Polityka i Samorząd | Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja20 kwietnia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 16 komentarzy

Zamość: Będzie skwer Św. Jana Pawła II?

Fot. Daniel Czubara
R E K L A M A    B O A R D

Czy skwer na osiedlu Stare Miasto w Zamościu będzie nosił nazwę św. Jana Pawła II? O tym zdecydują zamojscy rajcy podczas sesji Rady Miasta 25 kwietnia.

Nadaje się skwerowi położonemu pomiędzy ul. Akademicką, Kolegiacką i Grodzką, na osiedlu Stare Miasto, obejmującemu część działek nr 18 i 65, w ark. mapy ewidencyjnej 45, uwidocznionemu na szkicu stanowiącym załącznik do uchwały, nazwę Św. Jana Pawła II. – czytamy w projekcie uchwały RM. Z całością można zapoznać się TUTAJ.

Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały, nadanie takiej nazwy skwerowi przy zamojskiej kolegiacie ma upamiętnić rocznicę urodzin Papieża-Polaka i 20. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Zamościu.

Jaką decyzję podejmą miejscy rajcy? Przekonamy się na najbliższej sesji RM.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 9.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Antyklerykał" dnia 20 kwietnia 2019 o godzinie 21:12:53 napisał:
  Zawłaszczanie przestrzeni trwa...
  R E K L A M A
 • "z_boku" dnia 20 kwietnia 2019 o godzinie 21:31:29 napisał:
  Zamojska kolegiata nie została aby parę latek temu podniesiona do rangi katedry? Od tego czasu kolegiaty "nima"... Sam pomysł nadania nazwy temu kawałkowi przestrzeni, jest z gatunku tych poronionych. Obok stoi sobie jeden z pomników papieża, to po nam jeszcze skwer jego imienia? Co tam się w RM "odjaniepawla"?
 • "TORRES20400" dnia 20 kwietnia 2019 o godzinie 23:00:52 napisał:
  W tym niusie, nie ma najważniejszego. Kto to zgłosił? I dlaczego ten wniosek ma trafić "pod obrady" RM? Czy tam w ogóle jest jakikolwiek skwer? Był kiedykolwiek? Nie mówiąc już o tym jakiego imienia? Kolejny wysyp, czy też wysypka pomysłów "będę świętszy od papieża, bo mnie swędzi".
 • "z_boku" dnia 21 kwietnia 2019 o godzinie 8:34:06 napisał:
  Wygrzebano jakieś stanowisko RM sprzed czternastu lat i radośnie nadano sprawie bieg urzędowy...
 • "Lena" dnia 21 kwietnia 2019 o godzinie 15:36:07 napisał:
  Ach, jak wam to przeszkadza, może wolelibyście żeby ten skwer nosił nazwę Włodzimierza Ilicza Lenina, albo jakiegoś "zasłużonego" komunistycznego działacza partyjnego?
  • "KL" dnia 21 kwietnia 2019 o godzinie 16:16:03 napisał:
   Lenina już była - to dawna Grodzka.
  • "z_boku" dnia 21 kwietnia 2019 o godzinie 20:01:36 napisał:
   Obecna Grodzka, były też Aleje Lenina, dzisiaj Wyszyńskiego, oryginalnie Długa. Jednak bym z tym JP II zaczekał. Tak wiem, został świętym, ale coś mi się wydaje że za wcześnie...
  • "archeo" dnia 22 kwietnia 2019 o godzinie 20:35:09 napisał:
   ubogi jest Twój "zestaw" sławnych ludzi - tylko papież i Lenin?
 • "archeo" dnia 21 kwietnia 2019 o godzinie 22:23:52 napisał:
  Kawałek trawnika i parkingu to skwer? Dziwny skwer z rozbudowanym układem komunikacji pieszej i kołowej. Komu i czemu ma służyć wycięcie fragmentu dawnego Placu Broni? Czy nie ma lepszego sposobu uczczenia pamięci Jana Pawła II?
 • "Antyklerykał" dnia 21 kwietnia 2019 o godzinie 22:30:44 napisał:
  Pomnik się da obalić, ale skwer to nie wiem...
 • "TORRES20400" dnia 22 kwietnia 2019 o godzinie 23:25:22 napisał:
  Szkoda w sumie klawiatury. Nie chodzi o Papieża, nie chodzi tzw. "skwer". Tylko o wywołanie "sztucznej polaryzacji elektoratu" przed majowymi wyborami. Ostatnio, to trochę się ciężko zorientować, kto jest ideowym marksisto - leninistą, a katolickim pisowskim integrystą. Spór o "skwer" na pewno pomoże porozstawiać się po odpowiedniej stronie barykady wyborcom. To, że nie ma to nic wspólnego z Papieżem i "skwerem"? No i co z tego? Jak nic ich nie odróżnia, to "skwer" jest dobrym tematem.
  • "ja" dnia 23 kwietnia 2019 o godzinie 5:49:00 napisał:
   upraszczasz i trywializujesz - w tym kraju nie mieszkają tylko komuniści i pisowcy - jest także całkiem sporo ludzi normalnych.
 • "ad111" dnia 23 kwietnia 2019 o godzinie 8:10:40 napisał:
  Argumenty "kościółkowych" zawsze te same. Kto przeciw klerykalizacji życia społecznego ten komuch. JPII na całym świecie jest opisywany bardzo krytycznie za swoje milczenie wobec zła w łonie Kościoła, za stawianie za wzór jawnych bandziorów w sutannach np. Marcial Maciel Degollado , czy Alojzy Wiktor Stepinac i wielu innych. A u nas pomniczki, skwery, place, ulice i tak bez końca. Może coś do przodu? Może jakieś inwestycje dla wszystkich ludzi, a nie tylko dla Kościoła, obok Kościoła i dla wyznawców. Czy to sprawi, że ludzie przestaną wyjeżdżać z Zamościa? Czy chcecie Radni i Włodarze zrobić z tego miasta niezamieszkany skansen ?
 • "Robi" dnia 23 kwietnia 2019 o godzinie 14:24:35 napisał:
  Panie niedouczony dziennikarzu, już dawno w Zamościu nie ma kolegiaty, natomiast jest katedra
  R E K L A M A
 • "wiktor" dnia 24 kwietnia 2019 o godzinie 9:18:53 napisał:
  mam ogromny szacunek do św. J.P. II a na nadaniu nazwy temu miejscu zależy pewnej bardzo "świętej " osobie , tylko że ta świętość i niby skromność jest na pokaz , św. J.P.II na na parkingu? komuś coś się po......ło !
 • "Antyklerykał" dnia 24 kwietnia 2019 o godzinie 11:41:44 napisał:
  Jak ci wszyscy mówią, że to autorytet i wielki człowiek, to wiedz, że coś się dzieje... Prawdziwych autorytetów i prawdziwej wielkości nie trzeba promować na skwerach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Thomas
Sprawa spalarni wynikła w końcówce po...
Schabowy z Zamo...
Thomas, a jak myślisz czemu nie ma inwe...
Thomas
Strasznie dużo jest tych inwestorów - ...
Schabowy z Zamo...
Wybraliśmy radnych, ale są też jakie...
Zamościan
Polecam pana Profesora Grochowalskiego i...
TWS
Przecież ten protest to była akcja wyb...
Thomas
Kontra@ nie po to w demokratycznych wybo...
Thomas
[b]Rozczarowuje mnie Andrzej Wnuk i to n...
kontra
1. Veolia pisze-"przeciwnicy budowy spal...
Paweł
Informacje są nieprawdziwe. Minimum trz...
Antyklerykał
Powaliła mnie Twoja argumentacja. Choci...
aaa
A u Ciebie pewnie w domu sam sie zabawia...
ak
Może jednak byś poszukał tych leków ...
observer
Czym? gokartami?...
Zamościak
A niech jedzie w pisdu....
z_boku
To musi być czarownica, bo ja bym się ...
Antyklerykał
Zawierzy się akustykę np. tzw. Matce B...
ja
"przewidywana dobra akustyka". A jak nie...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018