R E K L A M A

27 kwietnia 2017

roztocze.net

R E K L A M A

W minioną  sobotę 11 marca w Pałacu Arcybiskupów Warszawskich odbył się Zjazd Orszaków Trzech Króli z całej Polski.

Wśród licznie przybyłych delegacji znalazł się również Zamość, reprezentowany przez  Małgorzatę Farion prezesa Stowarzyszenia Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu oraz Ks. Tomasza Winogrodzkiego.

Tradycyjnie już była to okazja do złożenia życzeń imieninowych Ks. Kardynałowi Kazimierzowi Nyczowi.

Nasza delegacja składając życzenia wręczyła drobne upominki Gospodarzowi miejsca spotkania, m.in. album Katedra Zamojska, a Ks. Tomasz Winogrodzki poinformował o obchodach 25-lecia powstania naszej diecezji.

Przekazał również ukłony od Kościoła Zamojsko-Lubaczowskiego. Ksiądz Kardynał dziękując serdecznie za pamięć życzył błogosławieństwa Bożego całej diecezji, organizatorom Orszaku w Zamościu i parafii Lipsko k. Zamościa.

W swoim wystąpieniu nawiązał do wydarzeń w Kościele, rocznicy abdykacji Papieża Benedykta XVI i wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową, oraz w ciepłych słowach podkreślił znaczenie organizacji Orszaków Trzech Króli w naszej ojczyźnie.  Życzył wiele wytrwałości, pokoju i radości przy organizacji Orszaków w kolejnych latach.

O godz. 12.00 poprowadził również modlitwę Anioł Pański.

Następnie Przedstawiciele Fundacji Orszak Trzech Króli w Warszawie podsumowali organizację Orszaku Trzech Króli w 2017 roku, przedstawiając statystyki z podziałem na województwa i diecezje, udział miast, uczestników, wolontariuszy, konkursów, informacjach o Orszaku w mediach itp.

Nie zabrakło również wręczenia pamiątkowych dyplomów i upominków. Wszyscy organizatorzy mieli okazję zabrać głos dzieląc się doświadczeniami, pomysłami, przekazując swoje opinie i prośby.

Miło było widzieć zdjęcia z Zamościa i opowiedzieć o naszym zamojskim Orszaku. Fundacja Orszak Trzech króli w Warszawie przedstawiła również plany na przyszłość.

 

 

 


Oceń artykuł klikając na gwiazdki!
Liczba ocen: 2

R E K L A M A

    11 komentarzy

Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy poniżej.
Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
 1. "ad111" dnia 14 marca 2017 o godzinie 9:50:38 napisał:
  Nycz, to ten biskup z Koszalina co "nie wiedział", że jego proboszcz z Kołobrzegu jest pedofilem i molestował ministranta. http://www.tvp.info/15603712/ofiara-pedofilii-kontra-kosciol-trwa-precedensowy-proces-w-koszalinie
  6
  0
 2. R E K L A M A

 3. "obserwator" dnia 14 marca 2017 o godzinie 9:59:43 napisał:
  Coś ta para za często się pojawia razem i turnieje i wspólne wyjazdy we dwoje, czyżby "coś się miało na rzeczy".
  4
  1
 4. "mieszkaniec" dnia 14 marca 2017 o godzinie 10:29:38 napisał:
  do ad111 normalne, że piszesz. Stały hejt. do obserwator musisz być ze środowiska sportowego - zrób turniej albo inne wydarzenie. Bardzo cie proszę. Na rzeczy jest to, że jesteś zgryźliwym zazdrośnikiem.
  1
  6
 5. "hahaha" dnia 14 marca 2017 o godzinie 11:57:17 napisał:
  Zazdrośnica sama pisze, sama sobie lajkuje. I najważniejsze, że anonimowo. Pochwal się swoimi dokonaniami.
  3
  0
 6. "uczestnik" dnia 14 marca 2017 o godzinie 12:15:14 napisał:
  Gratulacje dla najbardziej zaangażowanych. Brawo Zamość.
  2
  1
 7. "mm" dnia 14 marca 2017 o godzinie 12:21:22 napisał:
  ,,Pan Bóg stworzył rudego by uważać na niego a farbowana ruda to...."
  1
  1
 8. "Marta" dnia 14 marca 2017 o godzinie 12:44:34 napisał:
  Nauczcie się pisać o treści postu, a nie robić personalne wycieczki. Typowe dla nas. Skrytykować za coś, cieszyć się z porażek, zazdrościć sukcesów. Masz odwagę obrażać a nie masz odwagi podpisać się z imienia i nazwiska?
  2
  1
 9. "ad111" dnia 14 marca 2017 o godzinie 13:43:16 napisał:
  A tu trochę więcej o postawie (wątpliwego autorytetu) Nycza wobec pedofilii http://natemat.pl/107463,kosciol-przeprasza-za-pedofilie-i-zalicza-gafe-zabraklo-pokory-i-abp-henryka-hosera-i-abp-jozefa-michalika cytat z powyższego...: "W Krakowie nie pojawili się wysocy rangą hierarchowie kościelni, którzy ukrywali pedofilów na łonie Kościoła. Chodzi przede wszystkim o arcybiskupa Michalika, arcybiskupa Hosera i kardynała Nycza, który obecnie przed koszalińskim sądem udowadnia, że nie krył swojego podwładnego księdza Zbigniewa R. z Kołobrzegu."
  7
  2
 10. "precz zawiści" dnia 14 marca 2017 o godzinie 13:44:42 napisał:
  Przecież można łatwo sprawdzić kto to jest ten obserwator. Takie niewinne sugestie, takie spostrzeżenia, takie szkalowanie.
  2
  1
 11. "7" dnia 14 marca 2017 o godzinie 17:51:11 napisał:
  Do Marta a Pani dlaczego nie podpisała się imieniem i nazwiskiem ? Przecież za pedofilię duchownych przepraszał Papież ostatnio, nic nowego teraz dopiero o tym bardziej się mówi jest internet inne media jakiś czas temu powiedzieć cos takiego to od razu byłeś antychrystem ,kłamcą i jeszcze nie wiadomo kim. Najbardziej mi żal ludzi co leżą w kościele krzyżem a po wyjściu już by nóż w plecy wbili człowiekowi.
  1
  0
 12. R E K L A M A

 13. "do "7"" dnia 14 marca 2017 o godzinie 18:23:54 napisał:
  Marta to imię, więc imieniem się podpisałam. Nie obrażałam nikogo jak inni, sugerowałam by pisać na temat materiału, czy postu. Nie oceniać ludzi. Również nicka "7" to dotyczy. To co piszesz jest prawdą tylko nie dotyczy tematu.
  1
  1


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

R E K L A M A