Sport | Zamośćtekst nadesłany20 grudnia 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 3 komentarze

Zamość: 15 medali Orki w Dębicy

Medale Orki na III Mikołajkowej Olimpiady Pływackiej 2017 o Puchar Otylii Jędrzejczak., foto nadesłane
R E K L A M A    B O A R D


W ostatni weekend 16-17 grudnia, już po raz trzeci Fundacja Otylii Jędrzejczak zorganizowała w Dębicy Mikołajkową Olimpiadę Pływacką 2017 o Puchar Otylii Jędrzejczak.

Nasza jedyna dotychczas Mistrzyni Olimpijska, Mistrzyni Świata i Europy, trzykrotna Rekordzistka Świata na dystansie 200 m stylem motylkowym osobiście nadzorowała przebieg zawodów, dokonywała dekoracji, pozowała do wspólnych zdjęć i rozdawała autografy.
W zawodach wystartowało łącznie 644 zawodniczek i zawodników roczników od 2009 do 2003 z 75 klubów Polski i Ukrainy. Zawody były rozgrywane w trzech blokach, 2 w sobotę i 1 w niedzielę na olimpijskiej, 50 metrowej pływalni. Trzeba zaznaczyć, że ściganie się na długiej pływalni różni się diametralnie od tego na pływalni krótkiej. Mówiąc najkrócej czasy uzyskiwane na pływalni 50 metrowej są słabsze, jak mówią zawodnicy ,,brakuje ścian… a na finiszu ściana zamiast stać w miejscu to ucieka!”. W zawodach na długiej pływalni uprzywilejowani są zawsze ci zawodnicy, którzy mają możliwość trenowania w takich warunkach. Trzeba przyznać, że w ostatnich latach takich pływalni w Polsce przybyło bardzo dużo. Są piękne i nowoczesne, przeznaczone nie tylko do trenowania czy organizowania najważniejszych imprez rangi ogólnopolskiej czy nawet europejskiej- służą przede wszystkim mieszkańcom, którzy coraz liczniej odwiedzają miejskie pływalnie. To efekt zarówno polityki Ministerstwa Sportu, które zaliczyło pływanie do sportów priorytetowych, pracy klubów pływackich szkolących dzieci i młodzież, jak też podniesienia świadomości rodziców co do korzyści wynikających z uprawiania pływania. Tak jest również w Zamościu. Pływalnia jest oblężona przez wszelkiego rodzaju nauki pływania, kursy doskonalące technikę pływania, trenujących zawodników, sekcję zawodników ,,masters”- co jest ze wszech miar zjawiskiem pozytywnym ale przez to coraz bardziej brakuje miejsca dla indywidualnych klientów, których od 17 lat istnienia zamojskiej pływalni z roku na rok przybywa. Do tego dochodzą cykliczne, cieszące się dużym zainteresowaniem zajęcia z wodnego aerobiku czy zajęcia dla Seniorów. Wszystko to składa się na to, że chętnych na korzystanie z zamojskiej pływalni jest znacznie więcej niż jej możliwości. Od kilkunastu lat kolejne ekipy rządzące w zamojskim ratuszu obiecują wybudowanie drugiej pływalni, opracowują projekty, które następnie lądują w szufladzie. Miejmy nadzieję, że obecna ekipa rządząca z Prezydentem Andrzejem Wnukiem na czele, która świetnie realizuje zadania związane z szeroko pojętym sportem w Mieście sfinalizuje w końcu sprawę budowy drugiej pływalni w Zamościu. Prawda jest niestety taka, że nie ma już chyba w Polsce drugiego miasta tej wielkości co Zamość z jedną pływalnią.
Orka w Dębicy wywalczyła 15 medali: 4 złote, 7 srebrnych i 4 brązowe. Dorobek medalowy przekroczyłby pewnie 20 gdyby nie mocno osłabione chorobą dwie zawodniczki: Julia Malinoś i Julia Bednarz, którym ambicja nie pozwoliła zostać w domu. Medal brązowy oddał przez bezsensowną dyskwalifikację za przedwczesny start na 200 m stylem klasycznym Filip Łagoźny. Tym wynikiem Orka uplasowała się na 13 miejscu w gronie 75 klubów.
Multimedalistką w ekipie została Klaudia Malec, która wywalczyła 3 złote medale na 50,100 i 200 m stylem klasycznym i srebrny medal na 200 m stylem zmiennym złoto przegrywając o 29 setnych.
Druga pod względem ilości zdobytych medali to Katarzyna Szuper: srebro na 200 m stylem dowolnym, brąz na 100 dowolnym i brąz na 50 m stylem motylkowym. Na tym ostatnim dystansie Kasia miała szansę nawet na zwycięstwo lecz jak zwykle kiedy się za bardzo chce to coś nie wyjdzie. Poślizgnięcie na słupku spowodowało, że zawodniczka ratując się wykonała skok ,,na kota” i tylko ona wie jak dogoniła rywalki i zdołała wywalczyć brązowy medal.
Julia Bednarz mimo choroby wywalczyła dwa srebrne medale na 100 i 200 m stylem klasycznym a dwa razy musiała się zadowolić miejscem 4 na 50 klasykiem i 200 zmiennym.
Medal srebrny w wyścigu ,,ostatniej szansy” na 400 dowolnym wywalczyła głównie ambicją Julia Malinoś-złoto przegrała o 46 setnych. Sztuka ta mimo, że była faworytką z powodu choroby nie udała się jej na wcześniejszych dystansach 50 dowolnym-4, 100 dowolnym-5 i 200 dowolnym-5.
Brązowy medal na 100 m stylem motylkowym wywalczyła Zuzanna Sioma, która na ostatnich metrach wyrwała go już prawie pewnej medalu Klaudii Wróblewskiej.
Złoty medal na swoim ulubionym dystansie żabkarskim-50 m stylem klasycznym wywalczył Filip Łagoźny, nie powiodło mu się niestety na 100 klasykiem- miejsce 4 a na 200 m przez dyskwalifikacje stracił medal brązowy.
Kolejny obiecujący młody żabkarz Orki -Olaf Lupa wywalczył medale na każdym dystansie stylem klasycznym. Co prawda ani razu nie stanął( czego nie mógł przeboleć) na najwyższym stopniu podium ale z uzyskanych wyników może być naprawdę zadowolony. 50 m-srebro, 100 m-srebro, 200 m-brąz.
Bardzo blisko medalu była sztafeta mieszana Orki 4×50 m stylem zmiennym w składzie: Klaudia Malec, Filip łagodny, Katarzyna Szuper i Julia Malinoś, zajmując ostatecznie 4 miejsce.

zdjęcia nadesłane

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Anonim" dnia 20 grudnia 2017 o godzinie 14:34:57 napisał:
  Pływalnia jedna jest po co druga, kryte sztuczne lodowisko by się przydało i jakaś drużyna hokejowa, od razu II liga by była.
  R E K L A M A
 • "janek" dnia 20 grudnia 2017 o godzinie 21:56:42 napisał:
  Lodowisko może być ale pływalnia to powinien być priorytet. Każde dziecko musi umieć pływać a ORKA robi świetną robotę, Fajni ludzie tam pracują i wychowują sportowców którzy w uczciwy sposób wygrywają lub przegrywają ale to jest zawsze zdrowa rywalizacja. Róbcie swoje a ja wam dalej kibicuję . Brawo !!!
 • "pp" dnia 22 grudnia 2017 o godzinie 8:12:41 napisał:
  Super. Gratulacje! Może doczekamy się drugiej, większej pływalni. Idąc myśleniem "Anonim" to po co w ogóle jest pływalnia, mamy rzekę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
hrubieszowski
Popieram protest w 100%. Fakt, są miast...
Jacek
Widać Veolia sfinansowała już kilka t...
Do Jan
Słyszałam co nieco o tej wybitnej dzia...
Elżbieta
a co ma poseł Zawiślak do policji? dla...
widz2
skojarzylo mi sie z weselami, wybrana pa...
Marek
Wybory na miss i misstera na festiwalu f...
z widowni
Festiwal zacny. Przez lata podziwiany. Z...
wyborca
Zawsze głosuję na swoich, z naszego te...
Zniesmaczony ka...
Nie rozumiem tej akcji. Przypominam ksi...
KL
"Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi" - r...
Piotr
Niech ksiadz poprosi swojego szefa bisku...
gość
Jak widzimy na załączonym obrazku prot...
dziwne
nieprzytomny znaczy pijany?...
kontra
.Komu sie opłaca? "Żeby budowa spalar...
skrzat
krasnal ma odwrócić uwagę od brudu w ...
ak
Niestety, to jest bardzo osobisty sukces...
tito
Okazuje się że Zawiślak w dalszym ci...
OMG! Nie da si...
Powiem tak - za głupotę i straszenie l...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018