Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja13 lutego 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: 100% miasta ma ciepło. Trwa naprawa nawierzchni [AKTUALIZACJA, godz. 14:00]

fot. pixabay.com, logotyp www.veoliaterm.pl
R E K L A M A    B O A R D

100% użytkowników miejskiej sieci ciepłowniczej ma przywrócone dostawy ciepłej wody użytkowej i wody na C.O., zakończono pracę na odcinku Odrodzenia – Partyzantów – Roman Trześniowski, Członek Zarządu, Dyrektor ds. rozwoju Veolia Wschód sp. z o.o. poinformował o aktualnej sytuacji w mieście.

13.02 Informacja od Veolia Wschód sp. z o.o., stan na godz. 14:00

– o godz. 11.00 zakończono prace spawalnicze przy ul. Wyszyńskiego przywracając dostawy ciepła do ulic Odrodzenia i Partyzantów,

– w dalszym ciągu trwają prace nad przywróceniem terenu do stanu sprzed awarii systemu

– analizujemy przyczynę powstania awarii systemu ciepłowniczego na tak niespotykaną skalę

Przepraszamy naszych Klientów za niedogodności związane z ograniczeniami bądź brakiem ciepła. Dziękujemy za okazane zrozumienie oraz pomoc ze strony służb miejskich chciałbym wymienić tu pracowników Straży Miejskiej, Zakładu Dróg Grodzkich i Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Roman Trześniowski – Członek Zarządu, Dyrektor ds. rozwoju Veolia Wschód sp. z o.o


13.02 Informacja od Veolia Wschód sp. z o.o., stan na godz. 8:30

– trwają końcowe prace spawalnicze mające na celu przywrócenie dostaw ciepła dla odbiorców zlokalizowanych przy ul. Odrodzenia i Partyzantów. Planujemy zakończenie robót około godz. 12.00

– odtwarzamy nawierzchnię w miejscu awarii na ul. Hrubieszowskiej aby jak najszybciej przywrócić ruch.

Jesteśmy w stałym kontakcie z Klientami objętymi brakiem dostaw ciepła i na bieżąco ich informujemy.

Roman Trześniowski -Członek Zarządu, Dyrektor ds. rozwoju Veolia Wschód sp. z o.o.


12.02 Informacja od Veolia Wschód sp. z o.o., stan na godz. 15:00

Trwają prace mające na celu wznowienie ogrzewania dla odbiorców z ulic Odrodzenia i Partyzantów.

Aktualnie jesteśmy na etapie odkrycia miejsca awarii która prawdopodobnie znajduje się pod ul. Wyszyńskiego. Prawdopodobne przywrócenie ogrzewania dla w/w odbiorców nastąpi w godzinach nocnych dnia dzisiejszego.

Prosimy mieszkańców o jeszcze trochę cierpliwości i wyrozumiałości i przepraszamy za uciążliwości wynikające z braku dostawy ciepła.

Marek Schmidt, Członek Zarządu – Dyrektor ds. Technicznych


12.02 godz. 8:30 Informacja od Veolia Wschód sp. z o.o.:

– wieczorem ok godz. 23 uruchomiono ogrzewanie dla 11 bloków przy ul. Peowiaków

– we wczesnych godzinach porannych wznowiono dostawy ciepła dla odbiorców ulic Reja, Spadek, Listopadowa, Polna, Lwowska i Młyńska

– trwają prace na odcinku Odrodzenia, Partyzantów gdzie brak ogrzewania uciążliwy jest głównie dla zlokalizowanych tam firm i urzędów

Aktualnie dostawy ciepła przywrócono dla ponad 98 % naszych Klientów

Czynimy wszystko aby uciążliwości wynikające z awarii były jak najmniej dotkliwe.

Dziękujemy za wyrozumiałość i przepraszamy za utrudnienia spowodowane brakiem dostaw ciepła.

Roman Trześniowski – Członek Zarządu, Dyrektor ds. rozwoju Veolia Wschód sp. z o.o.


Informacje o awarii znajdziecie TUTAJ

Przypominamy, 9 lutego w godzinach popołudniowych miała miejsce awaria sieci ciepłowniczej w Zamościu, nastąpiło  rozszczelnienie magistrali ciepłowniczej o średnicy 300 mm, które spowodowało zatrzymanie pracy źródeł ciepła. Wskutek awarii wszyscy mieszkańcy zasilani z systemu Veolia Wschód Sp. z o.o. nie mieli dostaw ciepłej wody użytkowej i ciepła na centralne ogrzewanie.

Awaria spowodowała rozszczelnienia w kolejnych miejscach w związku z czym mieszkańcy ulic Kilińskiego, Kamiennej, Reja, Spadek i części ulicy Peowiaków pozostali bez dostaw ciepła na więcej niż kilka godzin. Stanowi to około 20% systemu ciepłowniczego, około 5 – 6 tysięcy mieszkańców zasilanych przez Veolia Wschód Sp. z o.o.

W pozostałych rejonach miasta (około 80% sieci) w niedzielę (10 lutego) zostały przywrócone dostawy ciepła.

11 lutego (poniedziałek) i rano 12 lutego przywrócono dostawy ciepła dla ponad 98 % odbiorców.

Dokładną przyczynę awarii na podstawie dostępnego monitoringu sieci ustali zespół do tego oddelegowany, wg jednej z hipotez jedno rozszczelnienie spowodowało wyłączenie źródeł ciepła, a późniejszy nagły wzrost ciśnienia w całej sieci spowodował uszkodzenia w najsłabszych punktach.

Magistrala ciepłownicza 300 mm może zasilać 1/3 odbiorców miasta. Veolia ogrzewa ok. 35 000 – 40 000 mieszkańców, a jeden rurociąg o średnicy 300 mm może objąć dostawą ciepła lub jej brakiem 15 000 mieszkańców.

Najstarsze sieci w Zamościu pochodzą z lat siedemdziesiątych, Veolia sukcesywnie wymienia odcinki najsłabsze jednak cała sieć obejmuje ponad sto kilometrów. Z kilku powodów niemożliwa jest jej całkowita wymiana. Jako jedną z głównych przyczyn podaje się konieczność znaczącej podwyżki cen ciepła przy takiej inwestycji, podwyżki, którą odczuli by mieszkańcy.

W związku z trwającą awarią zarządcy nieruchomości mogą ubiegać się o bonifikatę.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
A.
Dlaczego każdy artykuł o Wandzie Orli...
Antyklerykał
Pomnik się da obalić, ale skwer to nie...
archeo
Kawałek trawnika i parkingu to skwer? D...
.
Przez kogo to jest artykuł sponsorowany...
z_boku
Obecna Grodzka, były też Aleje Lenina,...
KL
Lenina już była - to dawna Grodzka....
Lena
Ach, jak wam to przeszkadza, może wolel...
z_boku
Wygrzebano jakieś stanowisko RM sprzed ...
TORRES20400
W tym niusie, nie ma najważniejszego. K...
z_boku
Zamojska kolegiata nie została aby par...
Antyklerykał
Zawłaszczanie przestrzeni trwa......
Mefisto
Poszukaj ile kosztował m2 na zielonym r...
KL
Toyota a w środku Idiota....
L.B.
I nadal nie są. 20.04.2019....
Przepowiednia
Mam takie przeczucie, że za niedługo s...
KL
Ta dzielnica to Krasnobród w Zamościu!...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018