R E K L A M A

Z I P

Flesz | ZamośćDaniel Czubara25 września 2017

Zamość: 73-latka uwierzyła oszustom – straciła 24 tys. złotych

Policja, foto: roztocze.net

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

W piątek oszuści ponownie próbowali wyłudzić pieniądze od mieszkańców Zamościa.Dzwoniąc do starszych osób podawali się za policjantów i informowali, że w zamojskich bankach grasuje szajka, która wypłaca pieniądze z kont. Mówili, że policja wpłaciła na ich konta określoną ilość pieniędzy, a teraz należy te pieniądze wypłacić i przekazać policji.  73-letnia mieszkanka Zamościa dała wiarę wyłudzaczom i przekazała im kwotę 24 tys. zł.

W miniony piątek oszuści zadzwonili do trzech mieszkańców Zamościa. W jednym przypadku na telefon stacjonarny 55-letniego mieszkańca Zamościa zadzwoniła kobieta i podając się za funkcjonariuszkę policji poinformowała o rzekomych problemach z pieniędzmi na jego koncie bankowym. Czujny mieszkaniec Zamościa nie uwierzył w tą historię i natychmiast o dziwnej rozmowie telefonicznej poinformował zamojską policję.

Kolejny przypadek był podobny. Do 63-letniej mieszkanki Zamościa zadzwoniła kobieta i przedstawiając się za policjantkę poinformowała o problemach na koncie bankowym. Następnie oszustka powiedziała, że policja wpłaciła na jej konto 21 tys. zł. i teraz należy te pieniądze wypłacić i przekazać policjantowi w umówionym miejscu. Kobieta udała się do placówki banku, jednak kiedy wypłacała pieniądze pracownicy banku zorientowali się, że wypłata może mieć związek z próbą oszustwa i powiadomili policję. Dzięki temu mieszkanka Zamościa nie straciła swoich oszczędności.

Kolejna próba oszustwa, niestety skuteczna, przebiegała podobnie. 73-letnia mieszkanka Zamościa telefonicznie została poinformowana przez kobietę podającą się za policjantkę o problemach na jej lokacie bankowej. Tu również została przekazana informacja, że policja wpłaciła na jej konto 24 tys. zł i należy teraz te pieniądze wypłacić, a następnie przekazać policjantowi. Będąc cały czas w kontakcie telefonicznym z oszustką kobieta poszła do banku i wypłaciła żądaną kwotę. Następnie otrzymała instrukcję, że ma te pieniądze zostawić na ławce przy jednej z ulic w Zamościu. Tak też zrobiła. Po tym wróciła do domu. Wówczas znowu zadzwoniła do niej kobieta, rzekomo ta sama policjantka i podała numer konta, na które powinna wpłacić pozostałe oszczędności. Wówczas mieszkanka Zamościa zorientowała się, że została oszukana. Niestety było już za późno, straciła 24 tys. zł.

Policjanci telefonicznie nigdy nie informują o szczegółach  prowadzonych czynności, nie żądają również wypłaty pieniędzy i przekazania ich w umówionym  miejscu. Taki telefon świadczy o próbie oszustwa i należy natychmiast poinformować o nim policję.  

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "kodyl" dnia 25 września 2017 o godzinie 9:01:06 napisał:
  A nie może miasto przestrzec takich naiwniaków jakimiś ulotkami wsadzanymi ręką listonoszy do skrzynek pocztowych, lub plakatami na słupach?
  2
  0
 • R E K L A M A
 • "Becker" dnia 25 września 2017 o godzinie 20:36:41 napisał:
  W Krakowie w banku w którym pracuje, miałem tylko w sierpniu 2 takie przypadki ale Klienci są na tyle czujni, że sami przyszli do banku to zgłosić, spokojnie bez paniki. Wiedzieli że to oszuści próbowali ich oszukać bo żaden Policjant nie będzie dzwonił w takiej sprawie a tym bardziej sugerował wypłaty gotówki z konta. Jak słyszę jak te "babki" w Zamościu i innych małych miastach świrowaly i nie dały sobie wytłumaczyć przez pracownika banku (instytucji zaufania publiczbego) ze próbowano je ta metoda okraść przez gościa ktorego nawet nie widziały a one pomimo to wypłacają swoje ciężkie pieniądze to ludzie ....
  0
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

kopać gałe
Pomysł na ........ "tanie szkolenie AMS...
kopać gałe
wielcewiedzący znaw"f"co zamojskiego fu...
maw
Nie skrzyżowanie grozy tylko imbecyle w...
kibic lat 80
jesteście żałośni. Ku**a szkoda mi w...
azor
Mieszkańcy Zamościa powinni podziękow...
Czytam i nie wi...
Ktoś próbuje reklamować posła Zawiś...
He he
Widzę, że chłopaki nie śpią w nocy,...
Zamośc
Dziękuję wszystkim którzy przyczynili...
c
Ja również pragnę podziękować Panu ...
ronn
Pan Poseł nie od dziś angażuje się w...
!!!!
Dziękujemy Panie Pośle za zaangażowan...
DZIĘKUJEMY
Pragnę z tego miejsca serdecznie podzi...
do rodzic
Z tego co wiem sporo to kosztuje. Niech ...
rodzic
A miasto nie mogłoby wybudować takich ...
do @czytelnik Poseł Zawiślak z cał...
arkoman
Mieszkanka Chełma w Renault? Przecież ...
kopać gałe
Wiele mądrych rzeczy pisze KK i Persona...
czytelnik
Czytam te wpisy, można na tym portalu r...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017