R E K L A M A

Z I P

Flesz | ZamośćDaniel Czubara25 września 2017 FACEBOOK | 4006 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 2 komentarze

Zamość: 73-latka uwierzyła oszustom – straciła 24 tys. złotych

Policja, foto: roztocze.net

R E K L A M A    B O A R D

W piątek oszuści ponownie próbowali wyłudzić pieniądze od mieszkańców Zamościa.Dzwoniąc do starszych osób podawali się za policjantów i informowali, że w zamojskich bankach grasuje szajka, która wypłaca pieniądze z kont. Mówili, że policja wpłaciła na ich konta określoną ilość pieniędzy, a teraz należy te pieniądze wypłacić i przekazać policji.  73-letnia mieszkanka Zamościa dała wiarę wyłudzaczom i przekazała im kwotę 24 tys. zł.

W miniony piątek oszuści zadzwonili do trzech mieszkańców Zamościa. W jednym przypadku na telefon stacjonarny 55-letniego mieszkańca Zamościa zadzwoniła kobieta i podając się za funkcjonariuszkę policji poinformowała o rzekomych problemach z pieniędzmi na jego koncie bankowym. Czujny mieszkaniec Zamościa nie uwierzył w tą historię i natychmiast o dziwnej rozmowie telefonicznej poinformował zamojską policję.

Kolejny przypadek był podobny. Do 63-letniej mieszkanki Zamościa zadzwoniła kobieta i przedstawiając się za policjantkę poinformowała o problemach na koncie bankowym. Następnie oszustka powiedziała, że policja wpłaciła na jej konto 21 tys. zł. i teraz należy te pieniądze wypłacić i przekazać policjantowi w umówionym miejscu. Kobieta udała się do placówki banku, jednak kiedy wypłacała pieniądze pracownicy banku zorientowali się, że wypłata może mieć związek z próbą oszustwa i powiadomili policję. Dzięki temu mieszkanka Zamościa nie straciła swoich oszczędności.

Kolejna próba oszustwa, niestety skuteczna, przebiegała podobnie. 73-letnia mieszkanka Zamościa telefonicznie została poinformowana przez kobietę podającą się za policjantkę o problemach na jej lokacie bankowej. Tu również została przekazana informacja, że policja wpłaciła na jej konto 24 tys. zł i należy teraz te pieniądze wypłacić, a następnie przekazać policjantowi. Będąc cały czas w kontakcie telefonicznym z oszustką kobieta poszła do banku i wypłaciła żądaną kwotę. Następnie otrzymała instrukcję, że ma te pieniądze zostawić na ławce przy jednej z ulic w Zamościu. Tak też zrobiła. Po tym wróciła do domu. Wówczas znowu zadzwoniła do niej kobieta, rzekomo ta sama policjantka i podała numer konta, na które powinna wpłacić pozostałe oszczędności. Wówczas mieszkanka Zamościa zorientowała się, że została oszukana. Niestety było już za późno, straciła 24 tys. zł.

Policjanci telefonicznie nigdy nie informują o szczegółach  prowadzonych czynności, nie żądają również wypłaty pieniędzy i przekazania ich w umówionym  miejscu. Taki telefon świadczy o próbie oszustwa i należy natychmiast poinformować o nim policję.  

Autor: Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "kodyl" dnia 25 września 2017 o godzinie 9:01:06 napisał:
  A nie może miasto przestrzec takich naiwniaków jakimiś ulotkami wsadzanymi ręką listonoszy do skrzynek pocztowych, lub plakatami na słupach?
  2
  0
  R E K L A M A
 • "Becker" dnia 25 września 2017 o godzinie 20:36:41 napisał:
  W Krakowie w banku w którym pracuje, miałem tylko w sierpniu 2 takie przypadki ale Klienci są na tyle czujni, że sami przyszli do banku to zgłosić, spokojnie bez paniki. Wiedzieli że to oszuści próbowali ich oszukać bo żaden Policjant nie będzie dzwonił w takiej sprawie a tym bardziej sugerował wypłaty gotówki z konta. Jak słyszę jak te "babki" w Zamościu i innych małych miastach świrowaly i nie dały sobie wytłumaczyć przez pracownika banku (instytucji zaufania publiczbego) ze próbowano je ta metoda okraść przez gościa ktorego nawet nie widziały a one pomimo to wypłacają swoje ciężkie pieniądze to ludzie ....
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Rozsądek 17 minut temu
Ten ksiądz pedofil z Wielączy, który ...
TORRES20400 31 minut temu
To Twoja opinia. Mam nadzieję, że jest...
TORRES20400 34 minuty temu
A to coś ma do rzeczy? Piłsudski też ...
Thomas 34 minuty temu
No cóż rewolucyjna lewica nie ma dobr...
Thomas 38 minut temu
Zapomniałem o Wandzie Wasilewskiej i je...
Thomas 42 minuty temu
Nie nasz, nie wasz JEGO...
z_boku 55 minut temu
Właśnie sobie przypomniałem 19 połud...
TORRES20400
IQ jest OK. "Tablicy" nie należało si...
bida z nyndzo
@TORRES - "towarzysze" to byli za komun...
TORRES20400
Czemu objazdowe. Objazdowa to była fabr...
bida z nyndzo
Droga Redakcjo! Ustalcie kto ufundował ...
1905
Lenina wiemy kto zasponsorował, a kto f...
TORRES20400
Można i tak. A nie lepiej zapytać, co ...
towarzysze z Ka...
Jerzy Nizioł-wiceprzewodniczący Rady M...
Normals
Nie chcecie wesprzeć to przynajmniej ni...
Zamość
Czy tam jest napisane "na odbudowe"?? ? ...
TORRES20400
@"BPO"; Oceniając osoby i poglądy ludz...
TORRES20400
@"Thomas"; to oczywista nieprawda, co na...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny