R E K L A M A

Z I P

Sport | Zamośćtekst nadesłany5 stycznia 2018 FACEBOOK | 4432 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Zamość: Atak na rekord 2017 -zawody o Puchar Prezes UKS Orka Marzeny Sędłak

fot. UKS Orka Zamość

R E K L A M A    B O A R D

Tegoroczne, klubowe zawody ,,Atak na rekord” rozegraliśmy jak zwykle na koniec roku kalendarzowego-30 grudnia 2017r. Takie umiejscowienie w czasie- na koniec roku i koniec sezonu startowego nie jest przypadkowe.

W pływaniu kategorie wiekowe dzielimy zawsze według roku urodzenia bez względu na to czy zawodnik urodził się w styczniu czy w grudniu danego roku. Teoretycznie najłatwiej jest więc pobijać rekordy na koniec roku, tuż przed przejściem do kategorii wyższej. Teoretycznie…prawda jest jednak taka, że Rekordy Klubu są już bardzo wyśrubowane. Obecnie, w zdecydowanej większości przypadków, aby poprawić rekord trzeba wymazać z tablicy zawodniczkę czy zawodnika, który tym wynikiem zdobywał medal Mistrzostw Polski! Niektóre rekordy mają już po kilkanaście lat! Czas najwyższy je poprawić!

Co roku, na naszych zawodach sztuka ta udaje się co najmniej kilku zawodnikom. Dodać trzeba, że miniony rok 2017 był bardzo udany pod względem bicia rekordów. Julia Malinoś poprawiała rekordy na 50, 100, i 400 metrów stylem dowolnym. Klaudia Malec i Julia Bednarz wielokrotnie poprawiały i wzajemnie odbierały sobie rekordy na 50, 100 i 200 metrów stylem klasycznym-ostatecznie wszystkie należą do Klaudii Malec. Katarzyna Szuper poprawiała rekordy na 50, 100 i 200 metrów stylem grzbietowym i 100 m stylem motylkowym. Filip Łagoźny poprawił rekordy na wszystkich dystansach żabkarskich-50, 100 i 200 metrów. Wszystko to a także osłabienie chorobami miało wpływ, że na ostatnich zawodach w roku sztuka ta udała się tylko 2 zawodniczkom. Emilia Ulanicka poprawiła rekord 9 latek na 200 m stylem zmiennym, należący do Izy Kropornickiej. Katarzyna Szuper poprawiła rekord należący do Katarzyny Sędłak na 200 m stylem motylkowym. Gratulując rekordzistom pamiętać należy, że w naszych zawodach nie chodzi tylko o bicie rekordów. Są to przede wszystkim zawody integracyjne, dają młodym zawodnikom możliwość zaprezentowania swoich umiejętności  przed większą publicznością-złożoną głównie z ich rodzin. Jest to dla nich-zawodników (dla rodziców, dziadków, ciotek i wujków też…) bardzo ważne, dlatego tremy i małego stresu nie da się uniknąć. Najważniejsza jest jednak radość z odniesienia mniejszego lub większego sukcesu, radość z wejścia na podium i zaprezentowania się rodzinie. Dopełnieniem szczęścia był słodki upominek, pamiątkowy dyplom i klapsik płetwą od trenera!

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
KJL.
Zamojskie ZOO powstało w 1919 r. Nie fa...
Nauczycielka
A co to za teatr? Skąd?...
x
Kaczmarek odchodzi z Motoru, dobry pomoc...
Kibic lat 80
Przynajmniej jestem kibicem, wykropkowan...
Pi
A co tu rondo ma do tego? Nieumiejętno...
KL.
A o żeglugę rzeczną z Zamościa do Gd...
Czesław
dać łepkom motór... znając życie ch...
swojak
W Zwierzyńcu też już byliśmy. Co do ...
Tomek
Gratuluję uczenia dziecka , że człowi...
Thomas
Zamość bez kolei to było ok - bo nie ...
stójka
zapomniałeś dopisać i ... podsienia ...
Ciekawe...
że jeszcze nikt z opozycyjnej pozycji n...
Thomas
To jest ważny i istotny element przywra...
Józek
Na pozwolenie na budowę, idioto. Bo pie...
Wyborca
Zrobić tam rondo natychmiast, tak samo ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny