R E K L A M A

Z I P

EdukacjaOliwia Bojar9 czerwca 2015 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 4 komentarze ()

Szóstoklasiści z „dwójki” najlepsi wśród publicznych szkół

Szóstoklasiści ze szkoly Podstawowej nr 2 w Zamościu, foto nadesłane

R E K L A M A    B O A R D

477 uczniów z 8 publicznych szkół podstawowych w Zamościu 1 kwietnia pisało pierwszy poważniejszy sprawdzian w swoim życiu. Najlepiej napisali go uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. H. Sienkiewicza.

Sprawdzian odbywał się po raz 14, jednak po raz pierwszy w tym roku oprócz wiedzy z języka polskiego i matematyki sprawdzał także wiedzę i umiejętności z języka obcego.

– Porównując średnie wyniki zamojskich szkół na tle rozkładu wyników szkół z terenu działania Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie z części sprawdzianu z języka polskiego siedem na osiem szkół uzyskało wynik wyższy niż 73, a to średni wynik dla szkół objętych działaniem OKE. Z części matematycznej sześć szkół uzyskało wynik wyższy niż 61 (średni wynik dla szkół objętych działaniem OKE). Jeżeli chodzi o język obcy to sześć zamojskich szkół uzyskało wynik wyższy niż 78 – średni wynik dla szkół objętych działaniem OKE. – poinformował doradca prezydenta Zamościa, Marek Gajewski.

Średnie wyniki szkół przedstawiane są w skali staninowej, czyli stosowanej w pomiarze dydaktycznym, odpowiadającej na pytanie „jaką pozycję zajmuje wynik osiągnięty przez ucznia, szkołę… na tle wyników osiągniętych przez całą badaną populację?”

W skali staninowej zamojskie szkoły publiczne wypadły następująco:

I część sprawdzianu (język polski i matematyka)

1.Szkoła Podstawowa Nr 2 – wynik najwyższy – 9 stanin
2.Szkoła Podstawowa Nr 6 – wynik najwyższy – 9 stanin
3.Szkoła Podstawowa Nr 3 – wynik wysoki – 7 stanin
4.Szkoła Podstawowa Nr 4 – wynik wysoki – 7 stanin
5.Szkoła Podstawowa Nr 8 – wynik wyżej średni – 6 stanin
6.Szkoła Podstawowa Nr 7 – wynik wyżej średni – 6 stanin
7. Szkoła Podstawowa Nr 9 – wynik wyżej średni – 6 stanin
8.Szkoła Podstawowa Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi – wynik niżej średni – 4 stanin

II część (język obcy)

1.Szkoła Podstawowa Nr 2 – wynik najwyższy – 9 stanin
2.Szkoła Podstawowa Nr 6 – wynik bardzo wysoki – 8 stanin
3.Szkoła Podstawowa Nr 3 – wynik wyżej średni – 6 stanin
4.Szkoła Podstawowa Nr 4 – wynik wyżej średni – 6 stanin
5.Szkoła Podstawowa Nr 8 – wynik wysoki– 7 stanin
6. Szkoła Podstawowa Nr 9 – wynik wysoki – 7 stanin
7. Szkoła Podstawowa Nr 7 – wynik średni – 6 stanin
8. Szkoła Podstawowa Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi – wynik niski – 3 stanin.

Jak poinformował nas dyrektor zamojskiej „dwójki” Andrzej Morawski średni wynik szóstoklasistów z „dwójki” z języka polskiego to 86,1%, z matematyki – 77,3%, a z języka angielskiego 92,3%. Tym samym szkoła znalazła się w grupie 4% polskich szkół z najwyższymi wynikami nauczania.

Autor: Oliwia Bojar
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Społeczniak jest wyżej" dnia 9 czerwca 2015 o godzinie 23:05:43 napisał:
  Oj chyba Społeczniak jest lepszy... Tutaj wyniki: z języka polskiego to 92,5%, z matematyki – 92,4%, a z języka angielskiego 97,3%. A więcej na www.unia.zam.pl A Pani Dziennikarz musi być precyzyjniejsza... 2 jest najlepsza wśród szkół publicznych....
  0
  0
  R E K L A M A
 • "Kaśka" dnia 10 czerwca 2015 o godzinie 16:00:12 napisał:
  ktoś chyba realiów nie zna jak chce społeczniak porównywać z publicznymi szkołami
  0
  0
 • "kmicic" dnia 10 czerwca 2015 o godzinie 22:41:19 napisał:
  oj chyba ktoś czytać nie umie ze zrozumieniem... już w tekście artykułu mowa jest o publicznych szkołach więc skąd te zarzuty do autorski tekstu? Poza tym wyniki to kwestia drugorzędna, wszystko zależy od wychowania i indywidualnego podejścia. Co z tego, że dzieciak będzie chodził do "super szkoły" skoro swoich rodziców będzie widział godzinę w ciągu dnia i od urodzenia będzie miał wpajaną "filozofię ciągłej gonitwy za mamoną".
  0
  0
 • "niespokojana" dnia 11 czerwca 2015 o godzinie 12:43:10 napisał:
  a ilu uczniów uczy się w klasie szkoły podstawowej.... tyle samo co w liceum 22 uczniów na 6 klas (10 czerwca 2015 Autor: Robert Moteka), a może to sa dzieci z dyslekcją?
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
perła
Zawiślak rzucony na kolana !,ale upokor...
fifi 2 minuty temu
Poseł Zawiślak najpierw przekuł wygra...
Daniel Czubara 27 minut temu
@observer to nie naginanie faktów, ani ...
observer 46 minut temu
do redaktora - "uzyskał poparcie PIS, p...
video lupum 48 minut temu
Thomas, kozacy to nie ukraińcy, proszę...
Zawisza 50 minut temu
Sukcesy to 230 mln złotych dofinansowan...
??? 54 minuty temu
Pan Gliwiński to chyba PSL...
roman2
Marto zdaj sprzęt . Wnuk pewne zwycięs...
Obserwer
Dobre PiS popiera Wnuka jako kandydata n...
Yyyy
Pan S. Zawiślak rozjechany. Wy......ny ...
TORRES20400
To wygląda mniej więcej tak: są wybor...
qwert
Chyba sam w to nie wierzysz, że może s...
qwert
Naprawdę widzicie jakieś spektakularne...
Henryk
Spora porażka posła Zawiślaka. Przez ...
TORRES20400
Bo zwykle są jakieś przemówienia, "br...
Thomas
Oczywiście, inicjatywa mogła być pos...
Daniel Czubara
@Torres20400 specjalnie dzwoniłem po po...
ciekawy
jutro 100 lecie szkoly sp3 a tu zadnej z...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny