R E K L A M A

Z I P

Sport | Zamośćtekst nadesłany1 października 2017

Zamość: Azoty II Puławy – Padwa 30:31 (12:17)

Fot. Andrzej Szumowski

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

To już nowa świecka tradycja, że spotkania derbowe pomiędzy Padwą Zamość i Azotami II Puławy są dobrym materiałem na dreszczowiec. W poprzednich rozgrywkach losy rywalizacji toczyły się do ostatnich sekund. Nie inaczej było także w sobotę, kiedy to zamościanie wyrwali gospodarzom komplet punktów już po upływie regulaminowego czasu gry.

Tydzień poprzedzający derbowe starcie w Puławach nie był łatwy dla trenera Padwy Marcina Czerwonki. Dolegliwości grypowe i inne drobne urazy zgłosiła kilku zawodników pierwszego zespołu, toteż czasu na opracowanie różnych wariantów w ataku i obronie przed prestiżowym meczem nie było wiele.
Los nas nie oszczędza, ale jestem pewien, że w sobotę wszystko będzie jak należy. O motywację do pokonania rywala zza między jestem spokojny – zapewniał szkoleniowiec żółto-czerwonych.
I rzeczywiście, w sobotnie popołudnie zamojska maszyna działała bardzo dobrze. Gospodarze, mimo usilnych starań i posiłków z pierwszego zespołu (Kacper Adamczuk, Kamil Śliwiński, Piotr Jarosiewicz) nie potrafili zbliżyć się do rywali. Przewaga zamościan po pierwszej połowie wynosiła pięć bramek (17:12) i nic nie wskazywało na przełom. A jednak…
Jeszcze w 44 min Padwa prowadziła 24:19, ale zaledwie dziewięć minut później sytuacja uległa diametralnej odmianie.
W 53 min to rywale prowadzili 26:25. Wpływ na to miały aż trzy wykluczenia naszych zawodników. Od tego momentu aż do końcowej syreny wynik stał na ostrzu noża – powiedział trener Czerwonka.
Szczęśliwe zakończenie nie byłoby możliwe bez błysku Adriana Adamczuka (łącznie 7 bramek). To właśnie „Lukier” zaliczył 29. i 30. trafienie w tym spotkaniu, a w ostatniej akcji przejął piłkę odbitą przez bramkarza po rzucie jak zwykle najskuteczniejszego w naszym zespole Szymona Fugiela (11 trafień). Adamczuk ruszył na bramkę, ale został sfaulowany i sędziowie podyktowali rzut karny. Nerwami ze stali popisał się Fugiel i komplet punktów znalazł się w wesołym autobusie do Zamościa.

Azoty II Puławy – Padwa 30:31 (12:17)
Padwa: Drabik, Bąk, Wnuk – Fugiel 11, Adamczuk 7, Samoszczuk 5, Pieczykolan 4, Sałach 1, Gałaszkiewicz 1, Bigos 1, Maciocha 1, Juźwiak, Kozyrski.
Azoty II: Wiejak, Sętowski – Wiejak 6, Mchawrab 6, Jarosiewicz 5, Flont 5, Adamczuk 3, Smaga 2, Przychodzeń 1, Bielawski 1, Wolski 1, Śliwiński, Cieślak, Baranowski.

Autor: tekst nadesłany
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Horn" dnia 1 października 2017 o godzinie 8:18:02 napisał:
  Brawo Padwa! Nie chcę zapeszyć ale wygląda to bardzo dobrze. Poza tym grają chłopaki stąd a nie armia zaciężna. Gratulacje raz jeszcze!
  10
  2
 • R E K L A M A
 • "handbalove" dnia 1 października 2017 o godzinie 10:45:59 napisał:
  Tak Padwa to solidna drużyna i prawdziwa wizytówka tego miasta. Widzimy się na kolejnym meczu w hali OSiR!
  8
  4
 • "hbll" dnia 1 października 2017 o godzinie 11:51:22 napisał:
  Dokładnie, Padwa to już bardzo solidna drużyna, która może namieszać w czołówce. Jeżeli, pozyskaliby jeszcze w przyszłości 2 ogranych rozgrywających (w tym koniecznie leworęcznego!), to można by realnie zacząć myśleć o awansie. W sobotę arcyważny mecz z Wisłą Sandomierz, która też ma wysokie aspiracje. Także widzimy się w hali OSiR!
  13
  1
 • "wow" dnia 1 października 2017 o godzinie 16:23:28 napisał:
  i to jest dopiero wynik. Ile kasy dostaje Padwa a ile kasy dostał Hetman?
  4
  2
 • "Anonim" dnia 1 października 2017 o godzinie 19:23:58 napisał:
  Brawo Padwa może będzie awans w tym sezonie.
  4
  0
 • "Sray" dnia 1 października 2017 o godzinie 21:37:57 napisał:
  Czy Adrian Adamczuk vel Lukier jest cukiernikiem bądź piekarzem? Jeśli tak to już wiem skąd taka sylwetka. Ale mimo to to kawał grajka . Gdyby był jeszcze leworęczny ........ Proszę kierownictwo Padwy o przesunięcie godziny meczu na 17. O godzinie 15 Hetman gra z Tomasovią. Kibice są ci sami. Pomiędzy Hetmanem i Padwą nie powinno być niezdrowej rywalizacji. I jedni i drudzy zasługują na grę w wyższej lidze. Z miejskiej kasy ani jedni ani drudzy nie dostają zbyt dużo. Hetman dostaje więcej ale to piłka nożna i tak jest wszędzie. Padwa dostaje za to kasę od LHS , który odmówił wsparcia Hetmanowi. Dobrze ,że chociaż Padwa wyrwała coś od tego zamojskiego potentata- który sponsoruje Górnika Łęczna , Stal Mielec . To powinno gorszyć a nie to ,że Hetman ma większe wsparcie z UM. Jeszcze raz powtarzam i jedni i drudzy powinni dostać dużą premię za promocję miasta ale tylko w przypadku awansu. To znacznie większa promocja miasta niż wydawanie kasy na Fajdka i Agros , którego kibiców można policzyć na palcach.
  11
  1
 • "MKS Padwa" dnia 2 października 2017 o godzinie 13:48:26 napisał:
  Mecz z Wisłą Sandomierz rozpocznie się w sobotę o godz. 17. Zgodnie z życzeniem kibiców:)
  7
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

brudny Harry 51 minut temu
Dokładnie Rychu, jest tak jak pisze mó...
Persona non gra...
Skoro dla Ciebie 63 to prawie 100 to poz...
Hahahahahahahah...
Brawo Azoty!...
Do rycha
Amerykę odkryłem,to oczywista oczywist...
nosmog
Biłgoraj też potrzebuje takich sensor...
water
W obronie koryta posuniecie się nawet d...
Wojciech
Bardzo interesujący i ciekawy artykuł....
rychu
a jaki z PAWia menager to zwykła chorą...
pod okiem facho...
To popatrz na Tyszowce. Likalna ekipa i ...
ktoś
Ne mam żadnych profitów, chodzi mi tyl...
zamościanin
Wspaniała inicjatywa. Jak najwięcej ru...
pod okiem facho...
Tak kolego masz rację ale tylko jeżeli...
Niestety przegrana : Padwa Zamość – ...
kibic
Jak tam Padwa wie ktoś ?...
brudny Harry
Najbliższe wybory wygra PAW....
do Zamościanin...
..."powinien dostać Nobla w dziedzinie ...
ktoś
Każdy klub który chce osiągnąć sukc...
Rynek sutki znaczy Rynek piersi dobrze k...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017