Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara22 czerwca 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 49 komentarzy

Zamość: Centrolewica chce być trzecią drogą [VIDEO]

Fot. Daniel Czubara
R E K L A M A    B O A R D

-Dziś Zamość jest podzielony na zwolenników prezydenta Wnuka i jego przeciwników. Ten spór jest jałowy. Chcemy pokazać, że jest inna, trzecia droga i jest nią zamojska centrolewica – mówili działacze stowarzyszenia „Zamość – Nasz Wspólnym Dom” razem z wiceprzewodniczącym SLD Krzysztofem Gawkowskim. 

Łukasz Kwiatkowski i Diana Sawicka ze stowarzyszenia „Zamość – Nasz Wspólnym Dom”  zapowiedzieli stworzenie do wyborów samorządowych szerokiej listy środowisk centrowych i lewicowych oraz wystawienie swojego kandydata/kandydatki na prezydenta Zamościa. Zapowiedzieli też konsultacje programu z mieszkańcami Hetmańskiego Grodu Pomysł jednoczenia lewej strony poparł wiceszef SLD Krzysztof Gawkowski. 

Więcej w naszym materiale wideo.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 26.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "fdsfdsf" dnia 22 czerwca 2017 o godzinie 21:16:51 napisał:
  szkoda... w sumie - nie brzydka - a już po lewej...
  R E K L A M A
 • "Horn" dnia 22 czerwca 2017 o godzinie 21:47:15 napisał:
  Brawo! W koncu ktos mowi o konkretach a nie prezydent jest super albo prezydent jest be. Brawo wy!
 • "Adam" dnia 22 czerwca 2017 o godzinie 22:18:41 napisał:
  Przekonaliście mnie. Chętnie oddam na Was głos.
 • "Normals" dnia 22 czerwca 2017 o godzinie 22:31:25 napisał:
  Kto jest właścicielem logo stowarzyszenia "Zamość nasz wspólny dom" ?
 • "zmc" dnia 22 czerwca 2017 o godzinie 22:45:04 napisał:
  Diagnoza trafna, bez przerwy czytam to Wnuk super a za chwilę że jest beee.
 • "Thomas" dnia 22 czerwca 2017 o godzinie 22:52:44 napisał:
  Przepraszam to jest lewica czy centrum, nie było mowy o centrolewicy :) Centrolewica to PO.
 • "Horn" dnia 22 czerwca 2017 o godzinie 22:56:18 napisał:
  A PO w ogole jeszcze w Zamosciu cos dziala? Bo o stowarzyszeniu caly czas glosno a o PO?
 • "abc" dnia 22 czerwca 2017 o godzinie 23:02:29 napisał:
  PO+.N+Stowarzyszenie tak obstawiam
 • "k" dnia 22 czerwca 2017 o godzinie 23:41:40 napisał:
  Bardzo dobre wystąpienie i dobry kierunek działania i tak właśnie trzeba trzymać. Jestem przekonany do wielu konkretów które to przedstawiło Stowarzyszenie Zamość nasz wspólny dom.Oddam swój głos w nadchodzących wyborach samorządowych na Lewicę Zamojską.
 • "Normals" dnia 23 czerwca 2017 o godzinie 5:50:19 napisał:
  Przepraszam za nieco naiwne pytanie, czy to szumnie zapowiadane spotkanie z P. Gawkowskim to jest to spotkanie 4 obecnych na filmie osób na płycie rynku?
  R E K L A M A
 • "lewicowy" dnia 23 czerwca 2017 o godzinie 6:34:46 napisał:
  Normals nie zadawaj głupich pytań. No pewnie że nie. Byłem i widziałem ok. 60 osób z ZNWD, KODu, SLD i sympatyków centrolewicy.
 • "Kosh" dnia 23 czerwca 2017 o godzinie 8:26:32 napisał:
  Prawica, Centrum, Lewica ... na poziomie lokalnym to dość enigmatyczne określenia dla stowarzyszeń, komitetów etc. Często "programy" są tak wymieszane, że dziwię się jak łatwo politykom przychodzi nazywanie się takim czy owym. Główny motorem różnicowania się tych grup jest sympatia i antypatia, animozje, przyjaźnie od szkolnych czasów, może hobby, podobny zawód ale co do programu? Wątpię. Nie krytykuję naszych polityków, starają się i robią wiele dobrego dla naszego miasta. Chwała im za poświęcone siły, czas, wiedzę i dobre serce. Jednak bądźcie bardziej pomysłowi - lewica? prawica? centrum? Nie wydaje mi się by Zamościanom były potrzebne wytrawione z wartości prawice, lewice, centra. Nam trzeba odpowiedzialnych, pomysłowych, zaangażowanych ludzi z pasją i pewnością siebie :) I wierzę, że tu tacy są. Polityków nie podzielonych na obozy a zjednoczonych ideą, zjednoczonych Zamościem.
 • "qui hui" dnia 23 czerwca 2017 o godzinie 8:44:16 napisał:
  @kosh- zgadam się z Tobą, nacisk położyłbym jednak na te sympatie i antypatie, jakie to polskie niestety! Zauważyłem także ciekawą metamorfozę w informacjach portalu. Kilka njusów o lewicy, a tu nagle "centrolewica".. Redaktor robi nas w bambuko czy Redaktora zrobili?
 • "Daniel Czubara" dnia 23 czerwca 2017 o godzinie 9:01:09 napisał:
  @qui hui po prostu stowarzyszenie pozyskuje do współpracy poza lewicowymi również partnerów z centrum a to wymaga doprecyzowania informacji.
 • "qui hui" dnia 23 czerwca 2017 o godzinie 9:14:34 napisał:
  Dziękuję za informację! Grozę budzić może jednak kierunek pozyskiwania partnerów..Idąc dalej tym śladem jeżeli teraz "centrolewica" "pozyska partnera" zbliżonego do partii Żyrynowskiego to powita nas njus pt "Komunistyczna Partia Polski chce być trzecią drogą"?.. I nie jest to przytyk do Redaktora tylko do działaczy ( wszystkich partyjek) bujających elektorat, kupczących ideałami i partyjniactwa. SLD już to przerabiało i gdzie są..?
 • "Daniel Czubara" dnia 23 czerwca 2017 o godzinie 9:32:19 napisał:
  O dziwo Komunistyczna Partia Polski figurowała do niedawna w rejestrze polskich partii - nie wiem jak jest teraz, ale grozę by budziło, że w dobie dekomunizacji i zmian nazw ulic KPP działa z taką nazwą i programem. Uspokajam - na wczorajszym spotkaniu nikogo z KPP nie było :)
 • "Kosh" dnia 23 czerwca 2017 o godzinie 10:35:25 napisał:
  "O dziwo ..." :P
 • "ciekawy" dnia 23 czerwca 2017 o godzinie 10:38:05 napisał:
  Panie redaktorze czy więcej zdjęć można prosić na przedstawienie rzetelności Pana uspokojenia. Czwórka działaczy tłoku nie robi. Być może za innych którzy też uczestniczyli w tym spotkaniu niby nowa lewica się wstydzi.
 • "Thomas" dnia 23 czerwca 2017 o godzinie 11:25:23 napisał:
  Klasyk Jerzy Kryszak powiedział celne słowa, przepełnione jakże wielkim humanitaryzmem: NIE TRAĆCIE DUCHA LEWICA WAS WYSŁUCHA.
 • "Thomas" dnia 23 czerwca 2017 o godzinie 11:36:10 napisał:
  Chociaż daleko mi do lewicy to dla mnie prawdziwą i autentyczną lewicą w Zamościu, bez wątpienia opierająca się o autentyczny etos partii lewicowych z głównego nurtu zachodnioeuropejskiego czy Unii Pracy Ryszarda Bugaja to Pan Jerzy Nizioł i wielu innych w tym mieście. .
  R E K L A M A
 • "qui hui" dnia 23 czerwca 2017 o godzinie 11:51:28 napisał:
  @Thomas- a nie było czasem.."..wyr***a"?:D
 • "ciekawy" dnia 23 czerwca 2017 o godzinie 11:53:24 napisał:
  Powinna być relacja jak z komisji z rewizorami. Tyle w tym temacie.
 • "kawa z prundem" dnia 23 czerwca 2017 o godzinie 12:12:54 napisał:
  Lewica czy centrum- jajcarze.., że zacytuję klasyka " trzeciej alternatywy NIE MA" !
 • "Thomas" dnia 23 czerwca 2017 o godzinie 13:23:05 napisał:
  Qui gon @ To była Kabaretowa Noc w Opolu, i było że "Wysłucha". Nie wiem o co ci chodzi.
 • "Thomas" dnia 23 czerwca 2017 o godzinie 13:38:42 napisał:
  Jednak te słowa są autorstwa śp. Józefa Oleksego. Tak jak Złotouste słowa Leszka Millera, które może budzą dziwne skojarzenia, ale jakże są prawdziwe i to do bólu.
 • "STYX" dnia 23 czerwca 2017 o godzinie 15:06:52 napisał:
  "fdsfdsf"... ty głupi bo po prawej ??
 • "Kmicic" dnia 23 czerwca 2017 o godzinie 15:39:49 napisał:
  Pan redaktor piszę w komentarzach, że KPP już niby nie ma. Tak naprawdę ma się dobrze ona tylko zmieniła logo, nazwę na(SLD, Lewica, Razem itp.), osoby się zmieniły ale idea taka sama równość, sprawiedliwość społeczna i inne bzdury. KPP przekazała idee dla lewicy. Komuniści czy zieloni ( ekoterroryści ) czy czerwoni czy z innym kolorem związani to jest to samo zło, przed którym należy przestrzegać.
 • "Thomas" dnia 23 czerwca 2017 o godzinie 16:04:05 napisał:
  Daniele Czubara@ W wykazie partii w Polsce jest Komunistyczna Partia z przydawka komunistyczna. Jak to powiedział Anioł do prof. Dąb Rozwadowskiego cyt. "My nie wstydzimy się dobrych wzorców"
 • "Thomas" dnia 23 czerwca 2017 o godzinie 16:26:17 napisał:
  Komunistyczna Partia Polski jednak istnieje i to jest dowód https://kom-pol.org/statut/
 • "Zjednoczona lewica ?" dnia 23 czerwca 2017 o godzinie 16:45:52 napisał:
  Do @Thomas Jeżeli twarzą nowej lewicy ma być radny Nizioł to znaczy , ze nie tylko nie jesteś sympatykiem lewicy ale jesteś jej wrogiem i źle jej życzysz. Nie jest tajemnicą, że radny Nizioł przytuli się do wszystkich, którzy rządzą bez względu z jakiej opcji pochodzą . Nie tak dawno klepał po plecach prezydenta Zamoyskiego a dzisiaj bije ukłony obecnemu prezydentowi . Prawdziwym testem wiarygodności radnego Nizioła będzie sesja RM, na której udzielane będzie prezydentowi absolutorium . Skoro nowa lewica zamierza wystawić swojego kandydata na prezydenta Zamościa wówczas oczywistym jest , że nie jest w jej interesie aby wzmacniać obecnego prezydenta udzielając mu absolutorium . W związku z powyższym jeżeli radny Nizioł faktycznie utożsamia się z lewicą wówczas powinien głosować przeciwko udzieleniu absolutorium . Jak się zachowa - już wkrótce się przekonamy. Gdyby jednak tak się stało , że mimo wszystko zagłosuje za absolutorium wówczas z hipokryzji śmiało będziemy mogli wystawić radnemu Niziołowi ocenę celującą ( ja uczyniłem to już dawno ).
  R E K L A M A
 • "@Zjednoczona Lewica" dnia 23 czerwca 2017 o godzinie 17:14:44 napisał:
  W pełni się z Tobą zgadzam .
 • "mania" dnia 23 czerwca 2017 o godzinie 18:25:14 napisał:
  Gawkowski i SLD to lewica??? Chyba z kruchty.
 • "Thomas" dnia 23 czerwca 2017 o godzinie 21:29:03 napisał:
  PRZEZ NIEKTORYCH KOMENTATOROW PRZEMAWIA WARCHOLSTWO, POLTYCZNE AWANTURNICTWO, MAJĄCE NA CELU ROZBICIE JEDNOSCI ZAMOJSKIEJ LEWICY. Jerzy Niziol to autentyczna lewica. Słuchając tych bzdur co wyposujecie, bo poparł prezydenta głosujących za absolutorium. Skoro budżet jest dobry, prorozwojowy to jak można głosować przeciw? Aleksander Kwaśniewski, czy inni liderzy parlamentarnej lewicy będąc w opozycji mówili wprost, że dobre inicjatywy rządowe będą wspierać. Przy uchwalania konstytucji RP, będąca w opozycji UW poparła projekt konstytucji. Taka postawa przeciwników JN to droga donikąd, w dłuższym okresie doprowadzić może do implozji lewicy.
 • "Normals" dnia 23 czerwca 2017 o godzinie 22:01:57 napisał:
  A niech imploduje, mała strata krótki żal. Jako niewątpliwie dobrze zorientowany może znasz odpowiedź na pytanie - własnością, jakiego komitetu wyborczego jest logo "Zamość nasz wspólny dom" prezentowane na koszulkach towarzyszy Pana Gawkowskiego obecnych na rynku?
 • "Thomas" dnia 23 czerwca 2017 o godzinie 22:09:28 napisał:
  Przychylne się do prośby poproszę o więcej zdjęć pani Diany
 • "@"Zjednoczona lewica ?"" dnia 24 czerwca 2017 o godzinie 0:05:30 napisał:
  Po tekście rozpoznaję członka rady miasta. Inni na 100% też rozpoznają styl i narzucanie narracji w stylu "na tym podwórku tylko ja mam rację". Nie indoktrynuj i nie strasz. Nizioł zagłosuje, jak zechce i nic ci do tego.
 • "Mieszkaniec" dnia 24 czerwca 2017 o godzinie 6:28:56 napisał:
  Nie rozumiem co Wy ciągle z tym Niziołem. Pokaże się artykuł o lewicy i zaczyna się jazda z Niziołem. Zgadzam się z opinią że szkodzi wizerunkowi zamojskiej lewicy i on chyba też to zrozumiał skoro odchodzi na drugi plan. Widzę fajnych młodych ludzi z konkretnymi pomysłami i o tym powinniśmy dyskutować.
 • "WG" dnia 24 czerwca 2017 o godzinie 7:03:38 napisał:
  Mam odmienną opinię, lewicy bardziej szkodzi radny Kutyła który był sekretarzem zamojskich struktur SLD (może jest i do tej pory, tego nie wiem). Uważam, że to z jego winy odeszła połowa ludzi z SLD z Łukaszem, Dianą na czele. Teraz jest radnym i również szkodzi konsolidacji zamojskiej lewicy.
 • "Anonim" dnia 24 czerwca 2017 o godzinie 9:39:05 napisał:
  Radny Niziol to "farbowany lis" wystarczy prześledzić sobie jego życiorys
 • "xyz" dnia 24 czerwca 2017 o godzinie 13:15:42 napisał:
  Oddajcie SLD logo. Program wasz to komunizm utopijny. Wasza alternatywa to przebywanie za burtą.
  R E K L A M A
 • "Radek" dnia 24 czerwca 2017 o godzinie 16:58:22 napisał:
  xyz zmień lekarza.
 • "Thomas" dnia 24 czerwca 2017 o godzinie 20:31:39 napisał:
  Chciałbym, aby pani Diana Sawicka była jak dr Magdalena Ogórek.
 • "Czytelnik" dnia 24 czerwca 2017 o godzinie 21:03:40 napisał:
  Do @thomas . Czytałem kilka twoich wcześniejszych komentarzy i przyznam że niektóre były całkiem niezłe ale to co teraz wypisujesz to straszna porażka . Może odpuść sobie ten temat bo bardzo zbłądziłeś
 • "Thomas" dnia 24 czerwca 2017 o godzinie 21:20:56 napisał:
  Chciałbym mieć rozum.
 • "Czytelnik" dnia 24 czerwca 2017 o godzinie 21:38:18 napisał:
  Thomad nie załamuj się może jeszcze go dostaniesz postaraj się tylko nie pisać takich głupot
 • "Thomas" dnia 24 czerwca 2017 o godzinie 22:02:15 napisał:
  Proszę nie używać mojego nick. To nie żadna porażka, to tylko nonsens pozorny.
 • "Normals" dnia 24 czerwca 2017 o godzinie 22:39:14 napisał:
  Więcej zamieszania z tą niby lewicą niż tej lewicy w rzeczywistości. Cztery osoby na Rynku Wielkim eksponujące logo komitetu wyborczego z poprzednich wyborów i to ma być ta siła, która obiecuje wiele dokonać dla dobra miasta i jego mieszkańców? Odnoszę jednak wrażenie, że póki co lewica wysłała na rozpoznanie jedynie młodych harcowników natomiast znane lokalne tuzy zostaną ujawnione, jako siły główne bezpośrednio przed wyborami. Ponieważ te persony są już znane z poprzedniej kampanii szału nie będzie tak zresztą jak wygranej.
 • "jas" dnia 24 czerwca 2017 o godzinie 23:29:35 napisał:
  Wolę zaglosować na uroczą blondi niż na jakiegoś tępaka z prawej strony z poparciem Jarka i Antka, niech tylko dziewczyna pomyśli nad zmianą fryzury bo wschodnisłowański wianek z włosów zbytnio kojarzy się z ukraińską Julią, która wszyscy wiedzą jak skończyla ;)
 • "Thomas" dnia 25 czerwca 2017 o godzinie 1:14:35 napisał:
  Zbyt dużo błędów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Thomas
Sprawa spalarni wynikła w końcówce po...
Schabowy z Zamo...
Thomas, a jak myślisz czemu nie ma inwe...
Thomas
Strasznie dużo jest tych inwestorów - ...
Schabowy z Zamo...
Wybraliśmy radnych, ale są też jakie...
Zamościan
Polecam pana Profesora Grochowalskiego i...
TWS
Przecież ten protest to była akcja wyb...
Thomas
Kontra@ nie po to w demokratycznych wybo...
Thomas
[b]Rozczarowuje mnie Andrzej Wnuk i to n...
kontra
1. Veolia pisze-"przeciwnicy budowy spal...
Paweł
Informacje są nieprawdziwe. Minimum trz...
Antyklerykał
Powaliła mnie Twoja argumentacja. Choci...
aaa
A u Ciebie pewnie w domu sam sie zabawia...
ak
Może jednak byś poszukał tych leków ...
observer
Czym? gokartami?...
Zamościak
A niech jedzie w pisdu....
z_boku
To musi być czarownica, bo ja bym się ...
Antyklerykał
Zawierzy się akustykę np. tzw. Matce B...
ja
"przewidywana dobra akustyka". A jak nie...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018