R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara31 października 2017 FACEBOOK | 5219 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 40 komentarzy

Zamość: Billboardy i pytania

Fot. Facebook/Rafał Zwolak
R E K L A M A    B O A R D

Czy prezydent rozpoczął kampanię wyborczą? – pyta zamojski radny Rafał Zwolak.

Pytanie dotyczy billboardów z hasłem “Inwestuj w Zamościu”, na których widnieje wizerunek prezydenta Zamościa, Andrzeja Wnuka i adres prowadzonego przez samorząd serwisu skierowanego do przedsiębiorców gospodarka.zamosc.pl

Czy Prezydent rozpoczął kampanię wyborczą? Ciekawe kto zapłaci za te bilbordy. Mieszkańcy miasta Zamościa, podatnicy czy osobiście sam prezydent? Oczywiście sprawdzę to. Jeśli przypadkiem finansowanie odbywa się z pieniędzy miejskich wezwę prezydenta do pokrycia kosztów z własnej kieszeni.– napisał na swoim profilu na FB radny miejski Rafał Zwolak, szef zamojskiego koła Nowoczesnej.

Inwestorzy przychodzą do prezydenta negocjować warunki, a nie do radnych. Naturalne jest więc, że to gospodarz miasta zachęca do inwestowania. Jakiś czas temu ukazały się billboardy z prezydentem Żukiem, nikomu też nie przeszkadzały tysiące folderów, w których byłą podobizna mojego poprzednika i słowo wstępne zachęcające do inwestowania.- powiedział “Dziennikowi Wschodniemu” prezydent Andrzej Wnuk, pytany o sprawę billboardów. Dodał przy tym, że nie wie, czy za promocję tę płaci miasto Zamość, czy też Unia Europejska.

A jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii?

 

 

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "abc" dnia 31 października 2017 o godzinie 8:28:01 napisał:
  Burza w szklance wody. Bez względu kto byłby Prezydentem Zamościa ma prawo używać różnych narzędzi do przyciągania inwestorów. Z tego w końcu możemy włodarza rozliczać a nie w jaki sposób to robi.
  R E K L A M A
 • "Mu" dnia 31 października 2017 o godzinie 8:49:18 napisał:
  Pomysł z bilbordami bardzo dobry jeśli nie będą stały w Zamościu tylko w dużych miastach. Inwestorów do Zamościa trzeba przyciągać za wszelką cenę. Aby pokazać jak bardzo posłużę się przykładem z portalu olx gdzie, ofertę pracy w sklepie odzieżowym wyświetlano ponad 18 tyś razy.
 • "Zegarmistrz" dnia 31 października 2017 o godzinie 9:25:19 napisał:
  Nie wiem gdzie stoją te bilbordy, ale mnie sprawa jest prosta - jeśli stoją gdzieś w kraju, to są kierowane do inwestorów. Jeśli stoją w Zamościu, to są kierowane do mieszkańców. Jeśli prawdziwa jest druga opcja (czyli stoją w Zamościu), to mamy do czynienia albo z amatorszczyzną marketingową (niedostosowaniem miejsca do odbiorcy), albo z kampanią wyborczą. To jest moja opinia, każdy ma swoją.
 • "Thomas" dnia 31 października 2017 o godzinie 9:38:46 napisał:
  Przewidziałem te pytania. Tylko pytanie po co i na co? Prezydent odniósł sukces i jest to udana prezydentura - CO WIĘCEJ JEST TO NAJLEPSZY PREZYDENT OD 1990 R.. Prezydent jest twarzą miasta i firmuje jego działania. Promocja miasta to nie tylko promocja turystyki, ale promocja kapitału tego miasta, przede wszystkim lokalnej przedsiębiorczości. Jeżeli nie prezydent Andrzej Wnuk to w takim razie kto ma promować to miasto, czy mogą robić to Radni? Oczywiście, że tak? I przede wszystkim jak ma promować to miasto - TAK WIĘC KTO MA PROMOWAĆ TO MIASTO? Co do zarzutów o kampanię - cztery lata pracy prezydenta czy radnych to jest kampania wyborcza..Mówiąc o kampami wyborczej wybierajmy mądrze, Wybory samorządowe rządzą się troszeczkę innymi prawami - my kandydatów na radnych znamy i osobiście. Powiem tylko tyle - kto sieje wiatr zbiera burzę - i bynajmniej nie burzę w szklance wody. Wybory samorządowe zbliżają się coraz szybszymi krokami - przewiduję, że skład osobowy obecnej Rady Miasta zostanie mocno zmieniony.
 • "Roman" dnia 31 października 2017 o godzinie 10:21:37 napisał:
  To już jakaś paranoja w wykonaniu niektórych radnych, niedługo zarzucą Prezydentowi że podpisuje się na dokumentach - bo to może być kampania wyborcza. CHORE !!!
 • "por.zUbek" dnia 31 października 2017 o godzinie 10:36:40 napisał:
  W tym zestawieniu nie jest to zachęta do inwestowania ale też nie reklama przedwyborcza. Kto doradza Prezydentowi!? Niestety pachnie amatorszczyzną szkoda ,że za nasze pieniądze..
 • "Ted" dnia 31 października 2017 o godzinie 11:18:45 napisał:
  Ktoś ma potencjalnych inwestorów za idiotów ? Naprawdę myślicie, że ktoś zainwestuje kasę bo w Zamościu billboardy z facjatą Wnuka ustawili ? Naprawdę ktoś tak myśli ??? Czekajcie dalej na inwestorów
 • "taktak" dnia 31 października 2017 o godzinie 12:35:25 napisał:
  coś w rodzaju; wodzu prowadź ! :) zaślepienie i błędne naśladownictwo nie zna granic ... ech :(
 • "mieszkaniec !" dnia 31 października 2017 o godzinie 13:09:35 napisał:
  Thomas czy ty wiesz co piszesz? najlepszy prezydent od 1990 roku? w czym najlepszy w stawianiu ławek i śmietników? w zadłużaniu miasta, czy w tym że dalej młodzi wykształceni wolą pracować w Anglii, Holandii, czy choćby w Warszawie czy Wrocławiu. Organizowanie imprez na starówce to wcale nie jest oznaka dobrego zarządzania miastem. Odrobinę obiektywizmu w ocenie mile widziane.
 • "observer" dnia 31 października 2017 o godzinie 13:48:50 napisał:
  Panie radny Zwolak - sprawdzaj Pan. I niech Pan zainwestuje w podobne hasło dot. Pana osoby.
  R E K L A M A
 • "zamościanin" dnia 31 października 2017 o godzinie 14:02:12 napisał:
  A kto wg Pana ma reklamować miasto i zachęcać inwestorów? Może kilka roznegliżowanych panienek zza wschodniej granicy? A może Pan osobiście? Oczekuje na odzew bilbordowy
 • "uff" dnia 31 października 2017 o godzinie 15:25:41 napisał:
  A może radni mają reprezentować Miasto? Niedoczekanie ....
 • "pach" dnia 31 października 2017 o godzinie 15:31:24 napisał:
  Sprawami jakimi zajmują się niektórzy zamojscy radni to wstyd i hańba dla miasta. Picuja się do kamer.Wiedza i wypowiedzi czytane z kartek i powtarzane w koło "a ja jestem niezadowolona" to kpina z zajmowanej funkcji.Dobrze ,że to ostatnia kadencja... Dajcie ludzi młodych z polotem ....
 • "zamościanin" dnia 31 października 2017 o godzinie 17:07:06 napisał:
  Panie Wnuk porównujesz się z Prezydentem Żukiem. Nie godzien Pan nosić za nim nawet jego teczki. Jak widać nawet przy BILBORDACH, bo On je rozkleił poza Lublinem. Na Pana miejscu przeprosił bym mieszkańców Zamościa za te słowa i szybko je zdjął.
 • "max" dnia 31 października 2017 o godzinie 18:36:37 napisał:
  Zwolak to niech się weżmie do roboty bo tylko jęzorem mlaska. Co zrobił dla osiedla Powiatowa z którego jest wybrany? Jak dotąd NIC. I po co takiego nieroba wybierać?
 • "do mieszkaniec!" dnia 31 października 2017 o godzinie 20:20:26 napisał:
  A co takiego zrobili poprzednicy???
 • "hmm" dnia 31 października 2017 o godzinie 20:58:39 napisał:
  pomysl dobry ale wykonanie bez sensu. fachowiec od marketingu sie nie popisal, po co przyciagac ludzi z Zamoscia do Zamoscia skoro juz w nim sie znajdują, skonczyl w ogole marketing? te plakaty powinny stac w takich miastach jak Wrocław, Poznań Łódź, Gdańsk, Warszawa, Katowice itp itd a nie w Zamosciu, no i wtedy powinien byc na nich ktos znany w calej Polsce pochodzacy albo zwiazany z Zamosciem a nie prezydent znany tylko w naszym miescie ( np Fajdek, Zanussi czy im podobni ludzie)
 • "Thomas" dnia 31 października 2017 o godzinie 21:36:56 napisał:
  Hmm@ aby zdomingoeac do dalszej systematycznej pracy , dodać im otuchy i wiary. Po prostu życie, jest piękne, a chcieć to znaczy moc. Andrzej Wnuk to swoista rękojmia sukcesu. Podstawę rozwoju tego miasta powinna stanowić lokalna przedsiębiorczość, pomnazajacy się kapitał, a nie kolejna Biedronka. Dlaczego tak? Z bardzo prostego powodu albo będziesz pracownikiem w swoim mieście, albo pracodawca.
 • "EQmen" dnia 31 października 2017 o godzinie 23:44:24 napisał:
  Więcej dla zainteresowania miastem byłoby gdyby na bilbordzie zawisłoby zdjęcie ul. Rolniczej przed i po położeniu nawierzchni, a tego "gjeniusza" od PR wysłałbym na urlop dla poratowania zdrowia.
 • "z_boku" dnia 1 listopada 2017 o godzinie 0:43:37 napisał:
  Hmmm, fajnie się czyta o zachęcaniu do inwestycji w Zamościu. Mam pytanie, czy miasto przygotowało tereny inwestycyjne dla przedsiębiorstw?
  R E K L A M A
 • "Zmc" dnia 1 listopada 2017 o godzinie 0:46:14 napisał:
  Ewidentna agitacja wyborcza. Jeśli znów PiS poprze kandydature Pana Wnuka lub nie wystawi swojego mocnego kandydata może Pan spać spokojnie. Ciekawe czy Kukiz 15 znajdzie kogoś w swoich szeregach lub udzieli poparcie może być to "czarny kon" Jacy inwestorzy? Skoro nie mamy infrastruktury dla inwestycji. Jeśli to nie jest kampania może Pan prezydent pochwali się jakie to iwestycje pozyskał dla miasta podczas obecnej kadecji lub dlaczego są ważniejsze wydatki niż remont ul.Okrzei ?
 • "Popelina" dnia 1 listopada 2017 o godzinie 0:54:17 napisał:
