R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara27 listopada 2017

Zamość: 300 podpisów w sprawie bezpiecznego przejścia przy ul. Wyszyńskiego

Fot. Facebook/Rafał Zwolak

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Ponad 300 podpisów udało się zebrać pod projektem inicjatywy uchwałodawczej w sprawie stworzenia bezpiecznego przejścia dla pieszych przy ul. Wyszyńskiego w Zamościu.

O akcji pisaliśmy już wcześniej TUTAJ.  Przy ul. Wyszyńskiego znajdują się dwa niebezpieczne przejścia dla pieszych. Na jednym z nich zginął w grudniu rok temu 12-letni Rafał Małys. Teraz jego rodzice chcą uchronić inne dzieci i apelują o utworzenie przy ul. Wyszyńskiego tzw. bezpiecznego przejścia dla pieszych. W działaniu wspierają ich radni miejscy z różnych opcji: Rafał Zwolak (Nowoczesna), Marta Pfeifer (niezrzeszona), Adam Kutyła (SLD), czy też były prezydent Zamościa, Marcin Zamoyski. W miniony weekend państwo Małysowie wspierani przez samorządowców i społeczników zebrali ponad 300 podpisów.

Kolejne dzień, kolejne niebezpieczne przejścia i kolejne podpisy.
Cały dzień pada a my z Państwem Małys mamy ponad 300 podpisów!
Dzisiaj w ich zbieraniu pomagał nam wieloletni Prezydent Miasta Marcin Zamoyski i Radni RM Marta Pfeifer i Adam Kutyła. Wczoraj zbierała Lidia Stanisławek, Dariusz Kulik, Mariusz Oleksiak, Karol Garbula, Bozena Klejne . Pomagali tez mieszkańcy miasta którzy jak mówili dowiedzieli się o zbiórce z internetu. Zatrzymywały się samochody, przyjechały też Super Taxi aby złożyć podpisy.
Przypominam że zbieramy podpisy w sprawie podjęcia prac na rzecz poprawy bezpieczeństwa na niebezpiecznych przejściach dla pieszych w Zamościu. – poinformował na Facebooku radny Rafał Zwolak.

By projekt trafił pod obrady Rady Miasta musi być ich 500. Chętni mogą kontaktować się z radnym w sprawie list podpisów. Swoje poparcie dla pomysłu można też wyrazić składając podpis pod listą w biurze poselskim poseł Kornelii Wróblewskiej przy ul. Ormiańskiej 6a.

 

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 9 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Wstyd dla Zamościa" dnia 27 listopada 2017 o godzinie 8:42:13 napisał:
  co zrobił Zamoyski dla bezpieczeństwa ? Ma czelność. No ale wybory się zbliżają. Wybory. Trzeba przynależność partyjną podkreślić. Wstyd i żenada
  25
  13
 • R E K L A M A
 • "Tomek" dnia 27 listopada 2017 o godzinie 9:00:20 napisał:
  Nieważne kto z kim. Ważne, że o tym mówią. Wczoraj podpisałem. Czy to prawda co usłyszałem, że w ciągu roku w Zamościu na przejściach zginęło kilka osób ? To nie do pomyślenia ...
  11
  16
 • "Adam" dnia 27 listopada 2017 o godzinie 9:02:58 napisał:
  Przecież radni mają możliwość składania projektów uchwał więc po co te podpisy? Zależy Wam na załatwieniu sprawy czy pokazaniu się w mediach?
  23
  9
 • "Danton" dnia 27 listopada 2017 o godzinie 9:12:02 napisał:
  Zamoyski Marcin zbiera podpisy, czyżby miał zamiar startować na Prezydenta ? To nie możliwe On ma 70 lat.
  18
  6
 • "Anonim" dnia 27 listopada 2017 o godzinie 9:14:03 napisał:
  to za Zamoyskiego wyłączono latarnie nad chodnikami, tak dla bezpieczeństwa
  21
  4
 • "róża" dnia 27 listopada 2017 o godzinie 10:11:29 napisał:
  a Kutyła to taki kwiatek do kożucha, nie lepiej - rzep co się podpina wszędzie gdzie są kamery; o czarnej nie powiem bo wypada nawet z lodówki; szkoda że w tym cyrku uczestniczył pan M. Zamoyski na którego polecenie o godz. 2 w nocy wyłączano oświetlenie na osiedlach i panowały egipskie ciemności; pamiętamy to; a przecież radni mają otwarte drzwi do urzędów i mogą wnosić o rozwiązanie sprawy chyba że są tak słabi , że muszą podeprzeć się podpisami
  20
  8
 • "observer" dnia 27 listopada 2017 o godzinie 11:52:22 napisał:
  rozumiem żal rodziny, ale obecność i promowanie si e w tej sprawie MZ to nawet nie żenada, to sk.... syństwo.
  16
  9
 • "Kmicic" dnia 27 listopada 2017 o godzinie 12:09:29 napisał:
  Jak mówił Stefan Kisielewski: "Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju! " i tak jest w tym przypadku. Pan radny Zwolak wyszedł z inicjatywą bezpiecznych przejść rozumiem, że wszystko ma samorząd zafundować, tylko zapomnieliście zapytać czy ludzie chcą takiej opiekuńczości ze strony samorządu państwa? Ja nie chciałbym, aby Pan radny albo ktokolwiek inny zajmował się bezpieczeństwem mojego dziecka. Ja bardziej zapewnię bezpieczeństwo swojemu dziecku anie Pan radny. Gdyby wprowadzić karę śmierci za potrącenie ze skutkiem śmiertelnym pieszego przez kierowcę, to większy byłby to skutek aniżeli pisanie petycji o bezpieczne przejścia. Niestety nawet za zdradę kraju w dobie wojny nie ma kary śmieci dlatego też ten kraj jest rajem dla zdrajców i morderców. Oni nie będą mieli żadnych hamulców przed zabiciem niewinnej osoby, posiedzi 25 lat albo i mniej i zabije kolejną osobę. Ci którzy znieśli karę śmierci mają krew na rękach i tego dziecka też.
  8
  4
 • "rumpelstiltskin" dnia 27 listopada 2017 o godzinie 12:13:18 napisał:
  To, że radni i MZ podpierają się śmiercią dziecka, aby się wypromować, to nic nowego, oni korzystają z każdej okazji do promocji przed wyborami. Dziwię się tylko, ze ten ojciec daje tak sobą manipulować. Wszyscy oni zdają się nie pamiętać, że główną przyczyną było znaczne przekroczenie prędkości przez kierowcę (przy słabej widoczności), robiąc na siłę z tego sprawę polityczną...
  22
  6
 • "hmm" dnia 27 listopada 2017 o godzinie 14:39:15 napisał:
  tam jest przejscie niedaleko ze swiatłami na skrzyzowaniu, nawet nie wiedzialem ze tu jest przejscie, pewnie nie widzialem go w nocy, widze tylko to oswietlone
  4
  0
 • R E K L A M A
 • "Anonim" dnia 27 listopada 2017 o godzinie 14:47:16 napisał:
  Panie Kutyła masz pan również obok siebie ulicę z bardzo niebezpiecznym przejściem i tym tematem proponuję abyś się pan zajął. Chodzi mi o przejście na ul Piłsudzkiego na wysokośc ul Okrzei Nie szukaj pan zatem taniej popularności pozując do zdjęć tylko zajmij się pan realnymi problemami z pana okręgu wyborczego
  13
  6
 • "Miś" dnia 27 listopada 2017 o godzinie 14:52:47 napisał:
  Za pana Zamoyskiego przez 12 lat nie powstało w Zamościu ŻADNE bezpieczne przejście, takie jak na partyzantów przy Baszcie, zaś za Wnuka takich przejść jest chyba sześć. Zamiast zbierać podpisy, pomóżcie prezydentowi, żeby w mieście było lepiej. Tylko piasek w tryby umieją sypać.
  9
  5
 • "yg" dnia 27 listopada 2017 o godzinie 14:56:12 napisał:
  A wcześniej zanim ktoś nie zginął to nie można było pomyśleć?Mądry zawsze przewiduje.Wyobrażni właśnie brakuje co niektórym.To,że z przejściem jest coś nie tak widać od lat.Może próg zwalniający by załatwil sprawę.Nie chcesz urwać sobie zawieszenia to zwolnij.
  7
  2
 • "observer" dnia 27 listopada 2017 o godzinie 15:03:36 napisał:
  Ale byłem "tutej" i przeszedłem się "tamtej" i za mojej kadencji żaden samochód mnie nie pier... . - Pana czas się skończył, niech Pan nie kompromituje nazwiska.
  9
  2
 • "POdPIS" dnia 27 listopada 2017 o godzinie 15:05:08 napisał:
  też się podpisuję :-))
  0
  2
 • "observer" dnia 27 listopada 2017 o godzinie 16:05:46 napisał:
  róbcie sobie propagandę wyborczą na trumnie - mam nadzieje, że mieszkańcy i wyborcy was rozliczą, BO CO ZROBILIŚCIE DOTYCHCZAS? Ile trwa kadencja p.p.Zwolaka, Pfeiffer, o MZ - już czasie przeszłym - nie wspomnę. I co????????
  17
  5
 • "observer" dnia 27 listopada 2017 o godzinie 16:07:02 napisał:
  i jeszcze jedno pytanie - a czego dotyczą wasze uśmiechy?
  14
  4
 • "kronikarz" dnia 27 listopada 2017 o godzinie 16:14:40 napisał:
  Radni kilku kadencji i prezydent kilku kadencji. To za Państwa rządów zbudowano to przejście. Chcecie zrobić kolejne tak samo "bezpieczne" jak to?
  11
  4
 • "o takie sądy walczycie" dnia 27 listopada 2017 o godzinie 16:19:02 napisał:
  Państwo ze zdjęcia. Część z Was protestowała w obronie sądów. M.in w obronie sądu, który wyjątkowo niskim wyrokiem ukarał sprawcę tego tragicznego wypadku. A wy dalej walczycie o ten sąd. Pani radna, pan radny, kolejny pan radny, pan były prezydent. Wasze uśmiechy są bardzo nie na miejscu.
  10
  6
 • "jeden ze zbierających podpisy" dnia 27 listopada 2017 o godzinie 16:41:55 napisał:
  Szanowni Państwo - dlaczego plujecie jadem ? Przecież tutaj nikt nie atakuje nawet aktualnego prezydenta. My chcemy jedynie zwrócić uwagę na problem śmierci pieszych na pasach. Zwrócić uwagę i pieszych i kierowców i opiekunów dzieci, które samodzielnie przechodzą przez ulicę a także zainteresować problemem tych dzieciaków. Nie chcemy więcej śmierci na pasach w Zamościu. I tutaj nie chodzi tylko o to jedno przejście ale o całkowicie inne spojrzenie na wszystkie przejścia. Szukanie skutecznych rozwiązań i szeroką akcję informacyjną. Dlatego temat nagłaśniamy i będziemy współpracować z każdym dla rozwiązania problemu. Więcej o akcji tutaj: https://www.facebook.com/Bezpieczne-przej%C5%9Bcia-w-Zamo%C5%9Bciu-1268019176635618/?modal=admin_todo_tour
  7
  9
 • R E K L A M A
 • "Kmicic" dnia 27 listopada 2017 o godzinie 16:55:14 napisał:
  Do "jeden ze zbierających podpisy" chcecie być skuteczni? To zbierajcie podpisy pod wprowadzenie kary śmierci za potrącenie ze skutkiem śmiertelnym na pasach. Zapewniam że to da większy skutek aniżeli wprowadzanie sygnalizacji świetlnej czy innych rozwiązań ludzie będą się po prostu bali przejechać na czerwonym i też będą bardziej uważni na przejściach takiego typu jakie mamy na ulicy Wyszyńskiego.
  3
  4
 • "observer" dnia 27 listopada 2017 o godzinie 19:06:29 napisał:
  do "zbierającego podpisy". Nikt nie pluje jadem, nikt nie broni obecnego prezydenta. Chodzi tylko o coś innego, o czym mówił śp. Profesor Bartoszewski: WARTO BYĆ PRZYZWOITYM. Jeżeli ktoś tego nie rozumie, to współczuję.
  4
  5
 • "rodzic" dnia 27 listopada 2017 o godzinie 23:10:28 napisał:
  Ci ludzie zbierają podpisy w dobrym celu więc po co pisać takie rzeczy. Dziwni jesteście
  5
  5
 • "sdfsd" dnia 27 listopada 2017 o godzinie 23:14:21 napisał:
  Chcesz coś zrobić, pomóc tym rodzinom które maja dzieci i nie daj Boże może stać się tragedia jak tej rodzinie ale nie, trzeba wylać pomyje bo oni się promują , po chcą starować tam czy siam. Zrób coś dla innych, pokaż coś co zrobiłeś dla ludzi a potem oczerniaj i pluj
  6
  2
 • "damian" dnia 27 listopada 2017 o godzinie 23:17:07 napisał:
  A czy ty baranie wiesz że to rodzicie dziecka poprosili ich o zbieranie tych podpisów??? Nie wiesz pewnie. Tego że rok prosili obecne władze o pomoc tez nie wiesz??? Więc przed tym jak chcesz napisać kolejną obelgę zastanów się lub zapytaj
  6
  4
 • "kierowca" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 7:14:35 napisał:
  Zawsze jest tak ze jak chcesz zrobic cos pożytecznego, dobrego dla innych i to ci dobrze wychodzi znajdzie sie kilku przeciwnikow ktorym sie to nie podoba z oczywistych względów.
  4
  3
 • "cleeo32" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 8:36:13 napisał:
  Czytam niektóre komentarze i słabo mi się robi. Żal miasta, które reprezentują tacy mieszkańcy (zapewne w większości katolicy). Pytanie do plujących jadem. Dlaczego jeden z drugim tyłka nie ruszył i nie poszedł pomóc? Lepiej siedzieć w ciepełku przed komputerem i siać nienawiść. A już pisanie o tym, że radni czy Zamoyski promują się na śmierci dziecka świadczy tylko o jednym. Jest takie powiedzenie, że "każdy sądzi po sobie" oraz drugie "uderz w stół, a nożyce się odezwą". Jakież te powiedzonka są aktualne w obliczu wypocin jakie mam tutaj okazję przeczytać. WSTYD!!! Rodzice chłopca sami chcieli akcji. Zaangażowanie się w nią może pomoże ukoić choć na chwilę ból po stracie dziecka!!! Pewnie to czytają i zastanawiają się co złego zrobiliśmy? Nienawiść radze sobie w buty schować - katolicy z Bożej łaski. Więcej empatii i mniej jadu. Pokarzcie twarze hejterzy - wtedy może ta walka będzie uczciwa. Dopóki takie "perze" będą zamieszkiwać to miasto dopóty będzie ono nazywane zaściankiem. Może Wasze dzieci, drogie "perze", dzięki takiej inicjatywie będą bezpiecznie przechodzić przez przejścia a żaden wariat ich nie zabije.
  3
  9
 • "Sylwia fioletowe" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 8:43:45 napisał:
  Ech te drobne lidzie, bez skazy. Ludziska nie przejmujcie sie tymi tekstami. To piszą ciągle te same osoby. Jestem pewna że nic dobrego sami nie zrobili i w zyciu nic dobrego dla innych nie zrobią
  4
  1
 • "Anonim" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 8:53:20 napisał:
  Aleś się rozpisał. Pomysłów na nicki ci zaraz zabraknie
  5
  0
 • "@cleo32" dnia 30 listopada 2017 o godzinie 17:35:10 napisał:
  A jaką katoliczką Ty jesteś, cleo32?
  1
  0
 • R E K L A M A


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Zygi 24 minuty temu
Wnuk juz wystarczy! dalej bedzie toczyl ...
an
Niestety Azoty mają tą dobrą sytuacj...
TORRES20400
Ja to już mam "gęsią szyjkę". Jak Pe...
jaa
Miły akcent w okresie adwentu symbolizu...
Lucyna
czy to prawda że nie zaproszono zeszło...
Eryk
gratulacje dla Pani Bogusi Sawy! Wielka,...
Thomas
Ci kandydaci nie mają najmniejszych sza...
brudny Harry
Jeśli ktoś jak STYX nie cierpi PiS-u, ...
Leonard Marczuk - to jest pomyłka delik...
z niesmakiem
Gratulacje za wyróżnienie animatora ro...
ad111
Duszenie kultury we własnym sosie i to ...
water
Thomas- żart to jest ?...
Kundel
Po co roztocze relacjonuje zamknięta im...
Thomas
Kornelia Wróblewska byłaby dobrym kand...
STYX
ZAMOŚĆ BASTIONEM PIS-U. BRZMI JAK OBEL...
brudny Harry
Dokładnie Rychu, jest tak jak pisze mó...
Persona non gra...
Skoro dla Ciebie 63 to prawie 100 to poz...
Hahahahahahahah...
Brawo Azoty!...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017