R E K L A M A

Z I P

Sport | Zamośćtekst nadesłany1 października 2017

Zamość: Azoty II Puławy – Padwa 30:31 (12:17)

Fot. Andrzej Szumowski

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

To już nowa świecka tradycja, że spotkania derbowe pomiędzy Padwą Zamość i Azotami II Puławy są dobrym materiałem na dreszczowiec. W poprzednich rozgrywkach losy rywalizacji toczyły się do ostatnich sekund. Nie inaczej było także w sobotę, kiedy to zamościanie wyrwali gospodarzom komplet punktów już po upływie regulaminowego czasu gry.

Tydzień poprzedzający derbowe starcie w Puławach nie był łatwy dla trenera Padwy Marcina Czerwonki. Dolegliwości grypowe i inne drobne urazy zgłosiła kilku zawodników pierwszego zespołu, toteż czasu na opracowanie różnych wariantów w ataku i obronie przed prestiżowym meczem nie było wiele.
Los nas nie oszczędza, ale jestem pewien, że w sobotę wszystko będzie jak należy. O motywację do pokonania rywala zza między jestem spokojny – zapewniał szkoleniowiec żółto-czerwonych.
I rzeczywiście, w sobotnie popołudnie zamojska maszyna działała bardzo dobrze. Gospodarze, mimo usilnych starań i posiłków z pierwszego zespołu (Kacper Adamczuk, Kamil Śliwiński, Piotr Jarosiewicz) nie potrafili zbliżyć się do rywali. Przewaga zamościan po pierwszej połowie wynosiła pięć bramek (17:12) i nic nie wskazywało na przełom. A jednak…
Jeszcze w 44 min Padwa prowadziła 24:19, ale zaledwie dziewięć minut później sytuacja uległa diametralnej odmianie.
W 53 min to rywale prowadzili 26:25. Wpływ na to miały aż trzy wykluczenia naszych zawodników. Od tego momentu aż do końcowej syreny wynik stał na ostrzu noża – powiedział trener Czerwonka.
Szczęśliwe zakończenie nie byłoby możliwe bez błysku Adriana Adamczuka (łącznie 7 bramek). To właśnie „Lukier” zaliczył 29. i 30. trafienie w tym spotkaniu, a w ostatniej akcji przejął piłkę odbitą przez bramkarza po rzucie jak zwykle najskuteczniejszego w naszym zespole Szymona Fugiela (11 trafień). Adamczuk ruszył na bramkę, ale został sfaulowany i sędziowie podyktowali rzut karny. Nerwami ze stali popisał się Fugiel i komplet punktów znalazł się w wesołym autobusie do Zamościa.

Azoty II Puławy – Padwa 30:31 (12:17)
Padwa: Drabik, Bąk, Wnuk – Fugiel 11, Adamczuk 7, Samoszczuk 5, Pieczykolan 4, Sałach 1, Gałaszkiewicz 1, Bigos 1, Maciocha 1, Juźwiak, Kozyrski.
Azoty II: Wiejak, Sętowski – Wiejak 6, Mchawrab 6, Jarosiewicz 5, Flont 5, Adamczuk 3, Smaga 2, Przychodzeń 1, Bielawski 1, Wolski 1, Śliwiński, Cieślak, Baranowski.

Autor: tekst nadesłany
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Horn" dnia 1 października 2017 o godzinie 8:18:02 napisał:
  Brawo Padwa! Nie chcę zapeszyć ale wygląda to bardzo dobrze. Poza tym grają chłopaki stąd a nie armia zaciężna. Gratulacje raz jeszcze!
  10
  2
 • R E K L A M A
 • "handbalove" dnia 1 października 2017 o godzinie 10:45:59 napisał:
  Tak Padwa to solidna drużyna i prawdziwa wizytówka tego miasta. Widzimy się na kolejnym meczu w hali OSiR!
  8
  4
 • "hbll" dnia 1 października 2017 o godzinie 11:51:22 napisał:
  Dokładnie, Padwa to już bardzo solidna drużyna, która może namieszać w czołówce. Jeżeli, pozyskaliby jeszcze w przyszłości 2 ogranych rozgrywających (w tym koniecznie leworęcznego!), to można by realnie zacząć myśleć o awansie. W sobotę arcyważny mecz z Wisłą Sandomierz, która też ma wysokie aspiracje. Także widzimy się w hali OSiR!
  12
  1
 • "wow" dnia 1 października 2017 o godzinie 16:23:28 napisał:
  i to jest dopiero wynik. Ile kasy dostaje Padwa a ile kasy dostał Hetman?
  4
  2
 • "Anonim" dnia 1 października 2017 o godzinie 19:23:58 napisał:
  Brawo Padwa może będzie awans w tym sezonie.
  4
  0
 • "Sray" dnia 1 października 2017 o godzinie 21:37:57 napisał:
  Czy Adrian Adamczuk vel Lukier jest cukiernikiem bądź piekarzem? Jeśli tak to już wiem skąd taka sylwetka. Ale mimo to to kawał grajka . Gdyby był jeszcze leworęczny ........ Proszę kierownictwo Padwy o przesunięcie godziny meczu na 17. O godzinie 15 Hetman gra z Tomasovią. Kibice są ci sami. Pomiędzy Hetmanem i Padwą nie powinno być niezdrowej rywalizacji. I jedni i drudzy zasługują na grę w wyższej lidze. Z miejskiej kasy ani jedni ani drudzy nie dostają zbyt dużo. Hetman dostaje więcej ale to piłka nożna i tak jest wszędzie. Padwa dostaje za to kasę od LHS , który odmówił wsparcia Hetmanowi. Dobrze ,że chociaż Padwa wyrwała coś od tego zamojskiego potentata- który sponsoruje Górnika Łęczna , Stal Mielec . To powinno gorszyć a nie to ,że Hetman ma większe wsparcie z UM. Jeszcze raz powtarzam i jedni i drudzy powinni dostać dużą premię za promocję miasta ale tylko w przypadku awansu. To znacznie większa promocja miasta niż wydawanie kasy na Fajdka i Agros , którego kibiców można policzyć na palcach.
  11
  1
 • "MKS Padwa" dnia 2 października 2017 o godzinie 13:48:26 napisał:
  Mecz z Wisłą Sandomierz rozpocznie się w sobotę o godz. 17. Zgodnie z życzeniem kibiców:)
  7
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

zamościanin 7 minut temu
Ten że zamościanin i jego koledzy nie ...
to jest temat 33 minuty temu
"Dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich potr...
por.zUbek
@brawo - nie trzeba być "nienawistnym l...
por.zUbek
Ja to co będzie? Obserwując pokraczn...
Dobrolina
Strasznie duża ta reprezentacja Miasta ...
brawo
Mam nadzieje, że Pan Poseł nie czyta k...
z_boku
Tutaj jest wzór jak należy chwalić h...
hm
Stal nie zechce awansować i pogubi punk...
Persona non gra...
Ogarnijcie się. Ignorujcie tego pana "H...
i jeszcze dziękujemy panu posłowi Zawi...
kolka
Może jeszcze dyrektor sportowy prezesem...
por.zUbek
...i zabrakło wazeliny w okolicy! ;D...
kopać gałe
Pomysł na ........ "tanie szkolenie AMS...
kopać gałe
wielcewiedzący znaw"f"co zamojskiego fu...
maw
Nie skrzyżowanie grozy tylko imbecyle w...
kibic lat 80
jesteście żałośni. Ku**a szkoda mi w...
azor
Mieszkańcy Zamościa powinni podziękow...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017