R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja21 września 2017 FACEBOOK | 4070 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 10 komentarzy

Zamość: Będzie kolejna rozbudowa zamojskiego ZOO. Jej koszt to ponad 18 mln złotych

Wizualizacja: RYSY Architekci

R E K L A M A    B O A R D

Perełkę Hetmańskiego Grodu, jaką jest Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera czeka wkrótce kolejna rozbudowa. Co się zmieni?

Wybieg dla antylopy afrykańskiej, woliera wielkich ptaków drapieżnych, wybieg dla małp, basen dla flamingów, piesków preriowych, leniwców, wikunii, żurawi mandżurskich czy dikdików – to tylko niektóre z nowości, jakie pojawią się w zamojskim zoo. To kolejny etap modernizacji ogrodu, na który udało się pozyskać dofinansowanie z UE.

Niedawno podpisano wstępną umowę w tej sprawie. Pieniądze będą pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014- 2020. Dzięki staraniom zamojskiego Ratusza zostały przyznane w trybie pozakonkursowym, więc dotacja jest już pewna.

Projekt wiąże się z ochroną gatunków, które są zagrożone wyginięciem. Jego całkowita wartość przekracza 18 mln zł. Dofinansowanie zewnętrzne to prawie 10 mln zł.

Głównym celem projektu jest stworzenie warunków do życia dla zwierząt objętych Konwencją CITES (konwencja o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych) oraz znajdujących się w Czerwonej Księdze Gatunków Zagrożonych, publikowanej przez Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody i Jej Zasobów.

 Ochrona gatunków ginących i zagrożonych wyginięciem zwierząt, a także edukowanie społeczeństwa na temat ochrony przyrody, to najważniejsze z funkcji ogrodów zoologicznych. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu, zamojskie zoo będzie mogło jeszcze lepiej wywiązywać się z tych zadań. Wzmocni też wzmocni swoją rangę jako przygranicznego ośrodka ochrony gatunków zagrożonych, do którego już od kilku lat trafiają zwierzęta odebrane przemytnikom na przejściach granicznych.

Budowa wybiegów dla ginących gatunków, w połączeniu z doświadczeniem ogrodu, pozwoli na właściwe utrzymanie hodowli tych zwierząt. Osobniki stanowią cenny, żywy materiał genetyczny, dzięki któremu będzie można zasilać populacje żyjące na wolności lub budować nowe.

Unijne pieniądze dla zamojskiego ogrodu zoologicznego to bardzo dobra wiadomość- cieszy się prezydent Andrzej Wnuk.- Dzięki kolejnym etapom rozbudowy i modernizacji ogród staje się coraz większą atrakcją turystyczną. W ubiegłym roku odwiedziło go blisko 200tys.osób.

 

(źródło: zamosc.pl)

Autor: Redakcja
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "qwerty" dnia 21 września 2017 o godzinie 8:24:46 napisał:
  Skoro na wiele rzeczy nas nie stać to tym bardziej nie stać nas na zoo. Z treści artykułu wynika że 8 mln to wkład własny na zoo. Czy 8 milionów, nie można przeznaczyć na coś innego np. Zwiększyć pulę budżetów obywatelskich, poprawę infrastruktury? Doposazenie szkół, przedszkoli,. Zoo już zostało mocno zmodernizowane, więc jaki jest sens dalszego inwestowania w zoo, skoro ten projekt czy z dofinansowaniem, czy bez tyle kosztuje . Nie ukrywajmy Kurek z pieniędzmi unijnymi skończy się, wiele wskazuje na to że to mogą być ostatnie pieniądze z UE.
  3
  18
  R E K L A M A
 • "do qwerty" dnia 21 września 2017 o godzinie 8:54:34 napisał:
  Sam sobie odpowiedziałeś ostatnim zdaniem na stawiane pytanie.
  8
  2
 • "Dragon" dnia 21 września 2017 o godzinie 9:19:58 napisał:
  Dobra, rozumiem, że ZOO będzie jeszcze piękniejsze, fajniejsze i wszystkim szczęki opadną. ZOO przyciągnie turystów i fajnie. Ale turyści w pewnym momencie odwrócą się, albo wyjdą z ZOO i zobaczą "przepiękny" dworzec PKP. Może miasto coś z tym obiektem zrobi? Bo po zachwycie ZOO może nastąpić przerażenie dworcem kolejowym.
  8
  0
 • "POdPIS" dnia 21 września 2017 o godzinie 12:27:57 napisał:
  ja też tak chcę, nalezę do gatunku "zamojszczak z dziadopradziados", widzę na około, że jest ten gatunek na wymarciu i powinienem być pod ochroną, a nasze środwisko od ponad 20 lat jest ciągle zajmowane i wypierane przez wszelkiej maści pasożytów z rodzaju "synekuros kamerylos".
  0
  0
 • "krokodyl" dnia 21 września 2017 o godzinie 12:31:46 napisał:
  A co ze schroniskiem dla bezdomnych kotów włóczących się po całym Zamościu, po osiedlach, wyrzucanych, podrzucanych przez bydlaków, którzy nie wysterylizują, nie wykastrują tych zwierząt, a jak się kotki okocą, to wtedy podrzucają kocięta gdzie i komu popadnie.To samo jest z psami-szczeniętami (ciekawe, czy namierzyli tego dziada, który wyrzucił szczeniaki do kontenera) A jak się zadzwoni do instytucji które powinny jakoś się tym zajmować, to się słyszy- to pana, pani sprawa-czyli co? Pan-pani ma podrzutka wziąć za łeb lub ogon i komu innemu podrzucić,np. sąsiadowi albo do ZOO lwom czy innym drapieżnikom?
  2
  2
 • "Adam C." dnia 21 września 2017 o godzinie 15:06:27 napisał:
  Przecież to jest prawie połowa kosztu budowy planowanej filharmonii. To tak troszeczkę lekką ręką.
  2
  2
 • "STYX" dnia 21 września 2017 o godzinie 17:53:54 napisał:
  Świetnie.Każda inwestycja dobra, poza kościelną.
  8
  1
 • "haroon" dnia 21 września 2017 o godzinie 20:37:31 napisał:
  Wolę małpy w zoo, jakieś takie naturalne i bardziej ludzkie...To dobry ruch, inwestycja na przyszłość. Szkoda tylko terenu sprzedanego przez eleganta w jeansowych spodniach. Ku uciesze jednych, a wściekłości pozostałych przypomnę: kościół franciszkanów 4mln, infułatka 1,5mln -mamy " bogate miasto" i kolejnych "mondrych" gospodarzy.
  1
  0
 • "Waldemar P." dnia 22 września 2017 o godzinie 11:44:05 napisał:
  Dlaczego ciekawe tematy znikają z pierwszych stron jak tylko pojawią się ciekawe komentarze? Wszak jest to news z wczoraj!..
  0
  0
 • "POdPIS" dnia 23 września 2017 o godzinie 11:21:15 napisał:
  kameryla pasiona na EU musi mieć dobry PR, jak ni jak nie da sie logicznie obronić, spada
  0
  0
  R E K L A M A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Thomas 3 minuty temu
W końcu Bolesław Bierut był bezpartyj...
PASEL 49 minut temu
ilu wychowankow ? Panie WELCZ ?...
K.
Identyczną informację zamieścił wcze...
Wrzosek
A ile tam ludzi chodzi na ta V lige!?15-...
...
To przepraszam ilu kibiców spodziewasz ...
ad111
I trzeba się z Twoją oceną zgodzić, ...
œπæ
Mylisz się. Kiedy nowy rząd wygrał wy...
Thomas
Petru na prezydenta Zamościa....
Thomas
Szkoda, że nie miliardy, zawsze za mili...
Thomas
Ta sprawa ciągnie się jak flaki w olej...
Dirty Harry
Zarzuty są śmieszne i tak sformułowan...
name
ktoś wie o której jutro to spalenie ma...
parafianka
Trzeba przyznać, że Dyrektor Społeczn...
klangor
Widać, że wybory za pasem. Sezon na w...
kibic
Stachyra się zapewne jeszcze zastanawia...
kibic
Też wydaje mi się, że lepiej było pr...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny