R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara4 maja 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 6 komentarzy

Zamość: Bezpłatne przejazdy dla zasłużonych krwiodawców?

Grafika: Stowarzyszenie "Zamość - Nasz Wspólny Dom"

Znieśmy limit 25 litrów krwi – apelują członkowie stowarzyszenia “Zamość – Nasz Wspólny Dom” i składają wniosek do zamojskiego ratusza. Według ich projektu darmowe przejazdy komunikacją miejską przysługiwałyby osobom, które oddały odpowiednio 6 litrów krwi, jeśli chodzi o mężczyzn i 5l krwi w przypadku kobiet.

Złożyliśmy dzisiaj (4 maja – przy. D.Cz.) wniosek dotyczący zmian w sprawie darmowych przejazdów dla zasłużonych krwiodawców. Jest to odpowiedź na głosy mieszkańców. Informowaliśmy o takiej potrzebie radnych, ale z uwagi na brak zainteresowania tą kwestią z ich strony w dniu dzisiejszym przesłaliśmy w tej sprawie wniosek. – poinformowała nas Diana Sawicka ze stowarzyszenia “Zamość – Nasz Wspólny Dom”.

Treść wniosku do prezydenta Zamościa, Andrzeja Wnuka publikujemy poniżej.

Stowarzyszenie Zamość – nasz wspólny dom

22-400 Zamość

Pan

Andrzej Wnuk

Prezydent Miasta Zamość

ul. Rynek Wielki 1

22-400 Zamość

Szanowny Panie Prezydencie,

Na mocy art. 63 Konstytucji RP w trybie art. 241 Kodeksu postępowania administracyjnego

składamy wniosek o podjęcie działań mających na celu zmianę uchwały nr XIII/160/2015 Rady Miasta Zamość z dnia 30 listopada 2015r. w sprawie ustalenia cen za przewóz środkami Miejskiego Zakładu Komunikacji Spółka z o.o. w Zamościu w zakresie:

§ 5. 1. Do korzystania z bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej uprawnieni są:

j) Honorowi Dawcy Krwi, którzy oddali 25 i więcej litrów pełnej krwi. Wydanie biletu (identyfikatora wydanego przez Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o.o. w Zamościu) odbywa się na podstawie aktualnego wpisu w legitymację Honorowego Dawcy Krwi

na

j) Zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi, którzy oddali 5 i więcej litrów pełnej krwi w przypadku kobiet oraz 6 i więcej litrów pełnej krwi w przypadku mężczyzn. Wydanie biletu (identyfikatora wydanego przez Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o.o. w Zamościu) odbywa się na podstawie na podstawie aktualnej legitymacji Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi.

Wniosek jest odpowiedzią na wielokrotne sygnały ze strony mieszkańców którzy prosili nasze Stowarzyszenie o zajęcie się tematem.

Uważamy, że bezpłatne przejazdy środkami komunikacji miejskiej dla Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi przyciągnęłyby do honorowego krwiodawstwa nowych chętnych.

Odpowiedź proszę przekazać w formie skanów w pdf na adres internetowy: diana.sawicka@poczta.onet.pl.

Z poważaniem

Za Stowarzyszenie „Zamość- nasz wspólny dom”

Diana Sawicka

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny