Polityka i Samorząd | ZamośćRedakcja22 stycznia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 7 komentarzy

Zamość: Będzie nowy przetarg na budowę obwodnicy zachodniej

droga, foto: pixabay.com
R E K L A M A    B O A R D

Unieważniono przetarg który miał wyłonić wykonawcę zadania pn. „Przebudowa drogi na odcinku około 5 km w ciągu drogi krajowej nr 74 od al. 1 Maja (most na rzece Łabuńka) do ulicy Szczebrzeskiej (granica miasta Zamość).

W wyznaczonym terminie wpłynęły dwie oferty, ale obie znacznie przewyższały kwotę 88.651.238,94 zł brutto, którą Miasto zamierzało przeznaczyć na realizację zamówienia. BUDIMEX S.A. zaoferowało wykonanie inwestycji za cenę 126.011.855,95 zł, STRABAG Sp. z o.o. za cenę 1 185.397.923,83 zł. Różnica przekracza 37 mln zł. Informowaliśmy o tym TUTAJ

Przetarg na przebudowę tzw. zachodniej obwodnicy Zamościa będzie ogłoszony po raz drugi. Wcześniej jednak jak poinformował Urząd Miasta przeanalizowany zostanie pogram funkcjonalno-użytkowy oraz koncepcja przebudowy pod kątem możliwości wprowadzenia zmian, które obniżą wartości inwestycji.

Wstępnie przewidywany zakres robót budowlanych do wykonania obejmuje:

­ przebudowę ulicy Aleje 1 Maja,
­ przebudowę ulicy Dzieci Zamojszczyzny,
­ przebudowę ulicy Szczebrzeskiej,
­ przebudowę skrzyżowań:

a) ul. Aleje 1 Maja – Dzieci Zamojszczyzny,

b) ul. Dzieci Zamojszczyzny – ul. Okrzei – ul. Włościańska

c) ul. Dzieci Zamojszczyzny – ul. Sadowa,

d) ul. Dzieci Zamojszczyzny – ul. Szczebrzeska – ul. Śląska,

e) ul. Dzieci Zamojszczyzny – ul. Janowicka,

f) ul. Szczebrzeska – ul. Błonie – ul. Szkolna, przebudowa istniejącej sygnalizacji świetlnej w zależności
od warunków i zgody Zarządu Dróg Grodzkich.

W tym na czterech skrzyżowaniach wykonawca ma zaprojektować skrzyżowania typu rondo:

ul. Al. 1 Maja – Dzieci Zamojszczyzny – ul. Braterstwa Broni,
ul. Dzieci Zamojszczyzny – ul. Okrzei – ul. Włościańska,
ul. Dzieci Zamojszczyzny – ul. Sadowa,
ul. Szczebrzeska – ul. Śląska

­ budowę kanalizacji deszczowej,
­ budowę zatok autobusowych,
­ budowę zatoki do kontroli ruchu z punktem ważeniowym
­ rozbudowę mostu o przejście na ciąg pieszo-rowerowy,
­ budowę chodników,
­ budowę ścieżki rowerowej,
­ budowę łączników (chodniki + ścieżka rowerowa) łączących proj. z istniejącą infrastrukturą,
­ budowę zjazdów indywidualnych,
­ budowę oświetlenia ulicznego,
­ przebudowę i zabezpieczenie sieci infrastruktury uzbrojenia terenu,
­ wycinka kolidujących drzew i krzewów, gospodarka istniejącą zielenią,
­ wykonanie oznakowania pionowego i poziomego oraz elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz systemu Inteligentnego Systemu Sterowania Ruchem (ITS), wraz z centrum zarządzania,
­ wykonanie, przebudowa nowych skarp nasypów, wykopów oraz przebudowa kolidujących odcinków istniejącej infrastruktury nie związanej z potrzebami drogi (sieci).

Inwestycja ma się zakończyć do 30.09.2021 roku.

Szczegółowy zakres robót i prac projektowych został określony w załączniku nr 11 do SIWZ „Program Funkcjonalno – Użytkowy”. Wykonawca zobowiązany jest, zgodnie z art. 29 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, do zapewnienia, by przy realizacji inwestycji zostały uwzględnione wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych lub projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników.

Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, PRIORYTET: IV Infrastruktura drogowa dla miast, DZIAŁANIE: 4.2 Zwiększenie dostępności transportowej ośrodków miejskich leżących poza siecią drogową TEN-T i odciążenie miast od nadmiernego ruchu drogowego.

Unieważnienie przetargu dostępne jest TUTAJ

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "tymon" dnia 23 stycznia 2019 o godzinie 12:00:44 napisał:
  Ahh, w kółko to samo. Ciekawe czy przy drugim podejściu uda się wyłonić wykonawcę. Mam nadzieję, że dołożą trochę i wybiorą solidną firmę.
  R E K L A M A
 • "Anonim" dnia 23 stycznia 2019 o godzinie 18:41:44 napisał:
  A ja ciekawy jestem czy jest choć jedna osoba,która potrafi sensownie uzasadnić po co?Jaki jest cel tego remontu bo włąściwie to nie jest budowa.Bezpieczeństwa to raczej nie zwiększy,spowolni się ruch przez planowane ronda,ponownie powstaną ścieżki rowerowe,które już istnieją,zapewne będą też niedoróbki jak zawsze.
  • "aQuila" dnia 23 stycznia 2019 o godzinie 19:59:19 napisał:
   Przecież na skrzyżowaniach w tej okolicy są ciągle kolizje i wypadki. Wiele z nich było bardzo poważnych. Tam powstaną ronda, a jak wiemy dobrze zbudowane/oznaczone ronda zmniejszą liczne kolizji i wypadków.
 • "ad111" dnia 23 stycznia 2019 o godzinie 20:59:21 napisał:
  No co Ty nie powiesz? Patrz rondo na Wyszyńskiego, a i przy szpitalu też...
  • "Anonim" dnia 24 stycznia 2019 o godzinie 9:35:03 napisał:
   Patrzę i widzę, że kolizji jest sporo, ale nie ma wypadków, w tym ofiar śmiertelnych. A na Sadowej są. Poza tym każdy kto jeździ koło oczyszczalni widzi, że asfalt to jedna wielka koleina, pod spodem pewnie sam piach, bez podbudowy. Nie ma kanalizacji burzowej, nie ma chodnika aż do okrzei. Ta droga musi zostać przebudowana do nowych standardów, bo za kilka lat trzeba będzie ją zamknąć.
 • "ad111" dnia 24 stycznia 2019 o godzinie 11:55:40 napisał:
  Oczywiście, że powinna być przebudowana,ale czy budowanie rond prawie na każdym skrzyżowaniu ma sens?
  • "..." dnia 27 stycznia 2019 o godzinie 15:44:54 napisał:
   Ma. Skrzyżowania o ruchu okrężnym tzw. "ronda" są najmniej kolizyjne w porównianiu do skrzyżowań typu "T" i "X".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
WerT
Bo Flip i Flap nie występują jak to ni...
leniwce w radzi...
Ćwik nieobecny? Zwolak nieobecny? Szopk...
cchenieek
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
ja z zamoscia
Idąc tokiem myślenia Pana Przewodnicz...
"Tony papierów...
Najważniejszy temat sesji już za nami....
jim
Jedynym BEZPOŚREDNIM jest faktycznie re...
zamola
I bardzo dobrze, bo ludzie nie dbają, r...
edek
Z Zamościa do Zwierzyńca w 7 minut? Pe...
ja z zamoscia
Audyt jest konieczny. Dzięki za wniosek...
Viki
Można sobie zaklinać rzeczywistość a...
ja z zamoscia
za fanaberie prezesów i ..... nie może...
mieszkaniec
o co ten krzyk??przeciez wschodnia stron...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018