R E K L A M A

Z I P

Prawo i Biznes | ZamośćRedakcja14 lipca 2017 FACEBOOK | 4288 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 21 komentarzy ()

Zamość: 4 hektary pod nową fabrykę

Podstrefa ekonomiczna w Zamościu, źródło: Urząd Marszałkowski WL

R E K L A M A    B O A R D

Wszystko wskazuje na to, że w Zamojskiej Podstrefie Ekonomicznej pojawi się nowy inwestor. Trwa zmiana MPZP żeby umożliwić budowę infrastruktury.

Starania Urzędu Miasta o nowe inwestycje biznesowe w Zamościu trwają już od wielu lat. Wydzielenie terenów pod podstrefę gospodarczą, budowa infrastruktury a teraz aktywne działania na rzecz przyciągania nowych  inwestycji przynoszą wyraźne skutki. Dodajmy, że inwestorzy chwalą urzędników za przychylność i aktywne wspieranie w procesie tworzenia i rozwoju infrastruktury (tak było podczas ostatniej konferencji prasowej w Mplanecie). To wszystko procentuje i wygląda na to, że kolejny inwestor szykuje się do zakupu gruntu i budowy.

Rozpoczęła się właśnie procedura zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.  Zmiany w dość specyficznym zakresie bo dotyczącym maksymalnej dopuszczalnej wysokości budynków.   Wczoraj (13 lipca)  w zamojskim ratuszu odbyła się dyskusja publiczna dotycząca projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Zamość właśnie w tym zakresie.

-Założeniem dyskusji publicznej było omówienie projektu  zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego m. Zamość, obejmującego zakresem obszar o powierzchni ok. 15 ha, zlokalizowany w obrębie  Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec – Podstrefa Zamość oraz Zamojskiej Strefy Aktywności Gospodarczej przy ul. Strefowej. Projekt dotyczy zmiany Uchwały Nr XXII/203/08 Rady Miejskiej w Zamościu z dnia 25 sierpnia 2008 r. w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Zamość. Zasadniczą zmianą jest zwiększenie dopuszczalnej wysokości budynków z 18,0 m do 24,0 m. Projektowana zmiana jest odpowiedzią na wymagania techniczne i technologiczne potencjalnych inwestorów specjalnej strefy ekonomicznej.- poinformowała nas Anna Gruszka z Wydziału Budownictwa, Urbanistyki i Ochrony Zabytków UM Zamość.

 

Orientacyjna lokalizacja inwestycji. Mapa- Geo-System/OpenStreetMap
Orientacyjna lokalizacja inwestycji. Mapa- Geo-System/OpenStreetMap

Zmiana dotyczy działek  nr geod. 14/50, 14/61, 14/65, część działki 14/64, 14/66 w ark. mapy 7. Dowiedzieliśmy się z innego źródła, że inwestor który zainicjalizował zmiany jest zainteresowany terenem o powierzchni około 4 ha.  To sporo jak na zamojskie inwestycje, a dodając do tego wymagania dotyczące wysokości budynków można dywagować o skali przedsięwzięcia.

Zamość: Podstrefa. Fragment miejscowego planu zagospodarowania przestrennego
Zamość: Podstrefa. Fragment miejscowego planu zagospodarowania przestrennego

 

 

Przy okazji wizyty na ulicy Strefowej podpatrzyliśmy, że tuż obok centrum meblowego buduje się budynek znanych podzamojskich firm.

 

 

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "ak" dnia 14 lipca 2017 o godzinie 13:00:53 napisał:
  Nie odmawiam nikomu starań o inwestycje, ale prawda jest taka, że teraz inwestycje będą w Polsce lokowane albo na wschodzie albo nigdzie. W tej lepszej Polsce już nawet szympansy mają zatrudnienie a możliwości deportacji ludzi ze wschodu na zachód się wyczerpały.
  6
  3
  R E K L A M A
 • "bajki" dnia 14 lipca 2017 o godzinie 14:16:04 napisał:
  Gdzie te oferty pracy? Masket?
  5
  1
 • "Thomas" dnia 14 lipca 2017 o godzinie 15:35:48 napisał:
  To chyba dobra wiadomość. Ale dla niektórych tak źle i tak niedobrze.
  8
  2
 • "Z124" dnia 14 lipca 2017 o godzinie 20:14:54 napisał:
  Thomas - dla niektórych, co by nie robić ,zawsze będzie źle, oni tak po prostu mają
  6
  1
 • "Thomas" dnia 14 lipca 2017 o godzinie 21:52:22 napisał:
  Z124@ to jak w tym kawale o misiu i o zajaczku kiedy zajączek obrywa za to że pali papierosy z filtrem kiedy niedźwiedź chce bez filtra. Kiedy pali bez filtra dostaje mu się po uszach że pali z filtrem. Kiedy w końcu zając bierze się na sposób i pyta się niedźwiedzia z filtrem czy bez i tak obrywa po uszach za to, że nie nosi czapki. Tak naprawdę zawsze znajdzie się sposób i taki z tego morał.
  4
  2
 • "ad111" dnia 14 lipca 2017 o godzinie 22:31:54 napisał:
  Czy ideą strefy było/jest budowanie biurowców i sklepów? Bo chyba coś tu nie tak. Oprócz tej fabryczki peletu, to reszta "inwestycji) jest mocno naciągana, żeby nie powiedzieć, że to tylko pudrowanie syfa i wyciąganie publicznej kasy przez cwaniaczków i to za przyzwoleniem władz.
  13
  2
 • "Horn" dnia 14 lipca 2017 o godzinie 23:52:53 napisał:
  Grunt ze to zakład produkcyjny a nie branża handlowa.
  6
  0
 • "Thomas" dnia 15 lipca 2017 o godzinie 0:11:07 napisał:
  i ta turystyka
  4
  1
 • "Z124" dnia 15 lipca 2017 o godzinie 9:48:01 napisał:
  A swoją drogą, to ciekawe, że teraz dopiero trzeba zmieniać plan zagospodarowania przestrzennego dla SSE Mielec co do wysokości zabudowy z 18 na 24 m. Czyżby poprzednie władze miasta, ustalając taki limit zakładały, że w Zamościu inwestorzy będą budowali jedynie kurniki?
  6
  0
 • "Thomas" dnia 15 lipca 2017 o godzinie 9:53:42 napisał:
  Ponieważ informacja w artykule, a raczej jej sposób podania nie jest optymistyczny. Widać dużą dozę pesymizmu i to mnie dziwi. BRAKUJE INFORMACJI O TYM CZY JEST TO KAPITAŁ LOKALNY CZY NIE. To kryterium jest ważne dla samego miasta,
  4
  1
  R E K L A M A
 • "Thomas" dnia 15 lipca 2017 o godzinie 11:13:19 napisał:
  Od zawsze uważałem, że powstanie podstrefy Zamość było działaniem spóźnionym, ona powinna powstać dużo wcześniej, bardzo dobrze że w ogóle powstała. My mamy tylko podstrefę SSE Mielec. Lepiej byłoby gdyby była to SSE Zamość i to nie w w 2009 r. tylko znacznie wcześniej, tym bardziej, że tyle zakładów przemysłowych w Zamościu na początku lat 90-tych upadło. Nie wiem na co czekano. ========================================================================= z124@ To są pewne i nieistotne szczegóły jak plan zagospodarowania. Jeżeli pokaże się inwestor, takie zmiany można przeprowadzić dość szybko i to nie jest przeszkoda. Gorzej byłoby gdyby w zapisach miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Zamość nie było mowy o komercyjnym przeznaczeniu terenu, czy w ogóle nie można byłoby wyodrębnić stref pod działalność gospodarczą. ========================================================================== Większym problem jest infrastruktura, i wykwalifikowane kadry których nie przeszkoli się od ręki np. w PUP, ale nie każdego da się przeszkolić w powiedzmy dwa tygodnie. Mimo wszystko nie ma co narzekać, jeżeli strefa zacznie się napełniać, to ilość zacznie iść w jakoś, ale ta jakość tam jest i musi być. Uważam, że dalsze inwestycje będą napływać a za nimi pojawią się pożądane ekonomiczne. ===================================================================== W tym wszystkim najważniejsze jest to, że zaczyna się ruch w strefie, dla niektórych jest może niewielki, niektórzy mają za złe, że strefa itd., tylko czy w samym mieście jest miejsce na tego typu obiekty? To i tak jest jeszcze mało, ale co do przyszłości jestem optymistą. Nie licząc inwestycji w Podstrefie, kto był największym inwestorem w mieście chyba tylko właściciele sklepów wielkopowierzchniowych i dyskontów. Jednak od czegoś trzeba zacząć i te działania podjęto parę lat temu. nie zapominajmy, że nie od razu zbudowano Rzym, ale od czegoś trzeba zacząć. ========================================================================== Dla mnie problemem jest to, a raczej zwolnienia dlaczego z tych zwolnień nie mogą korzystać inni, tylko są one w SSE? Cyt. ze strony " Jedynie na obszarze Polski Wschodniej, w tym na terenie SSE "EURO-PARK" Mielec wynoszą one: 50% dla inwestorów dużych, 60% dla średnich i 70% dla małych. : (źródło http://gospodarka.zamosc.pl/zamojska-podstrefa-ekonomiczna.html )" To jest wszystko ok, ale na temat przedsiębiorczości w Zamościu patrzmy się całościowo, a nie tylko poprzez pryzmat podstrefy, nie mówię o takich zwolnieniach i ulgach, ale mimo wszystko poza strefą powinny one być jako zachęta, zwłaszcza dla MSP, dlatego, że duzi jak zaczynali byli zawsze maluchami. Jeżeli chodzi i zwolnienia jak wyglądają one w przypadku sklepów wielkopowierzchniowych na terenie miasta?
  3
  3
 • "je" dnia 15 lipca 2017 o godzinie 17:39:22 napisał:
  THOMAS - ty jesteś człowieku chory!!!!
  2
  4
 • "saszka biełyj" dnia 16 lipca 2017 o godzinie 14:24:48 napisał:
  Pożyjom , uwidim
  1
  1
 • "kibic" dnia 16 lipca 2017 o godzinie 18:20:09 napisał:
  Niech budują fabrykę będzie sponsor dla Hetmana i Ekstraklasa za kilka lat
  2
  2
 • "Z Zamoscia" dnia 16 lipca 2017 o godzinie 20:16:16 napisał:
  Sprzedaż działek , które w przyszłości pchnie się dalej na zwykłe działki budowlane ale z wielokrotną przebitką. Sklep meblowy w strefie ekonomicznej, to może jeszcze hipermarket...
  3
  0
 • "elżupa" dnia 16 lipca 2017 o godzinie 21:21:56 napisał:
  Chyba już "ciemny" naród otrzeźwiał na tyle, żeby wiedzieć że polityków i innych "decyzyjnych", nie należy czcić tylko za łeb brać i rozliczać co nabroili i za co muszą odpowiadać!!!
  4
  3
 • "lawyer" dnia 17 lipca 2017 o godzinie 0:29:57 napisał:
  Z124 - 18 metrów elewacji to 6 piętrowy blok, nie kurnik. A jeśli potrzeba budowy wyższych budynków na tym terenie była taka oczywista to dlaczego obecny prezydent dawno tego nie poddał pod zmianę ?
  2
  4
 • "ad111" dnia 17 lipca 2017 o godzinie 9:44:24 napisał:
  @"elżupa", brawo za celną uwagę co do urzędników wszelkiej maści. O ich poziomie intelektualnym oraz poczuciu odpowiedzialności wobec obywateli , którym powinni służyć świadczą ich liczne wpisy w różnych tematach. Buta, pogarda i brak zrozumienia swojej roli społecznej. Co do (bez) zasadności budowania sklepów i biurowców w strefie, to już wcześniej pisałem.
  5
  3
 • "Kiko" dnia 17 lipca 2017 o godzinie 10:58:11 napisał:
  Czy nikt nie zauważył, że bezrobocie w mieście spadło z 4300 osób do 3200?
  1
  1
 • "ad111" dnia 17 lipca 2017 o godzinie 14:52:03 napisał:
  A ilu ludzi wyjechało...?
  5
  2
  R E K L A M A
 • "pp" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 11:04:47 napisał:
  Czy ktoś wie co za fabryka ma tam powstać? Jak dotąd wiele mówiło się o różnych zakładach produkcyjnych i do tej pory niewiele powstało.
  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Thomas
Świetny oddział, świetni lekarze. Gdy...
Oneb
Społecznicy tak mają. Co tam błoto, c...
sssa
W naszym regionie już lepiej wypadł Gr...
ad111
Historia przedstawiana w podręcznikach ...
.
Tylko Droga Krzyżwa i Jasełka to trady...
observer
do poprzednika - jasełka i Droga Krzyż...
observer
a dlaczego redakcja nie zamieściła prz...
obiektyw
"roman2" = to nie tylko świnia, ale wie...
.
Tylko po co te inscenizacje?...
KL.
Zamość nie dostał się w ręce wojsk ...
TORRES20400
Każdy Wieśniak może sobie zakupić "b...
Włodek
Też głosowałem w tym sondażu, tyle ...
pacjent
Z autopsji (inna dziedzina medycyny): mi...
KL.
I co z tych filtrów? Głosowałem z trz...
na poprawę hum...
"Przychodzi kobieta do lekarza. Lekarz: ...
na pohybel heJt...
https://portalzamojski.pl/wiadomosci/pol...
TORRES20400
A czemu od razu w dziurawych? Całe som....
ten s.....n2040...
Prawdziwy burak w dziurawych gumofilcach...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny