Flesz | ZamośćRedakcja29 stycznia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Akcja „TELEFONY” w powiecie zamojskim

fot. pixabay.com
R E K L A M A    B O A R D

W czasie piątkowych ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjnych pn. „TELEFONY” policjanci z zamojskiego ruchu drogowego skontrolowali ponad 70 kierujących, którzy złamali zakaz korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Mundurowi uświadamiali kierującym jak niebezpieczne może być nawet chwilowe oderwanie uwagi od tego, co się dzieje na drodze.

Zgodnie z prawem o ruchu drogowym kierujący, który podczas jazdy korzysta z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku popełnia wykroczenie. W miniony piątek w całej Polsce policjanci prowadzili działania ukierunkowane na egzekwowanie od kierujących stosowania się do tego zakazu. Również funkcjonariusze zamojskiego ruchu drogowego w czasie pełnionej służby bacznie obserwowali, czy kierowcy mając na względzie bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu, w czasie jazdy nie prowadzą rozmowy trzymając w ręku słuchawki telefonu. Większość kierowców poruszających się po drogach naszego powiatu zna przepisy dotyczące korzystania z telefonu i je przestrzega. Niestety zdarzali się i tacy, którzy złamali obowiązujące zakazy. W czasie działań mundurowi ujawnili ponad 70 kierujących, którzy w czasie jazdy korzystali z telefonu w sposób niedozwolony. – poinformowała asp. Dorota Krukowska-Bubiło z KMP w Zamościu.

Policjanci apelują o rozwagę! Wybieranie numeru telefonu, czy pisanie sms-a w trakcie kierowania pojazdem powoduje, że nasza uwaga skupiona jest nie na drodze, lecz na wykonywanej czynności. Tych kilka sekund może być decydujące w przypadku, gdy na drodze nagle pojawi się zagrożenie, którego w porę nie zauważymy i nie zdążymy zareagować. Również rozmowa przez telefon odwraca naszą uwagę od tego, co najważniejsze w czasie kierowania pojazdem tj. od bacznego obserwowania otoczenia i szybkiego reagowania na zmieniającą się sytuację.

Jeśli z uwagi na różne okoliczności, np. charakter wykonywanej pracy, w czasie kierowania samochodem zmuszeni jesteśmy do prowadzenia rozmowy przez telefon, alternatywą jest zestaw głośnomówiący. Jednak pamiętajmy, że rozmowa również rozprasza uwagę, więc najbezpieczniej dla samych kierowców, jak i dla innych uczestników ruchu będzie jeśli siadając za kierownicę zrezygnujemy z korzystania z telefon.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Xxx
Brawo, gratulacje!!!! Szkoda tylko, że ...
z_boku
Zamość nie Monaco, gokarty to taka For...
ciekawy
czego nie rozumiesz w slowie najprawdobo...
^_^
polecamy zatyczki do uszu z apteki...
:)
Zamość... Moi drodzy, w bogatych miast...
ja
nic nie robiono, bo nikt nie zgłosił i...
Piotr
Przejechać nie można z dzieckiem do sz...
Supertotobet
https://superotobetyenigiris.com...
Thomas
Ja wiem o tym i chodzi o 2006 rok. Tylko...
ja
do Thomasa - sprawa spalarni to nie popr...
Oko
Złote a skromne... chciałoby się zacy...
Jurek
Co za idiota wymyślił wyścigi gokart...
Zamojska Konopielka@ Ten cytat z Konopie...
Zamojska Konopi...
Osiedle domków jednorodzinnych w Zamoś...
kontra
Pomyśl TWS chwilę. Wogóle nie jest to...
Thomas
Sprawa spalarni wynikła w końcówce po...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018