Flesz | gm. Zamość | Powiat Zamojski | ZamośćRedakcja28 kwietnia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość/Adamów: Uwaga! Dzwonią i próbują wyłudzić pieniądze!

Policja fot. Robert Moteka
R E K L A M A    B O A R D

Oszuści podszywając się pod policjantów próbowali wyłudzić pieniądze od 85-latki z gm. Adamów. Kobieta podając się za policjantkę poinformowała 85-latkę, że jej wnuk miał wypadek – potrącił kobietę, która aktualnie jest w szpitalu w bardzo ciężkim stanie.

W czwartek zamojscy policjanci otrzymali informacje o nieudanej próbie oszustwa, podczas rozmowy telefonicznej. Tym razem przestępca zadzwonił do 85-latki z gm. Adamów. Kobieta podając się za policjantkę poinformowała 85-latkę, że jej wnuk miał wypadek – potrącił kobietę, która aktualnie jest w szpitalu w bardzo ciężkim stanie. Kobieta oświadczyła, że można polubownie załatwić tę sprawę, jednak potrzebne jest 27 tyś. zł. Jeśli pieniądze nie zostaną przekazane, wnuk pójdzie do więzienia na 5 lat. 85-latka w porę zorientowała się, że to oszustwo i powiadomiła policję.

   Również w czwartek mieszkanka Zamościa otrzymała telefon od rzekomej wnuczki, która miała być sprawcą wypadku drogowego i aby nie trafić do zakładu karnego musiała szybko wpłacić pieniądze w kwocie 30 tys. zł. Fałszywa „wnuczka” poprosiła babcię o przekazanie 10 tyś. zł. informując, iż resztę kwoty zdołała już zdobyć. Zamościanka poinformowała rozmówczynie, że pożyczy pieniądze, jednak, aby zweryfikować informację zadzwoni do matki „fałszywej wnuczki”. Po tym rozmówczyni przerwała połączenie i więcej już nie zadzwoniła.

   Podobna historia przydarzyła się mieszance gm. Zamość. I tym razem miało dojść do rzekomego wypadku, a jego sprawcą miała być „wnuczka” rozmówczyni, która aby „załatwić” sprawę potrzebowała 72 tyś. Przezorna mieszkanka gm. Zamość analizując słowa oszustki szybko zorientowała się, że to oszustwo.

   Policjanci prowadzą postępowanie mające na celu ustalenie kto próbował oszukać mieszkanki powiatu zamojskiego i apelują o ostrożność.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
olek
to już widać kto z radnych posłuszny ...
?
a jeden radny na zwolnieniu co robi na s...
TK
Szczególnie ekscytująco zapowiada się...
Sylvia
Ktos tu tęskni za dawną posadką w PGK...
WerT
Bo Flip i Flap nie występują jak to ni...
leniwce w radzi...
Ćwik nieobecny? Zwolak nieobecny? Szopk...
cchenieek
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
ja z zamoscia
Idąc tokiem myślenia Pana Przewodnicz...
"Tony papierów...
Najważniejszy temat sesji już za nami....
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018