R E K L A M A

Z I P

Prawo i Biznes | ZamośćDaniel Czubara8 stycznia 2018

Zamość: Będzie nowy inwestor w podstrefie?

Podstrefa ekonomiczna w Zamościu, źródło: Urząd Marszałkowski WL

R E K L A M A    B O A R D

Władze Zamościa ogłosiły przetarg na działkę w Zamojskiej Podstrefie Ekonomicznej znajdującą się przy ul. Strefowej. Czy to znaczy, że mieście pojawi się wkrótce nowy inwestor. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy najprawdopodobniej są dwaj zainteresowani przedsiębiorcy.

4 stycznia Prezydent Miasta Zamość ogłosił I ustny, nieograniczony przetarg /licytację/ na sprzedaż niezabudowanej nieruchomości gruntowej, stanowiącej własność Miasta Zamościa, położonej w Zamościu przy ul. Strefowej, wchodzącej w skład Podstrefy Zamość Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec i Zamojskiej Strefy Aktywności Gospodarczej o pow. 1,6969 ha. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta Zamościa nieruchomość położona jest w części w terenach zabudowy techniczno-produkcyjnej, a w części stanowi strefę zieleni towarzyszącej.
Cena wywoławcza niezabudowanej nieruchomości wynosi 1.200.000 zł (w tym 23% VAT). Szczegółowo z informacją o przetargu można zapoznać się TUTAJ.

Czy to oznacza, że w zamojskiej podstrefie pojawi się nowy inwestor? Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy najprawdopodobniej są dwaj zainteresowani przedsiębiorcy. Jeden z nich działa w branży meblarskiej, zaś drugi zajmuje się produkcją blach. Czy pojawią się kolejni chętni? Wszak ogłoszenie o przetargu opublikowano całkiem niedawno.

Przetarg odbędzie się w Urzędzie Miasta Zamość – Ratusz (sala nr 12) w dniu 20 marca 2018 r., o godz. 9°°. Zawarcie warunkowej umowy sprzedaży nieruchomości nastąpi w formie aktu notarialnego, w terminie do dnia 20 kwietnia 2018 r.

W Polsce funkcjonuje 14 specjalnych stref ekonomicznych. Podstrefa Zamość została utworzona w 2009 roku jako część Specjalnej Strefy Ekonomicznej “EURO-PARK” Mielec.

Inwestorzy, którzy zdecydują się na terenie Podstrefy Zamość ulokować swoją działalność mogą liczyć na regionalną pomoc publiczną w postaci zwolnienia podatkowego z tytułu kosztów realizacji nowej inwestycji lub utworzenia nowych miejsc pracy.

 

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "magnar" dnia 8 stycznia 2018 o godzinie 15:59:55 napisał:
  Jakieś konkretne firmy?
  2
  3
 • R E K L A M A
 • "qwerty" dnia 8 stycznia 2018 o godzinie 21:46:30 napisał:
  szkoda tylko, że są to firmy lokalne, całkowicie nie znaczące w skali kraju i nic większego nie wnoszące w rozwój całego regionu. Zapewne każdy zamościanin liczyłby na takie firmy i strefy które funkcjonują w Mielcu, Jasionce, Trzebowisku itd.
  7
  4
 • "ad111" dnia 8 stycznia 2018 o godzinie 22:07:54 napisał:
  Sami swoi, między swymi, a ludzie nadal będą wyjeżdżać szukając pracy i godnej płacy...:(
  4
  5
 • "qwerty" dnia 9 stycznia 2018 o godzinie 1:19:07 napisał:
  qwerty@ proszę nie używać mojego nick. Rozwój własnego kapitału i przedsiębiorczości jest kierunkiem jak najbardziej pożądanym.
  3
  3
 • "ad111" dnia 9 stycznia 2018 o godzinie 7:52:29 napisał:
  Strefa jest dla "ściągnięcia" kapitału zewnętrznego celem pobudzenia lokalnego zastoju, a nie eldorado dla wybranych miejscowych przedsiebiorców, którzy sobie załatwili dojście.
  5
  3
 • "Mu" dnia 9 stycznia 2018 o godzinie 9:17:50 napisał:
  W Zamościu jest kilku takich specjalistów od ogłoszenia niby to upadłości a po miesiącu kontynuują produkcje pod innym szyldem. I dwie powyżej wymienione branże są w tym najlepsze. Takie pytanie jak myślicie chodzi o meble z innej planety czy zimne blachy, że Szczebrzeskiej?
  2
  3


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

jak 42 minuty temu
On wszystko mówi co chcesz usłyszeć, ...
k
Pewnie pan żołnierz-redaktor również...
Piorytowana
Pani Arleta Jurkiewicz działa charytaty...
zamościak
Jakoś mu nie wierzę. Nie potwierdził ...
do ad111
Oświadczam, że kanalia ukryta za nicki...
to dobrze towarzyszu, ze was odstawili. ...
ad111
W Polsce stosuje się 4 nowoczesne proce...
Sniezek
Z ta pilka to sa jaja im to powinno sie ...
Kibic
Najlepsi z tego rocznika pójdą w Polsk...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny