R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | Zamośćtekst nadesłany10 kwietnia 2018 FACEBOOK | 4467 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Zamość: Autyzm. Poznaję. Staram się zrozumieć…

R E K L A M A    B O A R D

Od dziesięciu  lat 2 kwietnia na całym świecie  obchodzony jest   Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W  Polsce przez cały kwiecień w różnych miejscach i na wiele różnych sposobów budujemy społeczną   świadomość, a tym samym rozumienie i tolerancję dla osób, które mają autyzm lub zespół Aspergera. W tym roku  również Zamość dołącza do świadomych miast.

Na wtorek 17 kwietnia w  Centrum Handlowym  Galeria Twierdza zaplanowano spotkanie integracyjne  “AUTYZM. POZNAJĘ. STARAM SIE ZROZUMIEĆ…

Organizatorami wydarzenia  są nauczyciele ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zamościu, którzy zaprosili do uczenia się autyzmu najmłodsze pokolenie, tj. przedszkolaki z Przedszkoli Miejskich nr 7  i nr 13 oraz  uczniów ze Szkół Podstawowych nr 7 i nr 10. W każdej z tych zamojskich placówek prowadzone są oddziały integracyjne, w których uczą się dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Partnerem i sponsorem  akcji jest Centrum Handlowe Galeria Twierdza.

            Ideą spotkania jest integracja środowisk szkolnych oraz oswajanie autyzmu. Poprzez wspólne działania dzieci neurotypowe będą miały okazję wejść w świat swoich rówieśników i poznać trudności jakie mają osoby z autyzmem, co ma prowadzić do rozumienia  ich zachowań, często postrzeganych jako  dziwaczne i aspołeczne.

 

Pogram przedstawia się następująco:

9.30- Otwarcie spotkania i powitanie  uczestników.

9.45- Integracyjne warsztaty edukacyjne dla przedszkolaków „ W sieci zmysłów, czyli poczuj świat jak autysta”                                                                                    

11.00 – Wręczenie nagród w konkursie  plastycznym dla dzieci ze spektrum autyzmu „ Moje ulubione…”

11.15 – Niebieski korowód- przemarsz wszystkich uczestników spotkania jako wyraz wsparcia dla osób  z ASD.

11.45- Integracyjne warsztaty edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych.

13.15- Zakończenie spotkania.        

 

Spotkaniu towarzyszą:

Wystawa zdjęć oraz  prac uczniów  SOSW w Zamościu “Poznaj mnie i mój autyzm”.

Wystawa prac konkursowych “Moje ulubione…”

 

Od 9.30 otwarty będzie również punkt konsultacyjny dla rodziców i wszystkich zainteresowanych problematyką autyzmu.  Tu  znajdziecie Państwo  możliwość rozmowy z rodzicami z Zamojskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Autystycznych “Przebudzenie”. Osoby zainteresowane edukacją dziecka z ASD będą mogły zadać pytania przedstawicielowi placówek oświatowych oraz  specjaliście  AAC.

 

 

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Tofik
Co za kretyn kazał ściąć drzewa w st...
Tomasz.N
Czasami warto odświeżyć wizerunek bud...
hm
Ludzie wejdźcie na nieoficjalną stron...
mieszkaniec
widać Hetman znów w formie XD...
rynkowiec wielk...
Oj, jak się cieszę, jak się cieszę, ...
beduin
Najważniejsza reelekcja Pawia. A potem ...
Ciekawe...
skoro to taka "niewielka" kwota, to jak ...
okiem mieszkań...
30.000 zł to i tak o 8.000 zł mniej ...
klangor
Minister Sienkiewicz mówił" kamieni ku...
Żuk
do " Joanna" Jest okazja, żeby skoment...
Parafianka
30 tys. to nie jest suma za którą i og...
KL
Pisownia też na pałe, w szczególnośc...
gfe
No,wreszcie jakoś to wygląda.A budynki...
Plaża Open
Dziękujemy za relacje z konferencji ora...
Joanna
Ktoś kto pisał ten artykuł chyba nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny