Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara4 maja 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 6 komentarzy

Zamość: Bezpłatne przejazdy dla zasłużonych krwiodawców?

Grafika: Stowarzyszenie "Zamość - Nasz Wspólny Dom"
R E K L A M A    B O A R D

Znieśmy limit 25 litrów krwi – apelują członkowie stowarzyszenia „Zamość – Nasz Wspólny Dom” i składają wniosek do zamojskiego ratusza. Według ich projektu darmowe przejazdy komunikacją miejską przysługiwałyby osobom, które oddały odpowiednio 6 litrów krwi, jeśli chodzi o mężczyzn i 5l krwi w przypadku kobiet.

Złożyliśmy dzisiaj (4 maja – przy. D.Cz.) wniosek dotyczący zmian w sprawie darmowych przejazdów dla zasłużonych krwiodawców. Jest to odpowiedź na głosy mieszkańców. Informowaliśmy o takiej potrzebie radnych, ale z uwagi na brak zainteresowania tą kwestią z ich strony w dniu dzisiejszym przesłaliśmy w tej sprawie wniosek. – poinformowała nas Diana Sawicka ze stowarzyszenia „Zamość – Nasz Wspólny Dom”.

Treść wniosku do prezydenta Zamościa, Andrzeja Wnuka publikujemy poniżej.

Stowarzyszenie Zamość – nasz wspólny dom

22-400 Zamość

Pan

Andrzej Wnuk

Prezydent Miasta Zamość

ul. Rynek Wielki 1

22-400 Zamość

Szanowny Panie Prezydencie,

Na mocy art. 63 Konstytucji RP w trybie art. 241 Kodeksu postępowania administracyjnego

składamy wniosek o podjęcie działań mających na celu zmianę uchwały nr XIII/160/2015 Rady Miasta Zamość z dnia 30 listopada 2015r. w sprawie ustalenia cen za przewóz środkami Miejskiego Zakładu Komunikacji Spółka z o.o. w Zamościu w zakresie:

§ 5. 1. Do korzystania z bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej uprawnieni są:

j) Honorowi Dawcy Krwi, którzy oddali 25 i więcej litrów pełnej krwi. Wydanie biletu (identyfikatora wydanego przez Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o.o. w Zamościu) odbywa się na podstawie aktualnego wpisu w legitymację Honorowego Dawcy Krwi

na

j) Zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi, którzy oddali 5 i więcej litrów pełnej krwi w przypadku kobiet oraz 6 i więcej litrów pełnej krwi w przypadku mężczyzn. Wydanie biletu (identyfikatora wydanego przez Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o.o. w Zamościu) odbywa się na podstawie na podstawie aktualnej legitymacji Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi.

Wniosek jest odpowiedzią na wielokrotne sygnały ze strony mieszkańców którzy prosili nasze Stowarzyszenie o zajęcie się tematem.

Uważamy, że bezpłatne przejazdy środkami komunikacji miejskiej dla Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi przyciągnęłyby do honorowego krwiodawstwa nowych chętnych.

Odpowiedź proszę przekazać w formie skanów w pdf na adres internetowy: diana.sawicka@poczta.onet.pl.

Z poważaniem

Za Stowarzyszenie „Zamość- nasz wspólny dom”

Diana Sawicka

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Johny nn" dnia 4 maja 2018 o godzinie 14:33:40 napisał:
  Popieram. BTW Panie radny Małysz zobacz czym powinieneś się zająć zamiast robieniem szopki z wnioskiem do prokuratury.
  R E K L A M A
  • "@Johny" dnia 5 maja 2018 o godzinie 0:09:41 napisał:
   W Radzie Miasta Zamość zasiadają 23 osoby.
 • "mieszkaniec" dnia 4 maja 2018 o godzinie 15:10:11 napisał:
  Podpisuje się obiema rękami. Brawo Diana.
 • "Arek" dnia 4 maja 2018 o godzinie 16:14:22 napisał:
  Czekam na ta ustawe niecierpliwie...
 • "TORRES20400" dnia 4 maja 2018 o godzinie 16:30:35 napisał:
  Niezmiernie jestem ciekawy, ile litrów krwi (mililitrów), honorowo oddała p. D. Sawicka.
 • "HDK Zamość" dnia 4 maja 2018 o godzinie 18:15:18 napisał:
  Nie przesadzajmy, 6L to zdecydowanie za mało Powinno być jak w większości miast, darmowe bilety przysługują dla zasłużonych HDK 1-go stopnia (18L M/15L K).

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Thomas
Beata Mazurek z numerem dwa w lubelskim...
KL
Stara wiadomość - to było w sobotę....
ak
Jeszcze trzeba wymienić mieszkańców S...
LOVE_ZMC
Jeśli sie myle to przepraszam i zwracam...
tymon
w tamtym roku polise z YU miałem i kosz...
Wielmożny Pan ...
Masz gdzieś informację, że ma to być...
Wielmożny Pan ...
Kiedy za ten plebiscyt odpowiedzialny by...
ad111
Wpisując się w ogólną tendencję zac...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat