Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara30 stycznia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 13 komentarzy

Zamość: Batalia o ceny biletów MZK [VIDEO]

Zamość. Ratusz. Fot. R. Moteka
R E K L A M A    B O A R D

O dwóch projektach zmian cen biletów MZK dyskutowali wczoraj (29 stycznia) zamojscy radni.

Pierwszym z nich był projekt złożony przez klub radnych PiS, zakładający m.in. bezpłatne przejazdy dla osób, które ukończyły 60. rok życia. Szerzej pisaliśmy o tym projekcie TUTAJ.

Drugi projekt złożyła grupa radnych: Rafał Zwolak (Nowoczesna), Marek Kudela (PO), Marta Pfeifer (niezrzeszona) oraz Adam Kutyła, Wiesław Nowakowski (obaj SLD).

Proponowaliśmy dzisiaj wyjście naprzeciw osobom starszym, aby wraz z wiekiem emerytalnym czyli 65 lat mogli jeździć MZK za darmo. Mając na uwadze korzystną sytuację ekonomiczną MZK proponowaliśmy również uczniom szkół podstawowych i gimnazjów bezpłatne przejazdy. Uchwała jest kompromisem pomiędzy projektem klubu radnych PIS a Prezydentem, który w swojej kampanii wyborczej obiecywał duże obniżki biletów MZK.
Uchwała ma na celu poprawę mobilności wyżej wymienionych grup. – twierdził radny Rafał Zwolak.

Poniżej prezentujemy uzasadnienie tego projektu.

Oto jak wyglądała dyskusja i głosowanie nad projektami PiS i piątki radnych z lewicy i centrum.

Ostatecznie oba projekty nie trafiły nawet pod głosowanie. Za zdjęciem z porządku sesji głosowali radni PO, KWW Marcina Zamoyskiego oraz Adam Kutyła z SLD. Czwórka radnych – Kudela, Pfeifer, Nowakowski, Zwolak – wstrzymała się od głosu.

Następnie podczas głosowania nad wprowadzeniem do porządku sesji projektu piątki radnych od głosu wstrzymał się klub PiS, a pięć głosów radnych – inicjatorów projektu za okazało się za małym poparciem.

Ostatecznie oba projekty przepadły.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 6.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Horn" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 8:54:06 napisał:
  Ewidentnie drogi radnych PiS i opozycji antyprezydenckiej się juz rozchodzą. Ale co sie dziwić. Wybory is coming.
  R E K L A M A
 • "Jarek" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 8:58:50 napisał:
  Społki sponsorują wiec stać ich na obniżki. Ile tych dzieci jeździ autobusami. Wyborcy zapamietają kto głosował przeciwko oby wnioskom
 • "mieszkaniec" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 9:05:48 napisał:
  No właśnie skoro MZK stać na sponsoring, to znaczy, że spółka ma się dobrze.
 • "chce ulg" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 9:45:37 napisał:
  Wnuk obiecał!
 • "Ex pert" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 10:52:44 napisał:
  Wnuk obiecał i obniżył, miesięczne dla dzieci stanialy w 2015 roku o 20-40 procent. On wprowadził też niższy wiek uprawniający do bezpłatnych przejazdów, bilet seniora i kartę seniora. I na tyle miasto stać. Każda inna obniżka to konieczność dopłaty z budżetu miasta, czyli z kieszeni nas wszystkich, do przejazdów MZK. W propozycji PiS - prawie miliona złotych rocznie. I nie mydlcie ludziom oczow sponsoringiem za kilkadziesiąt tysięcy rocznie. Z tego się nie da sfinansować takiej obniżki, a MZK musi się reklamować, ma myjnie, wulkanizacje, warsztat, stacje paliw. Radni to by chcieli, żeby niczego w mieście nie było. Skansen.
 • "O" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 11:56:36 napisał:
  Materiał krojony na miarę. Gula macie?
 • "śledź" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 13:06:24 napisał:
  https://www.youtube.com/watch?v=aS3aY_K0U1w
 • "z" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 16:00:37 napisał:
  Wielka szkoda, że osoby po 60-tce nie będą miały darmowych przejazdów środkami MZK. To kto był przeciwny temu projektowi?
 • "hehe" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 16:36:24 napisał:
  łatwiej powiedzieć kto był za - PiS :)
 • "z" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 17:37:01 napisał:
  Wydaje się, że osób po 60 roku życia w Zamościu nie brakuje. A tylko PiS chciał się zająć sprawą darmowych biletów MZK dla seniorów? Ciekawe. Przydałby się imienny i partyjny wykaz radnych, którzy nie poparli tej propozycji? To bardzo ważne. W tym roku mamy wybory, a te będą przecież imienne.
  R E K L A M A
 • "yyy" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 18:47:19 napisał:
  dlaczego nie potraficie zrozumieć,że w tym świecie nie ma nic za darmo, zawsze ktoś za promocje i mniejsze ceny ponosi koszty, w wypadku obniżki cen biletów zapłacimy wszyscy w podatkach lub MZK pójdzie z torbami bo autobusy na powietrze przecież nie jeżdzą... Panie Marku Walewander nie ma pan dość rozpiep..nia zamojskich firm może wyjedz pan gdzieś z naszego miasta zabierz pan swoich kolesi i daj nam pan normalnie pracować i normalnie żyć...dobra?
 • "LiLa" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 19:16:12 napisał:
  Dlaczego w tym mieście wszyscy myślą,że emeryci są biedni? Nie są biedni, tylko - zgodnie z polską mentalnością - do śmierci sponsorują swoje dzieci i wnuki. I wiecznie dziadują - "bo MISIE należy" - miśki jedne! Karta seniora - mało, senior-vigor - mało, 50% na MZK - mało. A kto na to wszystko zapracuje?! Za 3 lata (wg statystyk) jedna osoba pracująca będzie miała 2 emerytów i 1 dziecko na karku. A radni, pozorni dobroczyńcy, którzy za głosy w wyborach narażają budżet miasta - niech się opanują. Żenada!!!
 • "z" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 20:17:32 napisał:
  Czy mentalność "Kalego" ciągle tryumfuje? Ktoś przecież te wspomniane wyżej dzieci wychował, a więc je przez długie lata w trudnych czasach i trudnych warunkach utrzymywał (ubierał, leczył, żywił), kształcił, często kosztem własnego zdrowia. Kto to był? Czy to nie dzisiejsi emeryci, czy to nie te osoby, które teraz ukończyły 60 lat? Czy zatem te osoby według takiej mentalności mają nadal sponsorować swoje dzieci i wnuki oraz podtrzymywać dobrą kondycję MZK w Zamościu? To zadziwiające, że jakby nie pomogła tej miejskiej spółce (MZK) wielomilionowa pomoc w postaci środków UE (zakupy autobusów, wiat przystankowych itp.). Można też zapytać czy są w Zamościu osoby, które korzystają z licznych przywilejów (bo nie tylko o wysoką płacę tu chodzi)? I jeśli są to kto to jest?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
KL 44 minuty temu
Angielski? A dlaczego nie jidisz?...
9
Powinni zrobić zapis aby kandydaci do P...
z_boku
Może ta książka coś wyjaśni?https:/...
observer
szanse ma takie, jak na zwycięstwo w sp...
Mieszkaniec nie...
Co za głąb wstawił zdjęcie z neta za...
TORRES20400
@"ciekawy"; zwykle odpowiadam na pytania...
Thomas
oduczcie się darmochy i koncertów pod ...
dfgh
Gdyby startował z 3 lub z ostatniego mi...
KL
Najgorsza jest "coś tam, coś tam"....
PT
Najgorszy kandydat z Lubelszczyzny....
Wielki radny a pszenica chwastami zarosl...
ach
i to jest muzyka, kurcze poszedłbym ale...
ciekawy
tak z ciekawosci schody zamojskiego Ratu...
KL
Najlepszy kandydat z Lubelszczyzny!...
ad111
Proszę bardzo, edukacji nigdy zbyt wiel...
z_boku
Nie od dzisiaj wiadomo że palenie trawy...
ad112
sprawdź co znaczy słowo ''wycieczka''...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018