R E K L A M A

27 kwietnia 2017

roztocze.net

R E K L A M A

477 uczniów z 8 publicznych szkół podstawowych w Zamościu 1 kwietnia pisało pierwszy poważniejszy sprawdzian w swoim życiu. Najlepiej napisali go uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. H. Sienkiewicza.

Sprawdzian odbywał się po raz 14, jednak po raz pierwszy w tym roku oprócz wiedzy z języka polskiego i matematyki sprawdzał także wiedzę i umiejętności z języka obcego.

– Porównując średnie wyniki zamojskich szkół na tle rozkładu wyników szkół z terenu działania Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie z części sprawdzianu z języka polskiego siedem na osiem szkół uzyskało wynik wyższy niż 73, a to średni wynik dla szkół objętych działaniem OKE. Z części matematycznej sześć szkół uzyskało wynik wyższy niż 61 (średni wynik dla szkół objętych działaniem OKE). Jeżeli chodzi o język obcy to sześć zamojskich szkół uzyskało wynik wyższy niż 78 – średni wynik dla szkół objętych działaniem OKE. – poinformował doradca prezydenta Zamościa, Marek Gajewski.

Średnie wyniki szkół przedstawiane są w skali staninowej, czyli stosowanej w pomiarze dydaktycznym, odpowiadającej na pytanie „jaką pozycję zajmuje wynik osiągnięty przez ucznia, szkołę… na tle wyników osiągniętych przez całą badaną populację?”

W skali staninowej zamojskie szkoły publiczne wypadły następująco:

I część sprawdzianu (język polski i matematyka)

1.Szkoła Podstawowa Nr 2 – wynik najwyższy – 9 stanin
2.Szkoła Podstawowa Nr 6 – wynik najwyższy – 9 stanin
3.Szkoła Podstawowa Nr 3 – wynik wysoki – 7 stanin
4.Szkoła Podstawowa Nr 4 – wynik wysoki – 7 stanin
5.Szkoła Podstawowa Nr 8 – wynik wyżej średni – 6 stanin
6.Szkoła Podstawowa Nr 7 – wynik wyżej średni – 6 stanin
7. Szkoła Podstawowa Nr 9 – wynik wyżej średni – 6 stanin
8.Szkoła Podstawowa Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi – wynik niżej średni – 4 stanin

II część (język obcy)

1.Szkoła Podstawowa Nr 2 – wynik najwyższy – 9 stanin
2.Szkoła Podstawowa Nr 6 – wynik bardzo wysoki – 8 stanin
3.Szkoła Podstawowa Nr 3 – wynik wyżej średni – 6 stanin
4.Szkoła Podstawowa Nr 4 – wynik wyżej średni – 6 stanin
5.Szkoła Podstawowa Nr 8 – wynik wysoki– 7 stanin
6. Szkoła Podstawowa Nr 9 – wynik wysoki – 7 stanin
7. Szkoła Podstawowa Nr 7 – wynik średni – 6 stanin
8. Szkoła Podstawowa Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi – wynik niski – 3 stanin.

Jak poinformował nas dyrektor zamojskiej „dwójki” Andrzej Morawski średni wynik szóstoklasistów z „dwójki” z języka polskiego to 86,1%, z matematyki – 77,3%, a z języka angielskiego 92,3%. Tym samym szkoła znalazła się w grupie 4% polskich szkół z najwyższymi wynikami nauczania.

9 czerwca 2015
Autor:
Edukacja

Oceń artykuł klikając na gwiazdki!
Liczba ocen: 0

R E K L A M A

    4 komentarze

Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy poniżej.
Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
 1. "Społeczniak jest wyżej" dnia 9 czerwca 2015 o godzinie 23:05:43 napisał:
  Oj chyba Społeczniak jest lepszy... Tutaj wyniki: z języka polskiego to 92,5%, z matematyki – 92,4%, a z języka angielskiego 97,3%. A więcej na www.unia.zam.pl A Pani Dziennikarz musi być precyzyjniejsza... 2 jest najlepsza wśród szkół publicznych....
  0
  0
 2. R E K L A M A

 3. "Kaśka" dnia 10 czerwca 2015 o godzinie 16:00:12 napisał:
  ktoś chyba realiów nie zna jak chce społeczniak porównywać z publicznymi szkołami
  0
  0
 4. "kmicic" dnia 10 czerwca 2015 o godzinie 22:41:19 napisał:
  oj chyba ktoś czytać nie umie ze zrozumieniem... już w tekście artykułu mowa jest o publicznych szkołach więc skąd te zarzuty do autorski tekstu? Poza tym wyniki to kwestia drugorzędna, wszystko zależy od wychowania i indywidualnego podejścia. Co z tego, że dzieciak będzie chodził do "super szkoły" skoro swoich rodziców będzie widział godzinę w ciągu dnia i od urodzenia będzie miał wpajaną "filozofię ciągłej gonitwy za mamoną".
  0
  0
 5. "niespokojana" dnia 11 czerwca 2015 o godzinie 12:43:10 napisał:
  a ilu uczniów uczy się w klasie szkoły podstawowej.... tyle samo co w liceum 22 uczniów na 6 klas (10 czerwca 2015 Autor: Robert Moteka), a może to sa dzieci z dyslekcją?
  0
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

R E K L A M A