Społeczeństwo i patriotyzm | Zamośćtekst nadesłany7 lipca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zakończenie drugiego etapu programu Miejskie Klimaty

fot. FB Pracownia Miejska
R E K L A M A    B O A R D

Zakończył się drugi etap programu Miejskie Klimaty, realizowanego pilotażowo w Zamościu przez Fundację Veolia Polska oraz Pracownię Miejską. Dotychczasowe działania zostały przedstawione przez koordynatorów programu na spotkaniu z wiceprezydentami miasta.

Od lutego, w ramach programu, przedstawiciele Pracowni Miejskiej przeprowadzili z mieszkańcami kilkaset rozmów, zagrali w grę konsultacyjną z ponad 60 Zamojszczanami i Zamojszczankami, a ponadto byli obecni na Jarmarku Hetmańskim, gdzie, wraz z Fundacją Veolia, prezentowali wyniki swoich badań w formie gazety przyszłości i zachęcali mieszkańców do zaznaczania problemów środowiskowych swoich osiedli na planszach z mapami Zamościa.

4 lipca odbyła się ostatnia z serii rozgrywek, która miała dostarczyć rozwiązań, dla ekologicznych problemów zidentyfikowanych przez mieszkańców podczas pierwszego etapu programu. Konsultacje przeprowadzone zostały w bardzo szerokim gronie. Na przestrzeni ostatnich miesięcy w rozgrywkach udział wzięli uczniowie szkół, członkowie organizacji pozarządowych, przedstawiciele lokalnego biznesu, pracownicy urzędu miasta oraz mieszkańcy, nie należący do żadnej z powyższych grup. Tak szeroka grupa badawcza pozwoliła na rozpoznanie najważniejszych zagrożeń dla przyszłości klimatycznej miasta i pozwoliła na wyselekcjonowanie odpowiednich rozwiązań.

Podczas spotkania z wiceprezydentami, panią Małgorzatą Bzówką oraz panem Piotrem Zającem, przedstawiciele Pracowni Miejskiej oraz Fundacji Veolia Polska przedstawili dotychczasowe działania i zaprezentowali wyniki badań, a także wstępnie omówili przygotowania do trzeciej części programu – hackathonu, który odbędzie się 25 października. To 24-godzinne wydarzenie z udziałem mieszkańców i programistów, pozwoli na stworzenie konkretnych, technologicznych rozwiązań, stanowiących odpowiedzi na kwestie, poruszane przez mieszkańców podczas konsultacji.

Program w Zamościu to pionierskie rozwiązanie poświęcone adaptacji miast do zmian klimatycznych, przy zastosowaniu metodologii stosowanej przez największe organizacje urbanistyczne na świecie.

Jest również okazją do promocji miasta na arenie ogólnopolskiej, wśród innych samorządów, bo dostarczy sprawdzonych narzędzi do poszukiwania rozwiązań w nowatorski sposób.

O organizatorach

Partner i inicjator programu:

Fundacja Veolia Polska jest fundacją korporacyjną działającą od 2015 roku. Swoje wsparcie kieruje do społeczności lokalnych na terenie działania spółek grupy Veolia w Polsce. Działalność Fundacji Veolia Polska koncentruje się na wzmacnianiu współpracy międzysektorowej, wspieraniu projektów dedykowanych społecznościom lokalnym i poprawie jakości ich życia w obszarach związanych ze zrównoważonym rozwojem. Zgodnie z mottem “Współpraca w dobrym klimacie” realizuje działania na rzecz ekologii, ochrony środowiska, bioróżnorodności, wspiera także inicjatywy edukacyjno-oświatowe. Więcej na: fundacja.veolia.pl

Koordynator programu:

Pracownia Miejska to firma specjalizująca się w prognozowaniu przyszłości miast. Od czterech lat realizuje foresighty dla samorządów w Polsce i za granicą w oparciu o autorską metodę, która charakteryzuje się dużym naciskiem na włączanie mieszkańców i biznesu w tworzenie scenariuszy rozwoju miast oraz projektowanie innowacyjnych rozwiązań. Foresighty te realizowane są pod wspólną marką “Miasta 2050”.
Przeczytaj więcej na www.pracowniamiejska.pl

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
zamoy
Na transparentach powinno być 'Nie chce...
kontra 41 minut temu
.Komu sie opłaca spalarnia ? ...
Tutejszy
Nie wiem skąd się bierze u kierowców ...
ak
Jeżeli chodzi o prawo własności, to t...
observer
To jakieś myślenie głęboko socjalist...
Zamosciak
Najlepiej byłoby zainstalować tam sygn...
no i wyszedł p...
Zamiast linii wibracyjnych powinniście ...
observer
Na pewno Dziura i Misztal - pieli z zach...
klf
juz wsiadajac do BMW w aucie unosi sie e...
ciekawy
ducato chlodnia?...
KL
"Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trze...
ak
Na 1437 przyjętych do liceów- 46 nie p...
widzieliscie?
powinnismy sie obrazic? https://www.wioc...
hrubieszowski
Popieram protest w 100%. Fakt, są miast...
Jacek
Widać Veolia sfinansowała już kilka t...
Do Jan
Słyszałam co nieco o tej wybitnej dzia...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018