Sport | Zamośćtekst nadesłany6 grudnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Bój nasz (prawie) ostatni

Fot. Facebook/Padwa Zamość
R E K L A M A    B O A R D

Czas leci nieubłaganie. Pierwsza runda pierwszoligowego sezonu nieuchronnie zbliża się do końca. W najbliższą niedzielę, 9 grudnia beniaminek pierwszej ligi, MKS Padwa Zamość rozegra ostatni w 2018 roku ligowy mecz w hali OSiR Zamość. Do Hetmańskiego Grodu przyjadą rezerwy Orlen Wisły Płock. Początek spotkania o godz. 18.

Wydawać się może, że ligowa inauguracja z AZS UW Warszawa miała miejsce jakby wczoraj. Wrześniowe spotkanie w hali OSiR było pierwszym w historii miasta spotkaniem ligowym na zapleczu PGNiG Superligi. Temu wydarzeniu towarzyszyły ekscytacja, ale też niepewność.

Po blisko trzech miesiącach niepewność co do losów beniaminka w pierwszej lidze ustąpiła miejsce wielkiemu entuzjazmowi.

Oczywiście, występów zawodników Marcina Czerwonki nie należy oceniać patrząc na nie przez różowe okulary. Zamościanie w obecnej chwili mają niekorzystny bilans spotkań (4 wygrane – 5 porażek) i ujemny bilans bramek (-25). Nie należy jednak zapominać, że szkoleniowiec żółto-czerwonych od początku przygotowań musiał pracować z zupełnie innym zespołem. W lecie zespół wzmocniło aż siedmiu nowych graczy.

– Piłka ręczna jest grą zespołową, w której, oczywiście, można czasem liczyć na indywidualne zrywy, ale główny nacisk kładzie się na zgranie. Potrzebujemy czasu, aby wzajemnie poznać się na boisku. Im więcej spotkań razem rozegramy, tym nasza gra będzie płynniejsza. Automatyzmy przyjdą z czasem – przekonuje skrzydłowy Łukasz Szymański, który szybko nabawił się kontuzji i w efekcie pojawił się w składzie Padwy jedynie w dwóch pierwszym meczach.

„Wagon” zakończył już rehabilitację po operacji łąkotki i intensywnie pracuje nad powrotem do formy. W niedzielę jeszcze nie wystąpi. Trener Czerwonka musi tonować zapał swojego zawodnika, tym bardziej, że zdrowy Łukasz bardzo przyda się drużynie w drugiej części sezonu.

Spotkanie z Orlenem Wisłą II Płock będzie starcie sąsiadów z tabeli. Obie ekipy wywalczyły jak dotąd po 12 punktów i zajmują miejsce w środkowej strefie tabeli.

Zapraszamy do hali OSiR Zamość w niedzielne popołudnie. Będzie to ostatnia okazja w tym roku do wzięcia udziału w wielkim sportowym święcie. Celowo użyliśmy określenia „święto”, ponieważ w dotychczasowych spotkaniach, zamojska publiczność spisała się rewelacyjnie tworząc atmosferę, o której z uznaniem wypowiadali się wszyscy zawodnicy przyjezdnych ekip. Żywiołowy doping stał się znakiem rozpoznawczym Padwy. Podtrzymajmy ten wspaniały trend!

Na niedzielnym meczu nie kończą się jednak ligowe emocje w tym roku. 16 grudnia zamościanie pojadą do Radzymina, zagrać zaległy mecz z innym beniaminkiem, ROKiS Radzymin.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
eljot
wie ktoś co się dzieje z Daszkiewiczem...
KL
Widzę, że Zamość dalej brnie w krety...
Zamość
"Król jest nagi". Rozczarowany-zgadzam ...
Rozczarowany
Jakiś czas temu na koncepcjach GDDKiA o...
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Thomas
Beata Mazurek z numerem dwa w lubelskim...
KL
Stara wiadomość - to było w sobotę....
ak
Jeszcze trzeba wymienić mieszkańców S...
LOVE_ZMC
Jeśli sie myle to przepraszam i zwracam...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat