Galerie | Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja16 grudnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Centrum przesiadkowe (HUB komunikacyjny) ma być gotowe do końca roku [FOTO]

R E K L A M A    B O A R D

Przy ulicy Peowiaków w sąsiedztwie Urzędu Gminy Zamość powstaje nowoczesne centrum przesiadkowe, ma być gotowe do końca roku, a właściwie już jest. Ten hub komunikacyjny będzie integrować transport publiczny w Zamościu.

W jednym miejscu zmienimy PKP na komunikację miejską, hub będzie też integrować transport busami, samochodami osobowymi oraz rowerami. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Zamościu.

Realizacja całej inwestycji objęła wykonanie remontu ulicy Peowiaków od ronda Rady Europy do skrzyżowania z ulicą Partyzantów. Przebudowane zostały istniejące zatoki autobusowe. Inwestycja objęła też budowę ścieżki rowerowej oraz utworzenie miejsca do ładowania samochodu elektrycznego. Powstał również parking w systemie „Park&Ride” z 91 miejscami parkingowymi (który będzie służyć integracji i tworzeniu przejazdów łączonych samochód – kolej – MZK – rower – BUS).

Trzy wiaty przystankowe, które powstaną w ramach hub-u komunikacyjnego będą pełnić funkcję przystanków dla obsługi ruchu pasażerskiego busów (6 stanowisk), autobusów z otwartą poczekalnią i przechowalnią bagażu w formie skrytek bagażowych. W projekcie pomyślano również o strefie do przechowywania rowerów i toaletach oraz paczkomatach, i automatach spożywczych.

Część jednej z wiat przeznaczona będzie na wypożyczalnię rowerów miejskich z sezonowym serwisem i miejscem do ładowania pojazdów elektrycznych. Dla mieszkańców Zamościa, którzy mają własne rowery zaplanowano przechowalnię indywidualnych rowerów oraz zewnętrzne stojaki rowerowe. Cały obiekt będzie monitorowany wiec spokojnie będzie można zostawić tam rower i udać się w podróż na przykład pociągiem.

Gdy inwestycja zostanie ukończona Miasto Zamość będzie podpisywać umowy np. z przewoźnikami, korporacjami taksówkarskimi, komunikacją autobusową.
 
Zobacz jak powstawał Hub komunikacyjny:
06.07.2018r.

23.08.2018r.

18.09.2018 r.

13.12.2018 r.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 12.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Adamus
Na stronie 'Nie dla spalarni'* pojawił ...
szczebrzeszyn
Cypr jest pierwszy raz? bo nie pamiętam...
nie znam się a...
chwila chwila Brawa dla tej pani - zdję...
olek
to już widać kto z radnych posłuszny ...
?
a jeden radny na zwolnieniu co robi na s...
TK
Szczególnie ekscytująco zapowiada się...
Sylvia
Ktos tu tęskni za dawną posadką w PGK...
WerT
Bo Flip i Flap nie występują jak to ni...
leniwce w radzi...
Ćwik nieobecny? Zwolak nieobecny? Szopk...
cchenieek
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018