Artykuł zewnętrzny opłaconytekst nadesłany20 czerwca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamiennik zamiast oryginału

R E K L A M A    B O A R D

Drukarka jest urządzeniem, które co około 2 – 3 miesiące (lub częściej) generuje koszty. Zarówno urządzenia wykorzystujące atramentową technologię druku, jak i drukarki laserowe wymagają okresowej wymiany wkładów.

Nic zatem dziwnego, że użytkownicy bardzo często wybierają tusze alternatywne i zamienne tonery, które są kompatybilne z posiadanym urządzeniem, ale nie generują tak wysokich kosztów jak zakup oryginalnych wkładów. Przy zakupie katridża bądź tonera niepochodzącego od producenta drukarki warto zwrócić uwagę na kilka elementów.

Regenerowane wkłady, czyli jak łatwo obejść patent

Producenci podróbek łamią zasady uczciwej konkurencji i własności przemysłowej. Podmioty gospodarcze produkujące zamienne wkłady nie naruszają prawa, nawet jeżeli produkują tzw. wkłady regenerowane. Są to tonery i kartridże wytwarzane z elementów pochodzących z tonerów i wkładów oryginalnych po jednokrotnym zużyciu.

Producenci drukarek protestują

Producenci drukarek, chcąc chronić zyski ze sprzedaży tuszów i tonerów, wprowadzają różne rozwiązania, które mają na celu przeciwdziałanie rozwojowi zamiennych wkładów. Przykładem tego jest techniczne rozwiązanie polegające na tym, że drukarka nie odczytuje innych tuszów bądź tonerów, niż pochodzące od jej producenta. Niektórzy producenci wytaczają konkurentom procesy o naruszenie praw patentowych, stąd ci bardziej szanujący się respektują przepisy i wprowadzają na rynek tylko takie rozwiązania, które mogą.

O czym musi pamiętać użytkownik?

Zanim w ogóle użytkownik zacznie szukać zamienników do swojej drukarki, powinien upewnić się, czy producent nie wymaga stosowania oryginalnych wkładów. Nie chodzi tu o rekomendację stosowania oryginalnych tuszów i tonerów – to można spotkać u każdego producenta. Chodzi tu o rozwiązanie wspomniane wyżej, polegające na wbudowaniu chipa w każdy oryginalny wkład drukarki. Jego brak powoduje, że drukarka nie odczyta wkładu i nie będzie działać. Zamienne tusze i tonery nie posiadają chipa, więc ich zakup będzie tylko niepotrzebnym kosztem dodatkowym. Tak czy siak, użytkownik będzie musiał w końcu wydać pieniądze na oryginalne wkłady.

Niektórzy producenci zamienników tną koszty

Immanentną cechą alternatywnych wkładów do drukarek jest ich niższa cena w porównaniu z oryginalnymi tonerami i tuszami. W przypadku niektórych marek niższa cena idzie w parze z bardzo dobrą jakością. Takich producentów jest na rynku garstka – są to zarówno polscy, jak i zagraniczni producenci. Tusze zamienniki do Canon oraz wkłady innych producentów występują czasami w buteleczkach. Warto zwracać uwagę, czy są one odpowiednio zalakowane. Niestety w sieci internetowej, szczególnie na portalach aukcyjnych, są dostępne wkłady alternatywne pochodzące od producentów, którzy oferują niską jakość w niskiej cenie. W celu cięcia kosztów stosują surowce i półprodukty gorszej jakości. W efekcie, wydruki charakteryzują się mniejszą trwałością, a obrazy są brzydsze.

Podczas zakupu zamienników warto więc wytypować zaufanego producenta, a następnie dokonać wyboru dobrego sklepu. Niektóre z nich proponują zakup zamienników w zestawach, w skład których wchodzą z reguły tusz czarny oraz kolory. Przykładem może być tutaj np. oferta sklepu Inkhouse, która obejmuje wyłącznie produkty sprawdzonych marek. Przeszukując tusze do Canon Pixma MG5750 natrafić bowiem można na wkłądy TFO, Activejet, Actis, TB Print oraz oryginalne – Canon. To bardzo cenieni producenci.

Naprawą gwarancyjna

Stosowanie zamiennych wkładów może powodować problemy w przypadku, gdy nowe urządzenie ulegnie awarii. Drukarki są objęte 2 – letnią gwarancją – zazwyczaj. Jeżeli w tym okresie, licząc od dnia zakupu, dojdzie do awarii nie z winy użytkownika, może on liczyć na darmową naprawę w serwisie wskazanym przez producenta. Niestety, czasami autoryzowane serwisy idąc za poleceniem producenta, odmawiają naprawy, jeżeli użytkownik używał zamiennych wkładów. Należy pamiętać, że nie jest to jednak praktyka zgodna z prawem. Od alternatywnych tuszów i tonerów awaria raczej nie powstaje. Ryzyko usterki dotyczy raczej podrabianych materiałów eksploatacyjnych.

Niemniej, producenci zamienników w odpowiedzi na tę praktykę producentów drukarek oferują gwarancję na produkt – dożywotnią (do wyczerpania wkładu).

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
z zamoscia
No cóż, szczebrzeszyńsko-zwierzyński...
Roman 202
Co wy piszecie przez opieszałość ZSL ...
eljot
wie ktoś co się dzieje z Daszkiewiczem...
KL
Widzę, że Zamość dalej brnie w krety...
Zamość
"Król jest nagi". Rozczarowany-zgadzam ...
Rozczarowany
Jakiś czas temu na koncepcjach GDDKiA o...
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Mefisto
Prestiżowe konkursy i PWSZ :D:D:D:D Pic...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat