Rolnictwo i Środowisko | Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja17 lipca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 10 komentarzy

Zamość: 30 000 zł dla działkowców

fot. pixabay.com
R E K L A M A    B O A R D

Urząd Miasta poinformował w ubiegłym tygodniu o podpisaniu umów na udzielenie dotacji ze środków budżetu miasta na zadania w zakresie rozwoju Rodzinnych Ogrodów Działkowych. W 2018 roku, dofinansowane zostaną prace obejmujące utwardzenie alejek i remont ogrodzeń.

W Zamościu funkcjonuje siedem ogrodów działkowych podzielonych na ok. 2000 działek. Część z nich znajduje się w strukturach Polskiego Związku Działkowców, część w stowarzyszeniach działkowców. W tym budżecie do rozdysponowania było 30 tys. zł.

Miasto Zamość wspomaga w takiej formie działkowców już drugi rok. W kolejnych latach planuje kontynuowanie zadania. Dotacji ze środków budżetu miasta mogą być przeznaczone na poprawę warunków korzystania z ogrodów, na przykład na budowę lub modernizację infrastruktury ogrodowej.

Obowiązki dotyczące wykorzystania i rozliczenia dotacji są określane w umowach.

Ogródki działkowe z uwagi na stosunkowo dużą powierzchnię (łącznie ok.120 ha), pełnią w Zamościu funkcje ekologiczne, ale to nie jedyna ich zaleta, umożliwiają mieszkańcom prowadzenie własnych upraw, są również miejscem gdzie można wypocząć.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "ak" dnia 17 lipca 2018 o godzinie 8:42:21 napisał:
  Czas najwyższy uporządkować kwestie ogródków działkowych. Myślę,że z tych 120 ha ogródków 50ha to ogródki opuszczone. Pieniądze miasto powinno przeznaczyć na stworzenie zwartego obszaru ogródków zagospodarowanych, w zamian za przejęcie opuszczonych działek.
  R E K L A M A
  • "zamoscianin" dnia 18 lipca 2018 o godzinie 23:55:45 napisał:
   Czyli co, nacjonalizacja? Tęsknisz za komuną?
 • "Ciekawe..." dnia 17 lipca 2018 o godzinie 13:08:17 napisał:
  dlaczego miasto ma inwestować w infrastrukturę ROD? Gro funduszy przepada w kieszeniach prezesów i zarządu. Może właśnie po tej stronie działkowycy powinni poszukać przyczyn zaniedbań, a przede wszystkim bacznie kontrolować operacje finansowe?
 • "Janek" dnia 17 lipca 2018 o godzinie 14:12:15 napisał:
  Bez przesady ! Jeszcze nie otrząsnęliśmy się z szoku wywołanym zeznaniem majątkowym radnego Nizioła, w którym poinformował nas , że jego wynagrodzenie w spółdzielni mieszkaniowej w 2017 r wyniosło 164.814 zł (czyli ok. 14 tys.zł miesięcznie ) plus nagroda w wys. 38.863 zł a tu kolejne rozdawnictwo. Należy tylko mieć nadzieję , ze w przypadku dotacji dla rozwoju ogródków działkowych pieniądze pójdą faktycznie na ten cel a nie do prywatnych kieszeni prezesów czy też innych działaczy
 • "Parafianka" dnia 17 lipca 2018 o godzinie 19:08:51 napisał:
  30 tys. to nie jest suma za którą i ogrodzenia się naprawi i poprawi alejki. Można co nieco załatać i nic więcej. Prezes, projektant, nadzór, wykonawcy nie zrealizują tego za darmo. A gdzie materiały?
 • "okiem mieszkańca" dnia 17 lipca 2018 o godzinie 20:30:42 napisał:
  30.000 zł to i tak o 8.000 zł mniej od nagrody jaką w spółdzielni mieszkaniowej im W.Łukasińskiego otrzymał w 2017 r. sam radny Jerzy Nizioł
 • "Ciekawe..." dnia 17 lipca 2018 o godzinie 20:38:03 napisał:
  skoro to taka "niewielka" kwota, to jak zostaną "zrobione" faktury? Czyżby prezesom ROD także zachciało się nagród za " prace społeczne i zaangażowanie na rzecz środowiska naturalnego"?
 • "do ciekawe" dnia 19 lipca 2018 o godzinie 9:30:27 napisał:
  czy jednym z prezesów ogródków nie jest ten radny ze spuszczoną zawsze głową?
 • "apel" dnia 19 lipca 2018 o godzinie 14:53:20 napisał:
  Kiedyś na łamach tego portalu prezentowany był temat projektu nowej ustawy o spółdzielczości mieszkaniowej autorstwa pana posła Jarosława Sachajko . Po ostatnich szokujących informacjach dotyczących kosmicznych wynagrodzeń pobieranych w spółdzielni mieszkaniowej im W. Łukasińskiego w Zamościu opublikowanych w oświadczeniu majątkowym radnego Nizioła (http://bip.zamosc.um.gov.pl/index.php?id=75&akcja=szczegoly&p2=1269207 ) , temat spółdzielni mieszkaniowej znowu powrócił. Może warto zatem również powrócić do dyskusji , ponieważ obawiam się że temat spółdzielni wymknął się z pod kontroli jej członków . Spółdzielnia mieszkaniowa obecnie przypomina takie państwo w państwie gdzie wszechwładny prezes robi to co chce i jak chce.
 • "Anonim" dnia 19 lipca 2018 o godzinie 17:07:41 napisał:
  Dorzucę jeszcze jeden kamyczek do ogródka spółdzielni mieszkaniowej im W. Łukasińskiego ,który doda więcej pikanterii do tematu olbrzymich wynagrodzeń pobieranych przez radnego Nizioła w spółdzielni gdzie jest prezesem . Otóż szefem rady nadzorczej w/w spółdzielni był radny Adam Kutyła, którego z kolei „politycznie namaścił” radny Nizioł umieszczając go na liście swojego „Komitetu Wyborczego Wyborców Jerzego Nizioła Zamość – nasz wspólny dom” I tutaj koło się zamyka lub jak kto woli „ręka rękę myje”

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Thomas
Beata Mazurek z numerem dwa w lubelskim...
KL
Stara wiadomość - to było w sobotę....
ak
Jeszcze trzeba wymienić mieszkańców S...
LOVE_ZMC
Jeśli sie myle to przepraszam i zwracam...
tymon
w tamtym roku polise z YU miałem i kosz...
Wielmożny Pan ...
Masz gdzieś informację, że ma to być...
Wielmożny Pan ...
Kiedy za ten plebiscyt odpowiedzialny by...
ad111
Wpisując się w ogólną tendencję zac...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat