Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara20 marca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 29 komentarzy

Zamość: Były zarzuty i co dalej?

Andrzej Wnuk. Fot. R. Moteka
R E K L A M A    B O A R D

Umorzenie sprawy, czy akt oskarżenia? Jak zakończy się sprawa zarzutów postawionych prezydentowi Zamościa?

Sprawa dotyczy tzw. antypodsłuchu, o którym szerzej pisaliśmy TUTAJ. Przypomnijmy, że pod koniec listopada 2017 Prokuratura Rejonowa w Janowie Lubelskim przedstawiła prezydentowi Andrzejowi Wnukowi dwa zarzuty.

– Pierwszy zarzut dotyczy przekroczenia uprawnień poprzez poświadczenie nieprawdy. Chodzi o urządzenie do wykrywania podsłuchów, zakupione przez magistrat. Faktury jakie otrzymał prezydent jest ono pisane jako urządzenie do mierzenia głośności w związku z mającą się odbyć w 2014 r. zabawą sylwestrową. Drugi zarzut dotyczy przywłaszczenia mienia powierzonego. Chodzi o to, że prezydent po zakupie urządzenia przywłaszczył je sobie i od grudnia 2014 r. do czerwca 2016 roku trzymał u siebie w gabinecie, nikomu go nie wydawał. Gdy okazał już radnym urządzenie, okazało się, że jest to już inny aparat, służący do pomiarów dźwięku. Urządzenie do wykrywania podsłuchów warte jest ok. 1800 złotych, zaś do pomiaru dźwięków kilkaset złotych. – mówił nam Bartosz Wójcik, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

-Podkreślam, że jestem niewinny, co w mojej ocenie znajduje odzwierciedlenie w zebranym materiale dowodowym, w żadnej mierze nie wskazującym na mnie jako na sprawcę wymienionych czynów. Dlatego ze spokojem czekam na orzeczenie prokuratury lub niezawisłego sądu.- odpowiedział na zarzuty w swoim oświadczeniu prezydent miasta.

Jak powiedział w wywiadzie dla telewizji Zamosc.tv rzecznik zamojskiej prokuratury dalszy ciąg sprawy powinien być znany do końca marca tego roku. Możliwości finału jest kilka.

Zostały wykonane w tej sprawie już wszystkie czynności dowodowe, jakie były do wykonania. Przypomnę, że sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Janowie Lubelskim. Aktualnie trwa analiza zgromadzonego materiału dowodowego, całości materiału dowodowego, w kierunku ustalenia tego jaka decyzja końcowa powinna w tej sprawie zapaść. Jak wiadomo Kodeks Karny i Kodeks Postępowania Karnego dopuszczają różne możliwości zakończenia postępowania. Jeżeli są wydane zarzuty, postanowienie o przedstawieniu zarzutów,  możemy skierować akt oskarżenia, możemy skierować wniosek o dobrowolne poddanie się karze, możemy skierować wniosek o warunkowe umorzenie postępowania – jeśli byłyby ku temu przesłanki. Również kodeks nie zabrania umorzenia postępowania, nawet po wydaniu zarzutów. Sprawa jest nietypowa, skomplikowana i należy dobrze przemyśleć jaką decyzją zechcemy to zakończyć.- powiedział prokurator Wójcik.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "martusia" dnia 20 marca 2018 o godzinie 8:04:38 napisał:
  Chewbacca przepisał wszystko, co powiedział rzecznik na zmc.tv. Nie wiedziałem, że dziennikarstwo może jeszcze niżej upaść...
  R E K L A M A
  • "ryś" dnia 20 marca 2018 o godzinie 8:43:04 napisał:
   ctrl + c; ctrl + v - niestety w tę stronę to idzie.
 • "mieszkaniec" dnia 20 marca 2018 o godzinie 8:45:03 napisał:
  być może skończy się na tym, że ktoś chciał mu świnie podłożyć
  • "Dirty Harry" dnia 22 marca 2018 o godzinie 9:39:26 napisał:
   Wiemy nawet kto jest tym ktosiem
 • "Tomek" dnia 20 marca 2018 o godzinie 9:41:06 napisał:
  Nieważne jak się skończy ale czy ktoś porządny będzie chciał z taką osobą współpracować i popierać ?
  • "mieszkaniec" dnia 21 marca 2018 o godzinie 7:21:04 napisał:
   że jak? Jak ktoś sie okaże nie winny to na wszelki wypadek trzeba mu przypiąć łatkę tego złego?
 • "Jacek" dnia 20 marca 2018 o godzinie 9:51:22 napisał:
  Pompowanie tematu. W zasadzie nic nowego nie dowiedziałem sie z tego artykułu.
 • "Thomas" dnia 20 marca 2018 o godzinie 11:03:01 napisał:
  Czy to prawda, że któryś z naszych prominentnych polityków (nie rządzących) został zatrzymany na kilka godzin?
  • "Obserwer" dnia 20 marca 2018 o godzinie 17:19:56 napisał:
   Nicolas Sarkozy zatrzymany przez policję.
 • "Thomas" dnia 20 marca 2018 o godzinie 11:23:46 napisał:
  Nic z tego nie będzie, ten pierwszy zarzut zdaje się dotyczył tego, że to urządzenie było w gabinecie prezydenta - co samo w sobie nie powinno być zarzutem. drugi zarzut - bardzo słaby i nie do udowodnienia.
 • "Prawo i sprawiedliwe" dnia 20 marca 2018 o godzinie 11:52:22 napisał:
  W takim razie ktoś powinien napisać do ministra Ziobry pismo z zapytaniem, gdzie w takim razie jest l urządzenie któro zostało zakupione pezez prezydenta i dlaczego ma numery innego urządzenia. Sprawa wcale nie jest skomplikowana. Myślę że prokurator generealny i jego ludzie w szybki sposób ja rozwiążą
 • "Justyna" dnia 20 marca 2018 o godzinie 15:30:29 napisał:
  Poświadczenie nieprawdy i przywłaszczenie....niezbyt dobrze to wygląda. Prezydent powinien dawać przykład, tak mi się wydaje, bo iluś tam wyborców mu zaufało. Ponadto, ta sprawa to kwestia stosowanych standardów w życiu publicznym. Albo przyzwalamy na takie rzeczy, albo mówimy "nie".
  • "No" dnia 20 marca 2018 o godzinie 17:52:20 napisał:
   Może poczekamy na wyrok sądu. Ja tam wierzę prezydentowi, sprawa była trzy i pół roku temu i jakoś do tej pory nie trafiła do sądu. Jakby prokuratura była pewna siebie to już dawno byłoby po wyroku.
 • "jak" dnia 20 marca 2018 o godzinie 16:23:24 napisał:
  Ja byłem skazany za powiedzenie nieprawdy, i domagam się tego wobec innych.
 • "heniek" dnia 20 marca 2018 o godzinie 17:34:56 napisał:
  Zapewne jakiś "stryjek zamienił siekierkę na kijek", żeby prezydent miał kłopoty. I tyle.
  R E K L A M A
 • "wyborca" dnia 20 marca 2018 o godzinie 20:02:56 napisał:
  Porażka wyborcza Zamościa 2014 !
 • "observer" dnia 21 marca 2018 o godzinie 7:59:18 napisał:
  Ciekawostką przyrodniczo - medialną jest to, że materiały dot. rzekomo nielegalnej działalności Prezydenta pojawiają się na około tydzień przed sesją RM. Coś w tym jest, nieprawda?
 • "ad111" dnia 21 marca 2018 o godzinie 8:09:19 napisał:
  No jest, niewyjaśniona sprawa...:)
 • "Dirty Harry" dnia 22 marca 2018 o godzinie 9:49:35 napisał:
  Nic dalej, bo zarzuty dęte z d.. nowoczesnym wyjęte.
 • "antyklerykał" dnia 22 marca 2018 o godzinie 12:30:51 napisał:
  Mienie społeczne zostało "zachachmęcone", a Ty takie prymitywne kawałki? Wstyd. To trzeba wyjaśnić. I żeby nie było, nic mnie nie łączy z Nowoczesną, PO, PiS i innymi oszołomami...
  • "yhy" dnia 22 marca 2018 o godzinie 15:23:54 napisał:
   Mienie społeczne? Z jakiej to ustawy? I jakie mienie, jak prokurator pisze, że leżało w biurku i zostało zabezpieczone? Cała sprawa śmierdzi polityczną grandą i tyle. Poczekajmy na wyrok sądu.
  • "Dirty Harry" dnia 23 marca 2018 o godzinie 1:20:30 napisał:
   Głupie pierd...enie, a nie mienie.
 • "Dirty Harry" dnia 23 marca 2018 o godzinie 9:47:47 napisał:
  Jak zachachmęcone? Kiedy sam prokurator napisał, że w Ratuszu sobie leżało! No to jak sobie w Ratuszu leżało, to chyba nadal społeczne było? Co innego, gdyby Prezydent, tak jak pewien sędzia do kieszeni przez pomyłkę sobie włożył.
 • "antyklerykał" dnia 23 marca 2018 o godzinie 10:36:04 napisał:
  Leżało? Tyle, że nie to na co opiewała faktura, więc nie ściemniaj...
 • "oczywista oczywistość" dnia 23 marca 2018 o godzinie 11:21:12 napisał:
  Gdyby nic nie było na rzeczy to prokuratura by się tym tyle czasu nie zajmowała. Zamość by od razu umorzył a nie odrzucał jak zgniłe jajo. Od dłuższego czasu zajmuje się Janów i też szybko nie umorzył tylko zbierał dowody. Ja obstawiam akt oskarżenia
 • "yhy" dnia 23 marca 2018 o godzinie 13:58:15 napisał:
  Gdyby coś było na rzeczy, to by trzy lata temu był akt oskarżenia. A tu zbliżają się wybory, śledztwo się przedłuża, a nuż błoto się do Wnuka przyklei...
 • "Thomas" dnia 23 marca 2018 o godzinie 16:37:54 napisał:
  To sprawa dla Archiwum X
  R E K L A M A
 • "Dirty Harry" dnia 23 marca 2018 o godzinie 22:48:53 napisał:
  Zarzuty są śmieszne i tak sformułowane, że na pierwszy rzut oka widać, że pisał je jakiś prowincjonalny fajans. Kazdy lepszy adwokat je obali.
 • "Thomas" dnia 23 marca 2018 o godzinie 23:54:31 napisał:
  Ta sprawa ciągnie się jak flaki w oleju. Czy w końcu zapadła decyzja w tej sprawie? wydaje mi się, że powinny być już ustalenia z urzędu prokuratorskiego.?

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
tymon 52 minuty temu
w tamtym roku polise z YU miałem i kosz...
Wielmożny Pan ...
Masz gdzieś informację, że ma to być...
Wielmożny Pan ...
Kiedy za ten plebiscyt odpowiedzialny by...
ad111
Wpisując się w ogólną tendencję zac...
bobby
Zamiast lotniska wybudujcie góry i koni...
LOVE_ZMC
Przepraszam a co można wygrać wysyłaj...
zamościak
Do "W"; a taka jest różnica, że Padwa...
LOVE_ZMC
Czy Ci ludzie żyją w jakimś Matrixie?...
rolnik z zalesi...
a czy do Dubaju też będziem latać, sp...
Haaaaa
Prawda jak jest i działa, leży w czelu...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat