Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja27 listopada 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 3 komentarze

Zamość: 7 mln zł na ratowanie Rotundy

Zdjęcia lotnicze. Rotunda. fot. Waldemar Radczak
R E K L A M A    B O A R D


Tyle może dostać Miasto Zamość, gdy projekt rewitalizacji obiektu pozytywnie przejdzie ponowną ocenę przez władze województw. Tą zalecił wyrokiem sądowym Wojewódzki Sąd Administracyjny.

Dofinansowanie dla powstałego w 2016 roku projektu dotyczącego Muzeum Martyrologii Zamojszczyzny od kwietnia bieżącego roku wisi na włosku. Oceniająca go komisja przyznała mu zbyt mało punktów (bo 77 punktów), by mógł znaleźć się wśród starających się o unijne dofinansowanie.

Władze miasta postanowiły walczyć. Najpierw złożyły protest w wyniku którego Urząd Marszałkowski powołał eksperta i na podstawie jego opinii częściowo uwzględnił protest i przyznał 83 punkty. To jednak nadal nie kwalifikowało Rotundy do dofinansowania. Nie zwlekając władze miasta złożyły skargę do WSA.

Ostatecznie WSA uznał, iż ocena projektu odbyła się z naruszeniem prawa, dlatego zalecił Zarządowi Województwa Lubelskiego ponowne zajęcie się wnioskiem Zamościa , a także co niezwykle ważne , uwzględnienie uwag wniesionych przez miasto. Najistotniejsza z nich dotyczyła faktu, że projekt obejmuje rewitalizację nie tylko samej Rotundy, ale również prowadzącego do niej przejścia obronnego, a więc dwóch obiektów wpisanych do rejestru zabytków pod dwoma różnymi numerami. Początkowo komisja oceny projektów sama stwierdziła, że chodzi o dwa obiekty należące do tzw. zasobów kultury. Z kolei później, wbrew swojemu wcześniejszemu stanowisku, uznała, że Rotunda i przejście to jednak jeden obiekt, co w istotny sposób przełożyło się na różne wskaźniki i znacznie zmniejszyło liczbę punktów– czytamy w Biuletynie Miejskim.

Teraz władze województwa ponownie oceniać będą projekt. Od oceny tej zależy czy niszczejący od wielu już lat pomnik kaźni ludności Zamojszczyzny w latach II wojny światowej będzie miał szansę być zrewitalizowanym.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "observer" dnia 27 listopada 2017 o godzinie 15:00:17 napisał:
  Wnuku - POPIERAMY.
  R E K L A M A
 • "Kryteria" dnia 27 listopada 2017 o godzinie 18:36:02 napisał:
  Wstyd ,żeby na ratowanie takiego miejsca nie było kasy.Gdyby w tym miejscu dokonano mordu Judenów ,kasa byłaby o wiele większa i bez sprzeciwów...Ratujmy to miejsce!!!!!
 • "ak" dnia 27 listopada 2017 o godzinie 23:24:34 napisał:
  Do "Kryteria". Kaźń więźniów Rotundy trzeba godnie upamiętnić,ale ty nazisto na ten temat się nie wypowiadaj, bo zapewne nie wiesz, że na trenie Zamościa było 7 obozów pracy dla Żydów, gdzie nie ma nawet znaku po nich. Tylko nie skarż się psi synu że cię zwyzywałem jak nie potrafisz innych uszanować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
leniwce w radzi...
Ćwik nieobecny? Zwolak nieobecny? Szopk...
cchenieek 21 minut temu
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
ja z zamoscia
Idąc tokiem myślenia Pana Przewodnicz...
"Tony papierów...
Najważniejszy temat sesji już za nami....
jim
Jedynym BEZPOŚREDNIM jest faktycznie re...
zamola
I bardzo dobrze, bo ludzie nie dbają, r...
edek
Z Zamościa do Zwierzyńca w 7 minut? Pe...
ja z zamoscia
Audyt jest konieczny. Dzięki za wniosek...
Viki
Można sobie zaklinać rzeczywistość a...
ja z zamoscia
za fanaberie prezesów i ..... nie może...
mieszkaniec
o co ten krzyk??przeciez wschodnia stron...
re-Anonim
Myślisz że kogoś zabolało? Nie sądz...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018