Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja4 września 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Będzie film dokumentalny o Żołnierzach Wyklętych

R E K L A M A    B O A R D

4 września odbyła się w Zamościu konferencja na temat kolejnych inicjatyw ŚZŻAK Okręg Zamość, m. in. produkcji przez Związek filmu dokumentalnego o Żołnierzach Wyklętych, działalności podziemia niepodległościowego na Zamojszczyźnie.

W konferencji wzięli udział Prezes Sławomir Zawiślak, członkowie Prezydium oraz Prezesi Kół Rejonowych ŚZŻAK, a także reżyserzy filmu – Magdalena i Rafał Kołodziejczyk.

Magdalena i Rafał Kołodziejczyk oraz Sławomir Zawiślak  zapraszają mieszkańców do przesyłania drogą elektroniczną propozycji tytułu dla powstającego filmu dokumentalnego. 

Zachęcamy do obejrzenia materiału video i poznania szczegółów:

Podczas konferencji Prezes Sławomir Zawiślak zaprosił mieszkańców na koncert finałowy projektu PIEŚŃ NIEPODLEGŁOŚCI – Festiwal Pieśni Partyzanckich organizowany 12 września w Święto Wojsk Lądowych.

O godzinie 12:00 rozpocznie się koncert laureatów powiatowych eliminacji, a w ramach finału o godzinie 13:20 wystąpi FORTECA – Zespół Historyczno Patriotyczny. Wejść na koncert będzie można od alei Wojska Polskiego (za bramą wjazdową na teren koszar).

W ramach obchodów Święta Wojsk Lądowych odbędzie się również piknik militarny organizowany przez jednostki wojskowe Garnizonu Zamość.

ŚZŻAK O/Z, fundacja Szczebrzeszyn Kultur oraz RPN wydały “Materiały do dziejów Zamojszczyzny w latach wojny 1939-1944“. Zbiór ten, w latach 1945-1947, zebrał, opracował i wydał dr Zygmunt Klukowski. Jest to pierwsze, od czasu jedynego powojennego wydania, wznowienie kompletnej tekstowo, 4-tomowej pozycji. Poseł Sławomir Zawiślak podkreślił że dzieło dr. Z. Klukowskiego będzie bezpłatnie przekazane mieszkańcom regionu oraz zainteresowanym instytucjom. Książkę można otrzymać zgłaszając się do siedziby ŚZŻAK Okręg Zamość przy ul. Partyzantów 3, pok. 31, można ją również pobrać w wersji elektronicznej lub czytać na stronie www związku w zakładce – NASZE PUBLIKACJE

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
aaa 5 minut temu
Jak pchali się do koryta to nie wiedzie...
Najgorszy kandydat,najbardziej leniwy o ...
Damian_zmc
W mojej ocenie to żałośni są radni k...
Roman
Lubię czytać komentarze oburzonych rad...
Wiosna
Wysokość diet samorządowców, w formi...
Dorota
Mam pytanie; ponieważ kandydaci do PE b...
prawnik
Dlaczego angielski? Przecież tłumacze ...
Mieszkaniec
Funkcja radnego to jest społeczna inicj...
observer
obniżenie wysokości diet - to uchwała...
Roman
Radni myśleli, że na pierwszej sesji, ...
Maja
A gdzie radni Stowarzyszenia ? Nie ma ic...
jan III
Dla mnie najgorszy kandydat. Dla Zamośc...
BB
"ORMo", Musiałeś dużo chorować w szk...
TORRES20400
@"z_boku"; też z sentymentem wspominam ...
z_boku
@"Torres20400" - pamiętam czasy kiedy m...
TORRES20400
@"z_boku"; No co Ty. Jak idę kupować b...
men
PROPAGANDA PRL Szebrzeszyn nie posiada l...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018