Edukacja | ZamośćDaniel Czubara13 czerwca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Certyfikat „Biblioteka przyjazna uczniowi” dla „ekonomika”

fot. pixabay.com
R E K L A M A    B O A R D

Biblioteka szkolna w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Zamościu w okresie od 16 października 2017 roku do 30 kwietnia 2018 roku uczestniczyła w ogólnopolskim konkursie „Biblioteka przyjazna uczniowi”, organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

Celem konkursu było:

  • popularyzowanie wśród uczniów czytelnictwa,

  • zachęcenie do udziału w imprezach proponowanych przez biblioteki szkolne,

  • prezentacja różnorodnych i ciekawych działań bibliotekarzy.

W ramach konkursu, którego koordynatorem była pani Barbara Ogórek, należało wykonać dziesięć zadań, m.in. przeprowadzić sondaż wśród wybranych grup klas wskazujących na liczbę przeczytanych pozycji pozalekturowych wśród uczniów na temat „Czy czytanie jest trendy?”; przeprowadzić pogadanki w wybranych klasach na temat pozytywnego wpływu czytania na rozwój potencjału intelektualnego oraz poznawczego ucznia; przeprowadzić zajęcia dla uczniów dotyczące umiejętności korzystania z tradycyjnego i elektronicznego warsztatu informacyjnego biblioteki szkolnej oraz innych bibliotek; zorganizować trzy konkursy czytelnicze: literacki, plastyczny i recytatorski; zorganizować dzień wspólnego czytania pod nazwą „Czytanie łączy pokolenia”; przygotować opinię na temat pracy z uczniem zdolnym oraz z uczniem mającym trudności w nauce; kontynuować działalność kulturalną i promocję biblioteki w środowisku lokalnym.

Zadaniem obowiązkowym dla koordynatora konkursu, ukończonym wynikiem 100% z testów, był udział w kursie e-learningowym, organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

Wszystkie działania prowadzone w ciągu siedmiu miesięcy były sukcesywnie opisywane i dokumentowane zdjęciami. Za każde z 10 zadań Organizatorzy przyznawali od 1 do 10 punktów, za wszystkie zadania otrzymywaliśmy 10 punktów.

W działania poszczególnych etapów konkursu aktywnie włączyła się cała społeczność uczniowska. Konkurs był również przyczynkiem, dla wielu biernych czytelników, do odwiedzenia biblioteki i poszperania w jej zbiorach. Zarówno pogadanki jak i lekcje przeprowadzone w szkolnej bibliotece i bibliotekach zaprzyjaźnionych pokazały uczniom, że biblioteka to nie tylko pomieszczenie, ale przede wszystkim tworzący ją czytelnicy.

Nasza szkoła wykonała wszystkie przewidziane regulaminem zadania i otrzymała certyfikat BIBLIOTEKA PRZYJAZNA UCZNIOWI. Tytuł jest dużym wyróżnieniem dla biblioteki szkolnej i potwierdza jej wielkie zaangażowanie na rzecz rozwoju czytelnictwa, pasji i zainteresowań artystycznych, literackich oraz informatycznych młodzieży Ekonomika, a także stanowi dodatkową motywację do podejmowania kolejnych inicjatyw.

Realizacji wszystkich zadań objętych regulaminem konkursu podjęły się panie: Barbara Ogórek – koordynator konkursu, Beata Starszuk-Szczuchniak, Agnieszka Puchacz, Elżbieta Mączka, Monika Wasilewska, Beata Szybiak-Silezin.

 

Barbara Ogórek

 

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Adamus
Na stronie 'Nie dla spalarni'* pojawił ...
szczebrzeszyn
Cypr jest pierwszy raz? bo nie pamiętam...
nie znam się a...
chwila chwila Brawa dla tej pani - zdję...
olek
to już widać kto z radnych posłuszny ...
?
a jeden radny na zwolnieniu co robi na s...
TK
Szczególnie ekscytująco zapowiada się...
Sylvia
Ktos tu tęskni za dawną posadką w PGK...
WerT
Bo Flip i Flap nie występują jak to ni...
leniwce w radzi...
Ćwik nieobecny? Zwolak nieobecny? Szopk...
cchenieek
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018