Edukacja | Zamośćtekst nadesłany26 lutego 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Arsenał pobudza do twórczego myślenia i działania…

R E K L A M A    B O A R D

Ferie 2019 w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał to cykl zajęć o otwartej formule, które odbywały się w I (12 – 15.02.2019 r.) i II (19 – 22.02.2019 r.) tygodniu ferii zimowych. Wszystkie spotkania były skierowane do dzieci i młodzieży od 5 lat i odbywały się w budynku Arsenału. Celem zajęć było przybliżenie dzieciom i młodzieży historii ziem Polskich oraz pobudzenie do twórczego myślenia i działania.

Podczas zajęć prowadzonych w oparciu o wystawę czasową Barbarzyńskie tsunami poznaliśmy uzbrojenie starożytnych wojowników. Każdy z uczestników mógł się przekonać jak wygląda i ile waży prawdziwa tarcza oraz samodzielnie taką tarczę wykonać. Na zakończenie spotkania pod przewodnictwem prowadzącego zostały przećwiczone formacje wojskowe z użyciem zrobionych wcześniej tarcz.

Na kolejnych zajęciach zaproponowanych do wystawy czasowej dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o paciorkach szklanych, które były wykorzystywane do tworzenia pięknej biżuterii jaką nosiły ówczesne kobiety. W części praktycznej zajęć odtworzyliśmy starożytne paciorki w modelinie.

Zostały przybliżone dawne budowle obronne, począwszy od grodów, poprzez średniowieczne zamki i fortyfikacje kończąc na współczesnych systemach obronnych. Mogliśmy dowiedzieć się jak zmieniały się sposoby budowy fortyfikacji i w jaki sposób były niszczone i zdobywane. Ferie zakończyliśmy spotkaniem poświęconym zwierzętom w wojsku. Na przestrzeni wieków w wojsku służyły różne stworzenia. Prawie każdy słyszał o koniach czy psach, ale mało kto mógłby się spodziewać, że u boku żołnierza można było spotkać kota, delfina czy kucyka. W Wojsku Polskim popularnym zwierzęciem był niedźwiedź. Prawie każdy zna misia Wojtka, ale niewielu słyszało o białej niedźwiedzicy Basi.

Dodatkowo pomiędzy wcześniej zaplanowanymi zajęciami zostały zorganizowane 4 spotkania dla grupy przedszkolnej. W zajęciach prowadzonych w czasie ferii od 12 do 22 lutego wzięło udział 131 dzieci.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
eh
Szkoda, że remont w sezonie turystyczny...
ja
Zgadzam się z opinią LZ. Zalew w zamo...
LZ
To chyba dawno nad zalewem nie byłeś. ...
Sylwia
Ja rozumiem,ze mieszkamy na prowincji,al...
Jaroo
Za to zdj�cie to powinien si� obrazi...
Widać że perspektywiczny .. weteran....
mieszkaniec
Zamojski zalew to syf. Nie powinni w og...
zamoscianin
w sumie jak by nie Gierek nie byloby uli...
Taka pawda
Bez sensu jest ta sonda....
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018