  "Wkreceni 3" Premiera w wykonaniu Pana prezydenta ;)
 • "do Zwolaka" dnia 1 listopada 2017 o godzinie 0:57:54 napisał:
  Panie radny proszę zwrócić uwagę na wpis "max" dnia 31 października 2017 o godzinie 18:36:37 napisał. Proponuje to zgłosić ponownie do Policji. Bardzo możliwe że to ta sama osoba lub powiązana
 • "oczywiście" dnia 1 listopada 2017 o godzinie 19:02:23 napisał:
  Oczywiście, gdy robił to samo poprzednik, obecnego Prezydenta, radnemu nie przeszkadzało. Liczyła się jedynka na liście. Oczywiście.
 • "Thomas" dnia 1 listopada 2017 o godzinie 22:02:25 napisał:
  Oglądam Azja Express. Szkoda, że producenci nie zdecydowali się na Manhattan Express.
 • "Thomas" dnia 2 listopada 2017 o godzinie 16:26:42 napisał:
  Pytaniem retorycznym jest to kto tak naprawdę rozpoczął kampanię?
 • "bo wszyscy POlacy" dnia 3 listopada 2017 o godzinie 9:53:22 napisał:
  Żuk i Wnuk ten sam sposób poszukiwania inwestorów, w zasadzie mnie nie dziwi.
 • "kondzio" dnia 3 listopada 2017 o godzinie 9:54:45 napisał:
  Zwolak zgłaszaj wszystkich co srają w sieci na Ciebie i wizerunki upubliczniaj.
 • "radio erewań" dnia 3 listopada 2017 o godzinie 10:29:28 napisał:
  kondzio@ nie spinaj się tak bo żyłka pęknie. Wszystko w ramach pełnienia funkcji przez osobę publiczną. Jeżeli krytykowany w "przystojnej formie" to ok, a z chamami niech walczy.Tylko czy jest sens?
 • "cleeo32" dnia 3 listopada 2017 o godzinie 12:10:37 napisał:
  Reklamować inwestycje powinni inwestorzy, którzy przybyli do Zamościa ze swoimi pieniędzmi za kadencji obecnego prezydenta. A że takowych nie ma - to nie ma komu użyczyć wizerunku. Proste. Słuszna uwaga - "inwestuj w Zamościu" powinno być stawiane w innych miastach :-) Ale jacy doradcy taka reklama. Niczego więcej się spodziewać nie można więc cieszmy się tym co mamy :-) Przynajmniej jest śmiechowo :-)
  R E K L A M A
 • "ad kondzio" dnia 3 listopada 2017 o godzinie 19:43:48 napisał:
  Obawiam się, że tych srających może być WIELKA kupa!
 • "@cleeo32" dnia 4 listopada 2017 o godzinie 0:02:09 napisał:
  Tylko ci się wydaje, że jesteś taka mądra. Inwestorzy, którzy przybyli do Zamoscia, nie będą robić za swoje pieniądze reklamy naszemu miastu, bo i jaki mieliby w tym interes.Żeby mieć konkurencję na rynku? Puknij się ty w czoło! A poza tym w tym naszym piekiełku inwestorom rzeczywiście nie jest lekko.Za hrabiego wiadomo jak było, wynajem z "błędami prawnymi" - do dziś miasto musi się sądzić z "Włochem", niezapłacono wykonawcy CKF, walczono z drobnym handlem - nadszaniec, likwidacja ZR itp. Teraz inwestorom ta sama klika rzuca kłody pod nogi, żeby tylko dopiec urzędującemu Prezydentowi.
 • "3 stracone lata" dnia 4 listopada 2017 o godzinie 1:39:30 napisał:
  Wnuk od 3 lat jest prezydentem. Miał przygotowane grunty w strefie. Wszędzie biznes hula i się rozwija. Wszędzie są nowe inwestycje i nowe zakłady. A w Zamościu nie powstał żaden większy zakład produkcyjny. Żadnej dużej inwestycji. Masakra.
 • "Thomas" dnia 4 listopada 2017 o godzinie 20:43:47 napisał:
  Kto ma tworzyć biznes w Zamościu tu i teraz ? Życie i praktyka gospodarcza pokazuje, że lokalni przedsiębiorcy. CZY KTOS Z WAS PAMIĘTA, TAJEMNICZĄ FABRYKĘ I JESZCZE TAJEMNICZEGO INWESTORA, KTORY MIAŁ WYBUDOWAC FABRYKĘ DLA 2000 PRACOWNIKÓW? O tym jak ówczesne władze obwiescily to jako sukces i bardzo słusznie. O tym projekcie inwestycji Andrzej Wnuk, a raczej inwestorze wspomniał Andrzej Wnuk w swoim ekspose. Wnikliwi internauci zauważyli, że podobne oferty inwestycyhne złożone zostały w innych miastach bardzo podobne elementy takie jak tajemniczy inwestor, podobne wizualizacje projektów, podobne parametry inwestycji takie jak koszt, czy zatrudnienie., a nawet profil działalności. Jeżeli prowadzono rozmowy to. Informacja kim był inwestor powinna być udostępniona, a nie taki bareizm jak w odcinku Obywatel Monte Christo. Miasto zrobiło wszystko co mozna było zrobić w tej konfiguracji wladzy, nie udało się - ale to nie jest powód do poczucia porażki wręcz przeciwnie.
 • "Prywatnai kolesiostwo" dnia 4 listopada 2017 o godzinie 20:46:12 napisał:
  Konfitura tylko dla kolesiów i krewnych, pozostali mogą sobie zapłacić podatki.Strefa ekonomiczna sprzedana, a ma 1 zakład składający słomę. Zamość do przeorania.
 • "." dnia 4 listopada 2017 o godzinie 21:16:36 napisał:
  Jaka konfitura?
 • "Thomas" dnia 5 listopada 2017 o godzinie 14:24:32 napisał:
  Przewidziałem to. W czasie poprzedniej kampanii prezydenckiej pisałem o rosnącym zadłużeniu miasta. Ale oczywiście gdzie tam, przecież ja pisałem głupoty dla wielu - mamy bezpieczne progi itd..Zadłużenie Zamościa w porównaniu do innych bogatszych miast może nie jest wysokie - nie jest dlatego, że nasze progi bezpieczeństwa są niższe i tylko do wysokości tych progów możemy zadłużać się. nazwijmy rzecz po imieniu te progi obrazują faktyczną kondycję tego miasta, im są mniejsze tym kondycja jest słabsza. Zauważyć należy że bogatsze miasta mają wyższe progi i jeszcze płacą tzw. janosikowe. Obecny prezydent w swoim programie zawarł tezę, że Zamość to nie tylko Stare Miasto. Chyba można postawić pytanie jakie korzyści gospodarcze dla miasta przyniosła rewitalizacja starego miasta - interesuje mnie bilans finansowy, łącznie z otoczeniem instytucjonalnym? Jeżeli miasto zadłuża się na inwestycje które będą służyły reprodukcji i pomnażaniu majątku a więc wspierać procesy gospodarcze i przedsiębiorczość to jest ok , ale jeżeli będziemy zadłużać się na inne rzeczy to nie jest takie dobre (np. promocja turystyki). Dotychczasowy rozwój Zamościa realizowany był w oparciu o środki europejskie - dzisiaj już wiadomo, że tych środków będzie mniej, w Brukseli mówi się więcej o podniesieniu składki członkowskiej dla takich krajów jak Polska. Ponieważ różnie mówi się o tym ile Polska wpłaca, a ile dostaje - wiadomym jest, że jeszcze w tej perspektywie nasz bilans z UE będzie jeszcze dodatni, kolejna perspektywa oznacza dla nas bycie płatnikiem netto i to na zawsze - tak więc to co dostaliśmy oddamy z nawiązką.
 • "L11A" dnia 5 listopada 2017 o godzinie 16:09:35 napisał:
  To miasto ma być rozpoznawalne w Polsce a nie twarz Prezydenta. Prezydenci się zmieniają czasami nawet po jednej kadencji a miasto trwa przez wieki
 • "Kosh" dnia 6 listopada 2017 o godzinie 8:23:56 napisał:
  Gdybym był inwestorem obraziłbym bym się, za taki "slogan".
 • "Ad "Thomas"" dnia 6 listopada 2017 o godzinie 10:01:44 napisał:
  Niby masz rację, ale i jej nie masz. Bo czy to się nam podoba czy nie, mamy tę Starówkę, która jest zarazem i perełką, ale i skarbonką bez dna. Jeśli poprzedni prezydent wywalił w nią lekko licząc 200 mln zł, to czy obecny powinien machnąć ręką na tamte pieniądze i nie kończyć dzieła? Bo niby jak pokażesz turystom pięknie wyremontowane kamieniczki, gdy tuż obok straszy Generałówka, wnętrze największej polskiej budowli sakralnej 17 wieku- kościoła Franciszkanów, czy rdzewiejący dach Akademii Zamojskiej, że o sypiącym się Pałacu nie wspomnę. Po prostu nie mamy wyjścia musimy w nią łożyć. Może napływ turystów i piękna Starówka przyczynią się też do poprawy atrakcyjności naszego miasta w oczach inwestorów i dadzą miastu tego upragnionego inwestycyjnego kopa.
  R E K L A M A

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny