Flesz | ZamośćRedakcja29 stycznia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Akcja „TELEFONY” w powiecie zamojskim

fot. pixabay.com

W czasie piątkowych ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjnych pn. „TELEFONY” policjanci z zamojskiego ruchu drogowego skontrolowali ponad 70 kierujących, którzy złamali zakaz korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Mundurowi uświadamiali kierującym jak niebezpieczne może być nawet chwilowe oderwanie uwagi od tego, co się dzieje na drodze.

Zgodnie z prawem o ruchu drogowym kierujący, który podczas jazdy korzysta z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku popełnia wykroczenie. W miniony piątek w całej Polsce policjanci prowadzili działania ukierunkowane na egzekwowanie od kierujących stosowania się do tego zakazu. Również funkcjonariusze zamojskiego ruchu drogowego w czasie pełnionej służby bacznie obserwowali, czy kierowcy mając na względzie bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu, w czasie jazdy nie prowadzą rozmowy trzymając w ręku słuchawki telefonu. Większość kierowców poruszających się po drogach naszego powiatu zna przepisy dotyczące korzystania z telefonu i je przestrzega. Niestety zdarzali się i tacy, którzy złamali obowiązujące zakazy. W czasie działań mundurowi ujawnili ponad 70 kierujących, którzy w czasie jazdy korzystali z telefonu w sposób niedozwolony. – poinformowała asp. Dorota Krukowska-Bubiło z KMP w Zamościu.

Policjanci apelują o rozwagę! Wybieranie numeru telefonu, czy pisanie sms-a w trakcie kierowania pojazdem powoduje, że nasza uwaga skupiona jest nie na drodze, lecz na wykonywanej czynności. Tych kilka sekund może być decydujące w przypadku, gdy na drodze nagle pojawi się zagrożenie, którego w porę nie zauważymy i nie zdążymy zareagować. Również rozmowa przez telefon odwraca naszą uwagę od tego, co najważniejsze w czasie kierowania pojazdem tj. od bacznego obserwowania otoczenia i szybkiego reagowania na zmieniającą się sytuację.

Jeśli z uwagi na różne okoliczności, np. charakter wykonywanej pracy, w czasie kierowania samochodem zmuszeni jesteśmy do prowadzenia rozmowy przez telefon, alternatywą jest zestaw głośnomówiący. Jednak pamiętajmy, że rozmowa również rozprasza uwagę, więc najbezpieczniej dla samych kierowców, jak i dla innych uczestników ruchu będzie jeśli siadając za kierownicę zrezygnujemy z korzystania z telefon.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Jurek
I bardzo dobrze!!! Teren prywatny to war...
z_boku 19 minut temu
Najlepiej pogonić portugalskie i niemie...
ja 22 minuty temu
W czym problem? Jadę do pracy w piątek...
Faworytka
W takim razie miasto powinno firmie Je...
dd
Skoro kupili ten teren i wybudowali tam ...
Popieram ,trochę szacunku by się przyd...
Peter
Wyjaśnione że trudno jaśniej, działa...
Zamościanin
Niesamowite! Naprawdę nie było nikogo ...
name
Jakaś tromba pisała te słowa: Tagi ha...
Ansztajn z Zamo...
Tragedią tego świata jest system eduka...
Hrabia Walgodes...
Panie Radny co Pan mówisz: Rafał Zwola...
Zamość to nie...
E, Rafał! Jak już chwalisz się że wi...
as
Fajnie. Może coś będzie KONKRETNIE wi...
hmm...
Ciekawe co było w historii przeglądani...
viki
Przecież to nawet nie KOD bo KOD to jak...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018