R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | Zamośćtekst nadesłany10 kwietnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Autyzm. Poznaję. Staram się zrozumieć…

Od dziesięciu  lat 2 kwietnia na całym świecie  obchodzony jest   Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W  Polsce przez cały kwiecień w różnych miejscach i na wiele różnych sposobów budujemy społeczną   świadomość, a tym samym rozumienie i tolerancję dla osób, które mają autyzm lub zespół Aspergera. W tym roku  również Zamość dołącza do świadomych miast.

Na wtorek 17 kwietnia w  Centrum Handlowym  Galeria Twierdza zaplanowano spotkanie integracyjne  “AUTYZM. POZNAJĘ. STARAM SIE ZROZUMIEĆ…

Organizatorami wydarzenia  są nauczyciele ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zamościu, którzy zaprosili do uczenia się autyzmu najmłodsze pokolenie, tj. przedszkolaki z Przedszkoli Miejskich nr 7  i nr 13 oraz  uczniów ze Szkół Podstawowych nr 7 i nr 10. W każdej z tych zamojskich placówek prowadzone są oddziały integracyjne, w których uczą się dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Partnerem i sponsorem  akcji jest Centrum Handlowe Galeria Twierdza.

            Ideą spotkania jest integracja środowisk szkolnych oraz oswajanie autyzmu. Poprzez wspólne działania dzieci neurotypowe będą miały okazję wejść w świat swoich rówieśników i poznać trudności jakie mają osoby z autyzmem, co ma prowadzić do rozumienia  ich zachowań, często postrzeganych jako  dziwaczne i aspołeczne.

 

Pogram przedstawia się następująco:

9.30- Otwarcie spotkania i powitanie  uczestników.

9.45- Integracyjne warsztaty edukacyjne dla przedszkolaków „ W sieci zmysłów, czyli poczuj świat jak autysta”                                                                                    

11.00 – Wręczenie nagród w konkursie  plastycznym dla dzieci ze spektrum autyzmu „ Moje ulubione…”

11.15 – Niebieski korowód- przemarsz wszystkich uczestników spotkania jako wyraz wsparcia dla osób  z ASD.

11.45- Integracyjne warsztaty edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych.

13.15- Zakończenie spotkania.        

 

Spotkaniu towarzyszą:

Wystawa zdjęć oraz  prac uczniów  SOSW w Zamościu “Poznaj mnie i mój autyzm”.

Wystawa prac konkursowych “Moje ulubione…”

 

Od 9.30 otwarty będzie również punkt konsultacyjny dla rodziców i wszystkich zainteresowanych problematyką autyzmu.  Tu  znajdziecie Państwo  możliwość rozmowy z rodzicami z Zamojskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Autystycznych “Przebudzenie”. Osoby zainteresowane edukacją dziecka z ASD będą mogły zadać pytania przedstawicielowi placówek oświatowych oraz  specjaliście  AAC.

 

 

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny