nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara22 czerwca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Zamość: Budka Niepodległości ponownie na Rynku Wielkim

Fot. zamosc.pl

Co działo się z nią w międzyczasie? Odbyła podróż po szkołach i przedszkolu, obchodzących w ostatnich tygodniach jubileusze 100-lecia placówek. W każdej zawitała na kilka dni, uświetniając oficjalne uroczystości jubileuszowe i dając możliwość odsłuchania unikalnych nagrań uczniom, rodzicom, nauczycielom i absolwentom.

Przypomnijmy, że Budka Niepodległości to konstrukcja powstała na bazie autentycznej budki telefonicznej, które wraz z erą telefonów komórkowych – zniknęły na dobre z naszych ulic.

Przekształcona w instalację artystyczną stała się „budką nietelefoniczną” – wybierając odpowiedni numer usłyszymy w słuchawce głosy m.in. Józefa Piłsudskiego, Ignacego Paderewskiego czy Wincentego Witosa, opowiadających głosami aktorów o odzyskaniu niepodległości w niecodziennym stylu. Słuchowisko obowiązkowe dla tych, którzy w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, chcieliby cofnąć się w czasie i poczuć na własnej skórze atmosferę przełomowych wydarzeń początku XX wieku.

W zamojskiej Budce Niepodległości pojawiają się elementy lokalne – głosy Maurycego Zamoyskiego i Macieja Rataja. Grafika przedstawia Zamość z roku 1918, wkomponowany w biało czerwone tło. Dodatkowo, do projektu zaproszono instytucje, których powstanie zbiegło się z rokiem odzyskania niepodległości – 100 lat istnienia obchodzą w tym roku zamojskie ZOO, Szkoły Podstawowe Nr 2 i Nr 3 oraz Przedszkole Miejskie Nr 1. Przygotowane przez nich nagrania to gratka także dla najmłodszych słuchaczy (czemu nie, skoro w słuchawce o 100-leciu przedszkola opowiadają dzieci… wierszykiem?)

Budka Niepodległości zostanie na Rynku Wielkim do końca roku. Po tym czasie ruszy w kolejną podróż po Zamościu, a gdy ucichną echa 100-lecia, możliwe że zyska całkiem nowe oblicze.

 

(źródło: zamosc.pl)

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "KJL." dnia 22 czerwca 2018 o godzinie 6:38:37 napisał:
    Zamojskie ZOO powstało w 1919 r. Nie fałszujcie historii.
    R E K L A M A

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
fakt
na innym portalu widziałem dobrze: fot ...
Jango Fett
Morderca wszedł zbyt łatwo, reakcja oc...
Berator opinie
Berrator - kolejny nic nie warty spalacz...
BYC MOZE
być może cos się zmieni po wyborach n...
ad111
Wyrazy współczucia dla rodziny. Czas n...
hmm
ja tu widze fot Facebook ale to chyba za...
Redakcja roztoc...
Proszę o wskazanie grafik pochodzących...
ccc
to że bierzesz grafiki żywcem zdarte z...
jejku
ach w dzienniku tvp1 ciagle mowia ze PO ...
mieszkaniec
Warto by było zwrócić też uwagę na ...
nareszcie
fajnie ze sa wreszcie komentarze, moze w...
Name
@TORRES20400 - surowa samoocena. Ja bym ...
TORRES20400
@"Jan"; ja się domyślam "dlaczego?". W...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama