Flesz | ZamośćDaniel Czubara23 grudnia 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: 76-latka uwierzyła oszustowi – straciła 26 tysięcy złotych

Policja, foto: roztocze.net

Mężczyzna podający się za policjanta prowadzącego akcję przeciwko oszustom doprowadził do wyłudzenia od 76-letniej mieszkanki Zamościa 26 tysięcy zł. Kobieta za namową oszustów założyła nowe konto internetowe, przelała tam swoje oszczędności. Później przekazała dane niezbędne do wykonywania przelewów. Kiedy zorientowała się, ze mogła paść ofiarą oszustów, było już za późno – z konta zniknęło większość jej oszczędności.

Do zamojskiej policji zgłosiła się 76-letnia mieszkanka miasta. Kobieta chciała potwierdzić, czy pracuje w komendzie mężczyzna o podanych przez nią personaliach. Po rozmowie z zamojskim funkcjonariuszami uświadomiła sobie, że padła ofiarą oszustów.

76-latka rozmawiała telefonicznie z mężczyzną, który przedstawił się jako policjant i poinformował, że prowadzi akcję przeciwko oszustom. Następnie polecił kobiecie, aby założyła konto internetowe i wpłaciła tam wszystkie swoje oszczędności. Mieszkanka Zamościa zrobiła tak jak polecił mężczyzna, a następnie udostępniła oszustowi wszystkie dane potrzebne do wykonywania przelewów. Kiedy kobieta udała się do banku, aby zablokować możliwość dokonywania wypłaty z nowego konta, było już za późno – zniknęło już niego 26 tysięcy złotych.- relacjonuje asp. Dorota Krukowska-Bubiło z KMP w Zamościu.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Jango Fett 3 minuty temu
10 punktów przewagi Hetmana nad drugim ...
zamościak 11 minut temu
nadchodzi sponsor z Haiti...
mieszkaniec - p... 19 minut temu
,,utworzone zostało również nowe stan...
KL 30 minut temu
Kto napiszę historię sławnych Żydów...
k
A pis co wrabia w spółkach skarbu pań...
Jango Fett
Czy to faktycznie ma być obwodnica wewn...
KL
Następna głupia obwodnica. Zamościowi...
love_zamosc
Życze powodzenia w walce o prawa pracow...
MPK
"Jedziemy na wycieczkę, bierzemy misia ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama