Edukacja | Zamośćtekst nadesłany26 lutego 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Arsenał pobudza do twórczego myślenia i działania…

R E K L A M A    B O A R D

Ferie 2019 w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał to cykl zajęć o otwartej formule, które odbywały się w I (12 – 15.02.2019 r.) i II (19 – 22.02.2019 r.) tygodniu ferii zimowych. Wszystkie spotkania były skierowane do dzieci i młodzieży od 5 lat i odbywały się w budynku Arsenału. Celem zajęć było przybliżenie dzieciom i młodzieży historii ziem Polskich oraz pobudzenie do twórczego myślenia i działania.

Podczas zajęć prowadzonych w oparciu o wystawę czasową Barbarzyńskie tsunami poznaliśmy uzbrojenie starożytnych wojowników. Każdy z uczestników mógł się przekonać jak wygląda i ile waży prawdziwa tarcza oraz samodzielnie taką tarczę wykonać. Na zakończenie spotkania pod przewodnictwem prowadzącego zostały przećwiczone formacje wojskowe z użyciem zrobionych wcześniej tarcz.

Na kolejnych zajęciach zaproponowanych do wystawy czasowej dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o paciorkach szklanych, które były wykorzystywane do tworzenia pięknej biżuterii jaką nosiły ówczesne kobiety. W części praktycznej zajęć odtworzyliśmy starożytne paciorki w modelinie.

Zostały przybliżone dawne budowle obronne, począwszy od grodów, poprzez średniowieczne zamki i fortyfikacje kończąc na współczesnych systemach obronnych. Mogliśmy dowiedzieć się jak zmieniały się sposoby budowy fortyfikacji i w jaki sposób były niszczone i zdobywane. Ferie zakończyliśmy spotkaniem poświęconym zwierzętom w wojsku. Na przestrzeni wieków w wojsku służyły różne stworzenia. Prawie każdy słyszał o koniach czy psach, ale mało kto mógłby się spodziewać, że u boku żołnierza można było spotkać kota, delfina czy kucyka. W Wojsku Polskim popularnym zwierzęciem był niedźwiedź. Prawie każdy zna misia Wojtka, ale niewielu słyszało o białej niedźwiedzicy Basi.

Dodatkowo pomiędzy wcześniej zaplanowanymi zajęciami zostały zorganizowane 4 spotkania dla grupy przedszkolnej. W zajęciach prowadzonych w czasie ferii od 12 do 22 lutego wzięło udział 131 dzieci.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
kaman
Ot odezwali się intelektualiści. Skąd...
Strażak Sam
Boże, chroń nas przed takimi Polakami,...
pytanie
Czy pieniądze parafian powinny być w p...
Do hejterka ak
Jak Zamoyski nie zmieniał urzędników,...
kmicic
Szanowni nauczyciele, powołujecie się ...
Robi
Panie niedouczony dziennikarzu, już daw...
Tomek
Może by im ktoś debatę zorganizował?...
ad111
Argumenty "kościółkowych" zawsze te s...
ak
I tak od pięciu lat. Aktywność władz...
ja
upraszczasz i trywializujesz - w tym kra...
observer
a Zawiślak był bardzo aktywny w Sejmie...
TORRES20400
Szkoda w sumie klawiatury. Nie chodzi o ...
z_boku
Zawsze i wszędzie znajdą się ludzie k...
L19c
Niczego nie upraszcza natomiast utrudnia...
archeo
ubogi jest Twój "zestaw" sławnych ludz...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018