R E K L A M A

Z I P

Prawo i Biznes | ZamośćRedakcja14 lipca 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 21 komentarzy

Zamość: 4 hektary pod nową fabrykę

Podstrefa ekonomiczna w Zamościu, źródło: Urząd Marszałkowski WL

Wszystko wskazuje na to, że w Zamojskiej Podstrefie Ekonomicznej pojawi się nowy inwestor. Trwa zmiana MPZP żeby umożliwić budowę infrastruktury.

Starania Urzędu Miasta o nowe inwestycje biznesowe w Zamościu trwają już od wielu lat. Wydzielenie terenów pod podstrefę gospodarczą, budowa infrastruktury a teraz aktywne działania na rzecz przyciągania nowych  inwestycji przynoszą wyraźne skutki. Dodajmy, że inwestorzy chwalą urzędników za przychylność i aktywne wspieranie w procesie tworzenia i rozwoju infrastruktury (tak było podczas ostatniej konferencji prasowej w Mplanecie). To wszystko procentuje i wygląda na to, że kolejny inwestor szykuje się do zakupu gruntu i budowy.

Rozpoczęła się właśnie procedura zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.  Zmiany w dość specyficznym zakresie bo dotyczącym maksymalnej dopuszczalnej wysokości budynków.   Wczoraj (13 lipca)  w zamojskim ratuszu odbyła się dyskusja publiczna dotycząca projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Zamość właśnie w tym zakresie.

-Założeniem dyskusji publicznej było omówienie projektu  zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego m. Zamość, obejmującego zakresem obszar o powierzchni ok. 15 ha, zlokalizowany w obrębie  Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec – Podstrefa Zamość oraz Zamojskiej Strefy Aktywności Gospodarczej przy ul. Strefowej. Projekt dotyczy zmiany Uchwały Nr XXII/203/08 Rady Miejskiej w Zamościu z dnia 25 sierpnia 2008 r. w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Zamość. Zasadniczą zmianą jest zwiększenie dopuszczalnej wysokości budynków z 18,0 m do 24,0 m. Projektowana zmiana jest odpowiedzią na wymagania techniczne i technologiczne potencjalnych inwestorów specjalnej strefy ekonomicznej.- poinformowała nas Anna Gruszka z Wydziału Budownictwa, Urbanistyki i Ochrony Zabytków UM Zamość.

 

Orientacyjna lokalizacja inwestycji. Mapa- Geo-System/OpenStreetMap
Orientacyjna lokalizacja inwestycji. Mapa- Geo-System/OpenStreetMap

Zmiana dotyczy działek  nr geod. 14/50, 14/61, 14/65, część działki 14/64, 14/66 w ark. mapy 7. Dowiedzieliśmy się z innego źródła, że inwestor który zainicjalizował zmiany jest zainteresowany terenem o powierzchni około 4 ha.  To sporo jak na zamojskie inwestycje, a dodając do tego wymagania dotyczące wysokości budynków można dywagować o skali przedsięwzięcia.

Zamość: Podstrefa. Fragment miejscowego planu zagospodarowania przestrennego
Zamość: Podstrefa. Fragment miejscowego planu zagospodarowania przestrennego

 

 

Przy okazji wizyty na ulicy Strefowej podpatrzyliśmy, że tuż obok centrum meblowego buduje się budynek znanych podzamojskich firm.

 

 

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "ak" dnia 14 lipca 2017 o godzinie 13:00:53 napisał:
  Nie odmawiam nikomu starań o inwestycje, ale prawda jest taka, że teraz inwestycje będą w Polsce lokowane albo na wschodzie albo nigdzie. W tej lepszej Polsce już nawet szympansy mają zatrudnienie a możliwości deportacji ludzi ze wschodu na zachód się wyczerpały.
  R E K L A M A
 • "bajki" dnia 14 lipca 2017 o godzinie 14:16:04 napisał:
  Gdzie te oferty pracy? Masket?
 • "Thomas" dnia 14 lipca 2017 o godzinie 15:35:48 napisał:
  To chyba dobra wiadomość. Ale dla niektórych tak źle i tak niedobrze.
 • "Z124" dnia 14 lipca 2017 o godzinie 20:14:54 napisał:
  Thomas - dla niektórych, co by nie robić ,zawsze będzie źle, oni tak po prostu mają
 • "Thomas" dnia 14 lipca 2017 o godzinie 21:52:22 napisał:
  Z124@ to jak w tym kawale o misiu i o zajaczku kiedy zajączek obrywa za to że pali papierosy z filtrem kiedy niedźwiedź chce bez filtra. Kiedy pali bez filtra dostaje mu się po uszach że pali z filtrem. Kiedy w końcu zając bierze się na sposób i pyta się niedźwiedzia z filtrem czy bez i tak obrywa po uszach za to, że nie nosi czapki. Tak naprawdę zawsze znajdzie się sposób i taki z tego morał.
 • "ad111" dnia 14 lipca 2017 o godzinie 22:31:54 napisał:
  Czy ideą strefy było/jest budowanie biurowców i sklepów? Bo chyba coś tu nie tak. Oprócz tej fabryczki peletu, to reszta "inwestycji) jest mocno naciągana, żeby nie powiedzieć, że to tylko pudrowanie syfa i wyciąganie publicznej kasy przez cwaniaczków i to za przyzwoleniem władz.
 • "Horn" dnia 14 lipca 2017 o godzinie 23:52:53 napisał:
  Grunt ze to zakład produkcyjny a nie branża handlowa.
 • "Thomas" dnia 15 lipca 2017 o godzinie 0:11:07 napisał:
  i ta turystyka
 • "Z124" dnia 15 lipca 2017 o godzinie 9:48:01 napisał:
  A swoją drogą, to ciekawe, że teraz dopiero trzeba zmieniać plan zagospodarowania przestrzennego dla SSE Mielec co do wysokości zabudowy z 18 na 24 m. Czyżby poprzednie władze miasta, ustalając taki limit zakładały, że w Zamościu inwestorzy będą budowali jedynie kurniki?
 • "Thomas" dnia 15 lipca 2017 o godzinie 9:53:42 napisał:
  Ponieważ informacja w artykule, a raczej jej sposób podania nie jest optymistyczny. Widać dużą dozę pesymizmu i to mnie dziwi. BRAKUJE INFORMACJI O TYM CZY JEST TO KAPITAŁ LOKALNY CZY NIE. To kryterium jest ważne dla samego miasta,
  R E K L A M A
 • "Thomas" dnia 15 lipca 2017 o godzinie 11:13:19 napisał:
  Od zawsze uważałem, że powstanie podstrefy Zamość było działaniem spóźnionym, ona powinna powstać dużo wcześniej, bardzo dobrze że w ogóle powstała. My mamy tylko podstrefę SSE Mielec. Lepiej byłoby gdyby była to SSE Zamość i to nie w w 2009 r. tylko znacznie wcześniej, tym bardziej, że tyle zakładów przemysłowych w Zamościu na początku lat 90-tych upadło. Nie wiem na co czekano. ========================================================================= z124@ To są pewne i nieistotne szczegóły jak plan zagospodarowania. Jeżeli pokaże się inwestor, takie zmiany można przeprowadzić dość szybko i to nie jest przeszkoda. Gorzej byłoby gdyby w zapisach miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Zamość nie było mowy o komercyjnym przeznaczeniu terenu, czy w ogóle nie można byłoby wyodrębnić stref pod działalność gospodarczą. ========================================================================== Większym problem jest infrastruktura, i wykwalifikowane kadry których nie przeszkoli się od ręki np. w PUP, ale nie każdego da się przeszkolić w powiedzmy dwa tygodnie. Mimo wszystko nie ma co narzekać, jeżeli strefa zacznie się napełniać, to ilość zacznie iść w jakoś, ale ta jakość tam jest i musi być. Uważam, że dalsze inwestycje będą napływać a za nimi pojawią się pożądane ekonomiczne. ===================================================================== W tym wszystkim najważniejsze jest to, że zaczyna się ruch w strefie, dla niektórych jest może niewielki, niektórzy mają za złe, że strefa itd., tylko czy w samym mieście jest miejsce na tego typu obiekty? To i tak jest jeszcze mało, ale co do przyszłości jestem optymistą. Nie licząc inwestycji w Podstrefie, kto był największym inwestorem w mieście chyba tylko właściciele sklepów wielkopowierzchniowych i dyskontów. Jednak od czegoś trzeba zacząć i te działania podjęto parę lat temu. nie zapominajmy, że nie od razu zbudowano Rzym, ale od czegoś trzeba zacząć. ========================================================================== Dla mnie problemem jest to, a raczej zwolnienia dlaczego z tych zwolnień nie mogą korzystać inni, tylko są one w SSE? Cyt. ze strony " Jedynie na obszarze Polski Wschodniej, w tym na terenie SSE "EURO-PARK" Mielec wynoszą one: 50% dla inwestorów dużych, 60% dla średnich i 70% dla małych. : (źródło http://gospodarka.zamosc.pl/zamojska-podstrefa-ekonomiczna.html )" To jest wszystko ok, ale na temat przedsiębiorczości w Zamościu patrzmy się całościowo, a nie tylko poprzez pryzmat podstrefy, nie mówię o takich zwolnieniach i ulgach, ale mimo wszystko poza strefą powinny one być jako zachęta, zwłaszcza dla MSP, dlatego, że duzi jak zaczynali byli zawsze maluchami. Jeżeli chodzi i zwolnienia jak wyglądają one w przypadku sklepów wielkopowierzchniowych na terenie miasta?
 • "je" dnia 15 lipca 2017 o godzinie 17:39:22 napisał:
  THOMAS - ty jesteś człowieku chory!!!!
 • "saszka biełyj" dnia 16 lipca 2017 o godzinie 14:24:48 napisał:
  Pożyjom , uwidim
 • "kibic" dnia 16 lipca 2017 o godzinie 18:20:09 napisał:
  Niech budują fabrykę będzie sponsor dla Hetmana i Ekstraklasa za kilka lat
 • "Z Zamoscia" dnia 16 lipca 2017 o godzinie 20:16:16 napisał:
  Sprzedaż działek , które w przyszłości pchnie się dalej na zwykłe działki budowlane ale z wielokrotną przebitką. Sklep meblowy w strefie ekonomicznej, to może jeszcze hipermarket...
 • "elżupa" dnia 16 lipca 2017 o godzinie 21:21:56 napisał:
  Chyba już "ciemny" naród otrzeźwiał na tyle, żeby wiedzieć że polityków i innych "decyzyjnych", nie należy czcić tylko za łeb brać i rozliczać co nabroili i za co muszą odpowiadać!!!
 • "lawyer" dnia 17 lipca 2017 o godzinie 0:29:57 napisał:
  Z124 - 18 metrów elewacji to 6 piętrowy blok, nie kurnik. A jeśli potrzeba budowy wyższych budynków na tym terenie była taka oczywista to dlaczego obecny prezydent dawno tego nie poddał pod zmianę ?
 • "ad111" dnia 17 lipca 2017 o godzinie 9:44:24 napisał:
  @"elżupa", brawo za celną uwagę co do urzędników wszelkiej maści. O ich poziomie intelektualnym oraz poczuciu odpowiedzialności wobec obywateli , którym powinni służyć świadczą ich liczne wpisy w różnych tematach. Buta, pogarda i brak zrozumienia swojej roli społecznej. Co do (bez) zasadności budowania sklepów i biurowców w strefie, to już wcześniej pisałem.
 • "Kiko" dnia 17 lipca 2017 o godzinie 10:58:11 napisał:
  Czy nikt nie zauważył, że bezrobocie w mieście spadło z 4300 osób do 3200?
 • "ad111" dnia 17 lipca 2017 o godzinie 14:52:03 napisał:
  A ilu ludzi wyjechało...?
  R E K L A M A
 • "pp" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 11:04:47 napisał:
  Czy ktoś wie co za fabryka ma tam powstać? Jak dotąd wiele mówiło się o różnych zakładach produkcyjnych i do tej pory niewiele powstało.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny