Powiat Zamojski | Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja9 lipca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamojscy Terytorialsi ćwiczyli w Jacni

Fot. WOT
R E K L A M A    B O A R D

Przeprawa przez przeszkodę wodną, desant z łodzi motorowej oraz ratowanie osób tonących. To główne elementy szkolenia żołnierzy OT, które odbyło się w miniony weekend na zbiorniku wodnym w Jacni (powiat zamojski).

W dniach 6-7 lipca br. żołnierze 251 kompanii lekkiej piechoty wchodzącej w skład 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej odbyli intensywne szkolenie rotacyjne. Zajęcia poprowadzili instruktorzy z 25 Batalionu Lekkiej Piechoty oraz ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Zamościu. Żołnierze OT uczyli się, m.in. ratowania osób tonących i udzielania im pierwszej pomocy, a także w osobnym punkcie sprawdzili szczelność masek przeciwgazowych. Mieli również okazję zapoznać się ze sprzętem i wyposażeniem ratowników zamojskiego WOPR-u.

Poza tym żołnierze ćwiczyli przeprawę przez przeszkodę wodną. Oprócz przeprawy drużynowej oraz indywidulanej z bronią, zamojscy Terytorialsi ćwiczyli przeprawę przy pomocy wykonanej przez żołnierzy tratwy, transport sprzętu oraz osoby poszkodowanej. Takie umiejętności są bardzo przydatne w sytuacjach kryzysowych, jak np. powódź. Ciekawym doświadczeniem szkoleniowym żołnierzy OT było ćwiczenie desantu z łodzi motorowej zamojskiego WOPR-u.

Podczas ćwiczeń żołnierzy odwiedził dowódca 2 LBOT płk Tadeusz Nastarowicz. Dowódca rozmawiał z żołnierzami OT na temat szkolenia, a także działań kryzysowych podczas ostatnich wydarzeń po powodzi w gminie Modliborzyce w powiecie janowskim.

Wspólne ćwiczenia żołnierzy 2 LBOT i ratowników zamojskiego WOPR-u to kolejny etap zacieśniania współpracy między Terytorialsami, a innymi służbami mundurowymi w naszym regionie. Tego typu szkolenia są bardzo ważną częścią całego systemu szkoleniowego Terytorialsów. To okazja do wymiany doświadczeń i zdobycia nowych umiejętności. Ważnym aspektem jest również budowa wzajemnego zaufania i przygotowanie gruntu pod współdziałanie żołnierzy OT z innymi służbami ratowniczymi podczas różnego rodzaju sytuacji kryzysowych.

***

2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego
ps. „Zapora” powstała jako jedna z pierwszych w kraju. W jej skład wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty, dyslokowanych w pięciu rejonach województwa lubelskiego: w Lublinie, Dęblinie, Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu. Dowódcą lubelskiej brygady jest płk Tadeusz Nastarowicz. Obecnie brygada liczy ponad 3300 żołnierzy, średnia wieku żołnierza OT na Lubelszczyźnie to 32 lata.

kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2. LBOT

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 5.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Zamojska Konopi... 13 minut temu
Osiedle domków jednorodzinnych w Zamoś...
kontra
Pomyśl TWS chwilę. Wogóle nie jest to...
Thomas
Sprawa spalarni wynikła w końcówce po...
Schabowy z Zamo...
Thomas, a jak myślisz czemu nie ma inwe...
Thomas
Strasznie dużo jest tych inwestorów - ...
Schabowy z Zamo...
Wybraliśmy radnych, ale są też jakie...
Zamościan
Polecam pana Profesora Grochowalskiego i...
TWS
Przecież ten protest to była akcja wyb...
Thomas
Kontra@ nie po to w demokratycznych wybo...
Thomas
[b]Rozczarowuje mnie Andrzej Wnuk i to n...
kontra
1. Veolia pisze-"przeciwnicy budowy spal...
Paweł
Informacje są nieprawdziwe. Minimum trz...
Antyklerykał
Powaliła mnie Twoja argumentacja. Choci...
aaa
A u Ciebie pewnie w domu sam sie zabawia...
ak
Może jednak byś poszukał tych leków ...
observer
Czym? gokartami?...
Zamościak
A niech jedzie w pisdu....
z_boku
To musi być czarownica, bo ja bym się ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018