R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćRedakcja21 grudnia 2017

Zamość: Blisko 50 milionów złotych dla Hetmańskiego Grodu

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

R E K L A M A    B O A R D

Blisko 50 mln zł dofinansowania otrzyma miasto Zamość na realizację 6 umów w ramach RPO WL na lata 2014-20. Umowy umożliwiające uruchomienie środków podpisali Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego i Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa.

– Dzięki dobrej współpracy samorządu województwa z samorządami miejskimi możemy dzisiaj podpisać kolejne umowy na dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Dotacja przyczyni się do rozwoju Zamościa jak i całego regionu. Skuteczne wykorzystanie tych środków pozwoli na realizację  zadań dotyczących efektywności energetycznej i gospodarki niskoemisyjnej, ochrony dziedzictwa kulturowego i naturalnego oraz infrastruktury społecznej – mówił marszałek Sławomir Sosnowski.

Realizacja dwóch umów (na kwotę ponad 30 mln zł) dotyczyć będzie termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej w mieście. Kolejna umowa (na kwotę blisko 16.5 mln zł) zapewni budowę zrównoważonego systemu transportu publicznego na terenie Zamościa, gminy Zamość oraz gmin ościennych. Czwarta dotyczy modernizacji systemu oświetlenia ulicznego na terenie miasta (na ten cel przeznaczono 3,555 mln zł). 

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Następna umowa (opiewająca na ponad 20 mln zł) jest kontynuacją projektów zrealizowanych w latach 2009-2015, współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego i dotyczy budowy obiektów dla zwierząt zagrożonych wyginięciem na terenie Ogrodu Zoologicznego w Zamościu. Ostatnia zapewni przebudowę i remont obiektów infrastruktury usług społecznych w mieście. Realizacja wszystkich umów opiewa na kwotę 77,705 mln zł.

Autor: Redakcja
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 5 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Rafał" dnia 21 grudnia 2017 o godzinie 18:54:31 napisał:
  ciekawe czy Marta udostępni na swoim profilu fb. Albo Rafał. a nie... przecież oni tylko niepowodzenia i aferki z sałwek.tv udostępniają :(
  23
  7
 • R E K L A M A
 • "hmm" dnia 21 grudnia 2017 o godzinie 19:18:34 napisał:
  Brawo Zamość!
  23
  3
 • "Zamościanin" dnia 21 grudnia 2017 o godzinie 19:30:00 napisał:
  Procentuje nadal dla Zamościa Prezydentura Marcina Zamoyskiego!
  19
  22
 • "Pamiętamy" dnia 21 grudnia 2017 o godzinie 19:33:27 napisał:
  Procentuje to, że tego szkodnika Zamościanie odstawili
  22
  18
 • "ak" dnia 21 grudnia 2017 o godzinie 19:51:00 napisał:
  Wreszcie pojawiają się jakieś chmury po trzech latach suszy.
  1
  9
 • "Marcin" dnia 21 grudnia 2017 o godzinie 19:53:30 napisał:
  Jakiej suszy? Wnuk przejął miasto bez jednego sensownego projektu, to była orka żeby pospinać projekty. Już rok temu podpisano umowę na budowę obwodnicy za 92 mln, potem była akademia zamojska za 40 mln, w międzyczasie żłobek za milion i teraz kilka innych umów. W sumie gdyby podliczyć, przez trzy lata pozyskano ze 00 mln zł, czyli tyle co Zammoyski przez lat dziesięć. A u Wnuka to jeszcze nie koniec...
  15
  15
 • "Horn" dnia 21 grudnia 2017 o godzinie 20:09:12 napisał:
  Roztocze pisze pozytywnie o Wnuku, prezydent udostępnia artykuł Roztocza... To chyba magia świąt :)
  17
  2
 • "Jurand" dnia 21 grudnia 2017 o godzinie 20:36:07 napisał:
  Teraz wystarczy tylko uchwalić budżet, ale to chyba formalności bo nikt nie będzie przeciw inwestycjom
  6
  2
 • "ak" dnia 21 grudnia 2017 o godzinie 22:24:28 napisał:
  Do "Marcina". Nie twierdzę że wszystko zależy od prezydenta, bo za opóźnienia w wydawaniu unijnej kasy są odpowiedzialne zarówno władze centralne jak i wojewódzkie.Nie zmienia to faktu, że o ile w poprzedniej perspektywie(2007-2013) w Zamościu inwestycje z zewnętrznym dofinansowaniem osiągnęły poziom ok. 400 mln złotych. to w obecnej (2014-2020) wciąż pozostają na poziomie zerowym, nie licząc renowacji prowadzonych przez staromiejskie parafie. Podpisane umowy to jeszcze nie deszcz, to na razie chmury, z których jeszcze nic nie padało.
  6
  5
 • "Marta Fe" dnia 22 grudnia 2017 o godzinie 2:27:07 napisał:
  Jurandzie, chyba żartujesz! Nikt nie będzie przeciw? A Marta Fe? Ona obowiązkowo przeciw!
  7
  2
 • R E K L A M A
 • "Jurand" dnia 22 grudnia 2017 o godzinie 6:44:17 napisał:
  Marta trzeba się zmieni, święta zmieniają ludzi
  2
  2
 • "Jobot" dnia 22 grudnia 2017 o godzinie 9:25:35 napisał:
  @Marcin - czemu kłamiesz??? Akademia Zamojska, Franciszkanie plus rewitalizacja budynków koło katedry to projekty jeszcze poprzedniej władzy. Obecny Prezydent kontynuował je do szczęśliwego zakończenia i chwała mu za to. Pan Zamoyski wydał na projekty rewitalizacji miasta około 400 mln złotych. Obecny udanie kontynuuje to dokładając swoje pomysły. Jedne lepsze inne gorsze ale generalnie wszystko idzie do przodu i oto chodzi bo kasa płynie do miasta. Więc nie wiem po co piszesz te głupoty. Jeśli robisz agitację na rzecz obecnego Prezydenta to kłamstwami na pewno mu nie pomożesz a wręcz zaszkodzisz.
  4
  4
 • "Jobot" dnia 22 grudnia 2017 o godzinie 9:31:42 napisał:
  @ak - Ty z kolei przeginasz w drugą stronę. Kasa unijna już przecież poszła do miasta - rozpoczęły się inwestycje - renowacja kościoła Franciszkanów, Wikarówki i Infułatki - projekty warte około 32 mln złotych w tym dofinansowanie bodajże około 28 mln złotych. Przetargi rozstrzygnięte i praca wre więc o co chodzi i po co te Twoje bzdury?
  3
  2
 • "Jobot" dnia 22 grudnia 2017 o godzinie 9:38:12 napisał:
  Szanowna Redakcjo to w końcu 50 mln czy ponad 70 mln??? Bo już się pogubiłem. W tytule jest że "blisko 50 mln" a z tekstu wynika o wiele wyższa kwota....
  3
  2
 • "oooo" dnia 22 grudnia 2017 o godzinie 10:28:08 napisał:
  No i to jest Prawdziwy Prezydent !!! Kasę do Zamościa ściąga.Przez trzy lata kadencji to kwota całkiem spora.Biorąc pod uwagę ,że pozyskał więcej niż Rzeszów.Szacunek i czapki z głów ...
  6
  4
 • "z" dnia 22 grudnia 2017 o godzinie 11:03:50 napisał:
  Należy zadawać pytania w rodzaju: 1. Czy Zamość się rozwija? Czy jest jakakolwiek wizja rozwoju miasta? 2) Czy są tworzone nowe miejsca pracy w Zamościu? 3) Czy są dostępne mieszkania dla młodych ludzi w Zamościu? Co miasto by przetrwało ekonomicznie, gdyby nie środki finansowe z UE? Uważam, że odpowiedzi na te i następne tego typu pytania dałyby odpowiedź jak mamy ocenić aktualne władze Zamościa w tym także radnych miasta.
  3
  0
 • "Marcin" dnia 22 grudnia 2017 o godzinie 11:51:18 napisał:
  Jobot - odpowiem Ci spokojnie, bo w tym, siedzę. 1. Projekt akademii zamojskiej powstał za Zamoyskiego, ale przepadł dwa razy w konkursach. Ekipa Wnuka praktycznie napisała go od nowa, zmiany to pozostawienie liceum, zupełnie inaczej rozłożone akcenty kulturalne itp. Efek? I miejsce w Polsce. Obwodnica zachodnia - od początku (pomysłu) do końca projekt ekipy obecnej. Termomodernizacja szkół - ekipa obecna. Autobusy i hub przy Peowiaków - ekipa obecna. Mógłbym wymieniać, ale masz rację - zbytnie chwalenie szkodzi. Prezydent ma co robić, ma tego świadomość i wierzę, że jeszcze dziesiątki milionów tu wpłyną. Do Zamościa.
  4
  0
 • "anonymous" dnia 22 grudnia 2017 o godzinie 15:14:01 napisał:
  Tyle kasy jest na transport to można by trakcję trolejbusową w Zamościu założyć, ,napęd elektryczny nie zanieczyszcza środowiska.
  3
  1
 • "ak" dnia 22 grudnia 2017 o godzinie 15:33:47 napisał:
  Do "Jobota". Jeżeli się odnosisz do jakiegoś tekstu,to racz go przeczytać uważnie i ze zrozumieniem. To o czym piszesz, ja napisałem w słowach: "nie licząc renowacji prowadzonych przez staromiejskie parafie".Jeżeli nie jesteś w stanie sam tego wydedukować,to przeczytaj sobie tablice informacyjne tych budów,to się dowiesz kto jest inwestorem.
  0
  0
 • "Jobot" dnia 27 grudnia 2017 o godzinie 13:05:35 napisał:
  @Marcin - A ja słyszałem że projekt Akademii wziął udział w 10 konkursach i przegrał. W czym niby siedzisz??? W niczym. Projekt rewitalizacji akademii powstał w 2013 roku i został w niemal ostatniej chwili zgłoszony do konkursu „Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego” finansowanego z tzw. "funduszy norweskich". I faktycznie nie przeszedł dalej gdyż jak sam mówił były prezydent Pan Zamoyski były małe szanse na uzyskanie dofinansowania. Ówczesny projekt został złożony trochę późno, był faktycznie trochę niedopracowany bo i przedłużyło się jego powstawanie. Obecny projekt jest jego dopracowaną wersją, która była już dopracowywana przez cały 2014 r. Do konkursu w którym Akademia wygrała trzeba było złożyć projekty do 30 czerwca 2016 roku więc jeśli myślisz że projekt tej wielkości da się od nowa napisać w niespełna półtorej roku to gratuluję bo to pokazuje że nie masz o tym pojęcia. I siedzisz owszem ale w czarnej .... Dla przykładu podam Ci projekt Filharmonii, którą chce wybudować obecny prezydent - przygotowania projektu to będą co najmniej 2 lata... Co do reszty Twojego posta to tym razem przynajmniej tutaj nie napisałeś bzdur. Choć to nie jest tak do końca ja piszesz ale mniejsza z tym bo wiedza o projektach i umiejętność wstrzelenia się w nie jest również godna pochwały ;) Kwestia sensowności budowy hubu komunikacyjnego jest dyskusyjna ale biorąc pod uwagę miejsce i jego stan to wszystko lepsze od tego dziadostwa co jest w tym miejscu.
  0
  0
 • R E K L A M A
 • "Jobot" dnia 27 grudnia 2017 o godzinie 13:15:23 napisał:
  @ak - zwracam honor. Faktycznie umknął moje uwadze ten fragment. Ale to nie zmienia faktu że miasto ma w tym swój udział. Nie wierzę że te projekty nie są robione przy współpracy z miastem i przy jego pomocy a to też się liczy. Znając reguły wyboru projektów miasto miałoby małe szanse dostania kasy z tego samego źródła na więcej niż jeden większy projekt (tutaj została zgłoszona Akademia) ale inne podmioty owszem. I pewnie tutaj sporą rolę odegrała współpraca trzech stron a więc na szczeblu lokalnym, wojewódzkim no i samych beneficjentów. Tak więc przypisanie zasług również samorządowi wydaje mi się w porządku.
  0
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

. 24 minuty temu
Orkiestra była jak zwykle świetnie zor...
xxx
ktoś z nowoczesnej dup.ę szkłem wytar...
a
nerwowo sie robi w nowoczesnej skoro sra...
do ad111...
No to proszę o te rodziny zastępcze , ...
a
to Petrus sraczki dostał lub któraś z...
Marian
Mają rozmach, odchodami okna smarują. ...
Hm
Kapka to biznesmen.Widzi.ze tu nic do pr...
parafianka
No i brawo dla wolontariuszy i zamościa...
Marian
No właśnie, wyciągać ptaki bo będą...
Kapka ogranicza finansowanie to dlaczego...
Wesoły starusz...
Przejrzałem dokładnie listę partneró...
ak
2 mln. na sport a ile na turystykę? Czy...
Ed
Ostatnie zdanie artykułu brzmi: „Jest...
Prezes
Agrosu już dawno miasto nie powinno fin...
bobby
Skąd ten wrzask po prostu gówno się s...
do prezes
Każdy, kto by nie przyszedł na stołek...
olo
Ciekawe ile pan dyrektor zarabiał, prze...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny