Społeczeństwo i patriotyzm | Top | ZamośćDaniel Czubara25 kwietnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 8 komentarzy

Zamość: Badania archeologiczne na dawnym Zielonym Rynku

Fot. roztocze.net
R E K L A M A    B O A R D

Dziś (25 kwietnia) ruszył kolejny etap badań archeologicznych na działkach po „Zielonym Rynku”. W miejscu tym właściciel terenu chce postawić apartamentowiec.

Przypomnijmy, że teren po dawnym targowisku kupiła od miasta Zamość firma BD Bartecki Development. Nowy właściciel chce w tym miejscu postawić apartamentowiec. Zanim jednak obiekt powstanie muszą zostać przeprowadzone odpowiednie prace i badania.

-Prace te mają na celu zabezpieczenie osunięciu się ulic do wykopu poprzez palisadę „Berlińską”, tzw. mur oporowy wypełniony drewnianą opinką. Nie jest to etap budowy apartamentowca, a tylko etap badań archeologicznych.
Wykonanie tego zadania pozwoli nam na wykonanie wykopu o głębokości 4mb, a w dalszym czasie pozwoli na stworzenie dokumentacji dzięki której będziemy mogli ubiegać się o zgodę konserwatora na realizacje projektu.– poinformował nas Błażej Bartecki z BD Development.
Dodaje przy tym, iż na chwilę obecną firma nie posiada jeszcze uzgodnienia konserwatora zabytków, co do ostatecznego wyglądu apartamentowca Bazyliańska 1. O tym jak wstępnie miał wyglądać budynek pisaliśmy TUTAJ. Wówczas jednak projekt negatywnie zaopiniował konserwator zabytków.Wobec tego właściciel terenu, firma BD Bartecki Development przygotowuje nową dokumentację, która uzyskałaby aprobatę właściwych służb konserwatorskich.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 7.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "L.." dnia 25 kwietnia 2018 o godzinie 9:32:18 napisał:
  A gdzie jest zabytkowa studnia, gdzie jest kogut?
  R E K L A M A
 • "Kerim" dnia 25 kwietnia 2018 o godzinie 10:06:03 napisał:
  Roztocze to mój ulubiony blog o lubelszczyźnie i badaniach archelogicznych dlatego będe was odwiedzać codziennie bo lubie tą stronke
 • "Widział" dnia 25 kwietnia 2018 o godzinie 10:18:33 napisał:
  To co widać już z odkrywek to fragmenty fundamentów oraz piwnice sklepione kolebkowo wzdłuż ul. Zamenhofa ,dla konserwatora cenne i na pewno chronione...zatem odpadają garaże podziemne. Ciekawe co dalej ,ciężki temat z tymi apartamentowcami dla developera.
 • "wow" dnia 25 kwietnia 2018 o godzinie 17:08:06 napisał:
  widac jakies łuki pewnie piwnice albo podziemia, fajnie by bylo zobaczyc co tam w srodku i dokąd prowadza te korytarze podziemne
 • "archeo" dnia 25 kwietnia 2018 o godzinie 17:22:45 napisał:
  Piwnice są, ale tylko w narozniku przy geodezji wojewódzkiej, korytarzy podziemnych nie ma i nie było, nie ma tez lochów (loch) ani warchlaków.
 • "Tofik" dnia 25 kwietnia 2018 o godzinie 17:24:56 napisał:
  Kolejna sprawa dla CBA.
  • "zenek" dnia 25 kwietnia 2018 o godzinie 19:46:18 napisał:
   to ja jestem Tofik a nie ty ...... Bla bla bla a budynek pozostaje bez zmian,no może kolor elewacji zmienią . Hańba ,Totalny syf i kupa uległych urzędasów .
 • "PR" dnia 26 kwietnia 2018 o godzinie 0:10:06 napisał:
  Widac, ze inwestor bierze się za cos o czym nie ma pojęcia. Działania w zespole staromiejskim to nie to samo co wybudowanie budynku wielorodzinnego na łące lub sprzedaż kostki brukowej.

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
tymon
w tamtym roku polise z YU miałem i kosz...
Wielmożny Pan ...
Masz gdzieś informację, że ma to być...
Wielmożny Pan ...
Kiedy za ten plebiscyt odpowiedzialny by...
ad111
Wpisując się w ogólną tendencję zac...
bobby
Zamiast lotniska wybudujcie góry i koni...
LOVE_ZMC
Przepraszam a co można wygrać wysyłaj...
zamościak
Do "W"; a taka jest różnica, że Padwa...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat