłsudskiego i też ich czasami widzę najczęściej jak jak jadą autem , w tamtym roku widziałem dwóch jak targali z DH Hetman kilka worków węgla na grilla i naczynia jednorazowe. Ale jakoś ich nie ma wieczorem na patrolu np. na Kilińskiego 14, 7 ,9 między blokami masz 2 place zabaw , widziałeś ich tam kiedyś ?
  9
  3
 • "Baca" dnia 15 września 2017 o godzinie 13:07:47 napisał:
  TIR- pokaż mi geniuszu podstawę prawną...
  2
  4
 • "sako" dnia 15 września 2017 o godzinie 13:08:09 napisał:
  Tu powinni zblokować, wielka straż miejska, za darmo pieniądze biorę, moje pieniądze z renty i tak powiem, połowę tych służb ochroniarskich bym zwolnił w Piźdz...et.
  7
  5
 • "Kondik" dnia 15 września 2017 o godzinie 13:40:09 napisał:
  Zlikwidować, zatrudnić na ich miejsce policjantów, którzy maja pełne prawa podczas interwencji. Centrum monitoringu oddać w ręce Policji, która będzie miała bezpośredni wgląd do tego co się dzieje. Po jaką "choinkę" płacić pieniądze osobom do "niby ochrony" mającym ograniczone prawo działania.
  10
  7
 • "rokiś" dnia 15 września 2017 o godzinie 14:00:47 napisał:
  Straż jest zbędna. Jest tam gdzie widno i "ludno". Utrzymanie i wszystkie koszty związane ze straż miejską na pewno można wykorzystać lepiej.
  11
  8
 • "TIR" dnia 15 września 2017 o godzinie 14:59:59 napisał:
  do @baca . Skoro jak twierdzisz i tego nie mogą to faktycznie są bezużyteczni .
  5
  6
 • "BORUC" dnia 15 września 2017 o godzinie 16:37:40 napisał:
  Brawo Rafał Wszoła - nareszcie bardzo dobry pomysł.Trzeba doprowadzić do referendum w tej sprawie.Trzymam za Ciebie Rafał kciuki.
  6
  14
 • "Klient Carrefoura" dnia 15 września 2017 o godzinie 16:38:36 napisał:
  Jako klient Carrefoura też byłem pytany przed wejściem do sklepu, przez Pana Wszołę, czy jestem za likwidacją SM. A jak odpowiedziałem, że nie, to miałem wrażenie, że się wkurzył. Wpisywały się pod sklepem osoby młode, które chyba nie do końca widziały, o czym Pan Wszoła mówi.Więc nie piszcie, że grupa 500 mieszkańców Zamościa chce likwidacji SM. Po drugie. nie macie bladego pojęcia na temat policji. Policja podlega MSWiA. Straż Miejska miastu Zamość. Jak zlikwidują SM, nikt nam nie obieca, że policja przejmie obowiązki SM. Na jakiej podstawie? Zachcianek kilku osób w Zamościu? Bo wiadomo, kto naprawdę chce likwidacji SM. A ja wolę, żeby SM była.Tylko pocisnąć, żeby była całą dobę (wystarczą nocne dyżury dwóch strażników, nie trzeba całej obsługi bez przerwy).
  17
  7
  R E K L A M A
 • "@47" dnia 15 września 2017 o godzinie 16:42:42 napisał:
  To już wiadomo, o co chodzi. Największy problem z SM ma osiedle Kilińskiego między blokami 14, 7, 9. Ile z tych 500 podpisów to podpisy mieszkańców bloków 14, 7 i 9. Skoro są niezadowoleni? I drugie pytanie - ile osób z zarządu tego osiedla mieszka w tych blokach?
  5
  8
 • "Czy jesteś za likwidacją głupoty?" dnia 15 września 2017 o godzinie 17:20:31 napisał:
  Niech Jaśnie Oświecony Zarząd zawnioskuje o secesję z Zamościa i utworzy nową jednostkę terytorialną: Fajferowo. Gdy Prezydentem Zamościa był Zamoyski, to SM była cool, po zmianie władzy przestała być potrzebna. Krótko mówiąc, ma tu miejsce konkurs wędkarski, w rolach głównych występują puste spławiki poszukujące ryb głupszych od siebie, a w tle widać wybory 2018. Brak osiągnięć na polach działalności społecznej zamieniony został po raz kolejny na prymitywną grę, obliczoną na wywołanie szumu wokół durnego projektu, bo reelekcja jednego z członków zarządu zaczyna powoli zamieniać się w fatamorganę.
  10
  5
 • "47" dnia 15 września 2017 o godzinie 17:39:55 napisał:
  A skąd takie wnioski wyciągnąłeś że największy problem mają mieszkańcy bloków 14,7 ,9 ?????? wypowiedziałem się w swoim imieniu a nie innych ludzi. Ja nie mieszkam w żadnym z tych bloków ale blisko nich, nie wiem czy tam były zbierane jakieś podpisy, podałem tylko przykład że są tam dwa place zabaw i nigdy, nie widziałem w nocy patrolu SM i że ta formacja jest zbędna moim zdaniem. A Ty od razu wietrzysz jakieś teorie spiskowe ile osób z zarządu tego osiedla mieszka w tych blokach ? Czytaj ze zrozumieniem.
  2
  7
 • "stary" dnia 15 września 2017 o godzinie 18:28:10 napisał:
  Czego to ludziska nie wymyślą aby tylko na 5 minut zaistnieć. Panie Rafale, kiedy zwróciłbyś się do mnie to bym zapytał co w zamian? Jakie inne rozwiązanie, bo Policja ma co innego do roboty a nie sprawdzać czy przy bloku nr 000 ktoś nie posprzątał. Opanujcie się trochę, wybory się odbędą i bez was. "47" nie widział w nocy patrolu SM przy swoim bloku. Najpierw policz mądralo ile jest bloków w Zamościu i jakim sposobem "zaopatrzyć" tylko twój blok. Bezmózgowie. Ale to chyba coś z tymi smugami. Niedawno była akcja aby wyciąć na Akademickiej 50-letnie cisy bo jakiejś panience przeszkadzały, bo na przejściu nic nie widziała. Mniej brać to się lepiej widzi. Ende. Koniec. Zamościanie nie dajcie się robić w bambuko spragnionym stołków w Ratuszu.
  11
  6
 • "jonasz" dnia 15 września 2017 o godzinie 18:44:36 napisał:
  zastanawiam się czy policja będzie latać po parku jak małolaty piją piwko , bo straż biega ? Nawet dla samego straszenia to nam mieszkańcom się ona opłaca. Psie pieniądze ,
  6
  4
 • "Eeee" dnia 15 września 2017 o godzinie 20:38:50 napisał:
  Straż należy mobilizować do lepszego działania, a nie likwidować. Juz teraz na starym mieście panuje syf i chaos w parkowaniu. Zamość wygląda coraz gorzej. Ale to nie jest wina istnienia sm, ale ich słabego działania. Po likwidacji nie bedzie żadnych możliwości, żeby zapanować nad tą anarchią parkowania.
  9
  2
 • "." dnia 15 września 2017 o godzinie 21:16:57 napisał:
  klient Carefoura@ Ja również odmówiłem podpisania się pod petycją Pana Wszoły, ale to było w Książnicy, a dotyczyło to inicjatywy miejskich łąk czy coś takiego.
  6
  0
 • "cleo" dnia 15 września 2017 o godzinie 21:55:33 napisał:
  A ja poparłam tego człowieka i podpisałam, pytam z tego miejsca o ich efektywność? tam gdzie chłopak z dziewczyną piją browar to jest akcja, tam gdzie kilkunastu łysych krzyczy na osiedlu nigdy ich tam nie ma? wiec lepiej dać połowę środków policji na nowe etaty niż uprawiać grę pozorów.
  8
  5
 • "TORRES20400" dnia 15 września 2017 o godzinie 22:05:20 napisał:
  Źli ludzie mówią, że p. R. Wszole Straż Miejska rower zabrała, bo jakoś tak krzywo jechał. I że to niby osobista vendetta p. Wszoły. To na pewno kłamstwo. Bo sam widziałem, że pan Rafał "równo" jeździ swoim kolejnym jednośladem.
  6
  6
 • "teoretyczny git" dnia 15 września 2017 o godzinie 22:13:41 napisał:
  Ponoć dwie osoby nadały widząc, że spożył zbrodni nie popełnił , a za taką puce w kryminale robi się za kobietę.
  3
  3
  R E K L A M A
 • "TORRES20400" dnia 15 września 2017 o godzinie 22:18:09 napisał:
  Za taką "puckę", nie kręci się afery o rozwiązanie SM, tylko się grzecznie siedzi na zydelku. I chodzi na piechotę.
  6
  3
 • "Anonim" dnia 15 września 2017 o godzinie 23:06:28 napisał:
  Uważam że problem rozwiąże się sam jeżeli wymieniony zostanie komendant SM . Niestety obecny komendant nie sprawdził się pod każdym względem . Przykro to powiedzieć ale to najgorszy komendant jakiego miała zamojska S M
  11
  5
 • "Zmc" dnia 16 września 2017 o godzinie 1:20:11 napisał:
  Oczywiście, ze powinno się rozwiązać obecne strukturę Straży Miejskiej. Moze i taka instytucja jest potrzebna, ale nie w obecnej postaci z bandą leni spacerujacych po starówce i z komendantem ktoremu nie chce się chcieć bo mi nie zależy. Patologia, a nie instytucja służąca obywatelom !
  6
  4
 • "klient sklepu" dnia 16 września 2017 o godzinie 9:23:07 napisał:
  ja też widziałem reakcję Wszoły jak ktoś nie chciał podpisać, zgadzam się z przedmówcami w kwestii, kto za tym stoi
  8
  2
 • "@47" dnia 16 września 2017 o godzinie 13:19:43 napisał:
  Jak nie mieszkasz w bloku na osiedlu Kilińskiego, to skąd masz taka wiedzę na temat życia między wymienionymi przez siebie samego blokami? I to nocami? Prowadzisz nocne osiedlowe życie? To SM tam rzeczywiście jest niepotrzebna. ty wszystkiego sam dopilnujesz ze swojego nieblokowego okna.
  5
  1
 • "biwakowo" dnia 16 września 2017 o godzinie 13:21:16 napisał:
  Jak ktoś spożył i tyle to nie widzę problemu, ale jak ktoś spożył i potem jechał rowerem, problem mógł zaistnieć. I dobrze, że SM zareagowała, od tego jest.
  8
  1
 • "@" dnia 16 września 2017 o godzinie 13:33:32 napisał:
  wystawili go, metody frajerskie, witki cweliaszom nie podaje
  2
  5
 • "TORRES20400" dnia 16 września 2017 o godzinie 13:48:32 napisał:
  Niby kto go wystawił? Jak łykasz browary, to na rower, czy do auta za kółko nie wsiadasz. A jak to robisz, to liczysz się z konsekwencjami. I nie szalejesz wtedy z rozwiązywaniem "mundurowych". Bo stajesz się niewiarygodny. Proste. P. Wszoły nie obowiązuje prawo? Czasami tak mi się wydaje. Parę razy widziałem, jak nagina na bicyklu do Zamościa od strony Skokówki drogą, choć jest znak z zakazem dla rowerów - i wszyscy się do niego stosują, bo po prawej jest ścieżka rowerowa. Wszyscy, tylko nie p. Wszoła, przez niektórych znany jako "THE CHOSEN ONE".
  7
  3
 • "@@" dnia 16 września 2017 o godzinie 15:53:50 napisał:
  Według ciebie kierowanie pojazdem po spożyciu jest w porządku? Takie masz zasady?
  7
  1
 • "@Eeee" dnia 16 września 2017 o godzinie 15:59:14 napisał:
  Syfu i chaosu na Starym Mieście nie widzę, za to widzę, jak chleją piwo i rzucają na trawnik czy chodnik butelkę czy puszkę, pali, rzuca peta, gdzie stoi. Im więcej rzucą tym będzie większy syf. Chyba nie chcecie, żeby zatrudnili 100 osób, zęby sprzątali 24h po tych, co im słoma z butów wypada. Mandaty zarządzić po 500 za peta i 500 za butelkę i będzie czysto.
  9
  0
  R E K L A M A
 • "ROZWIĄZAĆ!" dnia 16 września 2017 o godzinie 16:41:58 napisał:
  Mundurowi niech na Polną przyjdą drechów i kiboli poustawiać a nie mandaty dają takim co wiadomo, że nie odda.
  2
  2
 • "pogromca cfeli" dnia 17 września 2017 o godzinie 11:07:42 napisał:
  W życiu różnie bywa wysoki blond za denuncjacje jak znajdzie się w ZK na pewno będzie się schylał po mydło.
  2
  4
 • "pogromca durnia" dnia 17 września 2017 o godzinie 13:02:25 napisał:
  Pomijając ocenę charakter wpisu powyżej, demaskującą kryminalną przeszłość i homoseksualne ciągoty, pragnę oświecić: osoba, która tak cię rajcuje nosi miano CWELA. Do szkoły tępa dzido....
  5
  1
 • "Mieszkaniec" dnia 18 września 2017 o godzinie 7:24:07 napisał:
  Prezydent Andrzej Wnuk powinien zlikwidować Straż Miejską przed wyborami to ludzie go poprą ponownie .
  2
  3
 • "Observer" dnia 21 września 2017 o godzinie 0:59:03 napisał:
  Zmiany powinny być odgórne w tej firmie, odstawić pewne osoby od rządzenia tam zespołem ludzi
  1
  0
 • "trener" dnia 21 września 2017 o godzinie 1:41:13 napisał:
  Miasto bez straży to jak karetka bez sanitariusza Dbać trzeba tylko o dobrego sanitariusza
  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
beduin
Najważniejsza reelekcja Pawia. A potem ...
Ciekawe...
skoro to taka "niewielka" kwota, to jak ...
okiem mieszkań...
30.000 zł to i tak o 8.000 zł mniej ...
klangor
Minister Sienkiewicz mówił" kamieni ku...
Żuk
do " Joanna" Jest okazja, żeby skoment...
Parafianka
30 tys. to nie jest suma za którą i og...
KL
Pisownia też na pałe, w szczególnośc...
gfe
No,wreszcie jakoś to wygląda.A budynki...
Plaża Open
Dziękujemy za relacje z konferencji ora...
Joanna
Ktoś kto pisał ten artykuł chyba nie ...
Janek
Bez przesady ! Jeszcze nie otrząsnęli...
mieszkaniec pow...
zgadzam się! Jesteście siłą regionu!...
obywatel
Byłem, widziałem... Terytorialsi!!! Je...
Ciekawe...
dlaczego miasto ma inwestować w infrast...
ak
Czas najwyższy uporządkować kwestie o...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny