R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara6 października 2017 FACEBOOK | 4474 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Zamość: 10 lat kwestowania na odnowę nekropolii

Kwesta 2014, foto: Piotr Rogalski
R E K L A M A    B O A R D

W bieżącym roku mija 10 lat istnienia Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu (2007-2017). Jutro (7.10) w sali koncertowej Muzeum Zamojskiego w Zamościu o godzinie 10:15 odbędzie się konferencja pt. ,,10 lat Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu”.

Podczas konferencji zostanie zaprezentowanych 12 referatów ujmujących w szerokim zakresie tematykę cmentarną. Tego samego dnia odbędzie się Msza święta, która zostanie odprawiona w katedrze zamojskiej tego samego dnia (07.10.2017 r.) o godzinie 09:00 w intencji wszystkich kwestujących, sponsorów, darczyńców, wolontariuszy jak również uczestników konferencji.

Organizatorem konferencji jest Społeczny Komitet Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu.

Program konferencji:

(Sala koncertowa Muzeum Zamojskiego, godz. 10:15, wejście od ul. Pereca)

Prowadzenie konferencji: Łukasz Kot

Otwarcie konferencji (10:15)

Referaty cz. 1 (10:20-11:15)

 1. mgr Maria Fornal – Cmentarz jako zjawisko kulturowe

 2. ks. mgr Witold Mikulski – Cmentarz w ujęciu teologicznym

 3. mgr Danuta Kawałko – Cmentarze województwa zamojskiego

 4. mgr Jakub Żygawski – Dzieje i lokalizacja dawnych zamojskich cmentarzy w oparciu
  o archiwalne opracowania kartograficzne z XVIII-XX wieku

 5. mgr Anna Sokołowska – Znani zamościanie na cmentarzu parafialnym w Zamościu

 6. dr Agnieszka Szykuła-Żygawska – Zabytkowe krzyże żeliwne na cmentarzu parafialnym w Zamościu

Przerwa kawowa (11:15-11:30)

Referaty cz. 2 (11:30-12:15)

 1. dr Anna Cwener, mgr Krzysztof Wojciechowski, mgr Tomasz Kobylas – Przyroda cmentarza parafialnego w Zamościu

 2. ks. dr Adam Firosz – Nadzór właścicielsko-administracyjny parafii katedralnej nad cmentarzem parafialnym w Zamościu

 3. mgr Grażyna Żurawicka – Cmentarz parafialny w Zamościu – zagadnienia konserwatorskie

 4. dr Łukasz Kot – Powstanie Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu

 5. mgr Janusz Kawałko – Działalność Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu

 6. mgr Maciej Filip – Konserwacja i renowacja zabytkowych nagrobków na cmentarzu parafialnym w Zamościu w latach 2006-2016

 

A już 1 listopada br. już po raz 11 spotkamy się na dorocznej kweście na rzecz ratowania nagrobków na zamojskiej nekropolii.

 

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
  R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Dobrze poinform... 27 minut temu
Czy w Szwajcarii jest aż tak mało prac...
perła
Oferta firmy z Kalinowic była jedyną o...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny