R E K L A M A

Z I P

Sport | Zamośćtekst nadesłany5 stycznia 2018 FACEBOOK | 4065 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Atak na rekord 2017 -zawody o Puchar Prezes UKS Orka Marzeny Sędłak

fot. UKS Orka Zamość

R E K L A M A    B O A R D

Tegoroczne, klubowe zawody ,,Atak na rekord” rozegraliśmy jak zwykle na koniec roku kalendarzowego-30 grudnia 2017r. Takie umiejscowienie w czasie- na koniec roku i koniec sezonu startowego nie jest przypadkowe.

W pływaniu kategorie wiekowe dzielimy zawsze według roku urodzenia bez względu na to czy zawodnik urodził się w styczniu czy w grudniu danego roku. Teoretycznie najłatwiej jest więc pobijać rekordy na koniec roku, tuż przed przejściem do kategorii wyższej. Teoretycznie…prawda jest jednak taka, że Rekordy Klubu są już bardzo wyśrubowane. Obecnie, w zdecydowanej większości przypadków, aby poprawić rekord trzeba wymazać z tablicy zawodniczkę czy zawodnika, który tym wynikiem zdobywał medal Mistrzostw Polski! Niektóre rekordy mają już po kilkanaście lat! Czas najwyższy je poprawić!

Co roku, na naszych zawodach sztuka ta udaje się co najmniej kilku zawodnikom. Dodać trzeba, że miniony rok 2017 był bardzo udany pod względem bicia rekordów. Julia Malinoś poprawiała rekordy na 50, 100, i 400 metrów stylem dowolnym. Klaudia Malec i Julia Bednarz wielokrotnie poprawiały i wzajemnie odbierały sobie rekordy na 50, 100 i 200 metrów stylem klasycznym-ostatecznie wszystkie należą do Klaudii Malec. Katarzyna Szuper poprawiała rekordy na 50, 100 i 200 metrów stylem grzbietowym i 100 m stylem motylkowym. Filip Łagoźny poprawił rekordy na wszystkich dystansach żabkarskich-50, 100 i 200 metrów. Wszystko to a także osłabienie chorobami miało wpływ, że na ostatnich zawodach w roku sztuka ta udała się tylko 2 zawodniczkom. Emilia Ulanicka poprawiła rekord 9 latek na 200 m stylem zmiennym, należący do Izy Kropornickiej. Katarzyna Szuper poprawiła rekord należący do Katarzyny Sędłak na 200 m stylem motylkowym. Gratulując rekordzistom pamiętać należy, że w naszych zawodach nie chodzi tylko o bicie rekordów. Są to przede wszystkim zawody integracyjne, dają młodym zawodnikom możliwość zaprezentowania swoich umiejętności  przed większą publicznością-złożoną głównie z ich rodzin. Jest to dla nich-zawodników (dla rodziców, dziadków, ciotek i wujków też…) bardzo ważne, dlatego tremy i małego stresu nie da się uniknąć. Najważniejsza jest jednak radość z odniesienia mniejszego lub większego sukcesu, radość z wejścia na podium i zaprezentowania się rodzinie. Dopełnieniem szczęścia był słodki upominek, pamiątkowy dyplom i klapsik płetwą od trenera!

Autor: tekst nadesłany
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

parafianka 25 minut temu
Trzeba przyznać, że Dyrektor Społeczn...
klangor 26 minut temu
Widać, że wybory za pasem. Sezon na w...
kibic 53 minuty temu
Stachyra się zapewne jeszcze zastanawia...
kibic 58 minut temu
Też wydaje mi się, że lepiej było pr...
z_boku
Ojtam ojtam, czepiać się o takie byle ...
hmm
urzędy nieużyteczności ???? moze sejm...
XX
A GDZIE BYŁA PRZEDSPRZEDAŻ BILETÓW NA...
Thomas
To sprawa dla Archiwum X...
yhy
Gdyby coś było na rzeczy, to by trzy l...
oczywista oczyw...
Gdyby nic nie było na rzeczy to prokura...
antyklerykał
Leżało? Tyle, że nie to na co opiewa...
Agnieszka
Tylko kto stoi za fundacją i mobilizacj...
Dirty Harry
Jak zachachmęcone? Kiedy sam prokurator...
observer
No i będzie, będzie zabawa, będzie si...
Dirty Harry
Głupie pierd...enie, a nie mienie....
Thomas
Tak to ten sam. Zdaje się, że jest eks...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny