Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja13 lutego 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: 100% miasta ma ciepło. Trwa naprawa nawierzchni [AKTUALIZACJA, godz. 14:00]

fot. pixabay.com, logotyp www.veoliaterm.pl
R E K L A M A    B O A R D

100% użytkowników miejskiej sieci ciepłowniczej ma przywrócone dostawy ciepłej wody użytkowej i wody na C.O., zakończono pracę na odcinku Odrodzenia – Partyzantów – Roman Trześniowski, Członek Zarządu, Dyrektor ds. rozwoju Veolia Wschód sp. z o.o. poinformował o aktualnej sytuacji w mieście.

13.02 Informacja od Veolia Wschód sp. z o.o., stan na godz. 14:00

– o godz. 11.00 zakończono prace spawalnicze przy ul. Wyszyńskiego przywracając dostawy ciepła do ulic Odrodzenia i Partyzantów,

– w dalszym ciągu trwają prace nad przywróceniem terenu do stanu sprzed awarii systemu

– analizujemy przyczynę powstania awarii systemu ciepłowniczego na tak niespotykaną skalę

Przepraszamy naszych Klientów za niedogodności związane z ograniczeniami bądź brakiem ciepła. Dziękujemy za okazane zrozumienie oraz pomoc ze strony służb miejskich chciałbym wymienić tu pracowników Straży Miejskiej, Zakładu Dróg Grodzkich i Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Roman Trześniowski – Członek Zarządu, Dyrektor ds. rozwoju Veolia Wschód sp. z o.o


13.02 Informacja od Veolia Wschód sp. z o.o., stan na godz. 8:30

– trwają końcowe prace spawalnicze mające na celu przywrócenie dostaw ciepła dla odbiorców zlokalizowanych przy ul. Odrodzenia i Partyzantów. Planujemy zakończenie robót około godz. 12.00

– odtwarzamy nawierzchnię w miejscu awarii na ul. Hrubieszowskiej aby jak najszybciej przywrócić ruch.

Jesteśmy w stałym kontakcie z Klientami objętymi brakiem dostaw ciepła i na bieżąco ich informujemy.

Roman Trześniowski -Członek Zarządu, Dyrektor ds. rozwoju Veolia Wschód sp. z o.o.


12.02 Informacja od Veolia Wschód sp. z o.o., stan na godz. 15:00

Trwają prace mające na celu wznowienie ogrzewania dla odbiorców z ulic Odrodzenia i Partyzantów.

Aktualnie jesteśmy na etapie odkrycia miejsca awarii która prawdopodobnie znajduje się pod ul. Wyszyńskiego. Prawdopodobne przywrócenie ogrzewania dla w/w odbiorców nastąpi w godzinach nocnych dnia dzisiejszego.

Prosimy mieszkańców o jeszcze trochę cierpliwości i wyrozumiałości i przepraszamy za uciążliwości wynikające z braku dostawy ciepła.

Marek Schmidt, Członek Zarządu – Dyrektor ds. Technicznych


12.02 godz. 8:30 Informacja od Veolia Wschód sp. z o.o.:

– wieczorem ok godz. 23 uruchomiono ogrzewanie dla 11 bloków przy ul. Peowiaków

– we wczesnych godzinach porannych wznowiono dostawy ciepła dla odbiorców ulic Reja, Spadek, Listopadowa, Polna, Lwowska i Młyńska

– trwają prace na odcinku Odrodzenia, Partyzantów gdzie brak ogrzewania uciążliwy jest głównie dla zlokalizowanych tam firm i urzędów

Aktualnie dostawy ciepła przywrócono dla ponad 98 % naszych Klientów

Czynimy wszystko aby uciążliwości wynikające z awarii były jak najmniej dotkliwe.

Dziękujemy za wyrozumiałość i przepraszamy za utrudnienia spowodowane brakiem dostaw ciepła.

Roman Trześniowski – Członek Zarządu, Dyrektor ds. rozwoju Veolia Wschód sp. z o.o.


Informacje o awarii znajdziecie TUTAJ

Przypominamy, 9 lutego w godzinach popołudniowych miała miejsce awaria sieci ciepłowniczej w Zamościu, nastąpiło  rozszczelnienie magistrali ciepłowniczej o średnicy 300 mm, które spowodowało zatrzymanie pracy źródeł ciepła. Wskutek awarii wszyscy mieszkańcy zasilani z systemu Veolia Wschód Sp. z o.o. nie mieli dostaw ciepłej wody użytkowej i ciepła na centralne ogrzewanie.

Awaria spowodowała rozszczelnienia w kolejnych miejscach w związku z czym mieszkańcy ulic Kilińskiego, Kamiennej, Reja, Spadek i części ulicy Peowiaków pozostali bez dostaw ciepła na więcej niż kilka godzin. Stanowi to około 20% systemu ciepłowniczego, około 5 – 6 tysięcy mieszkańców zasilanych przez Veolia Wschód Sp. z o.o.

W pozostałych rejonach miasta (około 80% sieci) w niedzielę (10 lutego) zostały przywrócone dostawy ciepła.

11 lutego (poniedziałek) i rano 12 lutego przywrócono dostawy ciepła dla ponad 98 % odbiorców.

Dokładną przyczynę awarii na podstawie dostępnego monitoringu sieci ustali zespół do tego oddelegowany, wg jednej z hipotez jedno rozszczelnienie spowodowało wyłączenie źródeł ciepła, a późniejszy nagły wzrost ciśnienia w całej sieci spowodował uszkodzenia w najsłabszych punktach.

Magistrala ciepłownicza 300 mm może zasilać 1/3 odbiorców miasta. Veolia ogrzewa ok. 35 000 – 40 000 mieszkańców, a jeden rurociąg o średnicy 300 mm może objąć dostawą ciepła lub jej brakiem 15 000 mieszkańców.

Najstarsze sieci w Zamościu pochodzą z lat siedemdziesiątych, Veolia sukcesywnie wymienia odcinki najsłabsze jednak cała sieć obejmuje ponad sto kilometrów. Z kilku powodów niemożliwa jest jej całkowita wymiana. Jako jedną z głównych przyczyn podaje się konieczność znaczącej podwyżki cen ciepła przy takiej inwestycji, podwyżki, którą odczuli by mieszkańcy.

W związku z trwającą awarią zarządcy nieruchomości mogą ubiegać się o bonifikatę.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Taka pawda
Bez sensu jest ta sonda....
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Thomas
22 tysiące głosów to wcale nie tak ma...
Witold
No i dobrze. Ciesz się, że chociaż ty...
Ania
To nie jest pełna lista ani laureatów...
Jan
Dla prawych ludzi, praca dla dobra Zamoj...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018