R E K L A M A

Z I P

Rolnictwo i Środowisko | Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja17 lipca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 10 komentarzy

Zamość: 30 000 zł dla działkowców

fot. pixabay.com

Urząd Miasta poinformował w ubiegłym tygodniu o podpisaniu umów na udzielenie dotacji ze środków budżetu miasta na zadania w zakresie rozwoju Rodzinnych Ogrodów Działkowych. W 2018 roku, dofinansowane zostaną prace obejmujące utwardzenie alejek i remont ogrodzeń.

W Zamościu funkcjonuje siedem ogrodów działkowych podzielonych na ok. 2000 działek. Część z nich znajduje się w strukturach Polskiego Związku Działkowców, część w stowarzyszeniach działkowców. W tym budżecie do rozdysponowania było 30 tys. zł.

Miasto Zamość wspomaga w takiej formie działkowców już drugi rok. W kolejnych latach planuje kontynuowanie zadania. Dotacji ze środków budżetu miasta mogą być przeznaczone na poprawę warunków korzystania z ogrodów, na przykład na budowę lub modernizację infrastruktury ogrodowej.

Obowiązki dotyczące wykorzystania i rozliczenia dotacji są określane w umowach.

Ogródki działkowe z uwagi na stosunkowo dużą powierzchnię (łącznie ok.120 ha), pełnią w Zamościu funkcje ekologiczne, ale to nie jedyna ich zaleta, umożliwiają mieszkańcom prowadzenie własnych upraw, są również miejscem gdzie można wypocząć.

 

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "ak" dnia 17 lipca 2018 o godzinie 8:42:21 napisał:
  Czas najwyższy uporządkować kwestie ogródków działkowych. Myślę,że z tych 120 ha ogródków 50ha to ogródki opuszczone. Pieniądze miasto powinno przeznaczyć na stworzenie zwartego obszaru ogródków zagospodarowanych, w zamian za przejęcie opuszczonych działek.
  R E K L A M A
  • "zamoscianin" dnia 18 lipca 2018 o godzinie 23:55:45 napisał:
   Czyli co, nacjonalizacja? Tęsknisz za komuną?
 • "Ciekawe..." dnia 17 lipca 2018 o godzinie 13:08:17 napisał:
  dlaczego miasto ma inwestować w infrastrukturę ROD? Gro funduszy przepada w kieszeniach prezesów i zarządu. Może właśnie po tej stronie działkowycy powinni poszukać przyczyn zaniedbań, a przede wszystkim bacznie kontrolować operacje finansowe?
 • "Janek" dnia 17 lipca 2018 o godzinie 14:12:15 napisał:
  Bez przesady ! Jeszcze nie otrząsnęliśmy się z szoku wywołanym zeznaniem majątkowym radnego Nizioła, w którym poinformował nas , że jego wynagrodzenie w spółdzielni mieszkaniowej w 2017 r wyniosło 164.814 zł (czyli ok. 14 tys.zł miesięcznie ) plus nagroda w wys. 38.863 zł a tu kolejne rozdawnictwo. Należy tylko mieć nadzieję , ze w przypadku dotacji dla rozwoju ogródków działkowych pieniądze pójdą faktycznie na ten cel a nie do prywatnych kieszeni prezesów czy też innych działaczy
 • "Parafianka" dnia 17 lipca 2018 o godzinie 19:08:51 napisał:
  30 tys. to nie jest suma za którą i ogrodzenia się naprawi i poprawi alejki. Można co nieco załatać i nic więcej. Prezes, projektant, nadzór, wykonawcy nie zrealizują tego za darmo. A gdzie materiały?
 • "okiem mieszkańca" dnia 17 lipca 2018 o godzinie 20:30:42 napisał:
  30.000 zł to i tak o 8.000 zł mniej od nagrody jaką w spółdzielni mieszkaniowej im W.Łukasińskiego otrzymał w 2017 r. sam radny Jerzy Nizioł
 • "Ciekawe..." dnia 17 lipca 2018 o godzinie 20:38:03 napisał:
  skoro to taka "niewielka" kwota, to jak zostaną "zrobione" faktury? Czyżby prezesom ROD także zachciało się nagród za " prace społeczne i zaangażowanie na rzecz środowiska naturalnego"?
 • "do ciekawe" dnia 19 lipca 2018 o godzinie 9:30:27 napisał:
  czy jednym z prezesów ogródków nie jest ten radny ze spuszczoną zawsze głową?
 • "apel" dnia 19 lipca 2018 o godzinie 14:53:20 napisał:
  Kiedyś na łamach tego portalu prezentowany był temat projektu nowej ustawy o spółdzielczości mieszkaniowej autorstwa pana posła Jarosława Sachajko . Po ostatnich szokujących informacjach dotyczących kosmicznych wynagrodzeń pobieranych w spółdzielni mieszkaniowej im W. Łukasińskiego w Zamościu opublikowanych w oświadczeniu majątkowym radnego Nizioła (http://bip.zamosc.um.gov.pl/index.php?id=75&akcja=szczegoly&p2=1269207 ) , temat spółdzielni mieszkaniowej znowu powrócił. Może warto zatem również powrócić do dyskusji , ponieważ obawiam się że temat spółdzielni wymknął się z pod kontroli jej członków . Spółdzielnia mieszkaniowa obecnie przypomina takie państwo w państwie gdzie wszechwładny prezes robi to co chce i jak chce.
 • "Anonim" dnia 19 lipca 2018 o godzinie 17:07:41 napisał:
  Dorzucę jeszcze jeden kamyczek do ogródka spółdzielni mieszkaniowej im W. Łukasińskiego ,który doda więcej pikanterii do tematu olbrzymich wynagrodzeń pobieranych przez radnego Nizioła w spółdzielni gdzie jest prezesem . Otóż szefem rady nadzorczej w/w spółdzielni był radny Adam Kutyła, którego z kolei „politycznie namaścił” radny Nizioł umieszczając go na liście swojego „Komitetu Wyborczego Wyborców Jerzego Nizioła Zamość – nasz wspólny dom” I tutaj koło się zamyka lub jak kto woli „ręka rękę myje”

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny