nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara30 listopada 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 25 komentarzy

Zamość: Był sąd, będzie szkoła, a potem… hotel?

Zdjęcia lotnicze. Pałac Zamoyskich fot. Waldemar Radczak

Jaka będzie przyszłość Pałacu Zamoyskich, po opuszczeniu budynku przed zamojski sąd? Wiemy już jakie będzie najprawdopodobniej przeznaczenie obiektu w najbliższych latach.

W listopadzie sąd opuścił gmach Pałacu Zamoyskich. Wszystko wskazuje na to, że budynek trafi pod zarządzanie miasta.

Nie jest tajemnicą jakie mamy plany w stosunku do tego budynku. Pozyskaliśmy pieniądze na rewitalizację Akademii Zamojskiej. Czekamy na rozpoczęcie inwestycji. Niestety musimy I LO wyprowadzić z tego obiektu, bo nie da się jednocześnie prowadzić inwestycji i równocześnie realizować dydaktyki. Wydaje się, że takim miejscem docelowym dla szkoły do jest Pałac Zamoyskich. Inwestycja jest zaplanowana na 3 lata i mam wrażenie, że równolegle będziemy reklamować ten obiekt do pozyskania docelowego, więc będzie możliwość oglądania tego. Równolegle będzie trwać dydaktyka, remont i poszukiwanie inwestora docelowego. Szkoła na pewno powróci na swoje miejsce, czyli do Akademii Zamojskiej.- mówił jeszcze podczas październikowej sesji wiceprezydent Zamościa, Andrzej Zastąpiło.

Przypomnijmy, ze w związku z wyprowadzką I LO im. J. Zamoyskiego z gmachu Akademii na czas remontu rozpatrywano różne lokalizacje szkoły. W grę wchodziły trzy warianty: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3, czyli popularny “elektryk”, budynek po dawnej siedzibie wydziału zamiejscowego Uniwersytetu Przyrodniczego przy ulicy Szczebrzeskiej oraz budynek sądu przy ulicy Akademickiej, czyli dawny Pałac Zamoyskich. Najwięcej kontrowersji wzbudzał pomysł funkcjonowania dwóch szkół w budynku “elektryka”. I LO pozostanie jednak na Starówce.

-Argumentów za tą lokalizacją jest wiele. Logistycznie łatwiej jest dokonać przenosin, szkoła będzie dalej znajdować się na Starówce. Liczymy, że wszystko się uda. – tłumaczyła nam jeszcze w sierpniu tego roku Agnieszka Kowal,  dyrektor Wydziału Oświaty UM w Zamościu.

Jak zaznaczył wiceprezydent Zastąpiło, szkoła wróci po remoncie budynku Akademii do swojej siedziby. Natomiast miasto poszukuje inwestora, który chciałby w Pałacu Zamoyskich poprowadzić centrum konferencyjno-hotelowe. W serwisie gospodarczym innvestin.zamosc.pl przygotowana jest oferta dla zainteresowanych obiektem.

 W spocie promującym budynek wśród inwestorów z branży hotelarskiej podkreślana jest duża możliwość przebudowy i adaptacji obiektu pod potrzeby centrum konferencyjno-hotelowego.  Miasto oraz konserwator zabytków dopuszcza m.in. zadaszenie wewnętrznego dziedzińca i umieszczenia tam czy to sali kongresowej, czy to centrum spa & wellness. Czy skusi to kogoś z inwestorów?

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 9.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "mieszkaniec" dnia 30 listopada 2017 o godzinie 9:40:38 napisał:
  Lepiej aby został Hotelem i na siebie zarabiało niż się rozpadało i miasto dokładało
  R E K L A M A
 • "BazyL" dnia 30 listopada 2017 o godzinie 11:08:30 napisał:
  Centrum konferencyjno-hotelowe, tylko kto tu przyjedzie?
 • "observer" dnia 30 listopada 2017 o godzinie 11:09:45 napisał:
  Sprzedać, oddać za przysłowiową złotówkę i pozbyć sie wrzodu z d... . Centrum kongresowo - hotelowe? To nie te czasy. Miasto będzie pompować kasę w utrzymanie obiektu.
 • "UDD" dnia 30 listopada 2017 o godzinie 11:56:56 napisał:
  Odsprzedać pałac Fundacji Dom Trzeciego Tysiąclecia im Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Zamościu i zlikwidować paskudne ogrodzenie w otoczeniu kościoła św Katarzyny.
 • "brudny Hary" dnia 30 listopada 2017 o godzinie 12:20:19 napisał:
  Chyba niektórzy mają pewne kłopoty w czytaniu ze zrozumieniem. Przecież z tekstu wyraźnie wynika, że miasto szuka inwestora, a jeśli tak, to "pozbędzie się wrzodu na d..." i nie będzie "pompować kasy w utrzymanie obiektu". Przecież o to właśnie w tym wszystkim chodzi. To oczywiste!
 • "L." dnia 30 listopada 2017 o godzinie 15:43:13 napisał:
  Centrum kongresowe, konferencyjne, luksusowy hotel, baseny...? W takim zadupiu?
 • "WOW" dnia 30 listopada 2017 o godzinie 17:46:54 napisał:
  Dziś Małgorzata Gersdorf tłumaczyła w Radiu Zet, że była przed Sądem Najwyższym, kiedy odbyła się tam demonstracja i miała świece, „bo wszyscy mieli”. Jak tłumaczyła, poszła tam, by podziękować obywatelom za ich wkład w walkę o niezawisłość sędziowską. Nie chodziłam ze świeczkami, poszłam tam podziękować, a że dostałam od organizatorów świeczkę, to wzięłam tę świeczkę; było ciemno – wygadywała.
 • "observer" dnia 30 listopada 2017 o godzinie 18:56:55 napisał:
  do brudnego - umyj umysł. Można szukać do ussss... śmierci. A w czasie szukania trzeba płacić podatek gruntowy, od nieruchomości, koszty ogrzewania itp.
 • "Czesław" dnia 30 listopada 2017 o godzinie 20:17:23 napisał:
  Co to jest takie zawalisko doczepione z tyłu sądu, taka rudera? Ktuś cuś wi?
 • "Rety co się dzieje" dnia 30 listopada 2017 o godzinie 20:44:18 napisał:
  Był sąd będzie szkoła. Gdzie są obrońcy sądów ? Sąd wam zlikwidowali. Świece palić. Kaczuszki na taczkach wywozić. Spontaniczne protesty z przygotowanymi transparentami robić. Zrzutka dla Kijowskiego. Poparcie dla Bolka. Honory dla Stefana Michnika.
  R E K L A M A
 • "Thomas" dnia 30 listopada 2017 o godzinie 23:08:43 napisał:
  Pałac jest własnością Zamoyskich. O ile dobrze pamiętam to ten pałac miał wrócić do prawowitych właścicieli, stąd była budowa nowej siedziby sądu.
 • "@ Thomas" dnia 30 listopada 2017 o godzinie 23:31:02 napisał:
  Masz bardzo duże problemy ze znajomością historii Zamościa. Trochę się doucz,a potem zabierając głos mna forum :(
 • "ak" dnia 30 listopada 2017 o godzinie 23:52:03 napisał:
  Do "Thomasa". Pomyliłeś pałace.Zamoyscy odzyskali pałac w Klemensowie.Zamość z pałacem sprzedali w 1821r., no więc o żadnych roszczeniach nie może być mowy.
 • "Planista" dnia 30 listopada 2017 o godzinie 23:52:48 napisał:
  W pałacu Zamoyskich powinno powstać prawdziwe muzeum może z hotelem może z salami konferencyjnymi jest kasa bo właśnie ruszył projekt. Miasto mogłoby zarabiać na tym kase, a nie oddawać w prywatne ręce przykład Kozlowka. Natomiast Akademia powinna odzyskać rolę jaką pełniła czyli szkolnictwo wyższe np. PWSZ. Budek po sądzie na ul.Partyzantów jest idealny dla l LO.
 • "Filia" dnia 1 grudnia 2017 o godzinie 8:05:12 napisał:
  I Liceum funkcjonuje w budynku Akademii ponad 100 lat i chyba dobrze realizuje zamierzenia J. Zamoyskiego, nie przesadzajmy z tym szkolnictwem wyższym w Zamościu.
 • "Szatynka" dnia 1 grudnia 2017 o godzinie 8:31:06 napisał:
  Zamojskie szkolnictwo wyższe jest w zaniku. Jeśli studenci z Ukrainy zwiną manatki to zostaną ich śladowe ilości. Budynek przy ulicy Partyzantów pomieści co najwyżej przedszkole a nie tak wielka szkołę jak I LO. Dziw mnie jak zmienne poglądy maja nasze władze oświatowe. Jeszcze parę miesięcy temu pani Kowal twierdziła, że Pałac jest beznadziejnym rozwiązanie. Dziś pieje z zachwytu nad tą lokalizacją cytując słowo w słowo argumenty dyrekcji I Lo z czerwca.
 • "z" dnia 1 grudnia 2017 o godzinie 9:29:22 napisał:
  Wiadomo było, że sąd wyprowadzi się z pałacu od co najmniej kilku lat. W związku z tym jakie kroki w tym czasie poczyniły osoby odpowiedzialne w naszym mieście by pałac poddać rewitalizacji? Podczas gdy pałace nawet w niektórych małych wsiach są od dawna utrzymywane w dobrym stanie i odpowiednio wykorzystywane, u nas (miasto około 65 tys.) utrzymuje się w centrum Starego Miasta to co jak wyżej napisał Czesław "Co to jest takie zawalisko doczepione z tyłu sądu, taka rudera? Ktuś cuś wi?" Czy teraz miasto będzie miało kłopot z budynkami po sądzie? I powtórzę czy było o tym wiadomo od co najmniej kliku lat?
 • "Anonim" dnia 1 grudnia 2017 o godzinie 9:48:46 napisał:
  @"Thomas" po co piszesz takie głupoty ?
 • "ak" dnia 1 grudnia 2017 o godzinie 12:18:11 napisał:
  Do niedoinformowanych.Rzeczywiście od lat było wiadome,że po wybudowaniu nowego gmachu dla sądu,pałac przejmie miasto.W zamian za to miasto przekazało działkę skarbowi państwa pod nowy sąd.Do czasu zakończenia budowy można było jednak sobie co najwyżej podyskutować,co do przyszłości pałacu.Jak się okazuje czasu na ostateczną decyzję będzie w zaistniałej sytuacji aż nadto,skoro rekonstrukcja akademii potrwa 3 lata.Oczywiście uwarunkowania mogą się jeszcze w tym czasie zmienić.W optymistycznej wersji może się okazać,że występowanie wód termalnych a może i mineralnych w Zamościu się potwierdzi,a wtedy wątpliwości światowca"L" piszącego o zadupiu mogą okazać się bezzasadne.Dodam tylko,że miasto przygotowuje wniosek o dofinansowanie odwiertu a "uzdrowisko" w Zamościu już kiedyś istniało. W czasie,kiedy Zamość był pod zaborem austriackim istniał zakład wodoleczniczy,który został zniszczony podczas oblężenia Zamościa przez ks. Poniatowskiego w 1809 roku. Co do "tego czegoś z tyłu", to jest to integralna część pałacu,choć mniej reprezentacyjna.
 • "6" dnia 1 grudnia 2017 o godzinie 13:03:30 napisał:
  Powierzchnia 6569,90ha chyba raczej m2
  R E K L A M A
 • "brudny Hary" dnia 1 grudnia 2017 o godzinie 14:09:06 napisał:
  Słuszna uwaga. 6569,9ha nie może być, bo byłoby to więcej niż wynosi pow.całego Zamościa. 6569,9 ha= 65,699 km2, co jest wartością dwukrotnie większą niż powierzchnia całego miasta.
 • "z" dnia 1 grudnia 2017 o godzinie 16:37:14 napisał:
  Do "ak", który pisze: "Do czasu zakończenia budowy można było jednak sobie co najwyżej podyskutować,co do przyszłości pałacu" mam pytanie. Czy rzeczywiście można było sobie tylko podyskutować? Uważam, że bardzo źle kojarzy się takie stwierdzenie: można "co najwyżej podyskutować,co do przyszłości". No , ale sąd opuścił chyba nie tylko pałac? Co z pozostałymi budynkami? Czy w tym zakresie także nasze miasto ma kłopot?
 • "Do "L."" dnia 1 grudnia 2017 o godzinie 17:08:54 napisał:
  Światowcu "L."-nie wiesz, że im większa prowincja i im bardziej luksusowy hotel, tym większe obłożenie?
 • "KK" dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 23:26:16 napisał:
  Pałac nie jest własnością Zamoyskich bo oni sprzedali go z całym miastem carowi prawie 200 lat temu. Pałac trzeba oddać komuś (nawet za symboliczną złotówkę)kto ma pomysł na jego zagospodarowanie i da odpowiednie gwarancje szybkości rewaloryzacji . Tu trzeba ogłośić konkurs na "przejęcie obiektu" a nie przetarg na sprzedaż. Rolę konserwatora zabytków trzeba ograniczyć do bryły-wyglądu zewnętrznego. W innym przypadku nikt tego nie kupi. Jeśli będzie trzeba utrzymać amfiladowy układ pomieszczeń w skrzydle głównym to hotelu tu nie da się zrobić. Zresztą wymogi ppoż dla hotelu są bardzo wymagające dodatkowe klatki , windy, oddymianie etc . Jeśli konserwator będzie przeszkadzał to strup na dupie pozostanie na lata. Na remont trzeba ok 150mln zł. Miasto tyle nie ma i na kolejne muzeum nie dostanie. Tym bardziej ,że potem trzeba to utrzymać.
 • "Kmicic" dnia 5 grudnia 2017 o godzinie 10:54:42 napisał:
  "KK" napisał "Pałac trzeba oddać komuś (nawet za symboliczną złotówkę)". Jak coś to chętnie i kupię i sprzedam za ileś tam milionów albo nie założyć tam siedzibę PO,SLD lub PIS (przecież mamy czasy komuny), doprawdy świetny pomysł tylko ze szkodą dla skarbu państwa. .Pałac najpierw trzeba wycenić a później albo wynająć albo sprzedać. Miasto nie ma pieniędzy i nie będzie stać go na remont pałacu.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama