Damian Kupisz strzela gole dla Hetmana; fot Daniel Czubara

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Hetman Zamość wygrał wczorajsze (21 października), derbowe spotkanie z Ładą Biłgoraj 3:1. Bramki dla biało-zielono-czerwonych zdobywali Damian Kupisz, Michał Paluch oraz Rafał Turczyn. Honorowe trafienie dla Łady zdobył w 83 minucie, Ivan Oleksiuk.

Mecz z Ładą od początku układał się po myśli naszego zespołu. Zamościanie wyszli na ten meczem pewni swego. Efektem tego było wyjście na prowadzenie już w pierwszej minucie spotkania, po świetnym uderzeniu Damiana Kupisza z szesnastego metra. Po strzeleniu bramki zamościanie kontrolowani przebieg spotkania. Momentami brakowało jedynie precyzji w wykańczaniu akcji. Rywal nie stwarzał sobie zbyt wielu sytuacji. Jeśli, już zagrażali bramce strzeżonej przez Skrzypka to po szybkich kontrach. Chociażby w ósmej minucie gdy prosto w naszego bramkarza strzelał Perin. Swoje okazje do podwyższenia rezultatu w pierwszej połowie mieli między innymi Bednara oraz Paluch lecz bramkarz Łady zachowywał czujność w tych sytuacjach. Do przerwy wynik spotkania nie uległ zmianie i biało-zielono-czerwoni schodzili do szatni z zasłużonym prowadzeniem.
Na naszą drużynę czeka teraz wyjazd do Ryk. O godzinie 14:00 w następna sobotę zmierzą się z tamtejszym MKS-em.

Hetman Zamość – Łada 1945 Biłgoraj 3:1 (1:0)
1:0 Damian Kupisz 1 min.
2:0 Michał Paluch 54 min.
3:0 Rafał Turczyn 74 min.
3:1 Ivan Oleksiuk 82 min.
Żółte kartki: Przemysław Żmuda, Rafał Kycko – Michał Mielniczek, Ivan Oleksiuk
Hetman: Skrzypek – Otręba, Kanarek, Żmuda, Luterek, Kupisz, Solecki (70’ Omański), Bednara, Turczyn (70’ Lavruk), Kycko (88’ Gąska), Paluch
Łada: Szawara – Kuliński, Sobótka, Oleksiuk, Myszak (81’ Poliwka), Czok, Chmura (85’ Mielniczek), Birut, Rataj (75’ Skubis), Nawrocki (60’ Misiarz), Perin (77’ Bielak)