Polityka i Samorząd | Zamośćtekst nadesłany7 lutego 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: 100 lat Publicznych Służb Zatrudnienia i nagroda dla PUP Zamość za wdrażanie KFS

fot. PUP Zamość
R E K L A M A    B O A R D

Rok 2019 jest rokiem szczególnym również dla Urzędów Pracy. Z okazji 100-lecia Publicznych Służb Zatrudnienia 23 stycznia 2019 r. w Warszawie odbyła się konferencja z udziałem Pani Minister Elżbiety Rafalskiej. W konferencji, oprócz Pani Minister Elżbiety Rafalskiej, uczestniczyli Wiceministrowie: Stanisław Szwed i Kazimierz Kuberski, a także przedstawiciele Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, dyrektorzy powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy, członkowie Rady Rynku Pracy oraz przedstawiciele pozostałych partnerów rynku pracy.

Pani Minister Elżbieta Rafalska w swoim przemówieniu przypomniała, że dokładnie 100 lat temu na mocy dekretu naczelnika państwa Józefa Piłsudskiego z 27 stycznia 1919 r. powołano państwowe urzędy pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami. Podkreśliła, że niewiele jest instytucji, które mają tak długą historię swojego funkcjonowania. Teraz służby zatrudnienia stoją przed zupełnie nowymi wyzwaniami natury społecznej, gospodarczej, ekonomicznej i technologicznej. Podczas gali Pani Minister Elżbieta Rafalska wspólnie z Wiceministrem Stanisławem Szwedem wręczyli statuetki dla najbardziej wyróżniających się powiatowych urzędów pracy.

Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu jako jeden z 2 urzędów w Polsce został wyróżniony statuetką za wdrażanie Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Otrzymał także wyróżnienie za wykorzystanie środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego w roku 2018, a także dyplom za rzetelną pracę na rzecz promocji zatrudnienia oraz kreowanie wysokich standardów usług na rynku pracy.

W dniu 29 stycznia 2019 r. Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie zorganizował konferencję pt. „Krajowy Fundusz Szkoleniowy 2019″, nad którą patronat objął Marszałek Województwa Lubelskiego. Spotkanie połączone było również z obchodami 100-lecia funkcjonowania publicznych służb zatrudnienia. Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu otrzymał od Marszałka dyplom uznania.

Warto podkreślić, że w ubiegłym roku Urząd Pracy w Zamościu otrzymał nagrodę główną i tytuł „Lidera Aktywizacji Osób Młodych: jako jeden z 10 urzędów pracy z całej Polski i jako jedyny w województwie lubelskim.
Jako społeczeństwo borykamy się z trudnościami o charakterze demograficznym, dlatego tak ważne jest umiejętne wspieranie osób młodych w podejmowaniu decyzji zawodowych i stawianiu pierwszych kroków na rynku pracy. Warszawska Fundacja Promocji Inicjatyw Społecznych „Polprom” w plebiscycie wybierając instytucje najskuteczniej pomagające Polakom stawiać pierwsze kroki na rynku pracy wysoko oceniła działania Urzędu i przyznała tytuł lidera.

Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu w roku ubiegłym został również wyróżniony znakiem jakości „Przyjazny Urząd”, którego celem jest promowanie jednostek administracji publicznej o szczególnych osiągnięciach we wdrożeniu nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązań w zakresie odnoszącym się do obsługi interesanta i jakości usług publicznych. Wyróżnienie takie otrzymało 25 urzędów w kraju i 5 urzędów pracy.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wyróżniło również Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu za udział w kreowaniu rozwoju informatycznego w Publicznych Służbach Zatrudnienia jako jeden z kilku urzędów pracy z całej Polski przyznając statuetkę „Z podziękowaniami za zaangażowanie w kreowaniu nowoczesnych rozwiązań informatycznych dla PSZ”.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Przepowiednia
Mam takie przeczucie, że za niedługo s...
KL
Ta dzielnica to Krasnobród w Zamościu!...
ad111
Artykuł sponsorowany, dlaczego nie ma t...
kmicic
5100 zł za m2? Inwestor chyba pomylił ...
Dumny
Rozumiem, że mieszkańcy płacą za to ...
Cień
Ciekawa akcja popieram ...
Ja
Przecież takich radnych mieszkańcy mia...
witek
ludzie totalny chlam ? jak wyglądają w...
Mefisto
Zaskakujące oschle i surowo oceniasz pr...
edek
Wykluczeni cyfrowo analfabeci....Nie do...
leszek
Pan Marek W. i tablet... dajcie mu młot...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018