Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja29 czerwca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 9 komentarzy

Zamość: Chcą czujników powietrza

R E K L A M A    B O A R D

Stowarzyszenie „Zamość – nasz wspólny dom” złożyło wniosek do Budżetu Obywatelskiego 2020, aby w ramach projektu ogólnomiejskiego zamontować na terenie miasta czujniki powietrza. Mają one pomóc w kontrolowaniu jakości stanu powietrza i przyczynić się do walki ze smogiem w Hetmańskim Grodzie.

Działacze stowarzyszenia na jednej z sesji Rady Miasta prezentowali wyniki urządzenia do pomiarów jakości powietrza wykonane w różnych punktach miasta. Teraz chcą by czujniki powietrza zamontować w mieście na stałe. Pomysł chcą sfinansować w ramach projektu ogólnomiejskiego Budżetu Obywatelskiego.

Z kilkuletnich badań prowadzonych przez „Stowarzyszenie Zamość nasz wspólny dom” wynika, że przez większość roku w Zamościu mamy zatrute powietrze a stężenie substancji trujących we wdychanym przez nas i nasze dzieci powietrzu, są poza wszelkimi normami w konsekwencji czego mieszkańcy naszego miasta coraz częściej ulegają ciężkim schorzeniom. Mieszkańcy mają prawo wiedzieć, jaki jest stan powietrza w mieście i w ich okolicy dlatego już jutro składamy wniosek zakładający montaż czujników powietrza na terenie miasta Zamość w ramach Budżetu Obywatelskiego. Aby skutecznie rozwiązać problem smogu w Zamościu powinniśmy zacząć od poznania „wroga”, z którym chcemy walczyć, czyli od zmierzenia jakości powietrza.- uzasadniają swój wniosek członkowie Stowarzyszenia.

Przypomnijmy, że na realizację Budżetu Obywatelskiego 2020 została przeznaczona łączna kwota w wysokości 2,3 mln- 1,6 mln na projekty osiedlowe ( po 100 tys. na osiedle) oraz 700 tys. na projekt ogólnomiejski.

Jak Wam podoba się taki pomysł?

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 9.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "aQuila" dnia 29 czerwca 2019 o godzinie 14:53:40 napisał:
  Najlepiej jakość powietrza "mierzą" w Niemczech czy Francji. Stacja pomiarowa na obrzeżach miasta, z dala od dzielnic przemysłowych i blisko zalesionego terenu. Raport - w mieście X jest czyste powietrze. Zaś w Polsce stacje pomiarowe postawiono obok zakładów przemysłowych. Raport - zepsute powietrze. Co nie zmienia faktu, że w oby przypadkach powietrze jest zanieczyszczone. Tylko, że nasi zachodni sąsiedzi wiedzą jak robi medialną propagandę.
  R E K L A M A
 • "padwa" dnia 29 czerwca 2019 o godzinie 20:37:49 napisał:
  Najważniejszy czujnik na budynku IOŚ , kierunek firma Sadex , nie da się oddychać
  • "LZ" dnia 29 czerwca 2019 o godzinie 21:46:25 napisał:
   Potwierdzam, otwieram okno i wietrzę Zamość, a nie mieszkanie, śmierdzi asfaltem, ciężko oddychać.
 • "tlen" dnia 30 czerwca 2019 o godzinie 7:01:08 napisał:
  Brawa i uznanie za pomysł. Oby to dotarło do władz miasta. Ale pomiary to jedno a smog to drugie. Nalezy zdecydowanie karać tych co zatruwają sasiadów . Apele i edukacja spełnią swoja funkcję ale po pierwsze w dluższum okresie czasu a po drugie tylko do tych którzy są świadomi i nie sa egoistami.
 • "observer" dnia 30 czerwca 2019 o godzinie 9:00:37 napisał:
  Pomysł doskonały. Tylko - wydaje mi się - ich ilość i lokalizację powinni ustalać fachowcy. Nie należy także zapominać o tym, że to dopiero pierwszy, wstępny etap na drodze do czystego powietrza. A może tak Veolia dorzuciłaby trochę kasy? Przynajmniej w rejonie projektowanej spalarni?
 • "jan III" dnia 30 czerwca 2019 o godzinie 10:32:17 napisał:
  Popieram, szczególnie na Karolówce.
 • "zamoy" dnia 30 czerwca 2019 o godzinie 17:16:23 napisał:
  Nareszcie ktoś pomyślał bo syf w powietrzu niesamowity. W Krakowie drony sprawdzają co leci z kominów, tu też przydałoby się. Za spalanie plastiku, najgorszego węgla itp. dawać kilka tysięcy zł kary to ludzie zrozumieją że my tym oddychamy!
  • "Anonim" dnia 1 lipca 2019 o godzinie 15:12:14 napisał:
   Trzy lata temu prezydent chciał kupić drona i badać powietrze, to radny Zwolak i przyjaciele byli przeciwko.
 • "observer" dnia 30 czerwca 2019 o godzinie 18:10:49 napisał:
  W Szwecji nikt nie dymi sąsiadom w płuca bo sieć ekospalarni daje energię. Mają czyste ciepło i prąd i problem śmieciowy z głowy ale to my najmądrzejsi... Wymyśliliśmy płonące góry śmieci, wielkie elektrownie węglowe, spalmy w piecach co popadnie i wmawiamy sobie że u nas czyste środowisko a tu największy smog w w Europie :/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Zamojska Konopi...
Osiedle domków jednorodzinnych w Zamoś...
kontra
Pomyśl TWS chwilę. Wogóle nie jest to...
Thomas
Sprawa spalarni wynikła w końcówce po...
Schabowy z Zamo...
Thomas, a jak myślisz czemu nie ma inwe...
Thomas
Strasznie dużo jest tych inwestorów - ...
Schabowy z Zamo...
Wybraliśmy radnych, ale są też jakie...
Zamościan
Polecam pana Profesora Grochowalskiego i...
TWS
Przecież ten protest to była akcja wyb...
Thomas
Kontra@ nie po to w demokratycznych wybo...
Thomas
[b]Rozczarowuje mnie Andrzej Wnuk i to n...
kontra
1. Veolia pisze-"przeciwnicy budowy spal...
Paweł
Informacje są nieprawdziwe. Minimum trz...
Antyklerykał
Powaliła mnie Twoja argumentacja. Choci...
aaa
A u Ciebie pewnie w domu sam sie zabawia...
ak
Może jednak byś poszukał tych leków ...
observer
Czym? gokartami?...
Zamościak
A niech jedzie w pisdu....
z_boku
To musi być czarownica, bo ja bym się ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018