R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | Zamośćtekst nadesłany13 marca 2017 FACEBOOK | 4284 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 11 komentarzy ()

Zamojski Orszak Trzech Króli doceniony

Fot. materiał nadesłany

R E K L A M A    B O A R D

W minioną  sobotę 11 marca w Pałacu Arcybiskupów Warszawskich odbył się Zjazd Orszaków Trzech Króli z całej Polski.

Wśród licznie przybyłych delegacji znalazł się również Zamość, reprezentowany przez  Małgorzatę Farion prezesa Stowarzyszenia Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu oraz Ks. Tomasza Winogrodzkiego.

Tradycyjnie już była to okazja do złożenia życzeń imieninowych Ks. Kardynałowi Kazimierzowi Nyczowi.

Nasza delegacja składając życzenia wręczyła drobne upominki Gospodarzowi miejsca spotkania, m.in. album Katedra Zamojska, a Ks. Tomasz Winogrodzki poinformował o obchodach 25-lecia powstania naszej diecezji.

Przekazał również ukłony od Kościoła Zamojsko-Lubaczowskiego. Ksiądz Kardynał dziękując serdecznie za pamięć życzył błogosławieństwa Bożego całej diecezji, organizatorom Orszaku w Zamościu i parafii Lipsko k. Zamościa.

W swoim wystąpieniu nawiązał do wydarzeń w Kościele, rocznicy abdykacji Papieża Benedykta XVI i wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową, oraz w ciepłych słowach podkreślił znaczenie organizacji Orszaków Trzech Króli w naszej ojczyźnie.  Życzył wiele wytrwałości, pokoju i radości przy organizacji Orszaków w kolejnych latach.

O godz. 12.00 poprowadził również modlitwę Anioł Pański.

Następnie Przedstawiciele Fundacji Orszak Trzech Króli w Warszawie podsumowali organizację Orszaku Trzech Króli w 2017 roku, przedstawiając statystyki z podziałem na województwa i diecezje, udział miast, uczestników, wolontariuszy, konkursów, informacjach o Orszaku w mediach itp.

Nie zabrakło również wręczenia pamiątkowych dyplomów i upominków. Wszyscy organizatorzy mieli okazję zabrać głos dzieląc się doświadczeniami, pomysłami, przekazując swoje opinie i prośby.

Miło było widzieć zdjęcia z Zamościa i opowiedzieć o naszym zamojskim Orszaku. Fundacja Orszak Trzech króli w Warszawie przedstawiła również plany na przyszłość.

 

 

 

Autor: tekst nadesłany
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze:
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "ad111" dnia 14 marca 2017 o godzinie 9:50:38 napisał:
  Nycz, to ten biskup z Koszalina co "nie wiedział", że jego proboszcz z Kołobrzegu jest pedofilem i molestował ministranta. http://www.tvp.info/15603712/ofiara-pedofilii-kontra-kosciol-trwa-precedensowy-proces-w-koszalinie
  6
  0
  R E K L A M A
 • "obserwator" dnia 14 marca 2017 o godzinie 9:59:43 napisał:
  Coś ta para za często się pojawia razem i turnieje i wspólne wyjazdy we dwoje, czyżby "coś się miało na rzeczy".
  4
  2
 • "mieszkaniec" dnia 14 marca 2017 o godzinie 10:29:38 napisał:
  do ad111 normalne, że piszesz. Stały hejt. do obserwator musisz być ze środowiska sportowego - zrób turniej albo inne wydarzenie. Bardzo cie proszę. Na rzeczy jest to, że jesteś zgryźliwym zazdrośnikiem.
  1
  6
 • "hahaha" dnia 14 marca 2017 o godzinie 11:57:17 napisał:
  Zazdrośnica sama pisze, sama sobie lajkuje. I najważniejsze, że anonimowo. Pochwal się swoimi dokonaniami.
  4
  0
 • "uczestnik" dnia 14 marca 2017 o godzinie 12:15:14 napisał:
  Gratulacje dla najbardziej zaangażowanych. Brawo Zamość.
  3
  1
 • "mm" dnia 14 marca 2017 o godzinie 12:21:22 napisał:
  ,,Pan Bóg stworzył rudego by uważać na niego a farbowana ruda to...."
  1
  2
 • "Marta" dnia 14 marca 2017 o godzinie 12:44:34 napisał:
  Nauczcie się pisać o treści postu, a nie robić personalne wycieczki. Typowe dla nas. Skrytykować za coś, cieszyć się z porażek, zazdrościć sukcesów. Masz odwagę obrażać a nie masz odwagi podpisać się z imienia i nazwiska?
  3
  1
 • "ad111" dnia 14 marca 2017 o godzinie 13:43:16 napisał:
  A tu trochę więcej o postawie (wątpliwego autorytetu) Nycza wobec pedofilii http://natemat.pl/107463,kosciol-przeprasza-za-pedofilie-i-zalicza-gafe-zabraklo-pokory-i-abp-henryka-hosera-i-abp-jozefa-michalika cytat z powyższego...: "W Krakowie nie pojawili się wysocy rangą hierarchowie kościelni, którzy ukrywali pedofilów na łonie Kościoła. Chodzi przede wszystkim o arcybiskupa Michalika, arcybiskupa Hosera i kardynała Nycza, który obecnie przed koszalińskim sądem udowadnia, że nie krył swojego podwładnego księdza Zbigniewa R. z Kołobrzegu."
  7
  2
 • "precz zawiści" dnia 14 marca 2017 o godzinie 13:44:42 napisał:
  Przecież można łatwo sprawdzić kto to jest ten obserwator. Takie niewinne sugestie, takie spostrzeżenia, takie szkalowanie.
  3
  1
 • "7" dnia 14 marca 2017 o godzinie 17:51:11 napisał:
  Do Marta a Pani dlaczego nie podpisała się imieniem i nazwiskiem ? Przecież za pedofilię duchownych przepraszał Papież ostatnio, nic nowego teraz dopiero o tym bardziej się mówi jest internet inne media jakiś czas temu powiedzieć cos takiego to od razu byłeś antychrystem ,kłamcą i jeszcze nie wiadomo kim. Najbardziej mi żal ludzi co leżą w kościele krzyżem a po wyjściu już by nóż w plecy wbili człowiekowi.
  1
  0
  R E K L A M A
 • "do "7"" dnia 14 marca 2017 o godzinie 18:23:54 napisał:
  Marta to imię, więc imieniem się podpisałam. Nie obrażałam nikogo jak inni, sugerowałam by pisać na temat materiału, czy postu. Nie oceniać ludzi. Również nicka "7" to dotyczy. To co piszesz jest prawdą tylko nie dotyczy tematu.
  1
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
TORRES20400
https://www.magnapolonia.org/zwyrodnialc...
observer 18 minut temu
osoby walczące o swoje w sejmie uchroni...
TORRES20400 34 minuty temu
Rozumiem, że sugerujesz, że obecny bis...
ornitolog 36 minut temu
Z czego ptaszek ma obrączkę?...Z pomad...
Zamościanin 44 minuty temu
"Po co", to się nogi nocą i pod pacham...
antyklerykał
"NOWY TESTAMENT -1 List do Tymoteusza- P...
Zamościanin
Po co i w jakim celu ????...
TORRES20400
Weź mnie tu oświeć, skąd ty wiesz cz...
TORRES20400
O widzę, że już się "użytkownik' ro...
Johny
On ostatnio woli czarne protesty...chyba...
Grażyna
Panie redaktorku, żenade robicie. A nie...
Mizernie
To się radaktor rozpisał na portalu dl...
por.zUbek
Nie wybieram się oglądać, a tym bardz...
antyklerykał
Nie zapominajmy o Królu i Królowej Pol...
antyklerykał
A jaką to rodzinę założył i utrzymu...
zamościanin
Przed wejściem! Brawo! Następny stwore...
t
Dlaczego ta kobieta na plakacie nosi spo...
A nie mądrzej byłby postawić pomnik L...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny